Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.7.2009, 17:37   #21
Betta
Član
 
Član od: 18.9.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 78
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Doom 4 dolazi na 3 DVD-DL diska

Doom 4 `Linearna struktura` znaci nista novo.....
Betta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2009, 18:49   #22
draske73
Starosedelac
 
Član od: 12.4.2006.
Poruke: 1.354
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 482 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: Doom 4 dolazi na 3 DVD-DL diska

Citat:
Betta kaže: Pregled poruke
Doom 4 `Linearna struktura` znaci nista novo.....
Linearno,ali sa stilom
draske73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2009, 23:16   #23
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

Meni je DOOM 3 bio perevise mracan.A i cinjenica da oruzje nema ugradjenu lampu....u ko-zna-kojem veku????
Zasto dizati igri nivo tezine na vestacki nacin?
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2009, 0:41   #24
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: Doom 4

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
A jeste igrali 1 i 2 ???
Naravno, ponekad i danas zavrsim po koju misiju.......
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2009, 0:43   #25
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

kad izlazi ovo?
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2009, 0:54   #26
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

^Nisu jos ni poceli ozbiljan rad na Doom-u 4, a ni nece dok ne zavrse RAGE.
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2009, 2:21   #27
Doolio
Starosedelac
 
Član od: 15.5.2007.
Poruke: 1.291
Zahvalnice: 379
Zahvaljeno 401 puta na 272 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

ja sam takodje za back to basics, sve sto su izeksperimentisali u trojci (i kvejku cetvorci) je ispalo bezveze. previse mracnih soba, skucenost (ali ne gotivna skucenost nego neka isfabrikovana skucenost koja samo smara), idiotarije sa lampom, nema 'forica' (tipa u dvojci kad posvadjate cyberdemona sa onih milion demona ili kad posvadjate cyberdemona i spider masterminda), nema kvalitetne strukture nivoa (setimo se recimo the pit nivoa u dvojci recimo, a u trojci je opsteprisutno neko insistiranje na realnom okruzenju, samim tim i krajnje nemastovitom arhitekturalno, sta ce mi smislene prostorije i satro kontinualno kretanje bez klasicnih nivoa u igri kao sto je doom?), pomalo konfuzno snalazenje sa kao nekim waypointima na vratima i zidovima umesto da lepo furas mapu, valjda je to zarad neke kvazi-realnosti, nemam pojma...forsiranje nekih sistema zastrasivanja koji su jednostavno implementirani na silu i ne rade na 'subjektu' posle dvadeset minuta igre, nedostatak napete atmosfere (ni prineti anksioznosti i psiholoskoj mucnini u kecu i dvojci kojoj doprinose delici slagalice atmosfericnosti kao sto su mracna muzika specificna za svaki nivo, dobro odmereni klaustrofobicni zvucni efekti i jos milion sitnica...
Doolio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Doolio na korisnoj poruci:
Apostrof (7.9.2009), Nash Knight (13.8.2010)
Stara 24.7.2009, 5:05   #28
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Doom 4

Ne znam ja koje ste travke duvali, kakav back to basics, kakvo crno poredjenje 3. i 4. dela sa 1. i 2.
Znaci po vama, 4.deo treba da bude pun burica i zelenih cudovista, i da se ne moze nisaniti na gore, i da nema skoka ?!?
Back to basics, a lot of crap .

3.deo je bio odlican, malo repetitivan, ali sa atmosferom koja odrzava paznju.
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Pjanovic na korisnoj poruci:
Jim Bravura (24.7.2009), Marko Radonjic (24.7.2009)
Stara 24.7.2009, 8:43   #29
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

Doom je doom: Lep, strašan i zahtevan!
Budite spremni na kupovinu novih grafičkih kartica i ne očekujte je pre 2011, jer id. ne izbacuje poluproizvode...

Mozda izadje i uporedo sa istoimenim filmom koji planira Universal da napravi sa id.?..

