Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.9.2006, 9:49   #1
millancche
Član
 
Član od: 7.12.2005.
Poruke: 134
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 27 puta na 6 poruka
Određen forumom The Worst Hardware and Software EVER!

Čitao sam u jednom časopisu listu najgorih proizvoda svih vremena u IT industriji. Evo prvih (najgorih) 10:
1. America Online – sporost usluge
2. Real Player (narušavanje privatnosti u ranijim verzijama)
3. Softram, program firme Syncronys, koji je „udvostručavao memoriju“, a ustvari nije ništa radio, što je kasnije i priznato:-)))))
4. Microsoft Windows Millennnium Edition (No Comment!!!)
5. Zaraženi Sony-jevi CD-ovi iz 2005.
6. CD Disney „The Lion King“ ???
7. Microsoftov asistent Bob
8. Microsoft Internet Explorer 6 \o/
........

Kakva su vaša iskustva po ovom pitanju, ali u okvirima hardware-a i sotware-a? Čini mi se da ovakav topic može biti interesantan, ali i poučan... Dakle, pobajte da se setitie onoga što vam je zadalo najviše muka, a može i malo objašnjenje. Evo čega ja mogu da se setim kao najgoreg:
Hardware:
1. Cyryx procesori (sporo, sporo, sporo)
2. Optički uređaji marke MSI, ASUS, i LG (iskusio gomilu problema sa njima, čitao o mnogim druim problemima vezanim za njih)
3. FX 5xxx serija grafičkih procesora iz nvidie (svojevremeno užasno nekonkurentna sjajnoj devetoj seriji ATI-jevih Radeona, a danas skoro neupotrebljiva, čak i u najjačim izvedbama, za igranje solidnog broja vrhunskih naslova)

Software:
1. Microsot Windows Millenium Edition :-)
2. Microsoft Internet Explorer :-)))
3. AVG Antivirus (Nizak nivo detekcije virusa, prevelik i spor download definija, problemi sa deinstalacijom)
4. nvidia IDE driveri (Nemogućnost podizanja sistema, korumpirani fajlovi, iritirajuća poruka u trayu, samo su neki od problema koji vas mogu zadesiti instaliranjem istih...)
5. Igra Vampire – Bloodlines (da razjasnim – ako hoćete da stavite neku igru na listu, to ne treba da bude zato što vam se kao igra nije svidela, več da je loše softverski uobličena, bagovita, nestabilna etc... Konkretno, pomenuta igra je meni jedna od najboljih koje sam ikada igrao, ali kao softverski proizvod za zabavu, predstavlja neopravdano zahtevan, tj. ekstremno loše optimizovan naslov, sa dosta bagova).

Eto, to je sve čega sad mogu da se setim... Da čujem vas!
millancche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2006, 10:01   #2
Dushan
Veteran
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: N/A
Poruke: 520
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 32 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: The Worst Hardware and Software EVER!

Software: Windows Millenium-verovatno najgori OS ikad napravljen

Hardwarea trenutno ne mogu da se setim, a shto se tiche da su LG, ASUS i SAMSUNG loshi optichki uredjaji, to stoji, al meni moj ASUS (za divno chudo) DVD chitach savrsheno radi...
Dushan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2006, 10:54   #3
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: The Worst Hardware and Software EVER!

Citat:
Software: Windows Millenium-verovatno najgori OS ikad napravljen
Brate nemojte opet da izazivate flamove. ME ne moze da bude najgori, moze ali posle 98.

@millancche, kako se zove casopis, daj njihovu web, adresu da i mi zavirimo malo u arhivu.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2006, 11:24   #4
ATI`
Banned
 
Član od: 7.4.2006.
Poruke: 282
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ATI` Slanje poruke preko MSN-a korisniku ATI` Slanje poruke preko Skypea korisniku ATI`
Određen forumom Re: The Worst Hardware and Software EVER!

