Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.7.2014, 10:28   #81
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 4 (ili kako god će već da ga zovu)

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Meni su jedine mane druge igre sto se ceo gejmplej svodi na interakcije sa drugim likovima i pucanje. I naravno izbori i posledice.
Kao svaka Star Trek epizoda ili film. Pricanje pricanje pricanje, na kraju akcija, piji piju piju, kraj. Nekome se to svidja, nekom ne. Meni licno je najbolji vid SciFi zabave.

Lepota Mass Effect-a 2 je u likovima i oni su ti koji ovu igru cine odlicnom. Gameplay je doziveo poprilicno veliko poboljsanje u odnosu na prvi deo, a prica je sa mnogo veceg konflikta, tj. spasi galaksiju, presla u spasi outer rim. Lokacije zanimljive i nesvakidasnje, otkrovenje da su Collectorsi ustvari Proteinci i slicne stvari. Meni je jedina mana igre poslednji boss fight gde se boris sa prenaraslim terminatorom, ali sve pre i posle toga je jedno neverovatno iskustvo.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
Pandemonium (30.7.2014)
Stara 29.7.2014, 10:32   #82
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 4 (ili kako god će već da ga zovu)

Citat:
bokela kaže: Pregled poruke
Tako su izgleda mislili da će proći ekipa sa Divine Divinity: Original Sin i to Kickstarter projekat, a sada se otimaju ko će pre da im uradi review i zalepi veću ocenu.

Ipak narodu ne treba još jedna rijana i biber, kao što nam ne treba još jedan gears of war ili call of duty. Može da se napravi kvalitetna igra i da se zarade pare (pogledati pod "CDProjekt" )
Nemam nista protiv i drago mi je.

Medjutim, sa 300,000 prodatih primerka, Bioware stavlja kljuc u bravu.

Igracka industrija je postala kao holivud - masovna industrija zabave koja se stancuje po sablonu. Tu i tamo ce se naci neki dragulj koji ima sve, i originalnost, i dobru pricu, i dobro izvodjenje i visoku produkcijsku vrednost... ali generalno ce biti stancovanje po formuli.

Drago mi je da indi studiji nalaze svoje mesto i koriste blagodeti interneta za viralni marketing i (prakticno) besplatnu distribuciju. Nadam se da ce se jos razvijati ali princip poslovanja je potpuno drugaciji i barata se sa mnogo manjim novcima.

Situacija je takva kakva je i svi to znamo. Zato bi stvarno trebalo da prestane pljuvanje BW u svakoj temi. Ima cak i posebna tema o razvojnim timovima pa se pljuvanje moze nastaviti tamo a ovde se moze nastaviti pricanje o igrama.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2014, 10:46   #83
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 4 (ili kako god će već da ga zovu)

Jedini problem je sto je igra koju je napravio indi studio za dve klase iznad prvog dela Dragon Age-a, a od drugog svetlosnim godinama daleko. Sa malim budzetom, malim timom, i bez izdavaca. Ono, dodje ti da se pitas sta radi BioWare kad ne zna da napravi igru.

Ali onda dolazi do izrazaja ovo sto ti pricas, Divinity bi 95% konzolne populacije odbacilo odmah. Citao sam na gafu komentare likova koji se prvi put srecu sa izometriskim RPG-om i prosto covek da ne poveruje sta pricaju. Te im ima previse slobode, te borba ima previse opcija, smeta im sto nema markera itd. Jednom reciju, da je Dragon Age napravljen po ugledu na Divinity OS, dobili bi neverovatno dobre kritike PC igraca i nikog vise.

Isto vazi i za Mass Effect, samo problem je u tome sto je BioWare uspeo da izbalansira u prve dve igre odnos izmedju toga da bude dopadljiv sirokim narodnim masama, a takodje da ulazi u dubinu za nas koji zelimo tako nesto. Onda su se dogodili Dragon Age 2, Mass Effect 3 i ona abominacija od Star Wars TOR-a, pa je prosto nemoguce nemati sumnje da ce ova igra biti upropastena kao i te.

