Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Osnovne komponente

ŠDK - Osnovne komponente Saveti u vezi sa kupovinom osnovnih komponenti računara: procesora, ploča, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.8.2017, 14:04   #41
don Alberto
Član
 
Član od: 25.6.2013.
Poruke: 340
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: šta dalje?

Ako mi se poklope neke kockice ,možda ću ga već sutra-prekosutra moći uzeti.Hvala na savetima.Javljam se kad mi stignu grafa i procesor.
don Alberto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2017, 14:20   #42
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: šta dalje?

I onda štediš za Z270 i kuler.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2017, 14:23   #43
don Alberto
Član
 
Član od: 25.6.2013.
Poruke: 340
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: šta dalje?

Da.I ja sam mislio da posle toga na redu bude matična Z 270.
don Alberto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2017, 19:20   #44
don Alberto
Član
 
Član od: 25.6.2013.
Poruke: 340
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: šta dalje?

Jutros mi stigla grafa,a sutra mi stiže procesor.
don Alberto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2017, 12:24   #45
don Alberto
Član
 
Član od: 25.6.2013.
Poruke: 340
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: šta dalje?

Stigao mi procesor .E sad,razmišljam o matičnoj Z270 i hoću da uzmem Asus ,ali me interesuje koja je razlika između strix i one koja to nije,jer vidim da je razlika u ceni dosta velika.Prva je oko 25.000 din,a druga oko 15.000 din??? Voleo bih i da dam za strix,ako ima razloga za tu razliku u ceni?Šta još treba da gledam kod nje? Da li ima M2,koju brzinu RAM memorije podržava,jer ako odabrana ploča podržava npr.do 2400 Mhz,da li mi onda uopšte treba neka brža npr. do 3200 Mhz,a plus toga vidim u specifikaciji za i5 7600K da piše da je do 2400 Mhz??? Malo me to buni.Šta tu ima veze s čim i šta da gledam na ploči???Naravno,i to ću uzeti u istoj radnji,imam razloga za to.Evo primera o čemu razmišljam:
Asus strix Z270G gaming

Poslednja ispravka: don Alberto (26.8.2017 u 5:24)
don Alberto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2017, 22:54   #46
s[C]ream Zombi[E]
Veteran
 
Član od: 17.11.2011.
Poruke: 1.010
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 212 puta na 204 poruka
Određen forumom Re: šta dalje?

Odlican odnos ulozenog i dobijenog. Sve Z ploce idu preko 2400.
https://www.gigabyte.com/Motherboard...g-K3-rev-10#kf
http://www.eponuda.com/maticne-ploce...ca-cena-401322
Ima sve sto ti je potrebno za naredne tri godine, najmanje. Dalje, estetski je privlacna, a posjeduje RGB fusion sistem osvjetljenja. Za mene manje vazan faktor, ali da napomenem.
s[C]ream Zombi[E] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2017, 6:53   #47
don Alberto
Član
 
Član od: 25.6.2013.
Poruke: 340
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: šta dalje?

Gygabite ne bih uzimao ni slučajno. Mnogo njih imaju probleme sa tim proizvođačem,a i hoću da to bude Asus,samo me zanima da li ima razlike između modela strix i one koje to nisu.
don Alberto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2017, 9:31   #48
ETR1
Veteran
 
Član od: 7.9.2012.
Poruke: 818
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 151 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: šta dalje?

Mislim da nema neke razlike, isto će ti raditi komp, a i ploče izgledaju isto kad ih gledaš, isti raspored slotova i priključaka. Strix ima gore neke zlatne konektore i "with onboard AC Wifi". Tu se samo plaća to "rog strix" ime, pa ko voli.
ETR1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2017, 11:01   #49
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: šta dalje?

A on voli.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2017, 11:30   #50
ETR1
Veteran
 
Član od: 7.9.2012.
Poruke: 818
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 151 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: šta dalje?

Citat:
Picard kaže: Pregled poruke
A on voli.
Misliš? Pa dobro, šta da se radi, neka uzme. Ako se dobro sećam početkom godine ovaj član je hteo da kupi i7/gtx 1070 zverinu i sad koliko vidim ništa od toga, tj. krenuće od slabijeg i nadograđivati. Iz njegove teme sam videla predlog za kućište koje sam na kraju i uzela, ma da svisneš dok ne sakupiš sve komponente.
ETR1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2017, 12:27   #51
don Alberto
Član
 
Član od: 25.6.2013.
Poruke: 340
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: šta dalje?

