Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.8.2006, 11:33   #1
rfocus
Novi član
 
Član od: 29.8.2006.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom kako ubaciti fukkcije u dll file...

evo ovako, posto sam nesto pregledjivao neke dll filove u resource haker, video sam da je moguce da se ubace nove sourcove, ali ja zelim da od dva dll fajla napravim jedan.

Pokusao sam da ubacim, odnosno kopirao sam njihove dialoge ali kada kliknem u tom filu on mi ne otvara funkcije drugog dll.

rec o satelitskoj opremi, odnosno progdvb za gledanje satelitskih kanala, sto znaci da zelim da sve pluginsove ubacim u jedan.

takodje sa cime bih to mogao raditi i ako moze neki link da taj program skinem...

unapred zahvalan
rfocus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2006, 12:06   #2
rfocus
Novi član
 
Član od: 29.8.2006.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: kako ubaciti fukkcije u dll file...

zar niko nema da odgovori na ovo pitanje...
rfocus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2006, 18:15   #3
al0cunit
Član
 
Član od: 1.8.2006.
Lokacija: Loznica/Sekovici
Poruke: 237
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku al0cunit
Određen forumom Re: kako ubaciti fukkcije u dll file...

pa kad bi malo ispravio te lapsuse u pitanju mozda bih ti i mogao "normalno" odgovoriti....koliko sam ja skontao iz tvog pitanja....mislim da to shto si zamislio nije bash lahko a verovatno i moguce...ne moze se to sve samo copy paste..heh....a na pocetku si trebao pomisliti kako ce taj program da cita iz tog tvog dll-a kad je u programu vec definisano odakle treba da cita
al0cunit je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2006, 19:36   #4
rfocus
Novi član
 
Član od: 29.8.2006.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: kako ubaciti fukkcije u dll file...

ja sam laik po ovom pitanju tako da mi ne zamerite ako negde pogresim, a inace pluginsovi su smesteni u direkorijum " plugins " u progdvb, e sad ja sam postavio prosto pitanje da li je moguce da se iz posebna dva dll fajla napravi jedan, i da fukcionise kao jedan, znam da nije sve copy past, inace da je tako ne bih ovde postavio pitanje.
rfocus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2006, 22:56   #5
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: kako ubaciti fukkcije u dll file...

Odgovor je jednostavan
Citat:
da li je moguce da se iz posebna dva dll fajla napravi jedan
da
Citat:
i da fukcionise kao jedan
ne



Šalu na stranu, teoretski je moguće, ali ti treba mnogo znanja, jer praktično moraš da razbiješ program (što je samo po sebi ilegalno), pronađeš gde, odnosno odakle poziva koju funkciju plugina i promeniš mu adresiranje na taj novi (spojeni) dll fajl i pritom paziš da ne zezneš nešto u originalnom exe fajlu, jer u tom slučaju program neće raditi. Takođe bi morao da proveriš da li su određeni plaginovi međusobno nezavisni, jer ako nisu, moraćeš i njih da menjaš, gde takođe moraš da paziš da nešto drugo ne zezneš, jer onda ti plaginovi neće raditi. Sve u svemu, glomazan i zahtevan posao, a ako si morao da postaviš pitanje da li je moguće, to sasvim sigurno znači da nemaš ni dovoljno znanja da uradiš tako nešto. Naravno to ne znači da ne može da se nauči, ali trebaš da razmisliš da li ti se isplati nekoliko godina učenja da bi uradio jednu tako glupu i rekao bih nepotrebnu stvar kao što je smeštanje svih plaginova u jedan.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2006, 23:10   #6
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: kako ubaciti fukkcije u dll file...

Ako se ja dobro sećam ProgDVB je pod GNU licencom pa možeš bez problema da skineš source i kombinuješ funkcije u dll-ovima koji ti odgovaraju prilikom kompajliranja ali odmah da ti napomenem da veoma često postoji debeo razlog zašto se funkcije razdvajaju u više dll fajlova.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2006, 23:29   #7
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: kako ubaciti fukkcije u dll file...

Evo sad pogledah i koliko vidim nije pod GNU, niti bilo kakvom OS licencom, već je Freeware. No, ako grešim, onda bolje po autora teme, jer ne mora da uči kako da razbije softver, već samo programiranje
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2006, 23:49   #8
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: kako ubaciti fukkcije u dll file...

