Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.1.2006, 1:16   #1
Sale2322
Član
 
Član od: 2.1.2006.
Lokacija: Uzice
Poruke: 152
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sale2322
Exclamation Sa VHS-a na DVD

OVAKo: treba da obavim jedan velikii posao. Treba nekih 25-30 kaseta da prebacim na komp da ih obradim pa kasnije na DVD. PItao sam mnoge ljude sta treba raditi u ovakvoj situaciji, ali svi mi govore druge price. Verovao sam jednom coveku koji je delovao ozbiljno i on je rekao sledece: Kupi TV karticu i prebaci kasete u komp zatim ih obradi sa programom koji mi je on prodao za 1000 dinara, i onda kupi DVD RW i narezi ih!!! To sam i uradio i puko 100 evra. TV kartica je Asus i kada prebacujem snimke kasni zvuk za slikom. Kad to vide covek mi rece: Ma TV karta je bezveze ona je samo za kucnu upotrebu. Ti treba da kupis jezivu graficku karticu (6600GT ili 6800GT) sa VIVO podrskom i lepo da resis stvar. Ja sam skoro kupio graficku LeADtek Win Fast A6600GT TDH sa 128 MB koja radi kao zmaj. I sad ako nastavim njega da slusam bacicu jos 200-300 evra da bi me opet zeznuo a prodacu moju sadasnju graficku kartu!!! Da li moja kartica ima VIVO???


Sada vasa pomoc: Koji je najbolji i najjeftiniji nacin da prebacim VHS materijal na komp da ga obradim pa zatim da rezem na DVD. Treba li da ulozim 300 evra za neku jezivu graficku sa VIVO podrskom ili postoji neki software koji to resava. Mozda treba nesto trece uraditi (kupiti)???

Please help!

P.S. Izvinjavam se sto sam oduzio i sto ste se smorili dok ste ovo citali ali svacija pomoc mi je dobro dosla!!!!!
Sale2322 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2006, 13:56   #2
Johnny
Veteran
 
Član od: 18.11.2005.
Poruke: 565
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 155 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: VHS na DVD

Ja sam to radio sa grafickom ATI All in Wonder 9000Pro koja je tad kostala 150e, ali verovatno moze bilo koja koja ima ViVo. Snimao sam u MPEG-2 i kompresovao u DivX preko agk. Ako prvo nesto radis u Adobe Premiere exportuj ga isto u MPEG-2 pa onda u DivX. Meni nije bila sinhronizovana slika sa zvukom kada sam direktno iz Premiera exportov'o u DivX.
Johnny je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2006, 14:07   #3
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: VHS na DVD

Ma netreba ti graficka kartica, mislim moze ali zasto bih ti kupovao 6600 sa VIVO ili tako nesto kada si posao mogao da zavrsis i sa tom TV karticom. Danasnji softweri za snimanje su mnogo losi i treba ti neki bolji softwer kao VirtualDub. Ili tu kasetu da snimis u MPEG2 pa posle da rekmopresujes, da ne bih doslo do desinhronizacije.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2006, 15:40   #4
Ronin
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 60
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ronin Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ronin
Određen forumom Re: VHS na DVD

Ja imam Asusovu grafičku karticu (nisi je valjda platio 100€? ala te neko odrao...), povezem sa videom, ukljucim WinDVR, snimim u mpeg formatu, propustim kroz Nero, i to je to...
Pored nera, postoje jos dosta programa za obradu mpeg formata, ali meni nero sasvim zadovoljavajuce zavrsava posao.
Ronin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2006, 17:05   #5
Robert
Član
 
Član od: 23.12.2005.
Lokacija: Wien
Poruke: 96
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: VHS na DVD

ja bih ti preporucio da ya tih 300 evra kupis kucni DVD rezac koji se prikljucuje na TV i na njega prikljucis video i snimaj koliko hoces eto to ti je moja preporuka.
Robert je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2006, 0:05   #6
mad_skillz
XXXtreme
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Dorćol, šipka
Poruke: 5.244
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 732 puta na 520 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mad_skillz
Određen forumom Re: VHS na DVD

