Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.12.2006, 4:21   #1
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Dragon Age: Origins

Malo nam je zamreo ovaj deo foruma pa rek'o da ga osvezimo. U pitanju je igra moje (pretpostavljam i vase) omiljene kompanije Bioware. Posle nekoliko konzolaskih igara, Bioware se (navodno) vraca korenima i pravi klasicni PC rpg, koji se pompezno najavljuje kao "next generation". Sta ce od toga biti videcemo... Zasad izgleda lepo. Ono sto se zna:

1) Bice party based, najverovatnije 4 clana

2) Potpuna kontrola nad likovima, a la Baldurs Gate.

3) Vece oblasti za istrazivanje, opet a la BG

4) 40-60 sati (strucno pogadjanje od strane programera). Znaci vise od KOTOR-a, manje od BG-a.

5) Mature, zbog eksplicitnijeg nasilja i mracne price,

6) Vece bitke (ne zna se koliko vece, ali definitivno vise ucesnika nego u svim dosadasnjim rpg-ovima, po programerima)

7) Gomila combat animacija, u zavisnosti od oruzja i protivnika. Likovi skoce na ledja zmaju (ili nekom drugom velikom stvorenju) da bi zadali udarac itd...

8) Pogled i iz prvog/treceg lica i iz pticje perspektive

9) 4 rase. Ljudi, patuljci, vilenjaci i cetvrta koja jos nije otkrivena, iz miloste nazvana Themor (akronim THE Mysterious Other Race)

10) Low magic setting. Ne bas kao u Gospodaru Prstenovu ali magije ce biti mnogo, mnogo manje nego u Forgotten Realms setting-u
Screenshot-ovi i slicno: http://www.1up.com/do/slideshow?cId=2019479&mt=0
Ubacio bih link ka zvanicnom forumu, ali ne znam da li je to dozvoljeno.

Datum izlaska najverovatnije kraj 2007. ili pocetak 2008.

Sad komentari... (zelje, cestitke, pozdravi)
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2006, 6:36   #2
Plagy
Član
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 227
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

ako je ala BG onda je super. Samo ja sam bash skeptichan u vezi sa ovom igrom. Ako se ne varam igra je pochela da se najavljuje josh pre godinu, a mozda i vishe dana.

daj boze da ce da me razuveri.
Plagy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2006, 9:14   #3
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Dragon Age

Fenomenalno. Baš sam se uželio takvih igara. Vjerovatno će biti potrebna zvijer od kompjutera za nju (užas, došlo vrijeme kad ti za RGP treba prejak računar!), ali ću do tad vjerovatno odraditi kompletan upgrade.
Čak ni kopija BG-a teško da može da bude loša.
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2006, 14:21   #4
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Igra je najavljena pre vise od dve godine. cim je pocela da se pravi. Malo da se opovrgnu optuzbe da su presli na konzole i da ne prave vise za PC, a malo i da dozvole fanovima da komentarisu i daju ideje dok se igra jos pravi.
Ali nije to neka cifra, plagy. Kvalitetna igra, sa potpuno novim engine-om se pravi oko 3-4 godina. Mislim da su NWN pravili i duze...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2006, 15:00   #5
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Evo vam odlomak iz decembarskog Games for Windowsa (bivši Computer Gaming World), kompletna priča o Dragon Ageu i intervju sa ljudima iz Biowarea.

http://xaocphoto.com/voodoo/DragonAge.rar

(1.6 MB)
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2006, 16:59   #6
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Citat:
Sarmatian kaže:
Ljudi, patuljci, vilenjaci i cetvrta koja jos nije otkrivena, iz miloste nazvana Themor (akronim THE Mysterious Other Race)
Pa zar opet patuljci i vilenjaci??? Ili ja postajem mator ili je ovo vec toliki klise da postaje smesno.
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2006, 17:45   #7
Plagy
Član
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 227
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Jel to znachi da Dragon Age nece da bude u D&D sistemu?
Plagy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2006, 17:57   #8
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Nece biti po D&D sistemu. Oslanjace se na njega, ali potpuno novi svet i potpuno nova pravila...

