Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.2.2012, 21:03   #41
acaf
Veteran
 
Član od: 2.9.2007.
Poruke: 739
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 241 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Švercers gonna šverc...

Dok su bile ove kartice, kucao sam ponekad, sada ću da krenem da pričam francuski: "Quelle carte? Je non comprende pas..." Samo vežbajte izgovor.
acaf je offline  
Stara 1.2.2012, 21:10   #42
Lich_king2
Veteran
 
Član od: 29.6.2008.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.188
Zahvalnice: 722
Zahvaljeno 213 puta na 149 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lich_king2
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Iskreno, da je ovo pametan sistem, podrzao bi, ali da placam tatinom sinu koji ne zna nisto drugo da radi, pa bi da se igra preduzeca, e taj film nece moci da gledaju.
Btw
Monorail
Lich_king2 je offline  
Stara 1.2.2012, 21:17   #43
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
acaf kaže: Pregled poruke
Švercers gonna šverc...

Dok su bile ove kartice, kucao sam ponekad, sada ću da krenem da pričam francuski: "Quelle carte? Je non comprende pas..." Samo vežbajte izgovor.
A onda ti ridža odgovori
"Ignorantia iuris nocet"

Poslednja ispravka: lijenština (3.2.2012 u 4:51)
lijenština je offline  
Stara 1.2.2012, 21:21   #44
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

@Lich_king2 imaš random zahvalnicu od mene, čitava situacija sa B+ me upravo na to podsetila
JohnnyNT je offline  
Stara 1.2.2012, 21:23   #45
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.334
Zahvalnice: 793
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Da vrlo zgodna stvar ali na primer sta ako budete pogresno optuzeni za nesto i na sudu iznesu kao okaz gde ste se kretali. Hocu da kazem da nam se polako ali sigurno sve vise ovakvih stvari namece a sve to nekako deluje kao da je u sluzbi pracenja ljudi.
Nestor je offline  
Stara 1.2.2012, 21:31   #46
Lich_king2
Veteran
 
Član od: 29.6.2008.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.188
Zahvalnice: 722
Zahvaljeno 213 puta na 149 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lich_king2
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

http://vendetablade.blogspot.com/201...esto-vise.html
Usput.

Poslednja ispravka: Lich_king2 (1.2.2012 u 21:38)
Lich_king2 je offline  
Stara 2.2.2012, 2:28   #47
miki92
Nepotvrđena registracija
 
Član od: 12.11.2009.
Poruke: 181
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 8 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke
Da vrlo zgodna stvar ali na primer sta ako budete pogresno optuzeni za nesto i na sudu iznesu kao okaz gde ste se kretali. Hocu da kazem da nam se polako ali sigurno sve vise ovakvih stvari namece a sve to nekako deluje kao da je u sluzbi pracenja ljudi.
Ljudi nikako ne kapiraju neke stvari, sve ja zarad nacionalne bezbednosti...tako kazu oni shmekeri americki jel da? Pa zar i basu da imam kameru?

Nestore to sto se nama namece namece se i celom svetu...nije tatin sin samo u pitanju kao sto rece Lich King...u pitanju je cela kontrola svega i svakoga, kretanje, informatika, novac, status, zdravlje sve znaci. Ja eto kapiram mnogo toga ali nije mi jasno kako mnogi ljudi poslusno primaju naredjenja i zakone sirom sveta pa i one nesvesne bakice u redu sto kukaju da se cekale 3 SATA! Nije mi jasno da su mnogi ljudi toliko prosti, da ne uvidjaju sistem i poredak. Ja sa platom od 27000 necu nikada ali nikada da im placam tako nesto, ma ni sa 1000e necu, osecam se kao u filmu Vavilon,
miki92 je offline  
Stara 2.2.2012, 17:50   #48
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.724
Zahvalnice: 4.564
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Ako prdnem možda u autobusu, da li će i to kamera da zabeleži?! Počinju da idu na nerve što se praćenja tiče. Kameru u autobusu podržavam samo ispred vozača, da mu ne bi palo na pamet da popunjava ukrštene reči i koristi mobilni telefon dok vozi.
todos je offline  
Stara 2.2.2012, 18:14   #49
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.334
Zahvalnice: 793
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Meni bas deluje kao pracenje ko je gde uso a gde izaso u koje vreme itd, e sad nemislim da ce oni pratiti sve i svakog dana ali imaju opciju da rade sta hoce. A kod samo vec kod prdeza jos malo pa ce nam uvesti porez i na prdenje na javnom mestu, misli kako su krenuli.
Nestor je offline  
Stara 2.2.2012, 18:37   #50
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.378
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

BusPlus dan drugi... Lažni kontrolori i neispravni validatori
DeCoy je offline  
Stara 2.2.2012, 23:35   #51
Lich_king2
Veteran
 
Član od: 29.6.2008.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.188
Zahvalnice: 722
Zahvaljeno 213 puta na 149 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lich_king2
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Iskreno, bolje je da su uveli najavljivanje kada dolazi autobus putem GPRS-a. Ovo trenutno sve kad se sabere lici na najgori oblik fasizma. Sta je sledece, trazice da im damo JMBG kada budemo hteli da narucimo picu?
Lich_king2 je offline  
Stara 3.2.2012, 0:05   #52
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.378
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

http://amitzdulniker.com/2012/02/02/...da-krsi-zakon/
DeCoy je offline  
Stara 3.2.2012, 0:17   #53
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Ja ne razumem opštu negativnu energiju oko ovoga. Mene samo nervira kratak domet, a pogotovo činjenica da moram svaki put da vadim ono iz novčanika. Ali šta sad?

