Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.3.2010, 22:45   #101
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Jade Empire (PC)

Ako mene pitas ovo nije RPG zanr
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2010, 22:48   #102
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Jade Empire (PC)

Puno dijaloga, "levelovanje" i kvestovi: dovoljno da bude RPG, po meni.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2010, 22:56   #103
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Jade Empire (PC)

Citat:
White Ripper kaže: Pregled poruke
Interesantna je stvar da ja volim RPG zanr ali ovo nisam igro

Jade Empire ti je vise neka akciona avantura sa elementima RPGa nego RPG...Mislim, racuna se zvanicno kao RPG, ali realno nije...
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2010, 23:26   #104
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Jade Empire (PC)

Igra je Rpg kolio i KOTOR...
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2010, 1:11   #105
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Jade Empire (PC)

Po kolicini RPG elemenata je naslicniji Mass Effectu 2.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2010, 1:18   #106
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Jade Empire (PC)

RPG ili ne, ako ste posle posle odgledanog ''Zmajevog Gnezda'', ''Pritajenog Tigra'', ''Kuce letecih bodeza'' i slicnih skakali po sobi zamisljajuci kako izvodite epske kung fu pokrete, Jade Empire je igra za vas.








High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2010, 15:06   #107
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Jade Empire (PC)

Citat:
High life kaže: Pregled poruke
Jade Empire ti je vise neka akciona avantura sa elementima RPGa nego RPG...
A što ne RPG sa elementima akcione avanture?
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2010, 10:33   #108
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Jade Empire (PC)

Ovo je, mozda, najbolja kupovina od 600 dindzi koju sam obavio do sada. Za cenu jedne pice, dobio sam igru uz koju sam uzivao do kraja, koja dolazi u prebogatom pakovanju (metalna kutija, art book, poster..). Sada, citao sam vase postove, i sa vecinom se slazem: igra ima odlicnu pricu, atmosferu, zivopisne NPC-eve, borbe (iako retardirane u pocetku) imaju neku dubinu i zarazne su do bola.. Moram da napomenem i arenu, koja je, po mom misljenju, uradjena najbolje do sada od svih igara. Neke od mana, su tehnicke prirode (posto je u pitanju zakasneli port sa Xbox-a), a neke su vezane za pojednostavljenu RPG mehaniku (nedostatak inventara..). Sve u svemu, jos jedan Bioware-ov biser, koji je, istini za dusu, mogao imati i bolje izdanje na PC-u.Ocu Jade Empire 2!!!!!!
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
GordoN (30.3.2010), Jim Bravura (2.4.2010), player1 (30.3.2010)
Stara 30.3.2010, 11:44   #109
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Jade Empire (PC)

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Ovo je, mozda, najbolja kupovina od 600 dindzi koju sam obavio do sada. Za cenu jedne pice, dobio sam igru uz koju sam uzivao do kraja, koja dolazi u prebogatom pakovanju (metalna kutija, art book, poster..). Sada, citao sam vase postove, i sa vecinom se slazem: igra ima odlicnu pricu, atmosferu, zivopisne NPC-eve, borbe (iako retardirane u pocetku) imaju neku dubinu i zarazne su do bola.. Moram da napomenem i arenu, koja je, po mom misljenju, uradjena najbolje do sada od svih igara. Neke od mana, su tehnicke prirode (posto je u pitanju zakasneli port sa Xbox-a), a neke su vezane za pojednostavljenu RPG mehaniku (nedostatak inventara..). Sve u svemu, jos jedan Bioware-ov biser, koji je, istini za dusu, mogao imati i bolje izdanje na PC-u.Ocu Jade Empire 2!!!!!!

E, gde si nasao original Jade Empire kod nas? Ja sam se ubio trazeci pre jedno godinu dana i nisam je nasao.
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2010, 13:12   #110
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Jade Empire (PC)

Slucajno nabasao na njega u dzidzatronu, pre sest-sedam meseci, a tek sad skoro ga odigrao..

Poslednja ispravka: nameless1 (30.3.2010 u 13:25)
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2011, 15:03   #111
Nighty
Banned
 
Član od: 5.7.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 374
Zahvalnice: 211
Zahvaljeno 135 puta na 91 poruka
Cool Re: Jade Empire (PC)

Jade empire је одличан RPG.