Procitajte onaj tekst sto je Voodoo dao. Ja to manje-vise znam sa njihovih foruma, ali tu je sve lepo rezimirano...

@Jim

Pa jeste, ali fantasy setting je malo vise ogranicen po pitanju rasa. U svakom mora biti bar malo hrabrih vitezova, dobrih i zlih carobnjaka, patuljaka i vilenjaka itd... No, posto Bioware ne koristi D&D sistem strogo, mozemo ocekivati da to nece biti bas standardni patuljci i elfovi, tipa copy/paste Tolkinovih...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2006, 20:12   #9
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Citat:
Jim Bravura kaže:
Pa zar opet patuljci i vilenjaci??? Ili ja postajem mator ili je ovo vec toliki klise da postaje smesno.
Pa cela poenta je da se uradi fantazijski svet slican klasicnom D&D-u, ali da ne budu vezani po nekim stvarima, kao sto su RPG pravila pravljena za "stonu" igru ili odredjenim setinzima kao Forgoten Realms ili Eberron.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2007, 14:31   #10
Guardian
Član
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Srbija - Slovačka
Poruke: 379
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 73 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Konačno osveženje u FRP svetu.Sviđa mi se što neće biti striktni D&D.Mislim da ljudi u Biowareu imaju dovoljno iskustva za igru po svoim pravilima.
Guardian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2007, 16:50   #11
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Citat:
voodoo_nbgd kaže:
Evo vam odlomak iz decembarskog Games for Windowsa (bivši Computer Gaming World), kompletna priča o Dragon Ageu i intervju sa ljudima iz Biowarea.

http://xaocphoto.com/voodoo/DragonAge.rar

(1.6 MB)
Evo sa malim zakasnjenjem moram reci da je ovo fantastican intervju sa gomilom zanimljivosti i korisnih informacija. Ko bi rekao da su osnivaci Bioware-a lekari po struci
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2007, 17:20   #12
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Citat:
Guardian kaže:
Konačno osveženje u FRP svetu.Sviđa mi se što neće biti striktni D&D.Mislim da ljudi u Biowareu imaju dovoljno iskustva za igru po svoim pravilima.
Bolje tako, nego da ljudi (kao ja ) se posle zale kako igra ne postuje potpuno provila i slicno.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2007, 1:16   #13
Plagy
Član
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 227
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Citat:
player1 kaže:
Bolje tako, nego da ljudi (kao ja ) se posle zale kako igra ne postuje potpuno provila i slicno.

da potpuno si upravu. ja izlude od nwn2.
Plagy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2007, 2:41   #14
Asura
Novi član
 
Član od: 28.3.2006.
Poruke: 26
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Dragon Age

Spiritualni naslednik BG... What can I say... Biće bazirano na Song of Ice and Fire IMHO najboljem serijalu knjiga EVER. Mračna priča... Bioware... Man, i am seriouslz happz now.