Citat:
Robert kaže:
ja bih ti preporucio da ya tih 300 evra kupis kucni DVD rezac koji se prikljucuje na TV i na njega prikljucis video i snimaj koliko hoces eto to ti je moja preporuka.
..dobra ideja .. stvarno..mada mislim da nisu toliko skupi...ne menjaj taj geforce ni za zivu glavu
mad_skillz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2006, 1:20   #7
VeNoM
Član
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: BGD
Poruke: 370
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 23 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku VeNoM
Određen forumom Re: VHS na DVD

najbolje je rešenje ovo za dvd recorder....
ipak sada bacaš prevelike pare za neku vivo....a mnogo brzo će ostareti....
VeNoM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2006, 1:37   #8
let4mi
Novi član
 
Član od: 16.12.2005.
Poruke: 10
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: VHS na DVD

mislim da cak nije problem ni to sto ti zvuk i slika ne rade sinhrono kad ih skidas sa tom tv karticom... u programima tipa adobe premier, virtual dub, ili cak pinnacle i sl. mozes da sacuvas audio file i mute-ras video, pa onda lepo stavis snimljeni audio sa filma tamo gde treba i to lepo burn-ujes - mislim da cak nesto slicno moze da se radi i u nero-vom nerovision-u (u nero 7) samo ovako imas malo vise posla ali zato i manje bacenih para...
ili mozes da poslusas prethodne savete...
ili lepo da odes u neki cd ili dvd, a ja znam i za radnju kod kalenic pijace i das im te kasete da ti oni to urade... sigurno ces opet jeftinije proci - cak mislim da to i nije preterano skupo
let4mi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2006, 11:45   #9
mad_skillz
XXXtreme
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Dorćol, šipka
Poruke: 5.244
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 732 puta na 520 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mad_skillz
Određen forumom Re: VHS na DVD

Citat:
let4mi kaže:
mislim da cak nije problem ni to sto ti zvuk i slika ne rade sinhrono kad ih skidas sa tom tv karticom... u programima tipa adobe premier, virtual dub, ili cak pinnacle i sl. mozes da sacuvas audio file i mute-ras video, pa onda lepo stavis snimljeni audio sa filma tamo gde treba i to lepo burn-ujes - mislim da cak nesto slicno moze da se radi i u nero-vom nerovision-u (u nero 7) samo ovako imas malo vise posla ali zato i manje bacenih para...
ili mozes da poslusas prethodne savete...
ili lepo da odes u neki cd ili dvd, a ja znam i za radnju kod kalenic pijace i das im te kasete da ti oni to urade... sigurno ces opet jeftinije proci - cak mislim da to i nije preterano skupo
mozda ce coveku trebati to za kasnije da radi...mad opet mozda je to i isplativije...
mad_skillz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2006, 13:47   #10
Sale2322
Član
 
Član od: 2.1.2006.
Lokacija: Uzice
Poruke: 152
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sale2322
Određen forumom Re: VHS na DVD

Citat:
Ronin kaže:
Ja imam Asusovu grafičku karticu (nisi je valjda platio 100€? ala te neko odrao...), povezem sa videom, ukljucim WinDVR, snimim u mpeg formatu, propustim kroz Nero, i to je to...
Pored nera, postoje jos dosta programa za obradu mpeg formata, ali meni nero sasvim zadovoljavajuce zavrsava posao.
Nisam ja za TV kartu puko 100 evra nego karticu i DVD rezac sam platio 100 evra!!!

Razgovarao sam sa jos jednim covekom i on mi je rekao da mi je najbolje resenje da kupim TV karticu LEADTEK EXPERT 2000 koja sama kompresuje i pravi extra snimak. Moju sadasnju graficku necu menjati ni za zivu glavu. Mislim da mi je to najbolje resenje!!! Sta vi mislite???
Sale2322 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2006, 13:50   #11
Sale2322
Član
 
Član od: 2.1.2006.
Lokacija: Uzice
Poruke: 152
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sale2322
Određen forumom Re: VHS na DVD

Citat:
let4mi kaže:
mislim da cak nije problem ni to sto ti zvuk i slika ne rade sinhrono kad ih skidas sa tom tv karticom... u programima tipa adobe premier, virtual dub, ili cak pinnacle i sl. mozes da sacuvas audio file i mute-ras video, pa onda lepo stavis snimljeni audio sa filma tamo gde treba i to lepo burn-ujes - mislim da cak nesto slicno moze da se radi i u nero-vom nerovision-u (u nero 7) samo ovako imas malo vise posla ali zato i manje bacenih para...
ili mozes da poslusas prethodne savete...
ili lepo da odes u neki cd ili dvd, a ja znam i za radnju kod kalenic pijace i das im te kasete da ti oni to urade... sigurno ces opet jeftinije proci - cak mislim da to i nije preterano skupo