Poslednja ispravka: Marko Radonjic (24.7.2009 u 8:56)
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2009, 10:03   #30
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Ne znam ja koje ste travke duvali, kakav back to basics, kakvo crno poredjenje 3. i 4. dela sa 1. i 2.
Znaci po vama, 4.deo treba da bude pun burica i zelenih cudovista, i da se ne moze nisaniti na gore, i da nema skoka ?!?
Back to basics, a lot of crap .
Nije bilo skoka Meni se cini da ga je bilo bar u dvojci A koliko se secam na page up/page down je moglo da se nisani na gore/dole Inace DOOM 1 i 2 iako sam ih voleo i igrao kao klinac ni tad mi nisu bile strasne.. Blood jeste bio strasan, doom ne

Trojka je po meni preterala sa mrakom. Jednostavno NE ZNAM GDE DA PUCAM. To mi je bilo vise frustrirajuce nego strasno. Nisu mi trebala sve jaca oruzija nego selotep da zalebim baterisku za glavu i milina

Inace nisam znao da je idTech 5 openGL.. Sad mu zelim svetlu buducnost, dabogda ga svima prodali
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2009, 10:21   #31
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

Nit je bilo skoka nit je moglo da se nišani gore-dole. To je tek u Hexenu i Hereticu.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2009, 10:24   #32
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

@LoshMeeBre

Ako doom 3 nije ni malo strašan, ili ga nisi igrao kako treba (sam u mraku, sluške, vol. MAX npr.) il' si ti neustrašivi badža...
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2009, 11:57   #33
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

Citat:
donator99 kaže: Pregled poruke
^Nisu jos ni poceli ozbiljan rad na Doom-u 4, a ni nece dok ne zavrse RAGE.
Cuti ne pominji RAGE jer se tako zove GTA4 engine
Ja sam siguran da ovu igru necu isprobat.Jos kad sam procito da dolazi na tri DL-DVD diska onda sam definitivno odustao.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2009, 13:42   #34
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

Citat:
Marko Radonjic kaže: Pregled poruke
@LoshMeeBre

Ako doom 3 nije ni malo strašan, ili ga nisi igrao kako treba (sam u mraku, sluške, vol. MAX npr.) il' si ti neustrašivi badža...
Hehe.. Kazem VISE frustrirajuca nego strasna.. Daleko od toga da je SIMS, al kazem dosta strave se baziralo na tome da ne vidis NISTA, a to me nervira.. Par puta mi se desilo da bacim granatu koja se odbije od zombija koji je bio TACNO ispred mene, a ja ga nisam video
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2009, 13:49   #35
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

Meni sto se najvise nije svidelo je sto igra prilicno raskrstila od prethodnika. Pa jedan Necrovision vise podseca na stare Doom naslove nego trojka.

Jel primetio neko da na ekranu nikad nemas vise od 3-4 protivnika u trojci? Totalno drugaciji pristup od predhodnika.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2009, 13:52   #36
Doolio
Starosedelac
 
Član od: 15.5.2007.
Poruke: 1.291
Zahvalnice: 379
Zahvaljeno 401 puta na 272 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Ne znam ja koje ste travke duvali, kakav back to basics, kakvo crno poredjenje 3. i 4. dela sa 1. i 2.
Znaci po vama, 4.deo treba da bude pun burica i zelenih cudovista, i da se ne moze nisaniti na gore, i da nema skoka ?!?
Back to basics, a lot of crap .

