Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.4.2013, 15:55   #1
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Znamenitosti Beograda/ zanimljiva mesta!

Otvorio sam ovu temu jer sam rodjen u Beogradu a ne bih znao neka specijalna mesta da pokazem strancu koji je prvi put u Beogradu. Voleo bih da svako da svoj doprinos ovde kako bi obogatili svoje znanje o glavnom gradu Srbije a i kako se ne bi brukali da od celog grada znamo samo da pokazemo ljudima Kalemegdan i splavove.

Znaci slobodno predlazite mesta koja su po necemu specificna, restorane tradicionalne kuhinje, parkove, spomenike itd.
Nemojte samo da ubijete sa splavovima, fensi kaficima itd jer to mislim da skoro svaki grad ima !

Od mene skroman doprinos:

1. Kalemegdanska Tvrdjava - nesto sto je must see dok ste u Beogradu. U sklopu tvrdaje mozete obici nekoliko muzeja, rimski bunar, cuvenog Pobednika ( spomenik) kao i zooloski koji je jedinstven po tome sto ga krase albino lavovi kao i jos neke albino vrste zivotinja. Takodje prekoputa zooloskog vrta, svratite u park i provozajte se na onom panoramskom tocku. Stvarno je lepo i vredi !

2. Splavovi - nebitno je koji je to splav, bitno je da izvedete tu osobu na jedan od tih splavova (mislim pre svega na klubove na kao sto su Sound/Freestyler itd a mogu i drugi) jer verujem da nisu videli klubove na vodi do sada.

3. Skadarlija - boemska cetvrt. Znam samo da imaju dobre somune sa kajmakom i gulasom u nekoj pekari pa vredi probati definitivno. Ne znam tacno naziv pekare, nek neko dopuni. Takodje odmah preko puta u Skadarskoj ulici na na uglu imaju Fast Food Skadarlijske Kobasice. Bolje kobasice u zivotu nisam jeo. 200 din je jedna ali vreedi !

4. Hram Svetog Save.

5. Usce SC
- mesto gde se nalazi vecina firmiranih stvari u BG-u. C&A, Pull & Bear, New Yorker imaju pristupacne cene.

6. Knez Mihajlova - glavna ulica u Beogradu.

7. Ulica Strahinjica Bana aka Silikonska Dolina - mislim da je ovo ulica zanimljiva ( barem meni) po tome sto je susta suprotnost u odnosu na stanje drzave. Tu mozete ( u stvari samo to cete i videti) najskuplje automobile, prelepe devojke, fensi kafice i restorane itd.

8. Trg Republike - cuveno mesto sastajanja mladih " Nalazimo se kod Konja". Taj konj je sapravo spomenik knezu Mihailu Obrenovicu 3 koji je izradjen 1860- i neke mislim.

Dopunjujte ali stvarno sa nekim zanimljivim i autenticnim mestima da kad neko otvori temu da mu odmah bude na izvolte sva mesta a ne da se pretvori u to gde moze naci Sushi barove, super kafice i klubove, itd .. To svako moze da izgugla .
Starface je offline  
Stara 15.4.2013, 16:56   #2
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Znamenitosti Beograda/ zanimljiva mesta!

Citat:
Starface kaže: Pregled poruke
Tu mozete ( u stvari samo to cete i videti) najskuplje automobile, prelepe devojke, fensi kafice i restorane itd.
Ali i nadrndane face, automobile parkirane svuda po ulici, najgore prostake i prostakuše, pištolje za pojasom...

Uzgred: Turistička organizacija BGDa, http://www.tob.rs/sr-lat/index.php

Moj predlog: Veliko ratno ostrvo (untrašnjost, ne Lido), kao i leva obala Dunava preko puta VROa.

Poslednja ispravka: ZoNi (15.4.2013 u 17:03)
ZoNi je offline  
Stara 15.4.2013, 17:22   #3
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Znamenitosti Beograda/ zanimljiva mesta!

ITT burek
nexexcalibur je offline  
Stara 15.4.2013, 18:38   #4
Mali Princ 81
Član
 
Član od: 14.10.2012.
Lokacija: Griechisch Weissenburg
Poruke: 414
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 52 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Znamenitosti Beograda/ zanimljiva mesta!

Kosančićev Venac i krater na mestu nekadašnje biblioteke stradale 06. aprila 1941. god.

