Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.1.2006, 17:10   #41
101st Airborne
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 613
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 36 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

Citat:
3dM@niak kaže:
Znate shta ja planiram... Razradjujem scenario, i dizajniram svet u kome se odvija igra: svet se raspada, sve se krivi, prostor, vreme, ljudi.... sve... I ti u tome treba da se snadjes... i igru prelazish bez hintova bez icega, sa gomilom renderovanih prica, snimaka kamerom, razmisljanja... jednostavno potpuno originalno... i satresh se do KRVI da predjesh igru i spasesh svet koji puca... i kad predjes, sve se sje*e tako da, na kraju krajeva, nisi nista ni uradio... I onda ide kraj i to sve.. ocu da napishem pricu, jedno 2-3 meseca kolko bude trebalo vremena za pisanje, sve smisljam zadnjih 3 godine, i ima josh toliko... Gradim civilizacije iz korena, stvaram svet, stvaram novu vrstu stvarnosti od nule... I mnogi ce reci da je to SRAN*E od igre.. ali ce je mozda neki izvaditi iz konteksta igre za zabavu (jer i nece biti zabava bez granica, niti je to poenta), i shvatiti... I, ako cemo posteno, da li je to umetnost? Ne da bih ja ispao car i umetnik, neko kao primer da igru mozes shvatiti kao vrhunsko delo, u koje je ulozeno punnnnno truda i kreativnosti... Na primer, smisljam preplitanja dimenzija, smisljam nove vrste organa da bih stvoiro nova bica... To nije biznis, jer od toga nemam nishta. Nije nikakvo otaljavanje... Shta je onda?
Apsolutno te shvatam. Ja sam dosad smislio jedno tri sveta, sa sve istorijom i svim. To je daleko zanimljivije od bilo kakve igre. Ali sanse za objavljivanje svega toga su manje vise nula...
101st Airborne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2006, 17:51   #42
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

Ljudi, igre su SPOJ VISE UMETNOSTI!

UMETNOST je dizajnirati mape za Q3
UMETNOST je iskomponovati muziku za Total War
UMETNOST je napisati pricu za Syberiu
UMETNOST je napraviti lepu grafiku kao u Oblivionu
UMETNOST je dizajnirati otvorene prostore u Far Cry
UMETNOST je napraviti vestacku intiligenciju kao u HL
UMETNOST je osmisliti gameplay koji vuce igraca da se ne odvaja od igre (kao sto je umetnost pisca da "zalepi" knjigu za citaoca)
UMETNOST je stvoriti atmosferu kao u Silent Hill-u

I UMETNOST JE SVE TO SKLOPITI U CELINU!!!
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2006, 20:26   #43
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Lightbulb Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

Ti si ocigledno razmisljao ceo dan da bi ovo smislio...I smislio najblize moguce resenje.Ali...Ti govoris o umetnosti u generalizovanom smeru.Na taj nacin se moze reci da je umetnost napraviti super-mega-giga most koji je dugacak 5km i visok 150 metara.Umetnost nije uvek povezana sa znanjem.Mislim neke igrice mogu biti umetnost i bez PS3.0,high-dynamic ranga i ostalih nVillage gluposti...Umetnost ne moze da se kopira,jer kopija nece biti umetnost.Ovo kazem jer farCry-ov engine moze da se kopira,pa i da se doradi-znaci nije umetnost!Kada skines igricu do koske,ono "materijalno"(pod znacima navoda je jer tesko sta moze biti u igrici materijalno ),onda srz,koja lebdi,to tu igricu cini umetnoscu.Grafika i sve ostale stvari doprinose samo komercijalizaciji i boljoj oceni.Skini ti Far Cry i sta dobijas?Bezlican FPS.Za vestacku inteligenciju se slazem jer stvarno je umetnost otkucati,staviti na ekran,ljudsko ponasanje koje je samo po sebi nepredvidivo i razlicito za svaku jedinku.A da li je HL to postigao to sam proceni.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2006, 20:38   #44
Romero
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 42
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

Malo je teže nama koji smo celog života igrali video(kompjuterske) igre da ostanemo objektivni u ovoj raspravi.Da li su igre umetnost?