Da. To je bila moja prvenstvena zamisao i želja,ali su mi se neke situacije u životu iskomplikovale,pa sam morao da se zadovoljim sadašnjim idejama sklapanja komponenti,a o tome sam već pisao,a vidim to nisi pročitala. Ko da ja ne bih voleo da sklopim zver od kompa? Svako bi to voleo,ali ovako moram da balansiram između želja i mogućnosti. Naravno da ću gledati da izaberem što bolje mogu i ne vidim razlog za ciničnim rečima,al dobro,takvi su ljudi. Nije život bajka,pa ni ljudi nisu bajkovita bića.
don Alberto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2017, 12:39   #52
ETR1
Veteran
 
Član od: 7.9.2012.
Poruke: 818
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 151 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: šta dalje?

Nije bilo ciničnih reči tj. namere da ih ti tako shvatiš, sve postove sam pročitala i znam zašto nisi mogao da sklopiš jače, zima se produžila, čekala se stabilizacija cena, čekao se ryzen... Tako sam i ja sklapala deo po deo na svake 2 nedelje i pravila balans gde mogu pa još krenula fama za grafičkim tako da sam još na integrisanoj.
ETR1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2017, 14:02   #53
don Alberto
Član
 
Član od: 25.6.2013.
Poruke: 340
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: šta dalje?

Sve je za ljude. Idemo dalje.
don Alberto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2017, 15:44   #54
s[C]ream Zombi[E]
Veteran
 
Član od: 17.11.2011.
Poruke: 1.010
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 212 puta na 204 poruka
Određen forumom Re: šta dalje?

Citat:
don Alberto kaže: Pregled poruke
Gygabite ne bih uzimao ni slučajno. Mnogo njih imaju probleme sa tim proizvođačem,a i hoću da to bude Asus,samo me zanima da li ima razlike između modela strix i one koje to nisu.
Ovo sto si napisao je cista glupost.
Gigabyte je odlican proizvodjac, kvalitetan. Problemi se javljaju i to je normalno.
Kad se javi, zamjenis proizvod. Za to sluzi reklamacija.
Koristim Gigabyte godinama unazad, ugradio sam ih nebrojano i samo jedna jeste imala problem.

A to sto ti hoces da bude Asus je nesto drugo. Sto se mene tice, izdvoji i 25 hiljada za plocu, ako ce te to zadovoljiti. Tako da cu napisati da ides na ROG i nista manje od toga.
Ljepo su ti ovde svi govorili da ne kupujes Asus 1050 Ti i ne dajes 7 hiljada vise, nisi poslusao. Cemu onda nasi savijeti, kad sve radis po svome? Gubi se tako smisao.
Pozdrav.
s[C]ream Zombi[E] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2017, 16:01   #55
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: šta dalje?

naše je da predložimo a on neka radi s njegovim parama šta mu je volja, mada ni ja ne bih toliko ulagao u matičnu pre bih u neku drugu komponentu, pogotovo ako kaže da nije baš s parama.. nije to auto pa da ti traje 20 godine
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2017, 17:34   #56
don Alberto
Član
 
Član od: 25.6.2013.
Poruke: 340
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: šta dalje?

Citat:
s[C]ream Zombi[E] kaže: Pregled poruke
Ovo sto si napisao je cista glupost.
Gigabyte je odlican proizvodjac, kvalitetan. Problemi se javljaju i to je normalno.
Kad se javi, zamjenis proizvod. Za to sluzi reklamacija.
Koristim Gigabyte godinama unazad, ugradio sam ih nebrojano i samo jedna jeste imala problem.