Inače član sam CS mreže, tako da rado obilazim svoj grad sa njima ...
Mali Princ 81 je offline  
Stara 15.4.2013, 19:18   #5
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Znamenitosti Beograda/ zanimljiva mesta!

Šta su ITT burek i CS mreža?
ZoNi je offline  
Stara 15.4.2013, 20:10   #6
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Znamenitosti Beograda/ zanimljiva mesta!

Citat:
Mali Princ 81 kaže: Pregled poruke
Kosančićev Venac i krater na mestu nekadašnje biblioteke stradale 06. aprila 1941. god.
A taman i da vide kratere na onoj kaldrmi. Svaki put polomim auto kad prodjem tuda

Salu na stranu, meni je zaista glupo sto 70 godina nista nije uradjeno sa rusevinom. Ako vec nisu hteli/mogli da je renoviraju, sto ne napravise neki memorijalni park? Isto kao i ono ruglo od generalstaba - bilo je ruzno dok je bilo citavo, a sad je grozno.

Sa druge strane, vredi obici parkove Kosutnjak i Topcider. Ni Avala nije toliko daleko. Od lokala: Black Turtle, Three Carrots Irish Pub, Marsal. Kafane: Znak pitanja i Korcagin. Od klubova Kuglas (u Djusinoj, uglavnom bluz muzikica), Gun club (sarajevska, bude svasta), KST (studentski socijalno ), Ciklon (uglavnom tvrdji zvuk) i Danguba (preporucujem karaoke vece ).

Poslednja ispravka: Beagle (15.4.2013 u 20:17)
Beagle je offline  
Stara 15.4.2013, 20:30   #7
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Znamenitosti Beograda/ zanimljiva mesta!

Kad uđete u pekaru ili prodavnicu: Dobar dan komšija! obavezno, pomisliće da ste lokalni.

U gradskom prevozu je: MAJSTORE ZADNJA! obavezno.

Ako prođete Knez Mihajlovom a neko vam ne uvali flajer, čestitiku, sliku, ružu tog dana uplatite loto odma.

Ako ciganka sa detetom traži dinar, ignorišite, ionako dete nije njeno.

Na semaforu ako vidite ciganče sa sunđerom dajte mu neki dinar da vam NE OPERE prozore, inače će šoferka izgledati ko da ste kilo masti namazali.

Ako ste iz unutrašnjosti, skinite BG tablice sa sličnog automobila, panduri vas neće zaustaviti, i imaćete luksuz parkiranja de oćete.

OBAVEZNO idite na Slaviju, sve što ste naučili u Auto skoli tamo ne važi, budite i vi deo cirkusa.

Mogo bi još da dodam... Al ajd sad...
Bokile je offline  
Stara 15.4.2013, 21:50   #8
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Znamenitosti Beograda/ zanimljiva mesta!

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Šta su ITT burek i CS mreža?
itt burek znaci da ova tema nema sta da trazi na ovom forumu, vec je prikladnija za forum burek...

Nista protiv OP-a, ali moderacija mora da odluci vec jednom, jako se selektivno radi u ovom delu foruma (pri tome mislim na brisanje slicnih tema, cak i interesantnijih, a ostavljane ovakvih)
nexexcalibur je offline  
Stara 15.4.2013, 22:02   #9
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Znamenitosti Beograda/ zanimljiva mesta!

Ja sam imao dobru nameru. Ako moderatori ocene da ovome nije mesto ovde nek slobodno brise .
Starface je offline  
Stara 16.4.2013, 1:24   #10
Mali Princ 81
Član
 
Član od: 14.10.2012.
Lokacija: Griechisch Weissenburg
Poruke: 414
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 52 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Znamenitosti Beograda/ zanimljiva mesta!

CS = Couchsurfing

Mreža ljudi koja prima strance na svoju gajbu i ide kod njih, pokazuju grad svom gostu, budeš dobar domaćin ... sjajan sajt, čudi me da niste čuli postoji od 2005. god.

Jeste li čuli za bewelcome ?
Mali Princ 81 je offline  
Stara 16.4.2013, 3:09   #11
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Znamenitosti Beograda/ zanimljiva mesta!

Citat:
Bokile kaže: Pregled poruke
Kad uđete u pekaru ili prodavnicu: Dobar dan komšija! obavezno, pomisliće da ste lokalni.