1-Nisu umetnost.Štaaa? Znači ja ispadoh totalni debil jer sam pola života protraćio zamlaćivajući se sa nečim što nema nikakvog smisla osim za zabavu.Neeee,ne može biti.Nisam bre ja toliki debil.Znači igre...
2-Jesu umetnost.Da,da moraju da budu...ja sebe smatram inteligentnim znači igre su sigurno umetnost.

Ovako nešto sigurno barem u jednom deliću mozga svakom pravom gamer-u padne na pamet kada čuje "Da li su igre umetnost?"
Ali mene pre svega interesuje da mi neko kaže pravu arhetipsku univerzalnu definiciju Umetnosti.Šta je to umetnost?
90% stvari koje se danas smatraju tzv "umetnonošću" su najobičnije đubre.
Umetnost je takođe vekovima bila (i još uvek je) najobičnija propagnada.
Još od perioda Starog pa sve do nama dobro poznatog 20. veka mnoge stvari su proglašavane umetnošću silom prilika samo zato što su predstavljale neki vid bunta protiv predhodne ili sadašnje vlasti.Takođe svaki oblik potpunog nemorala u jednoj epohi je umetnost usledećoj.A koliko je tek danas poznatih slikara,skulptora,kompozitora u toku svog života proglašavano ludacima,jereticima,nemoralnim ljudima (što ne znači da neki od njih to nisu i bili )
A tek 20. vek koliko je "umetnika" stvorio...Sve sami umetnici
Na kraju ispade da samo ono što nema veze za bilo čim i totalno je beskorisno može biti umetnost zato što tako kaže 5-6 bogath ekscentrika.(naravno kad ovo kažem mislim samo na oblike novokomponovane umetnosti)

I Dzems Vat nije umetnik samo zato što je stvorio opštekorisnu stvar koja je doprinela celokupnom progresu cele planete a ne neku bezveznu gomilu izobličenog gvožđa..pa dooobro
Možda je u tom slučaju i bolje što nije bio umetnik...

Kompjuterske igre jesu fenomen savremenog društva i njihov uticaj na progres civilizacije i globalizacije je više nego očigledan.A pri tome ne mislim samo na ubrzan razvoj procesora i grafičkih karti i uopšte kompjuterskih tehnologija.Cela planeta za ubrzan tehnološki napredak može da zahvali upravo video igrama a da ne spominjemo povezivanje mladih iz celog sveta zahvaljujući MMORPG-ovima .Zašto i da li je sve to dobro videćemo...
A sve ovo sam naveo zato što je i Rock'n'Roll svojevremeno proglašen fenomenom savremenog društva koji negativno utiče na moral mladih a danas svi smatraju Rock'n'Roll umetnošću i o tome se više i ne raspravlja.Isti je slučaj i sa filmom a i stripom koji je već spomenut.Danas takođe vrlo malo ljudi smatra da je PC igra umetnost ali za 15-20 godina taj broj će sigurno biti mnogo veći.
I da li je uopšte bitno da li su igre umetnost.90% igara jesu đubre ali i među njima postoje izuzetno kvalitetna ostvarenja nazivali ih vi umetnošću ili ne.
I ko kaže da se u igrama ne mogu pročitati kvalitetne knjige iz kojih se može saznati dosta zanimljivih stvari ili naučiti nešto poučno.Ko je igrao Morrowind zna na šta mislim
Romero je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2006, 20:48   #45
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

Znaci Nikola Tesla je bio umetnik??Hmmm,interesting.Mnogi umetnici su genijalci.Tesla je bio,ali je svoju genijalnost koristio sa stecenim ZNANJEM.Znanje nije umetnost.Svako moze da poseduje znanje.Da li ga to cini umetnikom?Ne.Da li ga neka izvanrendna ideja cini umetnikom?Ne.Cini ga genijem jer je to znanje primenio na najbolji moguci nacin,i nasao novo znanje.Za umetnost je potrebno ono osnovno,znati crtati,pisati,sve ostalo dolazi iz mozga.Kada umetnik napravi umetnicko delo on nije naucio nesto.To je duhovna tvorevina i bliskoj je vezi sa kulturom.Isto tako mislim da je umetnost u igrama potrebno znanje programiranja,sve ostalo...Urodjeni talenat.Ili svako ovde zna da slika??
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2006, 21:12   #46
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Ti si ocigledno razmisljao ceo dan da bi ovo smislio...
Na osnovu cega si to zakljucio? Trebalo mi je 1-2 minuta ukupno da se setim bisera svakog segmenta kvalitetne igre.