LG 700S monitor na jedno 80% sam imao reklamaciju
ATI` je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2006, 11:33   #5
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: The Worst Hardware and Software EVER!

Ne znam šta da kažem za WinMe, al meni je to najbolji Microsoftov OS posle XP-a
Najgori je svakako neapdejtovani Windows 98SE (dakle u "out of the box" izdanju).
Win2K je vrlo dobar ali ima tripove sa drajverima i uređajima, tipa samoinicijativno isključenje AGP akceleracije i slično.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2006, 11:56   #6
millancche
Član
 
Član od: 7.12.2005.
Poruke: 134
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 27 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: The Worst Hardware and Software EVER!

E, još nešto da razjasnimo: pošto je retko ko od nas dovoljno stručan i iskusan da da neko stručno mišljenje, predlažem da se zadržimo na navođenju problematičnog hardvera/softvera, i eventualnih primera zašto je tako, a da ne „flambiramo“odgvore drugih postovima tipa „nije to najgore, već ovo“, a bez objašnjenja. Shodno tome:

@NenadN : Dakle, zašto je tebi ’98 gori od ME, tj. na osnovu kakvog iskustva? Svako ima različita-recimo, ja sam više muka i problema imao sa košijinim kompom na WinME (padanje sistema, padanje drajvera etc...) , nego sa svojim „kecom“ (Cyryx:-) koji je veselo cvrkutao pod Win ’98 , barem dok nisam počeo da idem na net sa IE 4 :-(((((
Časopis je PC Mikro, jul/avgust 2006 dvobroj, strana 52, sajt mikro.co.yu. Link koji su naveli kao detaljniji o navedenim proizvodima je find.pcworld.com/53460

@Dushan : Vidiš, nisam imao problema sa Samsungom… Sa LG i ASUS jesam, a MSI, da li je to slučajnost ili ne, tek situacija je bila sledeća – Posedujem CDRW, a pozajmljivao sam par puta DVD ROM i Combo Drive, i imao silne muke sa povezivanjem, čitanjem diskova, uništavanjem!!! diskova, etc… Prijateljska preporuka-Zaobići u širokom luku!
millancche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2006, 12:29   #7
FiresnakE
Veteran
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 502
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 80 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku FiresnakE
Određen forumom Re: The Worst Hardware and Software EVER!

Windows 98 SE - zbog njegovih velikih bagova,padanje sistema,cesto zakucavanje - sporost nikako nije odlika ovog sistema

Matrox hard, diskovi ne svi, imao sam losa iskustva samo sa onim sa kapacitetom od 160GB - neverovatno brzo im crkne mehanika, a pogotovu kontroleri
FiresnakE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2006, 20:36   #8
Staronsky
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Srbija 036
Poruke: 425
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Staronsky Slanje poruke preko Yahooa korisniku Staronsky
Određen forumom Re: The Worst Hardware and Software EVER!

Gde god procitam Windows ME moram da ostavim post i da kazem da je to najvece pseto od svih OS-a koji su se pojavili! Sto se tice najlosijeg hardvera koji je prosao kroz moje ruke i ruke mojih prijatelja, mogu reci da su to ASUS low buget maticne ploce.Za najlosije opticke uredjaje spomenuo bih MSI!
Staronsky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2006, 21:36   #9
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: The Worst Hardware and Software EVER!

Citat:
millancche kaže:
4. nvidia IDE driveri (Nemogućnost podizanja sistema, korumpirani fajlovi, iritirajuća poruka u trayu, samo su neki od problema koji vas mogu zadesiti instaliranjem istih...)
Mozda tebi.Ja na nF3 i nF4 nisam nikad, ali nikad imao problema sa nV IDE drajverima.A promenio sam gotovo sve verzije nForce drajvera za nF3 i 4.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2006, 21:47   #10
Inuyasha
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Backa Topola
Poruke: 1.438
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 211 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Inuyasha
Određen forumom Re: The Worst Hardware and Software EVER!

