Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.6.2008, 22:33   #1
Symbian
Novi član
 
Član od: 12.1.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 13
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Symbian
Određen forumom kablovski net podeljen na 3 desktop racunara preko wlan rutera

Nisam neki strucnjak za mreze pa ako mi neko objasnjava neka prica prostim srpskim jezikom
Planiram da usb-om povezem jedan destokp racunar sa kablovskim modemom, a da iz istog modema izvedem utp kablom signal za wireless ruter TP-LINK TL-WR340G, zatim druga 2 racunara su na 2 razlicita sprata kuce (jedan dole,jedan gore) relativno su blizu, u radijusu od 15-20m od mesta na kome ce biti wlan ruter ali sa preprekom od po recimo 2-3-4 zida izmedju.. u ta druga 2 desktop racunara bi stavio TP-LINK TL-WN353G ili CANYON CN-WF518 da ne moram da se smaram i otvaram kucista..
Zanima me kakav ce biti signal na tim karticama jer domet im je 300m ali nigde nisam nasao nesto za prepreke ???
I usput ako neko moze da mi kaze jel ovo moze da funkcionise ( znam da moze ;o) ) i da li je isto probao ??? unapred hvala..
Symbian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2008, 23:00   #2
<Rio_da>
Starosedelac
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.087
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 300 puta na 236 poruka
Određen forumom Re: kablovski net podeljen na 3 desktop racunara preko wlan rutera

Ja mislim da ne moze u isto vreme da od modema ide internet preko USB-a i preko UTP-a... Znaci ili ili... treba nabaviti onda neki ruter koji ces spojiti sa modemom sa UTP-om...
Od tog rutera 2 kabla jedan u taj komp sto je najblizi modemu a drugi kabl sprovesti do Wirless rutera koji dalje prenosi net na ta 2 kompa...
<Rio_da> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku <Rio_da> na korisnoj poruci:
Symbian (30.6.2008)
Stara 30.6.2008, 23:02   #3
Symbian
Novi član
 
Član od: 12.1.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 13
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Symbian
Određen forumom Re: kablovski net podeljen na 3 desktop racunara preko wlan rutera

to si u pravu.. ali svejedno kablovski modem i wlan ruter ce da stoje bukvalno jedan do drugog.. tako da moze i utpkabl iz wlan rutera u mreznu na tom najblizem racunaru.. glavni problem mi je signal i zidovi izmedju.. hvala na ispravci
Symbian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2008, 23:10   #4
<Rio_da>
Starosedelac
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.087
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 300 puta na 236 poruka
Određen forumom Re: kablovski net podeljen na 3 desktop racunara preko wlan rutera

Ja stvarno nemam nikakvo iskustvo sa Wireless opremom i ne mogu da tvrdim da ce sve da radi dobro, ali ipak mislim da ce da radi bez velikih problema...
<Rio_da> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2008, 20:26   #5
Symbian
Novi član
 
Član od: 12.1.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 13
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Symbian
Određen forumom Re: kablovski net podeljen na 3 desktop racunara preko wlan rutera

ajde sada neka se javi neko pametan i ko resava probleme a ne stvara zabunu..
imam problem..
kao sto rekoh uzeo sam wlan ruter TP-LINK TL-WR340G i wireless mreznu karticu TP-LINK TL-WN353GD.. povezao modem za ruter, iz rutera utp u moju mreznu na jednom od desktop racunara.. lepo podesio ruter.. radi net preko utp kabla.. radi net preko wlan-a ( nakacio se bez problema preko mobilnog ).. odem na drugi racunar, ubacim doticnu wireless karticu, instalirao bla bla bla.. uhvatim signal-96% koju obezbedjuje ruter, povezem se, ali trt.. nema neta.. sta da radim i gde sam pogresio ???
1.PC (povezan preko utp) ip adresa 192.168.1.100-sam mu ruter dao, na drugom sam stavio 192.168.1.101 i tako povezao.. nisam pravio mrezu jer ne znam kako da ih uopste povezem posto osim signala na tom drugom kompu nista ne mogu da uradim.. molim za pomoc ?
Symbian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2008, 12:55   #6
Symbian
Novi član
 
Član od: 12.1.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 13
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Symbian
Određen forumom Re: kablovski net podeljen na 3 desktop racunara preko wlan rutera

prosto mi je drago sto mi niko nije pomogao vec sto sam sve sam morao da cackam.. jedino sto me **** je sto je protok preko wireless kartice udaljene 15m 4zida i troja vrata za koji kb bolji od protoka preko utp kabla duzine 50cm.. sve u svemu hvala svima nizasta
Symbian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2008, 13:37   #7
<Rio_da>
Starosedelac
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.087
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 300 puta na 236 poruka
Određen forumom Re: kablovski net podeljen na 3 desktop racunara preko wlan rutera

U cemu je bio problem na drugom kompu, sto nije bilo neta?
<Rio_da> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ne uspevam da dobijem sliku preko DVI izlaza sa SapphireX1650PRO AGP na LG L204wt ? sstefan Grafika 0 27.10.2007 13:16
Setovanje TVa i racunara preko S-Videa... Kantakuzin Grafika 2 15.10.2007 9:57
DVD film preko HDD i DVD 5.1 plejera na TV? djeda Foto i audio/video 0 14.10.2007 12:17
Povezivanje dva racunara na 1 modem za kablovski ili adsl internet. Milos Vasic Komunikacioni uređaji i umrežavanje 15 29.1.2007 10:13
Pitanje: Komp mi je u mrezi koja preko rutera ide na net ... radekg Mrežne igre 2 29.12.2006 9:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com