Остало ми је малчице да пређем. Дуго га нисам играо. Одличан систем борбе, одлична прича и фини непријатељи.
Nighty je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nighty na korisnoj poruci:
seph1rot (14.7.2011)
Stara 13.7.2011, 16:33   #112
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Jade Empire (PC)

Citat:
Nighty kaže: Pregled poruke
Jade empire је одличан RPG.
Odlican RPG, "ogoljenog" tipa. Biowareov prvenac (kasnije je formula prenesena na Mass Effect).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2011, 17:01   #113
Jon Snow
Član
 
Član od: 21.4.2011.
Poruke: 94
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 43 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Jade Empire (PC)

Šteta što je BioWare izgleda batalio ovaj univerzum jer je za mene bio mnogo zanimljiviji od generičkog fantasyja iz DA i Mass Effectovog sterilnog SF-a. Otprilike jednom godišnje neko njihov kaže kako nisu zaboravili na JE, kako im je taj svet drag i kako bi voleli da mu se vrate... i to je to. Lično ne verujem da ćemo videti nastavak.
Citat:
Nighty kaže: Pregled poruke
Одличан систем борбе, .
Ne bih se složio sa ovim. Da je broj stilova bio manji za dve trećine (jer je realno većina ili beskorisna ili imaju identičan efekat kao neki drugi stil) a da je svaki stil imao mnogo više poteza i kombinacija bilo bi super.
Ali priča jeste jedna od boljih i igra ima zaista sjajno napisane dijaloge.
Jon Snow je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2011, 19:44   #114
Nighty
Banned
 
Član od: 5.7.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 374
Zahvalnice: 211
Zahvaljeno 135 puta na 91 poruka
Cool Re: Jade Empire (PC)

Слажем се, ти наслови су поприлично - празни. Не осећа се та емоција, не осећа се та чар. Фали му тај зачин, фали та уникатност. Оно што сада раде је горе него што уради Blizzard. Близард се макар труде да понуде квалитет. Мали број наслова, али квалитет. И успева им у томе! Играти Близардове игре је некако посебно слатко. Као када се једу ћевапи, па након њих дође пун тањир бајадера...м....м...м.... xD

Па, у поређењу с осталим BioWare насловима, одличан систем борбе. Реално, систем борбе у Котор 1 је голо г***о. Да је рецимо ту био умешан систем борбе као из Jedi Academy, то би била игра и по

Али не. морали су да ставе пауза па скочи па као неки потез. Систем борбе у Jedi Academy је баш одличан када је реч о Lightsaber :]

Систем борбе у Jade Empire ми је омогућио колико-толико акције тако да се нисам осећао као биљка која прича с другима. Ипак је у питању игра везана за борилачке вештине и не би било лепо да има систем борбе типа Pause+Comand1+Comand2+Comand3+Comand4, Pause = Гледаш како се лик сам бије против пар њих.
Не, ја волим да експлоатишем непријатеља, да немам паузу, да могу да му у тренутку нађем ману или слабу тачку и да у тренутку направим тактику, а не да планирам к'о да играм Ризико, ако ме разумеш. Зато је систем борбе одличан, има неколико стилова, има неколико ликова (и драго ми је што нису Custom made пошто ми је више преко главе тога) три врсте борбе (slow-heavy; fast-light; комбинација претходних). Такође, лака је игра, постоји и фокус, мана, хелти - дизајн је фин, у мом погледу оно што бих оценио као ''мож' да прође'', постоји и мини-игра, постоји баш упознавање с културом као и људима и не делује као да су сви сада ''ултра баје'' с мачевима, с магијама, Shoulder Guards к'о из DA:O. Не, нема тога. Само једноставне битке hand-to-hand (мада може и с оружјем, али ја то не преферирам често).

За мене је био доживљај када сам доспео у ''рај'' и видео оне силне лисице. Чак сам и напао исту пошто ме је изнервирао слон. Драго ми је што је убачено много културолошких референци.


Као и митологија.


Принцип изучавања тога шта се дешава оставља утисак трилера, напетости као и озбиљне потребне да се открије шта је по среди. Игра једноставно увуче особу која жели да изучи како и шта. Quest-ови нису ни упола лоши као што се прича, поприлично су лепо запаковани и имају смисла имајући у виду све шта се дешава. прелази се из једног акта у други и константно се тако ради. За разлику од VTMB и KotoR-a, ова игра је поприлично лепа што се тиче дизајна. Такође, уникатни језик ''До Фан''. Још много аспеката чине ову игру зузетно лепом, а мислим да је понела неколико награда за музику, дизајн као и причу + GOTY.

