Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.12.2016, 23:35   #41
Juraj
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Susjedna država
Poruke: 1.466
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 279 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: MS Black Widow

Zatvorena kutija.
Svi HDDovi su 23-27C (u hibernaciji) Sat vremena i prebačenih 200gb između tih dolje u kavezu, 35-40C. Sasvim prihvatljivo. MX300 42C sada ( u TSWu sam), a OS SSD SP900 je na 32C.
Juraj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2017, 19:45   #42
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: MS Black Widow

Evo i ja uzeo Black Widow za novu konfu. Imam samo jedan HDD (Toshiba P300) i ne prelazi 35C. SSD je u 2.5" fioci iza ploče.

Ventilatori su stvarno bučni na maks brzini ali u principu ova dva prednja stavim na low a ovaj zadnji na high i nivo buke je skroz okej čak i u toku gejminga kad se i CPU i GPU kuler odvrnu na maks.
U principu, sve je dosta tiho u idle ali čini mi se kao da dosta buke pravi HDD i da kućište jednostavno taj zvuk "pušta napolje". Generalno jako mi se dopada za ove pare.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
ukimafija (15.3.2017)
Stara 14.3.2017, 20:49   #43
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: MS Black Widow

Što se tiče HDD-ova i njihove buke ja skoro skontam nešto iritantno. Dok mi raadi samo jedan HDD, sistemski, prilično je OK, čujem ono pokretanje glave kako krčka tu i tamo ali mogu da kažem da je relativno tiho. Međutim kada se pokrene iz sleep-a i drugi HDD koji je storage varijanta ponekad počne da rezonira kućište sa njim... tačnije desna stranica. Onda je pritisnem rukom jače ili olabim šraf pozadi jedan bilo koji i ono prestane, ali samo u toj turi jer pri sledećem poktetanju tog drugog diska iz sleep-a opet ista priča...

Znači jedan HDD super, dva izazovu rezoniranje, i to nije bilo od starta nego se od skoro javlja, skidao stranicu, postavljao je ponovo, vadio i vraćao diskove... ne vredi. Kad me ne bude mrzelo imam da ga otvorim i vidim da li negde mogu da dampiram/ojačam HDD kavez da se to ne dešava. Mada ako jednom krenem tim putem imam celog da ga razvalim.

Kad se sve sabere i oduzme, oko ovih HDD-ova su sve uradili kako nije trebalo i što se tiče temperature i rezoniranja... Sa jednim HDD-om je sve OK ali sa dva nastaju problemi - to otprilike niko nije ni testirao sa dva diska odjednom.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
ukimafija (15.3.2017)
Stara 15.3.2017, 0:40   #44
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: MS Black Widow

Probaću ja verovatno sad neki dan štapom i kanapom da sredim to pa javljam ima li efekta. Trenutno me mnogo mrzi da se bakćem sa tim ali iritantno je. Kućište je na stolu i primećujem da kad se naslonim na sto malo više ili pritisnem kućište sa bilo koje strane vibracije skoro potpuno nestaju.
Temperature su mi okej za sada, mislim da nisam video preko 40 ni u najgorim situacijama ali videćemo kad dođe leto...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2017, 1:34   #45
salamander
Član
 
Član od: 1.4.2009.
Poruke: 123
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: MS Black Widow

Pozdrav! I ja sam od skoro vlasnik ovog kucista i od prilike, se i moje iskustvo za ovih par dana, poklapa sa vasim. Interesuje me, da li su filteri efikasni u zadrzavanju prasine van kucista? To moze da kaze neko, ko ima duze iskustvo.
Imam jedan HDD i jedan SSD (postavljen u "futrolu" iza maticne). HDD se diskretno cuje i ne smeta. Posto imam fabricki kuler za CPU( Phenom II X4 810) prilicno je bucan (u starom kucistu jos bucniji, naravno), pa "tapacirung" ne uspeva da ga apsorbuje do kraja. Verovatno nije ni realno to ocekivati. Nameravama da ga zamenim ovim:
http://deepcool.com/product/cpucoole...9/7_4054.shtml
salamander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2017, 11:17   #46
Juraj
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Susjedna država
Poruke: 1.466
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 279 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: MS Black Widow