U gradskom prevozu je: MAJSTORE ZADNJA! obavezno.

Ako prođete Knez Mihajlovom a neko vam ne uvali flajer, čestitiku, sliku, ružu tog dana uplatite loto odma.

Ako ciganka sa detetom traži dinar, ignorišite, ionako dete nije njeno.

Na semaforu ako vidite ciganče sa sunđerom dajte mu neki dinar da vam NE OPERE prozore, inače će šoferka izgledati ko da ste kilo masti namazali.

Ako ste iz unutrašnjosti, skinite BG tablice sa sličnog automobila, panduri vas neće zaustaviti, i imaćete luksuz parkiranja de oćete.

OBAVEZNO idite na Slaviju, sve što ste naučili u Auto skoli tamo ne važi, budite i vi deo cirkusa.

Mogo bi još da dodam... Al ajd sad...
+++1
ColdBoot je offline  
Stara 16.4.2013, 3:53   #12
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Znamenitosti Beograda/ zanimljiva mesta!

nisam bio u BG možda već 10 godina, iako nisam daleko samo 150 km..
kad sam studirao tamo imao sam sobu blizu Fontane na NB.. prvih dana jedno veeče izađem do neke prodavnice zavučene između 2 zgrade gde niko sa strane ne bi zalutao, i prodavačica meni dobro veče komšija
Inače, parkove ne preporučujem to vam je kao neka šuma gde možete na svašta da naletite..
Hrana, izbegavati prometne ulice i blizu železničke stanice .. treba se malo potruditi da se nađe nešto za jelo, pekare ima dobre..
cigančićima na stanici ne davati sitniš jer odmah dođu još njih...
Izbegavati prometne ulice jer je previše smoga..
Skupi automobili uvek imaju prednost..
Taksisti deru na stanici, uvek treba zaustaviti taksi u prolazu..
Nemam nikakvo pozitivno iskustvo, ali ljudi nisu loši.. to je jedino što vredi..
water wizard je sada online  
Stara 16.4.2013, 8:38   #13
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Znamenitosti Beograda/ zanimljiva mesta!

Citat:
Bokile kaže: Pregled poruke
Kad uđete u pekaru ili prodavnicu: Dobar dan komšija! obavezno, pomisliće da ste lokalni.

U gradskom prevozu je: MAJSTORE ZADNJA! obavezno.

Ako prođete Knez Mihajlovom a neko vam ne uvali flajer, čestitiku, sliku, ružu tog dana uplatite loto odma.

Ako ciganka sa detetom traži dinar, ignorišite, ionako dete nije njeno.

Na semaforu ako vidite ciganče sa sunđerom dajte mu neki dinar da vam NE OPERE prozore, inače će šoferka izgledati ko da ste kilo masti namazali.

Ako ste iz unutrašnjosti, skinite BG tablice sa sličnog automobila, panduri vas neće zaustaviti, i imaćete luksuz parkiranja de oćete.

OBAVEZNO idite na Slaviju, sve što ste naučili u Auto skoli tamo ne važi, budite i vi deo cirkusa.

Mogo bi još da dodam... Al ajd sad...
Slobodno ovo može da se zameni za moj Čačak iako je deset- dvanaest puta manji grad.
Što se tiče dobar dan komšija, koje dobiješ obično u pekari, mesari, prodavnici kiosku imam običaj da odgovorim sa: od kad smo mi komšije?!
Autobusom majstore zadnja vrata?! Vrlo često mi se desilo ali zato što obično idiot krene sa izlazne stanice a zaboravi da otvori zadnja vrata gde pored mene bude još dvoje-troje ljudi. Srećom ne vozim se više autobusom.
Da to sa flajerom, čestitkama, cigankama sa decom, daj dinar se podrazumeva.
Za šoferke pre nego što priđe uputim konstruktivnu psovku da ću da te polomim sa sve tom četkom i obično izbegnem to podmazivanje šoferke. U Kragujevcu me je nasamario neki klinar gde sam puko stodinarku i od tad nisam više imao direktnog susreta sa njima.
Takođe što se tiče policije dosta tolerišu domaće tablice.
Obavezno dođite u centar grada i ništa vam neće vredeti auto škola.
todos je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows 7 - Burn DVD/CD - nedovoljno mesta viktors Operativni sistemi 4 29.9.2010 10:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com