Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.7.2013, 11:42   #6281
vlad
Član
 
Član od: 9.10.2011.
Lokacija: 地狱
Poruke: 147
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 75 puta na 47 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Русский ковчег (2002)



Zanimljivo snimljen. U jednom kadru (96 minuta) film nas vodi u šetnju kroz Ermitaž i upoznaje sa delom ruske istorije.
Vredi pogledati.
(8/10)
vlad je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku vlad na korisnoj poruci:
goranmax (21.7.2013), Mac4LiF (23.7.2013)
Stara 21.7.2013, 13:17   #6282
goranmax
Veteran
 
Član od: 4.4.2012.
Lokacija: Vranje
Poruke: 772
Zahvalnice: 1.413
Zahvaljeno 341 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Man of steel.

Prevari me ocena 7.7 na IMDB-u pa resih da ubijem malo vremena. Nije da sam ocekivao nesto posebno ali brate..., a film traje li traje. Ne mogu da nadjem prave reci kojima bih dovolljno popljuvao ovu lakrdiju pa necu ni da pokusavam.

Preporuka: zaobici u sirokom krugu osim ako niste veliki ljubitelj EKPLOZIJA jer je u tom slucaju ovo pravi film za vas. Ima ih toliko da ih je sigurno nemoguce izbrojati cak i ako se ozbiljno posvetite tome.
goranmax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2013, 13:55   #6283
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Office Space (1999)



Film je osetno drugačiji od prosečne komedije. Tu je prenaglašeno ismevanje određenih stereotipa, izrazito američka atmosfera i specifičan stil. Sadržajno nije ništa posebno i sigurno se neće dopasti svakome ali je izvedba takva da ne mogu da mu ne dam bezrezervnu preporuku. Po mom mišljenju, odličan primer filma kome prosto nije lako pridružiti jednodimenzionu veličinu kao što je ocena.

Our Idiot Brother (2011)



Ovde je već reč o mnogo tipičnijem filmu, laganoj komediji. Radi se o hipi liku koji sve stvari radi na svoj način. Stiacajem okolnosti, neko vreme mu je potrebna pomoć sestara koje ne dele njgovu životnu filozofiju... OK film, lagan i gledljiv.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Miki1987 (25.7.2013)
Stara 21.7.2013, 16:13   #6284
xandar
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2011.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.210
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 124 puta na 99 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
@World War Z

Prvo sto sam primetio je stednja iliti 'kako snimiti film za 50 mil a da izgleda ko da je od 200 mil-a'

Drugo ,ocekivao sam Resident Evil 3 filmski spinioff a dobio Left4Dead multiplejer...

Trece film je krajnje rasisticki,ne mogu da verujem koliko skrivenih rasistickih/shovinistickih poruka ima u tom filmu,katastrofa

Scenario je ovog tipa 'ajmo do tacke A tamo je resenje,ah tacka A je unistena,ajmo do tacke B sa likom C on ce resiti,ah lik C se se okliznuo u kupatilu i poginuo,znaci jednio nam preostaje G tacka '

Ocena 5.5/10
Mozda je 150miliona ulozeno u marketing. Ukratko, racunaj da koliko film zaradi, pola te sume ide studijima bez marketinga.
Meni se inace ne svida trac, da je 40min filma naknadno snimljeno jer je WB(ili ko vec) procenio da je politicka pozadina filma preteska za publiku
xandar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2013, 19:55   #6285
mp3lopov
Starosedelac
 
Član od: 29.6.2009.
Lokacija: RS
Poruke: 1.307
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 378 puta na 288 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Posle duzeg vremena sam pogledao dobar film.