Prvi ispit Dragon Age Inquisition, pa ako poloze taj test sa prolaznom ocenom, ne vise, onda da se nadamo necemu.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
Aelos03 (29.7.2014)
Stara 29.7.2014, 10:47   #84
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 4 (ili kako god će već da ga zovu)

Citat:
Aelos03 kaže: Pregled poruke
Sa ME se desilo isto sto i sa dragon agom umesto da napreduje oni ga zaglupe za konzole.
Heh, Dragon aga

Anyways ja sam voleo taj exploration momenat iz ME1, odes do planete spustis se na nju u vozilu koje ne zna za njutnovsku fiziku i cepas najbolji momenat mi je bio kada sam sleteo na Mesec i gledao u Zemlju...
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dreamfall na korisnoj poruci:
Boomslang (29.7.2014)
Stara 29.7.2014, 11:12   #85
Aelos03
Veteran
 
Član od: 10.6.2012.
Poruke: 540
Zahvalnice: 96
Zahvaljeno 69 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Aelos03
Određen forumom Re: Mass Effect 4 (ili kako god će već da ga zovu)

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Kao svaka Star Trek epizoda ili film. Pricanje pricanje pricanje, na kraju akcija, piji piju piju, kraj. Nekome se to svidja, nekom ne. Meni licno je najbolji vid SciFi zabave.

Lepota Mass Effect-a 2 je u likovima i oni su ti koji ovu igru cine odlicnom. Gameplay je doziveo poprilicno veliko poboljsanje u odnosu na prvi deo, a prica je sa mnogo veceg konflikta, tj. spasi galaksiju, presla u spasi outer rim. Lokacije zanimljive i nesvakidasnje, otkrovenje da su Collectorsi ustvari Proteinci i slicne stvari. Meni je jedina mana igre poslednji boss fight gde se boris sa prenaraslim terminatorom, ali sve pre i posle toga je jedno neverovatno iskustvo.
I ja sam ogroman ljubitelj Star Treka ali po toj logici bolje da sam gledao nego sto sam igrao.

Pa sta I prvi deo ima odlicne karaktere i meni lepse uradjenu pricu. Gameplay je doziveo jedino pobosljanje u pucanju sve ostalo je gore. Meni je neverovatno iskustvo bilo igranje ME1 pa leogicno da ga gotivim vise jer su drasticno zaglupeli drugi deo.
Aelos03 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aelos03 na korisnoj poruci:
goranmax (29.7.2014)
Stara 29.7.2014, 11:43   #86
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 4 (ili kako god će već da ga zovu)

Dvojka je imala zanimljive likove i price oko njih, ali je main story glup kao noc i vec je donekle poplocao put ka onakvoj abominaciji od trojke. Cetvorka ako bude fan service game, a sve ide ka tome da ce biti, ce biti isto *****e kao i trojka.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
goranmax (29.7.2014), Skenderevo (29.7.2014)
Stara 29.7.2014, 11:47   #87
warlock_sm
Veteran
 
Član od: 20.2.2012.
Poruke: 638
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 109 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 4 (ili kako god će već da ga zovu)

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Jedini problem je sto je igra koju je napravio indi studio za dve klase iznad prvog dela Dragon Age-a, a od drugog svetlosnim godinama daleko. Sa malim budzetom, malim timom, i bez izdavaca. Ono, dodje ti da se pitas sta radi BioWare kad ne zna da napravi igru.

Ali onda dolazi do izrazaja ovo sto ti pricas, Divinity bi 95% konzolne populacije odbacilo odmah. Citao sam na gafu komentare likova koji se prvi put srecu sa izometriskim RPG-om i prosto covek da ne poveruje sta pricaju. Te im ima previse slobode, te borba ima previse opcija, smeta im sto nema markera itd. Jednom reciju, da je Dragon Age napravljen po ugledu na Divinity OS, dobili bi neverovatno dobre kritike PC igraca i nikog vise.

Isto vazi i za Mass Effect, samo problem je u tome sto je BioWare uspeo da izbalansira u prve dve igre odnos izmedju toga da bude dopadljiv sirokim narodnim masama, a takodje da ulazi u dubinu za nas koji zelimo tako nesto. Onda su se dogodili Dragon Age 2, Mass Effect 3 i ona abominacija od Star Wars TOR-a, pa je prosto nemoguce nemati sumnje da ce ova igra biti upropastena kao i te.