A to sto ti hoces da bude Asus je nesto drugo. Sto se mene tice, izdvoji i 25 hiljada za plocu, ako ce te to zadovoljiti. Tako da cu napisati da ides na ROG i nista manje od toga.
Ljepo su ti ovde svi govorili da ne kupujes Asus 1050 Ti i ne dajes 7 hiljada vise, nisi poslusao. Cemu onda nasi savijeti, kad sve radis po svome? Gubi se tako smisao.
Pozdrav.
Čekaj malo. Zašto takve reči? Znači pitam za savet i ako ne prihvatim tvoje mišljenje,odma aj,zdravo,ovakav si,onakav si. Pa dozvoli da neko stvori svoje mišljenje i ako se razlikuje od tvog ne znači da se z.......m. Prenagljuješ sa zaključcima. Čujem nekoliko predloga,pa ugradim sebe i svoje mogućnosti,a i želje u taj odabir. Ne znači da sam loš,jer nisam prihvatio tvoj predlog. Ako možeš pomozi sa savetima,a ako nećeš,nemoj ni odmagati. Nema potrebe za prepirkom. Biće možda i prihvaćen neki tvoj predlog za neke druge komponente. Kao što je posle tvog posta čovek lepo rekao "njegove pare nek kupi šta hoće. Pitao je za savet,mi smo ga dali i nek on odluči u šta može da se uklopi"!
Neko voli plavuše,neko crnke. To ne znači ako ja volim crnku da plavuša ne valja i da sad zbog tog mišljenja treba da pljujem tuđe želje i mišljenje.
Ako ne možeš da se izboriš sa suprotnim mišljenjem,nemoj ni da se upuštaš u ovo postovanje. Nema nikakvih problema. Ko može da pruži argumentovani savet i predlog biće odlično i konstruktivno,a preporku ne želim. Nadam se da se ne ljutiš i da me razumeš,jer vidim da ima i onih koji razumeju i odlično se postavljaju i uključuju u problematiku. Pozdrav druže i sve najbolje ti želim. Nema potrebe da me tako nap.....š. Kao,nisi poslušao,aj zdravo!
Idemo dalje. Cenim svaki savet,pa makar i ja lično ga ne prihvatio,jer lepo je to kad neko hoće da ti pomogne,a to ne mora da znači da svako treba sa svakim da se složi. Pa ljudi smo. Svi su različiti. 100.ljudi,100 ćudi.
Voleo bih da čujem još neka mišljenja i predloge,jer nisam dobio razjašnjenje oko brzine memorije na ploči,u procesoru i RAM memoriji???
don Alberto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2017, 17:49   #57
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: šta dalje?

Kao prvo, Intel podrzava na svojim procesorima 2133, odnosno 2400 MHz RAM, zavisno od modela do modela. Konkretno za I5 i I7 modele K serije je to 2400MHz. Podrzavaju neke maticne ploce (najcesce Z270 i Z170 cipset) XMP profile kod memorija, pa ce one da rade na vecoj frekvenciji. Mada tu je uvek mogucnost rucnog overklokovanja na Z seriji maticnih ploca.
Druga stvar je u tome sto ne postoji preterani benifit od overkloka memorije kod Intel procesora, osim mozda u nekim igrama. Intel mnogo vise voli ostre tajminge. Tako da ti je bolje da to gledas, ako hoces da izvuces maksimum, i imas novca na raspolaganju.
Na kraju reci da je Gigabyte krs nema veze sa istinom. Iskreno vise od 10 godina sam u kompjuterskom hardveru, i svasta sam ugradio, video, ali veci broj ploca Gigabyte da ne valja nisam. Najvise sam vidjao MSI za AM3+ sa losim jedinicama za filtraciju napona, pa nesretni FX-ovi su grejali ploce kao ludi, a citao sam ljudima da su ploce sprzene bile. To nisam licno video. To ne znaci da je MSI krs i da treba da se izbegava.
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2017, 17:53   #58
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: šta dalje?

Citat:
don Alberto kaže: Pregled poruke
Stigao mi procesor .E sad,razmišljam o matičnoj Z270 i hoću da uzmem Asus ,ali me interesuje koja je razlika između strix i one koja to nije,jer vidim da je razlika u ceni dosta velika.Prva je oko 25.000 din,a druga oko 15.000 din??? Voleo bih i da dam za strix,ako ima razloga za tu razliku u ceni?Šta još treba da gledam kod nje? Da li ima M2,koju brzinu RAM memorije podržava,jer ako odabrana ploča podržava npr.do 2400 Mhz,da li mi onda uopšte treba neka brža npr. do 3200 Mhz,a plus toga vidim u specifikaciji za i5 7600K da piše da je do 2400 Mhz??? Malo me to buni.Šta tu ima veze s čim i šta da gledam na ploči???Naravno,i to ću uzeti u istoj radnji,imam razloga za to.Evo primera o čemu razmišljam:
Asus strix Z270G gaming
Podržavaju svi ti procesori brži RAM. Jača/skuplja ploča od Z270-A ti ne treba.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2017, 19:02   #59
don Alberto
Član
 