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
I smislio najblize moguce resenje.


Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Ali...Ti govoris o umetnosti u generalizovanom smeru.
Nisam cuo za taj "smer" umetnosti...

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Na taj nacin se moze reci da je umetnost napraviti super-mega-giga most koji je dugacak 5km i visok 150 metara.
Naravno. Zar Golden Gate nije umetnost (arhitektura) ili ona jos (u tvojoj glavi) nije priznata kao umetnost?

Zar Ajfelov Toranj nije umetnost? -10 tona isprepletanog chelika.

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Umetnost nije uvek povezana sa znanjem.
Slazem se.

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Mislim neke igrice mogu biti umetnost i bez PS3.0,high-dynamic ranga i ostalih nVillage gluposti...
Takodje se slazem, samo ne znam kakve veze ima nVidia i dynamic range???

Malo si "pobrkao loncice"...

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Umetnost ne moze da se kopira,jer kopija nece biti umetnost.Ovo kazem jer farCry-ov engine moze da se kopira,pa i da se doradi-znaci nije umetnost!
Ok, slazem se. Ta igra koja kopira FC engine sigurno nece biti pohvaljena za izuzetnu grafiku jer je to vec vidjeno u FC-u. Naravno, svako poboljsanje treba biti pohvaljeno. Ti tvojim stavom govoris recimo da "remake-ovi" filmova ne treba da budu umetnost (recimo King Kong, iako nisam gledao film a i sumnjam u njegov kvalitet...)

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Kada skines igricu do koske,ono "materijalno"(pod znacima navoda je jer tesko sta moze biti u igrici materijalno ),onda srz,koja lebdi,to tu igricu cini umetnoscu.
Netacno. Bas sa svim konstrucionim delovima dobijas kompletno delo. Skini Q2 muziku i sta ces dobiti? Skini HL briljantni AI i sta ces dobiti?

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Grafika i sve ostale stvari doprinose samo komercijalizaciji i boljoj oceni.
OK, izuzmi grafiku ako ti toliko smeta...
Mada mislim da gresis. Kao sto si rekao u prethodnom postu, potrebno je osnovno znanje a sad neko ostane tu a neko napravi engine koji moze da renderuje nekoliko kilometara 3d prostora (citaj: Far Cry ).

I Njutn je znao fiziku, mislis li da bi mu sinulo da je bio neki neobrazovani Engleski seljak, kad mu padne jabuka na glavu ili pored njega?
Mislis li da bi Tesla otkrio ono sto jeste da je ostao ovde?

To nisu primeri umetnosti, kao njihove primere bih mogao da navedem poznate muzicare klasicnog doba. Ako ne znas da sviras i ne poznajes note, dzabe ti sav talenat

Doduse za mene je i programiranje (kao i robotika, recimo) umetnost (forsiranje masine da radi posao za tebe), ali o tome drugom prilikom

Poslednja ispravka: Reloader (1.1.2006 u 21:23)
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2006, 21:21   #47
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

" Zar Golden Gate nije umetnost (arhitektura) ili ona jos (u tvojoj glavi) nije priznata kao umetnost?
Zar Ajfelov Toranj nije umetnost? -10 tona isprepletanog chelika."

Samo je ovo vredno odgovora:da li Ajfelov Toranj sluzi necemu ili je samo tu kao svedok vremena?Mislim da se Golden Gejt je vrhunac necijeg znanja i nije umetnost.Nema nista umetnickog u njemu.Obicna alatka koja ce biti vrhunac znanja i necijeg umeca da napravi nesto a ne umetnost.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2006, 21:23   #48
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Skini ti Far Cry i sta dobijas?Bezlican FPS.
Ovo te uopste ne razumem. Skini Mona Lizi boje i linije i sta ces dobiti? Sivo platno.

