Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.7.2011, 19:25   #1
Nightshade
Član
 
Član od: 12.2.2009.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 35
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Problem sa WiFi-jem

Dragi forumaši, imam jedan problem koji bi vaše iskustvo možda moglo da reši ili makar rasvetli za mene.

Evo u čemu je stvar:

Hvatam wifi na laptopu sa wireless rutera mog komšije (uz njegovu saglasnost, ako je to bitno ). Isti hvatam i na mom desktop računaru preko TP-LINK TL-WN422G adaptera. Razdaljina između komšijinog rutera i moja dva kompjutera je oko 3-4 metra, s tim što ih razdvaja zid.

Do pre par meseci nisam imao nikakvih problema dok sam hvatao wifi samo preko laptopa. Signal je bio prilično jak i internet je funkcionisao odlično.
Međutim, od kada sam i na desktop računaru počeo da hvatam isti wifi, net je postao nepodnošljiv. Naime, veza se periodično potpuno prekine i posle određenog vremena vrati. Prekid ne traje dugo ali čak i najmanji je, kao što i sami znate, veliki problem u, na primer, online igranju. Ukoliko u tom periodu prekida interneta preko cmd-a pingujem google, vraća mi ili "Request timed out", "Reply from 192.168.1.1: Destination host unreachable" ili PING: transmit failed. General failure.

Napominjem da ovaj problem uopšte nije prisutan u kasnim večernjim satima.

Moj laptop je Acer Aspire 5738ZG sa adapterom Atheros AR5B93.

Ukoliko sam ispustio neki bitan podatak, slobodno me podsetite da isti napišem.

Da li je problem do mene tj. da li ja mogu nekako da ga rešim ili je ipak nešto drugo u pitanju?
Nightshade je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2011, 19:03   #2
Nightshade
Član
 
Član od: 12.2.2009.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 35
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa WiFi-jem

Mali dodatak. Koristeći cmd komandu ping -t www.google.com , primetio sam šablon kada dođe do disconnecta. Šablon je sledeći:

Prvo počne sa par reda "Request timed out."
Zatim pređe na par reda "PING: Transmit failed. General failure."
Onda par reda "Reply from 192.168.1.1: Destination host unreachable."
Zatim samo JEDAN "Request timed out."
Nakon toga, ping se odvija normalno, tj. ne gube se paketi osim u retkim (i beznačajnim) slučajevima.

Možda to pomogne u utvrđivanju problema :/
Nightshade je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2011, 19:27   #3
MAXELL
Novi član
 
Član od: 8.7.2011.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 21
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Problem sa WiFi-jem

Imao sam i ja problema dok sam se isto konektovao preko kosijinog (doduse on to nije znao) svaki cas mi je pucao net i isto to pogotovo ako igras na originalnim serverima (cod ili neku drugu igriciu) i onda ti pise key code in use kao da ostanes na serveru.Al ako kazes da je ranije radio,mozda je nesto do njegovog rutera ili se jos neko konektuje,tako sam i ja imao probleme u pocetku sa sbb pucao mi je al vise ne.Uglavnom ja sam uzeo SBB 8mb i sad mi je super.Imam wlan u celoj kuci tako da ga koristim na 2 kompa i laptop-u.
MAXELL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2014, 11:35   #4
ivanasib
Novi član
 
Član od: 20.9.2014.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa WiFi-jem

Cao, ukratko imam problem sa wi-fi ikonicom u donjem desnom uglu... Internet radi i sve to, ali ikonica "kaze" drugacije... Evo vidite na slici, nadam se da neko zna kako da resim taj problem...
ivanasib je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2014, 12:16   #5
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Problem sa WiFi-jem

To nije wireless ikonica, to je ikonica za žično povezivanje. Ovo gornje na slici je ikona za wireless konekciju.

DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
laptop, prekid, problem, wifi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Opet problem sa DVD-RW-om mmm87 Nosači podataka 30 1.1.2013 19:47
Nokia e71 i problem sa USB konekcijom PsyDuck Aparati i oprema 5 1.12.2010 15:17
Problem sa kucnom WiFi mrezom (n-ti put) Captain Nerd Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 6.8.2010 22:44
WBR-3408 11g Wireless Broaband Router- Problem sa umrežavanjem Hich Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 19.2.2010 9:42
HP DeskJet f4180 - problem sa instalacijom vanila Ostale komponente 3 12.3.2009 19:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com