Stare maticne ploce ASUS-a (pogotovo one sa ali cipsetom) od software najvishe mrzim onakve uskocne programe koji se sami skinu i instaliraju (kao npr counter quake)...naravno tu je win me...
Inuyasha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2006, 21:56   #11
Željko
Starosedelac
 
Član od: 31.1.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 1.821
Zahvalnice: 832
Zahvaljeno 443 puta na 240 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Željko
Određen forumom Re: The Worst Hardware and Software EVER!

Časopis koji je ovo napisao je Mikro Jul/Avgust
Željko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2006, 0:56   #12
Dushan
Veteran
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: N/A
Poruke: 520
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 32 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: The Worst Hardware and Software EVER!

Pa ono... Ja sam mojom 98-om (penitum 2, 333 mhz) nikada nisam imao problema, dok sam sa WinME i drajverima na njemu imao pff...
Dushan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2006, 1:34   #13
DorianGrey
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 479
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: The Worst Hardware and Software EVER!

Citat:
millancche kaže:
3. FX 5xxx serija grafičkih procesora iz nvidie (svojevremeno užasno nekonkurentna sjajnoj devetoj seriji ATI-jevih Radeona, a danas skoro neupotrebljiva, čak i u najjačim izvedbama, za igranje solidnog broja vrhunskih naslova)
To je tvoje misljenje, ja imam 5900xt, i odlicno mi sluzi... Cak sta vise 5xxx serija nvidie je bila prilicno konkurentna radeonovoj 9xxx seriji
DorianGrey je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2006, 2:08   #14
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: The Worst Hardware and Software EVER!

ovoliko post-ova, a niko nije spomenuo matsonic? to vam je pravi uzas (i moje prvo iskustvo kako pogubno losa ploca moze uticati na rad comp-a). islo je do te mjere da jedna prodavnica comp. opreme kod nas na svojoj stranici drzi natpis: prodajemo matsonic ploce, ali ako ih kupite onda ste ludi!
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2006, 9:48   #15
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: The Worst Hardware and Software EVER!

Citat:
Dushan kaže:
Pa ono... Ja sam mojom 98-om (penitum 2, 333 mhz) nikada nisam imao problema, dok sam sa WinME i drajverima na njemu imao pff...
Razlikujte 98 i 98SE. Ovaj prvi je bio mnogo stabilniji od naslednika, koji je izbacivao plavi ekran čim se nakašlješ.
A plavi ekran na WinME sam video samo jednom kad sam izvadio CD u toku sviranja muzike pa mi je izašla poruka da ga vratim (i naravno sve se vratilo u normalu kad sam ubacio CD).
I još sam imao AMD K6-2 procesor na Intel TX čipsetu za Pentium 1... moguće da su svi koji se žale na WinME vozili neke SiSovače i rane VIA-e...
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2006, 9:54   #16
phoenix[illusion]
Veteran
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Subotica (u stvarnom zivotu) / data\unit_models (U M2TW-u)
Poruke: 1.041
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 66 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku phoenix[illusion]
Određen forumom Re: The Worst Hardware and Software EVER!

ATI Catalyst Driver-i
Ubedljivo najgori, ne mozes da ga instaliras, a da nemas problem
phoenix[illusion] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2006, 15:20   #17
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: The Worst Hardware and Software EVER!

Kako to?
Meni sve radilo perfektno (imao sam Radeon 9000 i 9550).
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2006, 15:39   #18
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: The Worst Hardware and Software EVER!

Počev od DOS-a preko Win95 pa gledano na ovamo imam sve OS-e iz Microsofta instalirane na raznim lokacijama u firmi...
Na najveći broj računara je Win XP pro verzija u radu a onih starijih sistema sada već ima samo u tragovima.
Naravno da se našlo nešto i Linux-a.

Svaki sistem zahteva izvesnu negu i pažnju pa će raditi i slušati u skladu sa potrebama i mogućnostima.