La meglio gioventù



Nisam verovao da film od 6 sati moze biti dobar i da mi nece dosaditi. Film prati zivot 2 brata od 60-ih naovamo. Jedina stvar koja mi se ne svidja u filmu jeste sminka koja nije bas najbolje odradjena. Vredi ga odgledati.
mp3lopov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mp3lopov na korisnoj poruci:
Miki1987 (25.7.2013)
Stara 21.7.2013, 22:09   #6286
Dimso
Član
 
Član od: 24.12.2008.
Poruke: 136
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 25 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
@World War Z

Prvo sto sam primetio je stednja iliti 'kako snimiti film za 50 mil a da izgleda ko da je od 200 mil-a'

Drugo ,ocekivao sam Resident Evil 3 filmski spinioff a dobio Left4Dead multiplejer...

Trece film je krajnje rasisticki,ne mogu da verujem koliko skrivenih rasistickih/shovinistickih poruka ima u tom filmu,katastrofa

Scenario je ovog tipa 'ajmo do tacke A tamo je resenje,ah tacka A je unistena,ajmo do tacke B sa likom C on ce resiti,ah lik C se se okliznuo u kupatilu i poginuo,znaci jednio nam preostaje G tacka '

Ocena 5.5/10
Ja sam gledao u 3D i film je na mene ostavio dobar utisak. Jedino to sto si primetio da ima nekih rasistickih elemenata i mene je malo iznerviralo narocito sa onim Palestincima u Izraelu.
I sad se vidi zasto je djuricko glumio u onom antisrpskom andjelininom filmu. Za 30 sekundi razgovora sa Bredom.
Dimso je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2013, 23:15   #6287
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ili za pare? Manite se tih govorancija.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2013, 14:14   #6288
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: Dnevnik gledanja filmova II

http://www.imdb.com/title/tt1428538/

svidja mi se ova interpretacija ivice i marice. odlicna akcija i sprdacina. da je twillight ovako uradjen, u ovakvom stilu, bio bi film decenije.
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2013, 23:28   #6289
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Only God Forgives

Uhhhhh... cudan film. Nezamislivo spor. Ali opet ima zanimljivu pricu koja uzasno asocira na No Counry for Old Men, najvise zbog glavnog junaka. Dok u NCfOM Havijer Bardem predstavlja personifikaciju zla, ovde se prica vrti oko pandura koji je otelotvorena ideja pravde. I to ne pravde koja postoji sama zbog sebe nego koja postoji da bi se naplatila muka zrtve. Ako je zrtva zverski ubijena iz trivijalnih razloga, prilicno je blago zlocincu lupiti par samara i ostaviti ga da robija 20 godina? Na intuitivnom nivou svi osecamo da za strasne zlocine treba da postoji podjednako strasna kazna.

I jeste lepo je kad gledas kako je pravda nemilosrdna i kako joj niko nista ne moze, ali i pored toga ovom filmu je ogromna mana sto ne traje pola sata nego tri puta duze. Ok, islo se na to da se prikaze alegorija, pa covek koji predstavlja pravdu peva najlepsu pesmu, zatim peva a cuju se krici, peva a jeca dok mu suze teku niz obraze... i sve je to super, za to treba vreme i razumem da se poenta odigrava na racun akcije. No, brate, film je brutalno spor! Toliko spor da sam uhvatio sebe da ga premotovam..

Zato i ne znam da li da ga preporucim drugima. Verovatno ne.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku zvjer na korisnoj poruci:
Boondock Saint (23.7.2013), Mac4LiF (23.7.2013)
Stara 23.7.2013, 0:07   #6290
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Lars and the real girl.