Prvi ispit Dragon Age Inquisition, pa ako poloze taj test sa prolaznom ocenom, ne vise, onda da se nadamo necemu.
SW:TOR nije tako losa igra. Cak sta vise bolja je od vecine MMO-a koji su trenutno na trzistu. A cak i ako igras samo kao single player, daleko je bolja od DA2 i ME3.
warlock_sm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2014, 12:37   #88
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.537
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Re: Mass Effect 4 (ili kako god će već da ga zovu)

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Likovi su i vise nego zanimljivi i originalni, kao i njihove price. Mozes da pljujes Mass Effect 2 kolko oces, a i drugi, igra je odlicna i do sad nisam video nista slicno. Nema tu nikakvog klisea, oni su upali u klisee u trecem delu.

Ono, sad je popularno pljuvati po Mass Effect-u pa odjedanput se nikom ne svidja drugi deo, a prvi je remek delo. Iskreno, drugi deo je bolja igra pa skoro u svakom pogledu od prve igre. Jedini nedostatak je taj sto ima jako malo istrazivanja planeta.
Nema klisea?
Skupi ekipu, spasi citav svet...
Pa svaki od likova ti je klise, Jack tipicna MTV emo punkerka, Miranda tipicna cirlidersica iz skole itd. Svaki drugi lik ima problema ili sa decom ili sa roditeljima, a sam igra je sto rece Aibo, osam puta ponovi jednu istu akciju da bi te zgotivili i sklopi svoj tim. Slazem se da su mnogo vise paznje posvetili glavnim likovima, ali to je sve sto je pozitivno. Maksimalno su pojednostavili igru, izbacili istrazivanje, RPG elemente ostavili u naznakama...
I pored svega toga nisam rekao da je ME 2 los, samo da nije remek delo. I ne, nije u trendu pljuvati ME, bar meni, a u vreme kada sam igrao dvojku nisam ni bio aktivan na forumu pa nisam ucestvovao u tadasnjim prepiskama.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2014, 12:51   #89
Kusta
Veteran
 
Član od: 17.10.2012.
Lokacija: Na brdu!
Poruke: 823
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 79 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 4 (ili kako god će već da ga zovu)

Borbe u svemiru...
Zapravo se slazem sa time.
Da su napravili spansku seriju u svemiru. Jesu.
Ali opet smartam da nije bilo toliko lose.
Kusta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2014, 13:02   #90
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 4 (ili kako god će već da ga zovu)

Citat:
Atwa013 kaže: Pregled poruke
Nema klisea?
Skupi ekipu, spasi citav svet...
Pa svaki od likova ti je klise, Jack tipicna MTV emo punkerka, Miranda tipicna cirlidersica iz skole itd. Svaki drugi lik ima problema ili sa decom ili sa roditeljima, a sam igra je sto rece Aibo, osam puta ponovi jednu istu akciju da bi te zgotivili i sklopi svoj tim. Slazem se da su mnogo vise paznje posvetili glavnim likovima, ali to je sve sto je pozitivno. Maksimalno su pojednostavili igru, izbacili istrazivanje, RPG elemente ostavili u naznakama...
I pored svega toga nisam rekao da je ME 2 los, samo da nije remek delo. I ne, nije u trendu pljuvati ME, bar meni, a u vreme kada sam igrao dvojku nisam ni bio aktivan na forumu pa nisam ucestvovao u tadasnjim prepiskama.
Kako si samo pristrasan i kako se samo usudjujes da ispitujes na Dragomixovu objektivnost, ccc! Mass Effect 2 je remek delo SciFi scene, kako ti to nije jasno?
/sarcasm off
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
Atwa013 (29.7.2014)
Stara 29.7.2014, 13:40   #91
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 4 (ili kako god će već da ga zovu)

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Tj. 80% igre jako liči na početak filma Armagedon.
A ME kec je The Independence Day.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2014, 15:01   #92
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 4 (ili kako god će već da ga zovu)

Postoji ogromna tematska razlika izmedju ME1 i nastavaka. Ljudi to uglavnom podsvesno osecaju, ali ne umeju da formulisu. ME1 je koristio klasicnu SF formulu, u liniji sa Star Trekom, BSG, SG:A itd. Gde postoje dva segmenta. Jedan, koji je politicki triler, i drugi, akciono istrazivacki. Nastavci to odbacuju i prelaze na Space Opera paradigmu, gde je SF samo kulisa, a u prvom planu su likovi i medjusobni odnosi.