Član od: 25.6.2013.
Poruke: 340
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom

Citat:
Vlad Cepesh kaže: Pregled poruke
Kao prvo, Intel podrzava na svojim procesorima 2133, odnosno 2400 MHz RAM, zavisno od modela do modela. Konkretno za I5 i I7 modele K serije je to 2400MHz. Podrzavaju neke maticne ploce (najcesce Z270 i Z170 cipset) XMP profile kod memorija, pa ce one da rade na vecoj frekvenciji. Mada tu je uvek mogucnost rucnog overklokovanja na Z seriji maticnih ploca.
Druga stvar je u tome sto ne postoji preterani benifit od overkloka memorije kod Intel procesora, osim mozda u nekim igrama. Intel mnogo vise voli ostre tajminge. Tako da ti je bolje da to gledas, ako hoces da izvuces maksimum, i imas novca na raspolaganju.
Na kraju reci da je Gigabyte krs nema veze sa istinom. Iskreno vise od 10 godina sam u kompjuterskom hardveru, i svasta sam ugradio, video, ali veci broj ploca Gigabyte da ne valja nisam. Najvise sam vidjao MSI za AM3+ sa losim jedinicama za filtraciju napona, pa nesretni FX-ovi su grejali ploce kao ludi, a citao sam ljudima da su ploce sprzene bile. To nisam licno video. To ne znaci da je MSI krs i da treba da se izbegava.
Ok. Kao prvo hvala na savetima.
Dobro,evo prihvatam da sam ja doneo pogrešan zaključak za Gygabite ploču,ali ja sam nekoliko puta naglasio da želim Asusu Z270,samo još da vidim koju? Nek to bude moj neki hir. Što se tiče podržane brzine memorije,nije mi sve najjasnije,jer sad ne znam da li uopšte ima onda veze da kupujem brže memorije od 2400,ako procesor samo toliko podržava,tj.da li onda uopšte ima efekta ako bi uzeo neku od npr.3200 Mhz???

Citat:
Picard kaže: Pregled poruke
Podržavaju svi ti procesori brži RAM. Jača/skuplja ploča od Z270-A ti ne treba.
Svaka čast. Kratko i jasno.

Poslednja ispravka: DeCoy (28.8.2017 u 13:11) Razlog: multiquote
don Alberto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2017, 12:39   #60
s[C]ream Zombi[E]
Veteran
 
Član od: 17.11.2011.
Poruke: 1.010
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 212 puta na 204 poruka
Određen forumom Re: šta dalje?