Interesantan film, koji vas ostavlja u nekom lepom raspolozenju, sa vise optimizma i vere u ljudsku dobrotu..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
bela lampa (23.7.2013)
Stara 23.7.2013, 11:50   #6291
Boondock Saint
Veteran
 
Član od: 27.8.2010.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 890
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 315 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
zvjer kaže: Pregled poruke
Only God Forgives

Uhhhhh... cudan film. .
koliko vidim po netu misljenja su bas ekstremno podeljena. Ljudi su od Refna ocekivli novi Drive(koji uopste nije Refnov generalni stil vec eksperiment). Neki film zovu pretencioznim arthouse djubretom. A neki ga dizu u nebesa. U svakom slucaju gledacu ga kad budem imao priliku.
Boondock Saint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2013, 0:46   #6292
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Oblivion



Уз Cloud Atlas, ово је сигурно визуелно најимпресивнији филм свих времена. Просто је невероватно са колико стила су све ти features-i nVidia-e имплементирани, са колико пажње је све то уклопљено, "тригеровано", заиста људи заслужују похвале. Много више него у случају LOTR, технички аспекат филма не само да "служи свриси" већ је увелико превазилази, нудећи кадрове из најлуђих снова.

Штета што је филм као филм најобичније ђубре.


..иако сам желео да завршим пост овим кратким закључком, ево мало аргумената - развој ликова се креће у типичном "блокбастер" маниру где недефинисани ликови постају мало мање "недефинисани" како филм одмиче, и откривају, наравно, своју суперхеројски страну личности и главни су актери епилога који би расплакао само публику која не гледа Sci-Fi, већ филмове Сандре Булок и Ричарда Гира (не да имам нешто против њих (мислим на филмове) али само да направим поенту).

Заправо, филм је успео да буде толико јадан да је спојио и трагичан и хепи-енд по цени једне карте! А да не помињем да је заплет мешавина Матрикса, Халф-Лајф "двојке" и још неких "култних" ствари. Том Круз одличан, Олга Кириленко веома лепа, свака част, али превише клишеа, "биоскоп се смеје" момената и плус, по мени, катастрофалан крај јер, једноставно, нису смели да дозволе ни најмање разочарање потенцијалног публикума. Заиста не разумем.

Само да додам у то име - драго ми је што нисам платио карту у биоскопу, већ сам га украо са Интернета.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
goranmax (25.7.2013), Mac4LiF (25.7.2013), xandar (25.7.2013), Zemunelo (29.7.2013)
Stara 25.7.2013, 3:29   #6293
Горски_Штаб
Član
 
Član od: 21.12.2008.
Lokacija: Velika Srbija
Poruke: 126
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 35 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Coffee Town- има изненађујуће добрих фора, солидна комедија за убијање времена и ништа више од тога.

The Colony 2013- Врло предвидљиво ништа више од 3/10 и не заслужује. Неко од бољих режисера би требао да се позабави овом тематиком озбиљније јер је врло могућа ситуација за пар стотина година а можда и пре.

Trance - негде од 45ог минута радња је кренула низбрдо а могло је бити много боље. Ко би да види ону лепу браон глумицу голу и спреда и отпозади нека погледа. 6/10
Горски_Штаб je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Горски_Штаб na korisnoj poruci:
Mac4LiF (25.7.2013), xandar (27.7.2013)
Stara 25.7.2013, 9:45   #6294
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Oblivion (2013)

Iako veoma sporo krece, i polako uvodi gledaoca u celu pricu nastalu oko tog famoznog napada vanzemaljaca, negde od polovine film konacno dobija jednu konstantu kojom se krece do kraja i ne odstupa.

Dakle imao sam utisak da gledam 2 filma - prvi spor i dosadnjikav (drugarica je zaspala, ali je ostatak nas nastavio da gleda) gde sve vreme mislis: "ajde da se nesto desi, ajde da se nesto desi", a drugi koji konacno pokazuje sve sta treba, daje jednu odlicnu sci-fi akciju i sasvim solidnu pricu i rasplet logican za takav blokbaster.

Problem moze da bude sto cete verovatno predvideti skoro svaki twist koji se film trudi da sakrije, ali sve u svemu, na kraju mi je bilo drago da sam "izdrzao" tu prvu polovinu i kada se film zavrsio imao sam pozitivan utisak.