3.deo je bio odlican, malo repetitivan, ali sa atmosferom koja odrzava paznju.
ajde nemoj da demagogises, naravno da nisam mislio na skok i nisanjenje nego na ono sto sam i napisao. ako neces da citas, onda nemoj ni da odgovaras. a ako se ti lozis na grafiku, medjusekvence i kao neko prisustvo price, ja se ne lozim, izneo sam ono sto se meni ne svidja, tebi to moze da se svidja naravno, ali ja nisam rekao vama kojima se svidja trojka da ste duvali travke i da je ono sto pisete lot of crap. takodje, izneo sam cinjenice, pogotovo sto se tice strukture nivoa. ako ces tako da 'diskutujes' onda ili nemoj, ili ja necu u krajnjem slucaju.
Doolio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2009, 14:08   #37
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Doom 4

@player1: Da i to je jedan od faktora razocarenja. Doom, Hexen i ostale dumolike igre su imale do 10 protivnika na ekranu u srednje napetim situacijama, a doom 3 u najintezivnijim jedva skrpi 5. Serious Sam je u ovom segmentu vise doom od dooma 3 (aj sad listamo sve igre koje su vise doom od doom-a 3 )
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2009, 15:04   #38
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Doom 4

Citat:
Doolio kaže: Pregled poruke
ajde nemoj da demagogises, naravno da nisam mislio na skok i nisanjenje nego na ono sto sam i napisao. ako neces da citas, onda nemoj ni da odgovaras. a ako se ti lozis na grafiku, medjusekvence i kao neko prisustvo price, ja se ne lozim, izneo sam ono sto se meni ne svidja, tebi to moze da se svidja naravno, ali ja nisam rekao vama kojima se svidja trojka da ste duvali travke i da je ono sto pisete lot of crap. takodje, izneo sam cinjenice, pogotovo sto se tice strukture nivoa. ako ces tako da 'diskutujes' onda ili nemoj, ili ja necu u krajnjem slucaju.
Ti si mnogo sta napisao, ali si malo sta rekao .
Dizajn nivoa dizajn nivoa, a nista konkretno nisi rekao...
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2009, 16:22   #39
Doolio
Starosedelac
 
Član od: 15.5.2007.
Poruke: 1.291
Zahvalnice: 379
Zahvaljeno 401 puta na 272 poruka
Određen forumom

sad me zbunjujes vec, mislim, ne znam sta treba da kazem, naveo sam arhitekturu nivoa kao, po meni, veliku prednost, naveo sam konkretan nivo iz dooma 2 kao primer, naveo sam konkretan primer iz igre sa svadjanjem cudovista, oces i konkretnu muziku, eto, na primer, neka bude isti the pit nivo, njegova muzika, eto ti i konkretne muzicke numere, sta jos da kazem? ja ne znam de ces konkretnije od ovoga i voleo bih jako da mi objasnis sta si mislio pod tim da sam mnogo napisao, a nisam nista konkretno rekao? ja zaista ne mogu da dizajniram nivo, uploadujem negde i kazem 'eto, nesto ovako sam mislio' ili da iskomponujem muziku, napravim engine i tome slicno. stavise, moji najveci dometi u davanju konkretnih primera su upravo ono sto sam uradio. ti kazi ako mislis da nije tako, ali ne vidim sta konkretnije da kazem. evo, u kecu i dvojci nivoi su pazljivo osmisljeni tako da bi se 'prelazili' i zasebne su celine, samim tim je omoguceno vece programersko i dizajnersko 'izivljavanje'. tako imamo izrazito vertikalne nivoe, izrazito horizontalne nivoe, nivoe sa velikim platoima, kao i nivoe sa malim platformama po kojima treba balansirati, onda imamo fore sa prolazima, tasterima itd (ono tipa vidim kljuc, al ne znam kako do njega, pa aj sad okolo) i tako dalje, znas na sta mislim...u trojci jednostavno toga nema iz prostog razloga sto su hteli kao da naprave neku, ne znam, racionalniju igru (opet, to je po meni bezveze raditi sa doomom). pa tako u trojci imamo kao neku stanicu gde je dizajn, naravno, ogranicen, ne mogu se stavljati besmisleni prekidaci, liftovi, trigeri itd jer se ne uklapa u duh igre koja nas sad stavlja u neko 'realno' podrucje. meni je to sjajno u fearu recimo, ali u doomu mi ne pije vodu.
dalje, mada je ovo subjektivno, al ajde da pomenem, bas sam juce igrao malo dvojku inspirisan topicom i **** sam se ziv na par mesta. e sad, **** sam se i u trojci, ali je poenta u tome sto sam se u trojci plasio na onaj americki slasher fazon, dakle, strecnuo sam se, a u dvojci sam se bas propisno uplasio za svoj (virtuelni) zivot tipa 'jao cuo sam sad nesto iza coska, *****e mi mater', a ne 'joj nagli zvuk, ajde da se nesvesno trznem'. velika razlika, barem sto se mene tice.
onaj konstantni mrak samo smara, po mom misljenju. u dvojci je mrak postavljen pametno, tj u nivoima koji su mracni je to reseno tako sto mrak 'pocinje' na nekoliko metara od igraca i nije potpun vec se na, recimo 20 metara vide obrisi ako neki lik stoji tamo. a opet je mracno i klaustrofobicno. u trojci sam samo pizdeo, prvi put kad se ugasilo svetlo bio sam u fazonu 'joj joj ugasilo se svetlo sta cu sad' i to je to.