1. Nisam iz Beograda
2. Razmisljao sam o tome da odnesem negde ali ima tu dosta materijala i treba to da obradim a ne samo da recnem na DVD!!! (ima preko 30 kaseta od po 2 sata!!!)
Sale2322 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2006, 18:17   #12
Sale2322
Član
 
Član od: 2.1.2006.
Lokacija: Uzice
Poruke: 152
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sale2322
Određen forumom Re: VHS na DVD

Ljudi kupio sam TV karticu Leadtek expert 2000. I sad sve radim bez problema. Prikljucim video na TV karticu, i snimim 2 sata materijala koji zauzima 4 GB. Taman jedna VHS kaseta na DVD!!! Kvalitet video i audio snimka je na zavidnom nivou i nemam vise bilo kakvih problema!!! Hvala svima na predlozima!!!

Tema se moze zakljucati ili izbrisati!!!
Sale2322 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2006, 13:22   #13
Usamljeni Revolveras
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Lokacija: Wild West
Poruke: 167
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Post Re: VHS na DVD

I ja nameravam da neke kasete snimim na DVD. Video sam da mi treba Leadtek expert 2000. Ali me interesuje da li ce to sve raditi jer ja imam Asus ATi radeon 9200SE od 128 MB? I da li mi jos neki programi trebaju? Molim vas pomozite mi!

Poslednja ispravka: Usamljeni Revolveras (29.3.2006 u 13:38)
Usamljeni Revolveras je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2006, 15:59   #14
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: VHS na DVD

Evo predloga koji je možda zakasneo ali u najboljem slučaju može da te košta ništa!

Imao sam i ja gadnih problema sa VHS-om kao što su problem sa vremenom potrebnim da se sve obradi ,problemi sa kašnjenjem zvuka, lošom slikom, konfliktima sa kodecima itd.itd.

Na kraju sam shvatio da je najbolje ceo proces konverzije u MPEG2(što je krajnji format koji tebi treba) odraditi odjednom. Kako ti je za ceo posao potreban i kvalitetan hardver za prebacivanje snimka sa VHS-a na računar trebalo je odmah na početku da se opredeliš za malo kvalitetniju karticu. Mogu samo da kažem da je ASUS bila prva kartica koju sam eliminisao prilikom izbora. Jednostavno video sam šta može da uradi i šta može da pokvari. Izbor je pao na danas veoma popularan Leadtek WinFast 2000XP Expert (iako je pre oko godinu dana ovaj model bio maltene anonimus kod nas). Vidiš kod nje je hardver odličan a softver u nekim stvarima malo ćudljiv (mada ovo uopšte ne utiče na funkcionalnost i upotrebljivost kartice).
U okviru WinFastPVR-a postoji specijalan deo koji ti omogućava da direktno za vreme grebovanja materijala postavljaš parametre kao što su zasićenje slike, brightness, kontrast, oštrinu slike itd. Po meni ovo je najbolji način grebovanja jer se obrada slike vrši samo jednom a to znatno poboljšava kvalitet.

Znači ako je slika previše zasićena ovde možeš parametrom Saturation da utičeš na to da slika izgleda ok itd. Od ostalih informacija dovoljno je da za Capture profile izabereš DVD ili da napraviš njegovu kopiju uz neko malo podešavanje kvaliteta slike. O ovome je već bilo reči na Forumu (MPEG2 profili snimaju zvuk na 44KHz-a a DVD standard zahteva 48KHz-a).

Znači, iako je ovo opet preporuka tipa "ma kupi to čudo dobro je majke mi" moja ti je preporuka da pazariš neki Leadtek. Ne mora baš da bude ovaj model koji je sada valjda negde oko 60-ak evra već možeš i da uzmeš neku jeftiniju varijantu. Napomena: Expert model sadrži 10-bitni AD konvertor u sebi što jeftiniji modeli nemaju tako da postoji mala razlika u kvalitetu slike. Ako ti ovo nije problem slobodno uzmeš jeftiniji model koji takođe odrađuje posao.