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Za vestacku inteligenciju se slazem jer stvarno je umetnost otkucati,staviti na ekran,ljudsko ponasanje koje je samo po sebi nepredvidivo i razlicito za svaku jedinku.A da li je HL to postigao to sam proceni.
Dobro je da se bar negde slazemo. A nisam morao uopste da uzimam HL, svako ima svoje misljenje, to i jeste odlika umetnosti. Nekom se svidja ova knjiga, nekom ne, nekom onaj film nekom ne...

Citat:
Romero kaže:
Ali mene pre svega interesuje da mi neko kaže pravu arhetipsku univerzalnu definiciju Umetnosti.Šta je to umetnost?
U skoli ucimo teoriju iz starog veka da je umetnost "mimezis" odnosno oponasanje stvarnosti.

Ja bih rekao da je umetnost sve ono sto kod tebe izaziva jaka osecanja - zadivljenost ili potistenost, srecu ili tugu i sve sto te podstice na razmisljanje o nekim univerzalnim temama...
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2006, 21:26   #49
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
" Zar Golden Gate nije umetnost (arhitektura) ili ona jos (u tvojoj glavi) nije priznata kao umetnost?
Zar Ajfelov Toranj nije umetnost? -10 tona isprepletanog chelika."

Samo je ovo vredno odgovora:da li Ajfelov Toranj sluzi necemu ili je samo tu kao svedok vremena?Mislim da se Golden Gejt je vrhunac necijeg znanja i nije umetnost.Nema nista umetnickog u njemu.Obicna alatka koja ce biti vrhunac znanja i necijeg umeca da napravi nesto a ne umetnost.
Ne razumes umetnost.

Cemu li sluzi Mikelandjov "David"??? Ili "Mojsije".
Cemu sluzi Mona Liza?

Jesu li oni samo svedoci vremena?

Ljudi su ih proglasili umetnoscu, kao i Ajfelov Toranj....

Umetnost ne sluzi ni za sta, ona sluzi sama sebi i postoji sama zbog sebe - ovo ti je jedna od osnovnih definicija umetnosti
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2006, 21:33   #50
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

Bre citas li ti moje postove???Uporedjivao sam Ajfelov Toranj sa Golden Gejtom i bio mi je cilj da ti pokazem na razliku:Ajefelov Toranj je umetnos jer ne sluzi nicemu ,a Golden Gejt je alatka...E,dzabe dalje da razgovaramo...Zakljucajte temu...Umetnost postoji sama za sebe?To lave.Vise se necu javljati ovde.Bar dok neko ne napise nesto sto razume a i zna da protumaci napisano...bez ljutnje..
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2006, 21:36   #51
nexxogen
Član
 
Član od: 27.11.2005.
Lokacija: Бар/Београд
Poruke: 83
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

Ja ipak mislim da niko na ovom forumu nije dovoljno kompetentan da odredi sta je umjetnost, a sta nije, tako da o tome ne vrijedi raspravljati.
nexxogen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2006, 21:50   #52
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Bre citas li ti moje postove???Uporedjivao sam Ajfelov Toranj sa Golden Gejtom i bio mi je cilj da ti pokazem na razliku:Ajefelov Toranj je umetnos jer ne sluzi nicemu ,a Golden Gejt je alatka...
Alatka... Hehe

Pa jbt. kapiraj malo mogli su da stave 100 tona betona u obliku ravne ploce, udare ogradu sa strane i to da bude most! Ali nisu... e sad ti razmisllaj zasto nisu i zasto u tom slucaju GG ne bi bio umetnicko delo...

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
E,dzabe dalje da razgovaramo...Zakljucajte temu...
Nemojte da zakljucavate temu, covek gubi argumente pa bi da se izvadi.

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Umetnost postoji sama za sebe?To lave.Vise se necu javljati ovde.Bar dok neko ne napise nesto sto razume a i zna da protumaci napisano...bez ljutnje..
Ponavljam NE RAZUMES UMETNOST. Ne moze svako, ******.

A za sta sluzi umetnost, keve ti? Ono sto sam ti ja naveo ti je opsta definicija - znaci ljudi su se slozili s tim.
Nisi mi odgovorio za Mona Lizu. Za sta ona sluzi? Da mozda ne sluzi da Luvr zaradi mesecno od prodaje karata?

Ne mozes proceniti sta je "bolje" umetnicko delo, jer je to subjektivni osecaj. Nije to matematika ili fizika pa da bude tacno ili netacno, manje ili vece.