Citat:
salamander kaže: Pregled poruke
Pozdrav! I ja sam od skoro vlasnik ovog kucista i od prilike, se i moje iskustvo za ovih par dana, poklapa sa vasim. Interesuje me, da li su filteri efikasni u zadrzavanju prasine van kucista? To moze da kaze neko, ko ima duze iskustvo.
Imam jedan HDD i jedan SSD (postavljen u "futrolu" iza maticne). HDD se diskretno cuje i ne smeta. Posto imam fabricki kuler za CPU( Phenom II X4 810) prilicno je bucan (u starom kucistu jos bucniji, naravno), pa "tapacirung" ne uspeva da ga apsorbuje do kraja. Verovatno nije ni realno to ocekivati. Nameravama da ga zamenim ovim:
http://deepcool.com/product/cpucoole...9/7_4054.shtml
Onako. Zaustavljaju dosta, no dosta i prođe. Ja jednom tjedno prebrišem prašinu s filtera i obrišem je s kaveza. Možeš komotno čistiti jednom mjesečno.
Juraj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Juraj na korisnoj poruci:
salamander (23.3.2017)
Stara 22.3.2017, 14:41   #47
salamander
Član
 
Član od: 1.4.2009.
Poruke: 123
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: MS Black Widow

Citat:
Juraj kaže: Pregled poruke
Onako. Zaustavljaju dosta, no dosta i prođe. Ja jednom tjedno prebrišem prašinu s filtera i obrišem je s kaveza. Možeš komotno čistiti jednom mjesečno.
Hvala. Jesi li pogledao ovaj cooler za cpu sa linka? Da li imas neko misljenje/iskustvo? Nisam znao da i cooler,pored napajanja (koje sam zamenio pre mesec dana i resio se velikog dela buke racunara), moze da stvara dosta buke. Trebalo bi, da ovaj sa 12 cm precnika, dosta tiho radi. Sada sam video tvoje slike, ti imas onaj preskupi i verovatno, prekvalitetni Cooler Master. Nisam spreman za takvu investiciju, ali su mi rekli, da i ovaj sto sam naveo, vredi.
salamander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2017, 15:28   #48
Juraj
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Susjedna država
Poruke: 1.466
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 279 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: MS Black Widow

Citat:
salamander kaže: Pregled poruke
Hvala. Jesi li pogledao ovaj cooler za cpu sa linka? Da li imas neko misljenje/iskustvo? Nisam znao da i cooler,pored napajanja (koje sam zamenio pre mesec dana i resio se velikog dela buke racunara), moze da stvara dosta buke. Trebalo bi, da ovaj sa 12 cm precnika, dosta tiho radi. Sada sam video tvoje slike, ti imas onaj preskupi i verovatno, prekvalitetni Cooler Master. Nisam spreman za takvu investiciju, ali su mi rekli, da i ovaj sto sam naveo, vredi.
Ma kakvi, Corsair VS 650W. Nisam još promijenuo napajanje, vent na njemu mi je najbučnija komponenta kada se ne igra, a ako se igra najbučnija je grafička.

Što se tiče coolera ja bi uzeo LC-CC-120 da si siguran. Oko 20e je.
Juraj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Juraj na korisnoj poruci:
salamander (23.3.2017)
Stara 22.3.2017, 17:11   #49
salamander
Član
 
Član od: 1.4.2009.
Poruke: 123
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: MS Black Widow

Citat:
Juraj kaže: Pregled poruke
Ma kakvi, Corsair VS 650W. Nisam još promijenuo napajanje, vent na njemu mi je najbučnija komponenta kada se ne igra, a ako se igra najbučnija je grafička.