Mislim da je jedan od većih problema što se postave neodgovarajući OS-i na hardverski različite mašine, gledano iz ugla da je nelogično na dvojci/trojci instalirati Adobe Photoshop CS i očekivati bilo šta, naročito ako vam je tamo integrisana grafika i ima 64MB rama... tako je jednako neuputno na takvoj mašini instalirati Win XP, pa posle kukati kako je to sve smeće...

Malo sam ovaj komentar iskomplikovao ali oću reći: Radilo se pod svim sistemima koji su bili, radilo i zaradilo za bolje mašine, konforniji život i za još ponešto...

Da su svi mogli biti i bolji, to svakako.
Poznavajući nas kakvi smo teško će ikada postojati neki sistem kojim ćemo biti apsolutno zadovoljni, naročito ako ne bude išao po novine, kuvao kafu, titrao nam oo i slično.
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2006, 15:43   #19
Wile E. Coyote
Član
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: Munze Konza!
Poruke: 495
Zahvalnice: 339
Zahvaljeno 326 puta na 94 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko AIM-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko MSN-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Yahooa korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Skypea korisniku Wile E. Coyote
Određen forumom Re: The Worst Hardware and Software EVER!

Software:
win ME, bez konkurencije (ja, mozda nekom neverovatno, ali istinito, ni sa 98 ni sa 98SE nisam imao problema, radili su mi izuzetno brzo i stabilno, naravno, malte ne za sav hardver trebaju drajveri)
win 2k (objedinjuje najgore osobine od 98 i XP)
Hardware:
ASUS optika (sad su se malo popravili, a u pocetku je bilo kidanja diskova sa njihovim prvim rezacima)
Matsonic ploce (totalno nepoznati hardver za svaki OS! Problemi prilikom instaliranja drajvera etc.)
HSP 56 modem (ako dobro pamtim oznaku; totalno bez podrske!)
Wile E. Coyote je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2006, 20:28   #20
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: The Worst Hardware and Software EVER!

Malo je nezahvalno praviti bilo kakva poređenja, jer ponašanje jednog softvera zavisi od više faktora, a pre svega od hardvera na kome se pokreće, zatim od OS-a na kome se pokreće, od onoga ko taj softver pokreće, pa na kraju krajeva i od toga da li je u pitanju piratska ili originalna verzija softvera, te je samim tim i lista najgoreg softvera besmislena. Možda bi imalo neke logike da upoređujemo iskustva sa softverom pokrenutom na identičnoj platformi i identičnom operativnom sistemu, a ovako samo može da se flejmuje u fazonu ATI vs NVidija ili Intel vs AMD, odnosno voditi diskusija koja nema i ne može da ima pobednika. Evo ja sad mogu da kažem kako je Kaspersky najgori softver koji sam ikada isprobao, jer mi je do zla Boga usporio mašinu i veoma sporo se apdejtovao, izozstavivši da to "možda" ima neke veze sa tim što je mašina imala svega 128MB RAM-a, a apdejt se radio preko dajal ap konekcije čija je brzina download-a u najboljem slučaju iznoslila 2KB/s Siguran sam da je iskustvo sa istim softverom nekoga ko ima 1GB RAM-a i ADSL ili kablovski internet "malčice" drugačije. Prema tome, ako se već javljate na temi, navedite konfu na kojoj je softver pokrenut (i na kom OS-u ako se radi o aplikaciji koja nije OS) i razloge zbog kojih ste određene programe stavili na listu, pa će tema možda i imati nekog smisla, a ako već odgovarate na nečiji post, onda neka to bude odgovor kako da se reši neki problem sa softverom koji je ovaj pomenuo, a ne da ubeđujete nekoga da nije imao iskustvo koje je imao, jer valjda on najbolje zna. Ako svi budemo postupali tako, onda ova tema može da bude i poprilično korisna. U suprotnom, samo može pod ključ.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com