Иначе, људи који су у стању да кажу да ово није RPG немају везе с мозгом. само зато што некима смета акција у игри не значи да игра није RPG, побогу! дакле, смејурија :]
Nighty je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nighty na korisnoj poruci:
seph1rot (14.7.2011)
Stara 13.7.2011, 21:35   #115
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Jade Empire (PC)

Citat:
Nighty kaže: Pregled poruke
Па, у поређењу с осталим BioWare насловима, одличан систем борбе. Реално, систем борбе у Котор 1 је голо г***о. Да је рецимо ту био умешан систем борбе као из Jedi Academy, то би била игра и по

Али не. морали су да ставе пауза па скочи па као неки потез. Систем борбе у Jedi Academy је баш одличан када је реч о Lightsaber :]
Jade Empire je "akcioni" rpg, tj. ima akcionu borbu, dok Kotor to nije. Kod njega je borba "takticka" i direktno preuzeta iz d20 seta pravila (koji koriste i D&D naslovi iz 3.0/3.5 izdanja).

Licno, volim obe varijante. Nekako takticki sistem mi vise lezi kod igara gde se kontrolise grupa likova, dok je akcioni bolji u igrama koje se fokusiraju na jednog lika.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Asmodeus (13.7.2011), Nash Knight (14.7.2011), pentraksil (4.3.2012), Skenderevo (13.7.2011), Vulee (13.7.2011), Yanosh (14.7.2011)
Stara 4.3.2012, 12:42   #116
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Jade Empire (PC)

I tako, skoro pogledah neke videoe sa Youtube-a, da se podsetim ove sjajne igre.

I ne samo igra. Covece... kakva je samo prica, pa zatim plot twist. Odlicno!

Sad mi se bas igra. Ali neka... strpecu se prvo da obrnem Mass Effect 3, pa onda da se vratim ovom dragulju od igre.


EDIT:
Interesantno je kako diskusija moze da ide iz supljeg u prazno na stotinak strana o nekim drugim RPG naslovima, dok ovde ima samo 6. Da ne verujes.

Poslednja ispravka: player1 (4.3.2012 u 12:53)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2012, 17:21   #117
Pegasus
Član
 
Član od: 26.12.2011.
Lokacija: Blue skies
Poruke: 462
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 113 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Jade Empire (PC)

Искрено, нисам досад чуо за ову игру, али судећи по коментарима, вредна је пажње. Пробаћу када завршим са me3.
Pegasus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2012, 20:35   #118
mniz
Veteran
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: ub
Poruke: 587
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 61 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mniz Slanje poruke preko Yahooa korisniku mniz
Određen forumom Re: Jade Empire (PC)

Citat:
Pegasus kaže: Pregled poruke
Искрено, нисам досад чуо за ову игру, али судећи по коментарима, вредна је пажње. Пробаћу када завршим са me3.
Probaj nece se pokajati ni malo ne mogu prezalim sto nije nikad napravljen nastavak @player1 to sam i ja bas pomislio
mniz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2012, 21:30   #119
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Jade Empire (PC)

Eh, slucajnosti, i ja sam mislio kako bih mogao odigrati ovu igru jos jednom.

Zaboravio sam skoro sve. Mislim secam se price, ali nicega osim toga. Vidim da sam i ja kucao o stilovima i nekakvom support-u a sad nemam pojma sta je to

Ono sto mi je jos ostalo u secanju je opsti utisak - igra ima relativno malo RPG elemenata, vise je neka arkadica. Sve u svemu, rpg limunadica ali je nekako simpaticna, valjda najvise zbog settinga (fantasy Kina) i cinjenice da nije agresivno reklamirana.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2012, 21:45   #120
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Jade Empire (PC)

Ne znam, meni nikako nije legla iako volim taj setting, dva puta samo pokusavao da je prelazim, borba me je jednostavno odbijala, moralo je to mnogo bolje.

Presao sam je dosta cisto da vidim da li ce se borba barem malo poboljsati, ali jok, pokusao sam drugi put cisto zbog price jer bih voleo da je ispratim ali me je borbeni sistem smorio...again...
evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fighting, rpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Star Wars: Empire At War Manda Strateške igre 76 9.2.2012 14:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com