Asura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2007, 12:36   #15
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Dobro je da se malo batali DnD, nesto mi se cini da je sa pravilima trece edicije i sam sistem izgubio dosta šarma sto se odrazilo i na igre (NWN na primer).
Iz licnog iskustva mogu reci da su pravila ADnD bila nocna mora za igranje stono ali izgleda da su za igrice bila bolja (BG, Torment, Icewind 1 )
Zato imam velike nade za Dragon Age, iako me malo kopka mali playing time, 40-60 sati... Malo je to... BG je svojevremeno imao 200 sati. Optuzite me za megalomaniju ali sta da radim...
Jos to vreme uvek nabudze tako da je realno verovatno tacno oko 40 mozda cak i manje...
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2007, 12:43   #16
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Citat:
The mighty Boo kaže:
Dobro je da se malo batali DnD, nesto mi se cini da je sa pravilima trece edicije i sam sistem izgubio dosta šarma sto se odrazilo i na igre (NWN na primer).
Ne slazem se sa time. Mada, to je prilicno detaljan sistem i veoma je tesko preneti ga u potpunosti u igru, bez pojave bagova i korscenja aproksimacija.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2007, 15:18   #17
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Citat:
The mighty Boo kaže:
Dobro je da se malo batali DnD, nesto mi se cini da je sa pravilima trece edicije i sam sistem izgubio dosta šarma sto se odrazilo i na igre (NWN na primer).
Iz licnog iskustva mogu reci da su pravila ADnD bila nocna mora za igranje stono ali izgleda da su za igrice bila bolja (BG, Torment, Icewind 1 )
Zato imam velike nade za Dragon Age, iako me malo kopka mali playing time, 40-60 sati... Malo je to... BG je svojevremeno imao 200 sati. Optuzite me za megalomaniju ali sta da radim...
Jos to vreme uvek nabudze tako da je realno verovatno tacno oko 40 mozda cak i manje...
Mnoge rasprave o trajanju rpg igara su bile na Dragon Age forumima. Nazalost sve rpg igre idu ka skracenju trajanju a povecanju sadrzaja. Ne treba ocekivati nijedan ozbiljan story-based rpg koji ce imati trajanje vise od 60-ak sati. Izuzetak su otvoreni rpg-ovi tipa obliviona, ali i tu se osnovna kampanja zavrsava za 20-ak sati, a posle mozes da lutas bez smisla koliko hoces.

Sto se tice AD&D-a, i ja mislim da se ne treba striktno drzati. To je sistem koji je pravljen za igranje na papiru, a ne na kompjuteru. Samo se nadam da ce bioware napraviti dobar sistem.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2007, 16:34   #18
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

He he, kapaciteti medija (sad je svaka igra na DVD-u) rastu astronomski a igre su sve krace
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2007, 17:50   #19
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Pa 'ebiga. Duzina price nikad nije bila problem, jer tekstom ne mozes napuniti ni cd a kamoli dvd. Publika je razmazenija. Sada hoce svaka lokacija da bude fensi, da se vidi svaki delic opreme na likovima, ne moze ista animacija za svako oruzje ni za svaki napad itd... To zauzima prostor i vreme programerima, a tu imas i najvise problema oko bagova. Iskreno verujem da ce DA biti vredan paznje, ali ne treba ocekivati BG od njega. Na neki novi BG cemo morati da sacekamo, i to neku drugu kompaniju a ne bioware. Bioware je usao u mainstream i uopste visi ne lici na kompaniju koja je imala 'uda da izbaci BG na 5cd-a kada je rpg zanr bio na samrti...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2007, 18:28   #20
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Citat:
Sarmatian kaže:
Iskreno verujem da ce DA biti vredan paznje, ali ne treba ocekivati BG od njega. Na neki novi BG cemo morati da sacekamo, i to neku drugu kompaniju a ne bioware. Bioware je usao u mainstream i uopste visi ne lici na kompaniju koja je imala 'uda da izbaci BG na 5cd-a kada je rpg zanr bio na samrti...
Da, obecava ali ne previse. Dragon Age ce biti dobar, ali izmedju dobar i legendaran je ogromna razlika.
Nema ambicije u Bioware-u vise... A ni kreativnog talenta nema nesto posebno.
Sve u svemu sr*nje.

U ocaju sam instalirao Ultima 4. Bolja je od svega sto je izaslo u poslednjih 5 godina.

E to je tuzno.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
bioware, dao, dragon age, dragon age origins, origins, role-play, rpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dragon Ball online VladarTame Mrežne igre 4 26.2.2009 2:38
MSN - pomoć Pedinho Aplikativni softver 3 4.12.2008 16:45
Cooler Master CSX Green Dragon pharaon.92.bc Ostale komponente 1 1.9.2008 13:51
Metalci spasavaju princezu Covenant Cvet kompjutera 28 12.10.2007 16:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com