Edit: Ovo je odgovor Dragomixu zasto (izmedju ostalog) neki od nas jasno odvajaju i favorizuju kec od nastavaka.
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 13 korisnika se zahvaljuje korisniku High life na korisnoj poruci:
Asmodeus (29.7.2014), Atwa013 (29.7.2014), Ayatollah (31.7.2014), bokela (29.7.2014), dushke (7.11.2014), goranmax (29.7.2014), Laserstorm (1.9.2014), nameless1 (29.7.2014), r0nIn (31.7.2014), Skenderevo (29.7.2014), Vladimirus86 (29.7.2014), voodoo_ (29.7.2014), warlock_sm (29.7.2014)
Stara 29.7.2014, 15:35   #93
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 4 (ili kako god će već da ga zovu)

Nije samo to u pitanju. Meni je smetala i nagla promena gameplay elemenata. ME2 sam počeo da igram bukvalno sat vremena nakon što sam završio keca. Izmenjen sistem kretanja i debilno forsiranje još debilnijeg cover sistema, iznenadna zamena energetskog oružja konvencionalnim projektilnim oružjem, osećaj izostanka bogate produkcije, preterano forsiranje odnosa između posade, izostanak wow elemenata koje je kec imao (prvi ljudski Spektar, Šepardovi govori itd.)

Osećao sam se bukvalno kao da mi je neko udario šamar da se osvestim posle originala. Do dana današnjeg ME2 se za mene lično nalazi na poslednjem mestu po kvalitetu u trilogiji: ME1 na prvom, ME3 na drugom i ME2 na poslednjem.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2014, 17:32   #94
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 4 (ili kako god će već da ga zovu)

Meni su u vezi ME2 pomesana osecanja. Igra veoma varira kvalitetom, tako da na nju ne mogu da gledam kao na koherentnu celinu, kao sto je to slucaj sa kecom, ili Kotor-om. Takodje, fokus je narusen sa preteranim oslanjanjem na likove i njihove loyalty misije (od kojih su neki veoma dobri, a neki smorni), dok je glavna kampanja ocajna, kratka, prepuna nelogicnosti, rupa, brljotina u vezi sa lore-om, koje vredjaju inteligenciju. Takodje, ima dosta BW patetike (kukumavcenje NPC-eva sa sve ronjenjem krokodilskih suza), potrebe da se bude cool (Jack, Lijara koja sada glumi neku badass ribu od koje ti se povraca), a na kraju sve to ispadne isforsirano i jadno (slazem se sa goranmax-om da je uspeh ME2 verovatno bio odskocna daska za sve sto se poslednjih godina desava BW-u). Gameplay se isuvise oslanja na puskaranje, tamanjenje talasa protivnika..

Igra ima mnogo pozitivnih strana- produkcija, interasantni likovi (Mordin, Samara, Legion, Thane, Ken & Gabby, Joker & EDI), brojni NPC-evi i razgovori sa njima, neke zabavne sporedne misije, Omega nivo, koji je mozda i najbolje odradjen u citavom serijalu- ali ima mnogo i negativnih, tako da se ovo nikako ne moze smatrati nekakvim remek delom. Solidna, dobra igra (sa dosta nedostataka) i nista vise. Iskreno, meni razocaravajuc nastavak..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Laserstorm (1.9.2014)
Stara 29.7.2014, 17:57   #95
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 4 (ili kako god će već da ga zovu)

Jedna od retkih pozitivnih stvari kod ME2 za mene je... Lair of the Shadow Broker DLC. Njega kao da je radila potpuno druga ekipa od one zadužena za ME2. Dijalozi su interesantni i lepo uklopljeni, setting je veoma lep a muzika (Christopher Lennertz) je fantastična. U stvari taj DLC je za mene bolji od kompletnog ME2.

Lair of the Shadow Broker Final Combat
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2014, 18:35   #96
Boomslang
Član
 
Član od: 15.11.2011.
Poruke: 64
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 12 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 4 (ili kako god će već da ga zovu)

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Jedna od retkih pozitivnih stvari kod ME2 za mene je... Lair of the Shadow Broker DLC. Njega kao da je radila potpuno druga ekipa od one zadužena za ME2. Dijalozi su interesantni i lepo uklopljeni, setting je veoma lep a muzika (Christopher Lennertz) je fantastična. U stvari taj DLC je za mene bolji od kompletnog ME2.