Umetnost je subjektivna - u svakoj osobi posebno izaziva osecanja. Nekom se nesto svidi - nekom ne. Kao sto rekoh, nije to matematika pa da je svima (opste) tacno ili netacno.
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2006, 21:54   #53
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

"A za sta sluzi umetnost, keve ti? Ono sto sam ti ja naveo ti je opsta definicija - znaci ljudi su se slozili s tim. Nisi mi odgovorio za Mona Lizu. Za sta ona sluzi? Da mozda ne sluzi da Luvr zaradi mesecno od prodaje karata?"

E nisam mogao da istrpim.Covek je tocilo.EJ BRE,si ti pravio puskice za IQ test??Sad razumem zasto imas toliko postova.Citaj bre malo stare postove.Razumes li ti sta sam a uopste hteo da kazem,ili tek tako lupis..o...Ne pa ovo je zlocin...Zato i trazim zakljucavanje.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2006, 22:01   #54
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
E nisam mogao da istrpim.Covek je tocilo. EJ BRE,si ti pravio puskice za IQ test??Sad razumem zasto imas toliko postova.Citaj bre malo stare postove.
Nemoj da vredjas. Ocigledno je da ti ponestalo argumenata a i bas nesto nisi jasan po pitanju stavova u poslednjim postovima...

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Razumes li ti sta sam a uopste hteo da kazem,ili tek tako lupis..o...Ne pa ovo je zlocin...Zato i trazim zakljucavanje.
Razumem ja, ali si se ti ocigledno negde pogubio.

I Golden Gate i Ajfelov Toranj su UMETNOST. STA SAD HOCES DA KAZES, DA ARHITEKTURA - KONKRETNO GRADJEVINE NISU UMETNOST JER SLUZI LJUDIMA DA ZIVE\RADE UNUTRA???

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Umetnost postoji sama za sebe?To lave.
Jedino gde te nisam razumeo to je ovde. Je li ovo bila ironija ili ozbiljno?
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2006, 22:20   #55
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

Evo,cistim Luger,nemoj se brines nista...Sharzer je pun.Ako se ne ubijem iz prvog puta,sigurno hocu iz petog...
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2006, 22:29   #56
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

Pa dobro, nemoj tako, to sto ne mozes da osetis umetnost nije bas za ubijanje mozda ti bolje idu tehnicke nauke... LOL
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2006, 22:45   #57
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

Stvarno,kad mi ti kazes onda bolje da odem da cepam karte za kupanje bez peskira(gasna komora).
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2006, 22:48   #58
snoop
Guest
 
Poruke: n/a
Talking Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

HMM... LJUDI CINI MI SE DA STE SE MALO POGUBILI U SVEMU OVOME... PA UMETNOST JE SVE STO JE STVORENO IZ CISTE LJUBAVI A NE ZARAD PROFITA A STO KOD LJUDI IZAZIVA NEKO OSECANJE... I ZATO IGRE OD EA GAMES-A UGLAVNOM NE MOGU BITI UMETNOST KADA SAMO IZDAJE NASTAVKE NASTAVAKA [NBA, NHL...] . E ALI POSTOJE I SUPROTNI PRIMERI KOJI JEDNOSTAVNO BLISTAJU ... POGLEDAJTE MORROWIND, MAFIU I MNOGE DRUGE IGRE U KOJU ULOZITE 101% SEBE. A SVAKO KO SE NE SLOZI MISLIM DA SE JEDNOSTAVNO NIJE DOVOLJNO UNEO U MATERIJU. TOLIKO...
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2006, 22:58   #59
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

Dobro mislis, samo nemoj da vristis...
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2006, 23:00   #60
101st Airborne
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 613
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 36 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: "Qzmizam" - Da li su igre umetnost?

Dajte ljudi ozbiljno, cemu toliko ozlojedjenosti. Pa lepo sam napisao stranu pre da je filozofija umetnosti citav pravac, a vi mislite da razresite to na jednoj temi, i jos se saljete u gasne komore i sl. Stvarno bzvz
101st Airborne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
igre, umetnost

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ultimate Fight igara - prva sezona Patton O igrama uopšte 102 9.5.2009 0:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com