Što se tiče coolera ja bi uzeo LC-CC-120 da si siguran. Oko 20e je.
Hvala na savetu, mada bih posle dve vece investicije (kuciste +napajanje), malo i da ustedim. Ovaj Deep Cool sto sam naveo, kosta 15 E. Ako menjas napajanje, preporucio bih Thermaltake lite power, ja sam uzeo 550W po ceni od oko 48E. Zaista je tiho,ne znam da li ti snaga odgovara, a imaju naravno i jacih. Imao sam prebucno napajanje od 600w kupljeno zasebno od kucista. Kazu da kad uzmes kvalitetno napajanje, mozes slobodno slabije od nekog "no name", radice cak i bolje! Mada, tvoje nije no name. Cudim se da je bucno, ako ima jedan vent od 12cm. Moje staro napajanje, je imalo dva venta od po 8cm i bilo je nesnonsno bucno.
salamander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2017, 20:02   #50
Juraj
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Susjedna država
Poruke: 1.466
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 279 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: MS Black Widow

Citat:
salamander kaže: Pregled poruke
Hvala na savetu, mada bih posle dve vece investicije (kuciste +napajanje), malo i da ustedim. Ovaj Deep Cool sto sam naveo, kosta 15 E. Ako menjas napajanje, preporucio bih Thermaltake lite power, ja sam uzeo 550W po ceni od oko 48E. Zaista je tiho,ne znam da li ti snaga odgovara, a imaju naravno i jacih. Imao sam prebucno napajanje od 600w kupljeno zasebno od kucista. Kazu da kad uzmes kvalitetno napajanje, mozes slobodno slabije od nekog "no name", radice cak i bolje! Mada, tvoje nije no name. Cudim se da je bucno, ako ima jedan vent od 12cm. Moje staro napajanje, je imalo dva venta od po 8cm i bilo je nesnonsno bucno.
5 eura se ne isplati uštediti, posebno kada dobiješ duplo bolji cooler. VS je ajmo reći tiho, no ne dovoljno tiho za mene. Uzmem Evga Supernova G3 750W nekada idući mjesec, ono bi trebalo zadovoljiti moju potrebu za tišinom.
Juraj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Juraj na korisnoj poruci:
salamander (23.3.2017)
Stara 22.3.2017, 20:37   #51
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: MS Black Widow

AMD Phenom II stock kuleri su turbine, mega bučni. Nije ni čudo što se čuje jako. Sa njega bi ti i Cosmo Cool LC-CC-97 od ~11€ ili LC-CC-97 od 13-14€ bili odličan apgrejd. Oba su vrlo hvaljena i od korisnika koji su ih uzeli i u opisima. Mislim da ti ne treba ništa skuplje od njih.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
salamander (23.3.2017)
Stara 23.3.2017, 0:30   #52
salamander
Član
 
Član od: 1.4.2009.
Poruke: 123
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: MS Black Widow

Hvala Juraj, verujem da je tvoj predlog best buy, za taj novac.
Hvala Aibo sto se ukljucujes u diskusiju. Uvek volim da cujem racionalan predlog. Dok nisam promenio napajanje koje je imalo 2 fena od po 8 cm, zaista nisam verovao da desktop moze da bude tisi (nameravao sam da ga prodam!) i nisam razumeo ljude koji se daju u potragu za napajanjima vrhunskih performansi. Kada sam to uradio, sada jako dominira stock cooler procesora, pa ce morati i on da se menja, kako bi se dobio pun ugodjaj pri koriscenju racunara sa ovako lepim kucistem.
salamander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2017, 0:44   #53
salamander
Član
 
Član od: 1.4.2009.
Poruke: 123
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: MS Black Widow

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
AMD Phenom II stock kuleri su turbine, mega bučni. Nije ni čudo što se čuje jako. Sa njega bi ti i Cosmo Cool LC-CC-97 od ~11€ ili LC-CC-97 od 13-14€ bili odličan apgrejd. Oba su vrlo hvaljena i od korisnika koji su ih uzeli i u opisima. Mislim da ti ne treba ništa skuplje od njih.
Na koji drugi model si mislio? Omaskom si dva puta naveo isti model. Shvatas, bitno mi je da je sto tisi. Hvala.
salamander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2017, 0:53   #54
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: MS Black Widow

LC-CC-95. Nijansu skuplji i nijansu bolji cooler.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
salamander (23.3.2017)
Stara 23.3.2017, 21:13   #55
salamander
Član
 
Član od: 1.4.2009.
Poruke: 123
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: MS Black Widow