Kada uradiš ripp na hard potreban ti je program sa kojim ćeš moći da uradiš isecanje nepotrebnih delova. Preporučujem WombleMPEG jer je stvarno fantastičan. Ako si u prethodnom koraku ipak koristio MPEG2 varijantu ovde je moguće zvuk "transkodirati" u 48KHz-a.

Kada sve to završiš imaš MPEG2 fajlove spremne za ubacivanje u bilo koji program za DVD authoring. Lično koristim DVD Lab pro koji me nikada do sada nije izneverio.

Ovo su sve površna uputstva. Ako ima zainteresovanih mogu da postavim na netu kompletno uputstvo sa rešenjima svih mogućih problema koji mogu da nastanu prilikom konverzije. Uputstvo sam radio pre jedno pola godine ali nikada nije ugledalo svetlost dana. Ima i slika Pa tako ako ima zainteresovanih.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2006, 17:14   #15
Usamljeni Revolveras
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Lokacija: Wild West
Poruke: 167
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Smile Re: VHS na DVD

E mnogo ti hvala. Znaci da trazim TV karticu Leadtek WinFast 2000XP Expert. I ove programe. Samo ne znam da li cu se snaci nikada nisam nista slicno radio. A to uputstvo nisam bas razumeo, koliko zauzima, jel mozes to da mi posaljes mailom ili kako to vec mislis da postavis na net.
Usamljeni Revolveras je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2006, 18:00   #16
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: VHS na DVD

Ma uputstvo mi je negde na diskovima pa veoma lako mogu da ga postavim na net. Nije problem. Samo da se ne cimam bezveze. Sad ću negde da probam da ga izvučem.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2006, 19:17   #17
Usamljeni Revolveras
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Lokacija: Wild West
Poruke: 167
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Post Re: VHS na DVD

OK to bi mi mnogo koristilo, samo ne moras da zuris sa tim. I jos me samo interesuje da li ta kartica moze da snima tv program, posto bi mi i to trebalo i kakva je slika (jel preko celog ekrana?) i da li za to treba poseban program?
Usamljeni Revolveras je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2006, 19:46   #18
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: VHS na DVD

Ne samo da može da prikazuje sliku preko celog ekrana nego može i da recimo prikazuje sliku dok ti program u pozadini snima isto to što gledaš ali u budućnosti To je tzv. TimeShifting. U suštini najjednostavnije rečeno gledaš film i moraš odjedanput negde da odeš. Pustiš TimeShifting i on počne da snima. Kad se vratiš i vidiš da se film još nije završio možeš da premotaš film nazad i nastaviš da gledaš gde si stao dok će program da nastavi da ti snima u pozadini.

O automatskom štelovanju kartice da se sama "digne", snimi šta te interesuje i "ugasi" ne treba ni da pričam
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2006, 21:45   #19
Usamljeni Revolveras
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Lokacija: Wild West
Poruke: 167
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Smile Re: VHS na DVD

Super! Bas to mi treba. Hvala ti puno!
Usamljeni Revolveras je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2006, 18:29   #20
M1los
Starosedelac
 
Član od: 13.5.2006.
Lokacija: Prijedor, RS
Poruke: 1.475
Zahvalnice: 781
Zahvaljeno 105 puta na 83 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku M1los
Određen forumom Sa VHS-a na DVD

Interesuje me šta sve (osim video rekordera, naravno) trebam da bih prebacio neku kasetu na DVD? Koji softver, koji kabl, da li za to trebam neki noviji rekorder ili mogu proći i stari, itd. Molim pomoć!
M1los je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
sa vhs na dvd, vhs2dvd

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Računar sa srcem Foruma! Modifikujmo ga da liči na nas! Simke Modovi 123 11.3.2008 0:52
Problem sa Dual GLAN_om na MSI K9N SLI Platinum Nforce570 balabandd Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 4.12.2007 0:01
OSMEH NA DAR - Humanitarna akcija za decu sa Kosova NjegovaWisost Brbljaonica 1 3.12.2007 14:56
Problemi sa zvukom na Philips MMS460 5.1 zvucnicima no729 Kvarovi 2 8.10.2007 23:56
Zvucnici sa linije na komp? Cheguevara Zvuk na računaru 26 27.9.2006 18:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com