Citat:
Evo sad pogledah i koliko vidim nije pod GNU, niti bilo kakvom OS licencom, već je Freeware.
My mistake
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2006, 15:44   #9
rfocus
Novi član
 
Član od: 29.8.2006.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: kako ubaciti fukkcije u dll file...

Citat:
Marko_L kaže:
Naravno to ne znači da ne može da se nauči, ali trebaš da razmisliš da li ti se isplati nekoliko godina učenja da bi uradio jednu tako glupu i rekao bih nepotrebnu stvar kao što je smeštanje svih plaginova u jedan.
ja sam pocetnik i bas bi voleo od necega da krenem da ucim, jer me strasno interesuje ovo sa ovim dll i exe filovima, znam da su potrebne godine, ali mozda i to nije nemoguce, pa stoga dajte recite mi sta treba da ucim...
rfocus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2006, 15:51   #10
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.082
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: kako ubaciti fukkcije u dll file...

Moraš da znaš strukturu i format izvršnih fajlova, proceduru izvršavanja programa pod Windowsom i asembler ko azbuku.
Postoje programi koji rade nešto slično. Konkretno, Fusion, koji služi za "ponovnu gradnju" programa tako što sve funkcije iz svih DLL-ova koje tvoj program koristi, a koji nisu Windowsovi sistemski DLL-ovi (kernel32, user32, gdi32), "prepakuje" u EXE i tako eliminiše potrebu za bilo kakvim dodatnim DLL-ovima (jako pogodno za Visual Basic programe). Al to nije nimalo jednostavno kao što zvuči
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2006, 19:44   #11
al0cunit
Član
 
Član od: 1.8.2006.
Lokacija: Loznica/Sekovici
Poruke: 237
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku al0cunit
Određen forumom Re: kako ubaciti fukkcije u dll file...

Citat:
ja sam pocetnik i bas bi voleo od necega da krenem da ucim, jer me strasno interesuje ovo sa ovim dll i exe filovima, znam da su potrebne godine, ali mozda i to nije nemoguce, pa stoga dajte recite mi sta treba da ucim...
da skratim...ti trebas da naucish programirati....
al0cunit je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2006, 20:21   #12
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: kako ubaciti fukkcije u dll file...

Citat:
Evo sad pogledah i koliko vidim nije pod GNU, niti bilo kakvom OS licencom, već je Freeware.
Sad mi pade napamet da je to još gora varijanta od GNU licence zato što u 99,99% slučajeva autori freeware programa dozvoljavaju samo "dalju redistribuciju programa u neizmenjenom stanju" a zabranjuju bilo kakvu interevenciju u smislu disasembliranja ili sl. Jedina legalna varijanta bi dakle bilo korišćenje source-a, ako dati postoji naravno.

Ako već pričamo o legalnom izvođenju ove operacije

Da skratim, pošto sam video prethodni post i kažem
Citat:
...ti trebas da naucish programirati....
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2006, 20:37   #13
rfocus
Novi član
 
Član od: 29.8.2006.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: kako ubaciti fukkcije u dll file...

Citat:
voodoo_nbgd kaže:
Fusion, koji služi za "ponovnu gradnju" programa tako što sve funkcije iz svih DLL-ova koje tvoj program koristi, a koji nisu Windowsovi sistemski DLL-ovi (kernel32, user32, gdi32), "prepakuje" u EXE i tako eliminiše potrebu za bilo kakvim dodatnim DLL-ovima (jako pogodno za Visual Basic programe). Al to nije nimalo jednostavno kao što zvuči
recite mi gde da skinem taj Fusion, naravno ovde radi se samo o edukaciji...
rfocus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2006, 21:47   #14
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: kako ubaciti fukkcije u dll file...

Pa dobro, onda čisto radi edukacije radi, www.google.com
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako ubaciti sliku iz svog kompjutera? face Forum How-To 52 16.8.2011 23:23
Sajtovi Za Besplatan Upload Night Hawk Zanimljive Web lokacije 16 5.7.2006 1:28
Problem sa sa LG combo!! mileki Kvarovi 22 23.4.2006 20:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com