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
LC-CC-95. Nijansu skuplji i nijansu bolji cooler.
Zaista si bio u pravu, kuler je sjajan (LC-CC-95), ne cuje se, hladi! Danas smo ga kupili i montirali. I stavrno nije skup. Hvala na preporuci.
salamander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2017, 14:50   #56
salamander
Član
 
Član od: 1.4.2009.
Poruke: 123
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: MS Black Widow

Sada kada sam eliminisao sve uzrocnike buke (promenio napajanje i cpu kuler), mogu da ocenim nivo buke, koju stvaraju ventovi samog kucista. U Low modu, ventilatori su bukvalno necujni. Kada se stave na High, cuje se zvuk kao neko bubnjanje i vise je zbog forsiranog protoka vazduha (cak mislim, iskljucivo zbog toga), nego bucnosti samih ventilatora. I taj zvuk je apsolutno tolerantan i posle kratkog vremena se i ne primecuje, a pri tome padne temperatura koponenti za 2-3 stepena, pa i vise.
salamander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2017, 15:06   #57
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: MS Black Widow

Ja sam probao da sredim vibracije HDD-a ali nije mi pošlo za rukom. Šta god mu radio i dalje bruji ponekad... Nije strašno doduše pa me baš briga
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2017, 16:17   #58
Juraj
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Susjedna država
Poruke: 1.466
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 279 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: MS Black Widow

Citat:
salamander kaže: Pregled poruke
Sada kada sam eliminisao sve uzrocnike buke (promenio napajanje i cpu kuler), mogu da ocenim nivo buke, koju stvaraju ventovi samog kucista. U Low modu, ventilatori su bukvalno necujni. Kada se stave na High, cuje se zvuk kao neko bubnjanje i vise je zbog forsiranog protoka vazduha (cak mislim, iskljucivo zbog toga), nego bucnosti samih ventilatora. I taj zvuk je apsolutno tolerantan i posle kratkog vremena se i ne primecuje, a pri tome padne temperatura koponenti za 2-3 stepena, pa i vise.
Meni su bili prebučni, morao sam ubaciti noctue i silencio da ih dovedem na prihvatljivu razinu.
Juraj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2017, 17:07   #59
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: MS Black Widow

I meni su na high prebučni za non-stop upotrebu. Ne smeta mi da budu tako dok igram ali mi baš i nije OK dok slušam muziku, radim nešto drugo... Tako da su mi uglavnom na low, a može mi se jer su i3 i GTX1060 generalno hladne komponente. Mada kad je toplije u prostoriji i rade oba diska fali mi malo bolje hlađenje.

Nažalost dok sam se smislio da uzmem 3 kom Arctic F14-ice one nestale sa tržišta, pa sad malo čekam, nadam se da ih ponovo uvezu pre nego što krenu vrućine inače ću morati češće da trpim high.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2017, 17:16   #60
salamander
Član
 
Član od: 1.4.2009.
Poruke: 123
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: MS Black Widow

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Ja sam probao da sredim vibracije HDD-a ali nije mi pošlo za rukom. Šta god mu radio i dalje bruji ponekad... Nije strašno doduše pa me baš briga
To za HDD stoji-stavaraju izvesnu buku, ali nije strasno. Meni je sistemski SSD, a hard je skladisni, pa nije stalno u pogonu. Verujem da je slicna situacija kod mnogih. I to ce biti reseno, kad SSD-ovi veceg kapaciteta budu pristupacniji, a za to nece trebati jos mnogo vremena. Zato mi i ne smeta sto Widow ima mesta za samo 2 HDD-a (ja koristim samo jedan)i sto nisu najoptimalnije postavljeni. Inace, nemam nikakvu potrebu za menjanjem fabricki ugradjenih ventova.
salamander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
black, kućište, widow

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
P67 motherboards Thaedass Vesti 98 6.12.2014 20:14
Black Prophecy High life MMORPG igre 40 2.7.2012 10:42
Call of Duty: Black Ops 2 gorgilije otpaTci 7 18.2.2012 5:00
DCS: Black Shark avtobus on the run Simulacije vožnje 146 22.1.2012 16:41
Black Death GATTUSO88 Akcione igre 0 11.7.2011 23:18


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com