i tako dalje i tako blize na sta si ti rekao nesto tipa 'a jel treba i skok da izbacimo i pucamo u burice i zelena cudovista', mislim cemu to, mogao si da kazes i 'a jel treba da igramo u 300x200 sa sprajtovima?'. ne znam stvarno cemu takav komentar kad je evidentno da nisam o tome pricao?

Citat:
Andross kaže: Pregled poruke
@player1: Da i to je jedan od faktora razocarenja. Doom, Hexen i ostale dumolike igre su imale do 10 protivnika na ekranu u srednje napetim situacijama, a doom 3 u najintezivnijim jedva skrpi 5. Serious Sam je u ovom segmentu vise doom od dooma 3 (aj sad listamo sve igre koje su vise doom od doom-a 3 )
painkiller?

Poslednja ispravka: DeCoy (24.7.2009 u 17:24)
Doolio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2009, 16:37   #40
Sir Spamalot
Član
 
Član od: 21.8.2007.
Poruke: 453
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 181 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Doom 4

Ljudi ne raspravljajte se.Mozemo samo da nagadjamo kakav ce biti Doom 4.
Od svega ovoga sto ste nabrojali,nece biti nista,verovatno.
Ali,moram da se slozim sa Dooliom,da Doom 4,treba da se vrati korenima,ali ne kao sto Pjanovic rece,"Zeleni burici" (to je u pravu) i sl.,vec da se desava na ZEMLJI,kao u Doom 2.
To bi mu dalo puno dizajnerske slobode,znaci,sarolikost i lepota nivoa.
I da se desava u svemiru,voleo bih da vidim ponovo zelene i plave teksture na zidovima,za razliku od sivila Dooma 3 ili braonolikog Quakea 4.(samo shejderi,shejderi,shejderi).

Takodje bilo bi dobro da ne eksperimentisu sa neprijateljima,vec da sacuvaju njihov originalni dizajn.Gde je paradajz u Doom 3? Ima ga,a dali lici?
Oni paukovi su (Doom 3) su maznuti iz "The Thing".Sta kao originalni su?
U Doom 2 to su kiborzi,a ne paukovi.

Bilo bi lepo da vrate original muziku,naravno sa zescim gitarama i sl.

Skroz podrazavam Doolia.Shvatio sam sta je hteo da kaze.
Sir Spamalot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Sir Spamalot na korisnoj poruci:
Doolio (24.7.2009), Nash Knight (13.8.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
doom, fps

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Doom AkulM Stare igre 56 9.4.2020 19:52
Doom 3 shimec Akcione igre 101 15.9.2019 15:03
Dokle ce ljudi IGRE nazivati "igricama"? TomWaits O igrama uopšte 263 10.12.2012 21:01
Pomoc za Doom 3 wu-gambino O igrama uopšte 22 12.10.2007 23:33
Doom Splinter Kompjuteri i film 23 12.2.2006 0:28


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com