Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.12.2011, 13:52   #1
Dimso
Član
 
Član od: 24.12.2008.
Poruke: 136
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 25 puta na 15 poruka
Određen forumom Pravljenje kataloga knjiga i stripova

Trebao bi mi neki softver za pravljenje kataloga knjiga i stripova posto se tog vec puno nakupilo pa vise ni ne znam sta imam.
Probao sam book collector verzija 7.1 ali on ne podrzava cirilicna slova ni srpska latinicna a to mi je mozda najbitnije. Ako znate neki takav program da preporucite, ne mora imati ovoliko opcija pri unosu knjiga, zahvaljujem!
Vidim i da ima nova verzija book collector 8 ali cisto sumnjam da su ubacili cirilicu.
Dimso je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2011, 15:46   #2
organizam
Član
 
Član od: 31.5.2007.
Poruke: 319
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 89 puta na 65 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje kataloga knjiga i stripova

Ja sam koristio jedan mali i jednostavan program za katalog knjiga, ali i mene je počelo da nervira to što ne podržava naša slova. Muku sam mučio da nađem neki koji ih podržava, a koji se može naći free ili bar u narodnoj verziji.
I našao sam malo, besplatno programče zvano Libra. Zanimljivog je izgleda, dosta je funkcionalan i potpuno stabilan, uneo sam u njega do sada oko 2300 naslova i nisam imao ni najmanji problem. Naravno, podržava i našu latinicu i ćirilicu.
Ima opciju i za katalog diskova i muzike, pored knjiga. I da, na Win7 radi, ali malo sporije, treba mu dosta vremena, ponekad i više kliktanja da bi se napravio novi unos. Na XP-u radi savršeno.

Poslednja ispravka: organizam (17.12.2011 u 16:29)
organizam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku organizam na korisnoj poruci:
Dimso (17.12.2011)
Stara 17.12.2011, 16:37   #3
Dimso
Član
 
Član od: 24.12.2008.
Poruke: 136
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 25 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje kataloga knjiga i stripova

Sporije radi mozda zato sto izgleda nije predvidjen za win7 vidim pise samo za xp i vistu. Ali ako ne nadjem nista drugo probacu i libru.
Dimso je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2011, 17:35   #4
organizam
Član
 
Član od: 31.5.2007.
Poruke: 319
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 89 puta na 65 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje kataloga knjiga i stripova

Pa da, dve godine, i više možda nije rađeno nišat na njemu, a kada bi se samo malo doradio bio bi savršen. Srećno u potrazi
organizam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2011, 19:43   #5
Dimso
Član
 
Član od: 24.12.2008.
Poruke: 136
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 25 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje kataloga knjiga i stripova

Ja se nadam da ce neko odgovoriti ima programa dosta samo ne mozes nijednom naci da li podrzava nasa slova.
Dimso je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2011, 15:04   #6
carloss
Član
 
Član od: 23.2.2006.
Poruke: 229
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 11 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje kataloga knjiga i stripova

Ne znam koliko knjiga imas, ali u excelu mozes da napravis rucno katalog i da ubacis i sliku za svaku knjigu, a podrzava sva slova.

Ili whereisit, fantastican program, nije mozda na oko lep, jer je predvidjen pre svega za katalogizaciju diskova, interfejs mu je slican kao explorer, ali opet moze da posluzi kao katalog bilo cega, pa i knjiga, mozes da imas sliku za svaku knjigu, i kratak opis.

Ako ti je bitno da ti automatski ubacuje podatke o knjizi sa Amazona, onda ovo sve pada u vodu.

Moj savet ti je da se uclanis na forum od book collector-a, ili da im pises licno i das predlog da ubace podrsku za nasa slova, veruj mi, slusaju oni te predloge i izlaze u susret.

Sad sam se setio, imas i program BookCat, sluzi bas kao katalog knjiga, podrzava nasa slova, i cirilicu i latinicu.

Poslednja ispravka: carloss (23.12.2011 u 15:30)
carloss je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku carloss na korisnoj poruci:
Dimso (17.1.2012)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Veliki broj elektronskih knjiga na srpskom jeziku organizam Zanimljive Web lokacije 3 28.7.2011 19:20
Knjiga za pravljenje sajtova duhpredaka Zanimljive Web lokacije 1 14.4.2011 21:09
Čitanje knjiga u pokretu rudar Programi za mobilne telefone 5 2.12.2010 13:52
Pogram za pravljenje stripova/crtanih filmova mojdezanin Video/TV softver 2 21.9.2010 10:06
Katalog knjiga pmiloica Aplikativni softver 5 2.12.2006 15:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com