Lair of the Shadow Broker Final Combat
Eh da je bar onaj Terminator bio zivahan kao ovaj gospodin, kraj bi bio mnogo sladji
Boomslang je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2014, 23:34   #97
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 4 (ili kako god će već da ga zovu)

Citiracu samog sebe da ne bude zabune:

Citat:
Mass Effect 2 je bio remek delo na svoj nacin i tesko je naci igru sa razvijenijim likovima i personalizovanim pricama.
Dakle, igra kao igra, ME2 pati od nedostataka ali i kec pati od mnogo vecih nedostataka pa se naziva kultnom igrom. Svi volimo MAKO vozilo, a realno je da je upravljanje istim bila nocna mora. Cela produkcija je bila na znatno nizem nivou nego kod dvojke, igra je imala neke tragikomicne trenutke po pitanju glume i naracije. Ako gledamo ME2 gledamo u igru istog, a nekima cak i boljeg ranga nego ME1. Gameplay je pretrpo po pitanju gunplay-a masivan napredak, likovi su dobili duboke i stvarno inspirativne price (barem neki od njih, ali i to je dovoljno jer obicno nema likova kao sto su Thane i Mordin u bilo kojoj igri), glumacka ekipa je odradila fantastican posao, dobili smo par odlicnih lokacija...

Po meni je jedina igra koja stvarno degradira Mass Effect trojka i u ME3 ne mogu da nadjem ni jedan pozitivan element.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
nexexcalibur (30.7.2014)
Stara 30.7.2014, 1:34   #98
_ToMeK_
Član
 
Član od: 12.7.2008.
Poruke: 329
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 46 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 4 (ili kako god će već da ga zovu)

Da bi se ME trilogija sagledala objetivno, cenim da je potrebno odigrati sve tri igre bar 6-7 puta vezano da bi se sagledale sve prednosti i svi nedostaci svake igre pojedinačno. Znam da sam ja tako uradio... Npr. ME2. Pohvale idu na račun sastavljanja tima koji ide u samoubilačku misiju, njihove ličnosti i misije (koje variraju po kvalitetu), dok je glavna priča plitka, a obračun sa Human Reaper-om tunjav i krajnje nepotreban. Pucačka mehanika nije loše rešena, mada pojedine skill-ove čini potpuno nebitnim. Istraživanje planeta je smarajuć proces, a trebalo bi da se odradi zbog unapređenja opreme i Normandije, mada se može komotno zanemariti, jer u borbi, realno, pored silnog pucanja i ne primeti se da je išta unapređeno. Sve u svemu, nije loša igra, ali nikako je ne bih nazvao remek delom.
_ToMeK_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2014, 1:36   #99
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 4 (ili kako god će već da ga zovu)

Kao sto sam pomenio ranije, dok je ME1 prava filmska space opera, ME2 je de fakto u formatu epizodnog TV serijala. Sve sa glavnom pricom koja se razvija samo na pocetku, sredini i kraju sezone. Dok je ostakak razvucen raznim avanture Sheparda i druzine.

Sa druge strame, ME3 klasican filmski nastavak, koji nije na nivou originala. Kao Matrix "3" (ni ne secam se podnaslova)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2014, 2:07   #100
_ToMeK_
Član
 
Član od: 12.7.2008.
Poruke: 329
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 46 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 4 (ili kako god će već da ga zovu)

Revolution, valjda...
ME3 ima najbolje odrađen sistem borbe, zaista dobro uklopljeno korišćenje oružja (pogotovo iz DLC-ova) i skill-ova, prebacivanje iz jednog zaklona u drugi... Ideja sistemstskog skeniranja u potrazi za nečim bitnim na planetama, a ne samo radi skupljanja srebra i zlata za unapređenje opreme je trebalo da bude ubačena u sve tri igre. S druge strane, lošiji Journal u odnosu na prethodnike, polovina unapređenja za oružja nelogična i nepotrebna, priča napisana ofrlje, maltene samo kao izgovor za silno napucavanje... A da, i famozni kraj za koji ne mogu da nađem odgovarajuću psovku.
_ToMeK_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
mass effect, rpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Mass Effect PC version WU TANG CLAN Role-Play 1545 2.7.2023 19:33
Problem sa Mass effect igrom Vestax Kvarovi 6 24.6.2009 14:00
Mass effect Bozidar Konzole 33 11.3.2009 21:26
HTPC (tih, ne greje se, moze da gura Mass Effect) Vladimiros Šta da kupim? 8 30.5.2008 19:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com