Citat:
don Alberto kaže: Pregled poruke
Čekaj malo. Zašto takve reči? Znači pitam za savet i ako ne prihvatim tvoje mišljenje,odma aj,zdravo,ovakav si,onakav si. Pa dozvoli da neko stvori svoje mišljenje i ako se razlikuje od tvog ne znači da se z.......m. Prenagljuješ sa zaključcima. Čujem nekoliko predloga,pa ugradim sebe i svoje mogućnosti,a i želje u taj odabir. Ne znači da sam loš,jer nisam prihvatio tvoj predlog. Ako možeš pomozi sa savetima,a ako nećeš,nemoj ni odmagati. Nema potrebe za prepirkom. Biće možda i prihvaćen neki tvoj predlog za neke druge komponente. Kao što je posle tvog posta čovek lepo rekao "njegove pare nek kupi šta hoće. Pitao je za savet,mi smo ga dali i nek on odluči u šta može da se uklopi"!
Neko voli plavuše,neko crnke. To ne znači ako ja volim crnku da plavuša ne valja i da sad zbog tog mišljenja treba da pljujem tuđe želje i mišljenje.
Ako ne možeš da se izboriš sa suprotnim mišljenjem,nemoj ni da se upuštaš u ovo postovanje. Nema nikakvih problema. Ko može da pruži argumentovani savet i predlog biće odlično i konstruktivno,a preporku ne želim. Nadam se da se ne ljutiš i da me razumeš,jer vidim da ima i onih koji razumeju i odlično se postavljaju i uključuju u problematiku. Pozdrav druže i sve najbolje ti želim. Nema potrebe da me tako nap.....š. Kao,nisi poslušao,aj zdravo!
Idemo dalje. Cenim svaki savet,pa makar i ja lično ga ne prihvatio,jer lepo je to kad neko hoće da ti pomogne,a to ne mora da znači da svako treba sa svakim da se složi. Pa ljudi smo. Svi su različiti. 100.ljudi,100 ćudi.
Voleo bih da čujem još neka mišljenja i predloge,jer nisam dobio razjašnjenje oko brzine memorije na ploči,u procesoru i RAM memoriji???
I nakon ovakvog komentara, ocekujes da cu ostati nem. Nemoguce je.
Pitas se: "Zasto takve reci"? Suocio sam te sa istinom samo.
1. Napisao si da vecina ima problema sa Gigabyte plocama, sto je notorna laz, samim tim direktno sirenje dezinformacija. Gigabyte je odlican proizvodjac maticnih ploca i sigurno jedan od najboljih. Dalje, ovde se ne radi o prihvatanju savijeta, vec prihvatanju istine. A istina kaze da si preplatio graficku kartu pokraj direktnih savijeta drugih, dok to (potencijalno) zelis da uradis i u slucaju maticne ploce ignorisuci sve smijernice zarad opravdanja zvanog "stvaranje licnog misljenja". To je gradjenje samozavaravanja i svjesna ili nesvjesna diskreditacija drugih, kao i bespotrebno oduzimanje vremena.
2. Nisam infantilan da bih se ljutio zbog toga sto nisi prihvatio savijete, pogotovo ne moje. Svoditi zakljucak na napusavanje, prenagljivanje sa zakljuccima, misljenje da neko misli da si los jer ne prihvatas savijete je vrijedjanje inteligencije. A tek fraza da neko voli plavuse, a neko crnke nije na mijestu. Nismo dijeca. Dalje, argumentoivano sam se izborio sa suprotnim misljenjem, pogotovo pogresnim kao sto je tvoje. Bezrazlozno insistiras na necijoj ljutnji, nema je.
3. Ne ocekuj da ce ti neko pomoci, ukoliko ne pomognes samom sebi. Tvoj nastup dijeluje kao potreba za odobravanjem onoga sto si zamislio. Od mene to nisi dobio i ne odgovara ti. Od drugih koji kazu "njegov je novac, neka radi sa njim sta mu je volja", a to tebi ocigledno odgovara, hoces. Neka potvrde tvoju iluziju. Ponavljam, argumentovano ti je dato do znanja sve po pitanju graficke karte kao i maticnih ploca, kako ovde, tako i u nebrojano privatnih poruka. No, to nije dovoljno, jer ne sadrzi potvrdu koju ocekujes.

4. Da zakljucimo:
- Graficka karta, preplacena. Promasaj.
- Maticna ploca - potencijalna kupovina preskupe od koje ni polovinu onoga sto pruza neces iskoristiti. Novac si mogao preusmeriti ka boljoj grafickoj karti, sto znaci da o nadogradnji ne bi razmisljao duzi vremenski period.

Ali, zasto pratiti jednostavnost drugih, kad mogu ici po svojoj slozenosti?
I da, ljepo jeste kad neko zeli da pomogne, jer to znaci da je dobronamijeran, takodje da je uvidio gresku u necijim potezima.
Strasno je biti tvrdoglav. Vidjeti vojevanje tamo gdje ne postoji.
s[C]ream Zombi[E] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Šta dalje? HypeR Programiranje 77 2.9.2013 10:00
Java... šta dalje? jopica123456789 Programiranje 2 13.9.2011 13:16
Hmmm, kako dalje? JaSamKorisnik Osnovne komponente 8 25.1.2011 12:27
Samsung umire, šta dalje? veseliburek ŠDK - Nosači podataka 15 25.10.2010 20:44
O MR.Kuzmanovicu dalje Ice_777 „Ja, igrač!” 104 2.2.2006 23:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com