Ocena negde izmedju 6 i 7, i preporuka, ali samo za ljude koji vole sci-fi zanr ili eventualno glumacku postavu.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Rainman na korisnoj poruci:
iMa_NeKo_PljUgU (27.7.2013), Mac4LiF (25.7.2013), Sakiboj (27.7.2013), xandar (27.7.2013)
Stara 27.7.2013, 1:46   #6295
Boondock Saint
Veteran
 
Član od: 27.8.2010.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 890
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 315 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

World War Z
Da mi je neko rekao pre par dana da će mi se svideti zombi film sa PG13 rejtingom (znači nema krvi i klanja) gde se Jevreji biju sa zombijima i Bred Pitova kosa izgleda seksi, verovatno bih ga sam ujeo. Ali nezamislivo se dogodilo, film zapravo valja! Više na http://hotforhoth.wordpress.com/2013...ld-war-z-2013/
Boondock Saint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2013, 19:07   #6296
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ja obozavam sci fi i oblivion je odlican film, bas mi je legao i soundtrack je fenomenalan
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2013, 19:31   #6297
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Kako da napravite sjajan film:

1
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku zvjer na korisnoj poruci:
jozvan_Kg (3.8.2013), Mac4LiF (27.7.2013), Mario Pavićević (28.7.2013)
Stara 28.7.2013, 2:24   #6298
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

@ Pacific Rim (2013)


Godzila srece Mocne Rendzere , film je nelogican,predvidiv,glup...


Battleship (slicna tematika) je 50 puta bolji film od ovog!

Ovaj film mozete pogledati ili ne,potpuno je svejedno,nema tu sta da se zapamti (Transformers fazon,krljanje i paramparchard i NISTA pa KRAJ)

4.5/10 (zbog CGI inace 2.5 bi bilo)
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2013, 3:40   #6299
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Sreca pa je Battleship prepun logike, nepredvidiv i inteligentan

Meni je Battlefield bio bez imalo smeka, uopste mi se nije dopao, dok je kod PR bila potpuno druga situacija. Predvidiv, i na momente tupav ali nikada sebe ne shvata ozbiljno kao sto to Battleship pokusava (uz naravno US saves all itd.) Tematika u PR je dosta drugacija i inspiraciju vuce iz dosta anime/mecha/manga ostvarenja i kao takav odlicno radi posao. Jedina dodirna tacka su vanzemaljci i dosta specijalnih efekata na moru. Ne znam tacno sta si ocekivao od filma koji reklamira dzinovske robote protiv dzinovskih vanzemaljaca . Samo moje misljenje, naravno sto ljudi-sto ukusa.

Inace odgeldah sad Mud



Zaista odlican film, odlicna gluma i od mene preporuka.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
player1 (28.7.2013)
Stara 29.7.2013, 1:38   #6300
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

"Battleship (slicna tematika)" ugghhhh samocitiranje

Da ali sam video Havaje(beshe valjda),jasno video sta se lomi i prshti na sve strane (u PR je Transformers faktor 'ne vidim shumu od drveca'),ima par dobrih stoseva,malo sam zbunjen u startu sta ono elieni hoce zapravo,i fora sa starim brodom je sasvim ok...Pa onda ima uvod pa ono prvi kontakt,pa smo nemocni,pa ipak moze ali bice tesko,i na kraju zastarela tehnologija odnese prevagu (deda i sargrepa i zec )


Dok sam kod PR znao sve unapred,plus pola filma(pola scena i vise su enterijer) sede za stolom u sobi i cavrljaju... Nit pocetka postenog,boksovanje sa karakondzulom ,monsteri ruse gradove jer su???? sta,koji povod?
Dual upravljanje i tako....


Daleko od toga da je Battelship dobar akcioni film ,ali PR je podbacio posteno,zato sam uzeo kao primer

Poslednja ispravka: Markonije (29.7.2013 u 1:47)
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2588 7.3.2024 18:00
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com