Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.2.2017, 20:23   #1
mp3lopov
Starosedelac
 
Član od: 29.6.2009.
Lokacija: RS
Poruke: 1.307
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 378 puta na 288 poruka
Određen forumom Tv lg43lh570v

Pre par dana sam uzeo ovaj TV, pa da iznesem svoje misljenje, mozda nekome pomogne da se odluci prilikom kupovine. Inace moj prvi SMART TV. Ako se ne varam ovo je model iz 2016 i ima WebOS 2.0. Od prvog paljenja 3 update-a uradio.

Ja bih ovaj TV nazvao polupametnim jer u osnovi samo YouTube je OK aplikacija. Ostalo su skoro sve aplikacije koje se placaju. (sto mozda i ne bi bio problem da je cena niza i da ima nas prevod *Netflix). Na LG Content store ima mali broj aplikacija i vecina su gluposti. Menjanjem zemlje u kojoj se TV koristi menjaju se i aplikacije ali u osnovi sve se svodi na isto. TV dolazi sa obicnim daljinskim upravljacem, mislim da Magic Remote nije podrzan. Daljinski ko i svaki, nista specijalno. Svidja mi se sto je manjih dimenzija ali zbog toga cesto promasim dugme.
Uz TV dodje neko sturo uputstvo, nista o samim opcijama TV-a. Takodje i na samom TV-u ima uputstvo.
Digitalne kablovske kanale nisam automatski uspeo da skeniram, morao sam rucno. Slika je OK, pogotovo na HD kanalima. TV ima ugradjen WiFi i prilicno brzo se konektuje. Kucanje bilo kakvog teksta preko daljinskog je prava patnja.

Druga korisna aplikacija je LG Smart Share. Imam 10/0.7 internet i
strimovanje manjih fajlova (do 3GB, 1080p) ide OK. 15GB RIP nisam
uspeo da pustim, krene (recimo nekih 20ak sekundi) i pukne. Moguce da i kodek pravi problem.
Neke DTS fajlove pusti, neke ne. Kablom nisam spajao TV, pa ne znam da
li je brzina neta zaista problem.
Inace taj ugradjeni player i nema neka posebna podesavanja. Play, pause i subtitles.
Takodje taj Smart Share je vizuelno prilicno ruzan. Nabacane kocke sa imenima. Mozete da promenite na listu. Uz malo muke lako se instalira ForkPlayer. Strimovanje kanala, koji su otkljucani, je OK, mada slika kao i na vecini strimova je ocajna. Kako sam skapirao tu se mogu dodavati i svoje liste kanala. Nazalost nisam probao jer ne placam nijedan od tih servisa.
Sto se tice vizuelnog izgleda Plex je daleko najlepsi, ali kao i na
ForkPlayer-u, nisam uspeo da dodam titlove.

Video player: (primer kako izgledaju titlovi)

https://www.youtube.com/watch?v=0OlDBkT2xn8
mp3lopov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku mp3lopov na korisnoj poruci:
NjegovaWisost (26.2.2017), todos (26.2.2017)
Stara 26.2.2017, 1:22   #2
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Tv lg43lh570v

Koji program koristiš za stream sa računara? Nema ti internet veze sa tim, treba ti dobar ruter i pristojna wifi kartica, barem ona N standarda s druge strane. Ja na 150mbs (dakle ovde je nebitna brzina interneta) strimujem lagano 25gb fajlove.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2017, 13:06   #3
mp3lopov
Starosedelac
 
Član od: 29.6.2009.
Lokacija: RS
Poruke: 1.307
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 378 puta na 288 poruka
Određen forumom Re: Tv lg43lh570v

Koristim LG Smart Share. Ruter je Asus RT-N10E
mp3lopov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com