90% ljudi se švercuje po GSP-u, a onda im smeta kad uvedu jaču kontrolu. Šta bi vi uradili da naterate ljude da plaćaju karte? Lepo bi ih zamolili?
SirDuck je offline  
Stara 3.2.2012, 0:39   #54
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Ja ne razumem opštu negativnu energiju oko ovoga. Mene samo nervira kratak domet, a pogotovo činjenica da moram svaki put da vadim ono iz novčanika. Ali šta sad?

90% ljudi se švercuje po GSP-u, a onda im smeta kad uvedu jaču kontrolu. Šta bi vi uradili da naterate ljude da plaćaju karte? Lepo bi ih zamolili?
+1 na ovo
player1 je offline  
Stara 3.2.2012, 1:06   #55
Zaphod Biblbroks
Član
 
Član od: 15.3.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 280
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 71 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Ja ne razumem opštu negativnu energiju oko ovoga. Mene samo nervira kratak domet, a pogotovo činjenica da moram svaki put da vadim ono iz novčanika. Ali šta sad?

90% ljudi se švercuje po GSP-u, a onda im smeta kad uvedu jaču kontrolu. Šta bi vi uradili da naterate ljude da plaćaju karte? Lepo bi ih zamolili?
jos 1 +1
Zaphod Biblbroks je offline  
Stara 3.2.2012, 1:14   #56
Master_Touch
Banned
 
Član od: 19.9.2010.
Poruke: 250
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 27 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Ne smeta ti to sto ces morati da vadis i stalno prislanjas na automat iako imas mesecnu?

I kako ce ovaj nov sistem naterati ljude da se ne svecuje, prosvetli? Mislis da je ovaj nov sistem bolji, pojasni zasto? Mozda po tome sto mora da se plati posebno kartica pa tek da se posle nekanadno dopuni - dupli trosak?! Verujem da ljudi sad imaju motivaciju da se ne svercuju...

I kakva jaca kontrola, gde se ko kada krece? Pa ti ne znas ni kako ce da se kontrolisu kartice, obajsni kako ce da se kontrolisu kartice?
Master_Touch je offline  
Stara 3.2.2012, 1:16   #57
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

^Citaj pazljivije citirano...
player1 je offline  
Stara 3.2.2012, 1:28   #58
Master_Touch
Banned
 
Član od: 19.9.2010.
Poruke: 250
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 27 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
^Citaj pazljivije citirano...
Negativna energija - dupli trosak. Kakva je to jaca kontrola?
Master_Touch je offline  
Stara 3.2.2012, 2:16   #59
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.378
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Ja ne razumem opštu negativnu energiju oko ovoga. Mene samo nervira kratak domet, a pogotovo činjenica da moram svaki put da vadim ono iz novčanika. Ali šta sad?

90% ljudi se švercuje po GSP-u, a onda im smeta kad uvedu jaču kontrolu. Šta bi vi uradili da naterate ljude da plaćaju karte? Lepo bi ih zamolili?
Smeta to, što po našem dobrom starom principu, bez ikakvog javnog tendera unosne poslove dobijaju opskurne kompanije sa još opskurnijim vlasnicima. Zašto ovo sam GSP tj. grad nije mogao da organizuje, nego se raznorazni tajkuni i tajkunčići po hiljaditi put ugrađuju u nešto što mi plaćamo. No, to ipak nije tema za ovaj forum.
DeCoy je offline  
Stara 3.2.2012, 2:16   #60
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
Master_Touch kaže: Pregled poruke
Ne smeta ti to sto ces morati da vadis i stalno prislanjas na automat iako imas mesecnu?

I kako ce ovaj nov sistem naterati ljude da se ne svecuje, prosvetli? Mislis da je ovaj nov sistem bolji, pojasni zasto? Mozda po tome sto mora da se plati posebno kartica pa tek da se posle nekanadno dopuni - dupli trosak?! Verujem da ljudi sad imaju motivaciju da se ne svercuju...

I kakva jaca kontrola, gde se ko kada krece? Pa ti ne znas ni kako ce da se kontrolisu kartice, obajsni kako ce da se kontrolisu kartice?
Napisao sam da mi samo smeta to što moram da vadim karticu. Dobro je da čitaš pažljivo

Ne kupuješ karticu svaki dan nego jednom u 3 godine.
Takođe personalizovana košta duplo manje da se izvadi od prethodnih legitimacija koje smo vadili za markicu. Duplo manji trošak? Zavisi kako kome. Meni je takođe mnogo drago što mogu da uplatim markicu na kiosku a ne ko do sada da se akam do neke poslednje stanice da bi je kupio, u njihovom nenormalnom radnom vremenu, i još da me uhvati kontrola dok idem da kupim markicu, ma idi.

Kontrola je bolja jer nema ono da držiš kartu u ruci pa otkucaš kad ih vidiš. O ne prpa, moraću da platim vožnju, lopovi, srbinu rođenom da naplate, antisrbi, pu!

U osnovi sistem je isti, zaštita od šverca nije mnogo bolja, ali su se svi utripovali da će sada morati da plaćaju svaku vožnju (zamisli )

Ovo samo dodaje mogućnost da se ubace dnevne, višesatne, grupne i ostale karte koje postoje u drugim državama. Za one koji ne koriste markicu je potpuno isto kao i pre i ne vidim šta prde ljudi. Nit mogu da vas nadgledaju, nit vam više naplaćuju, samo umesto da poništite kartu, prislonite plastičnu karticu. Vau.

Za one koji koriste markicu ima problema, a to je dosadno poništavanje pri svakoj vožnji. Nadam se da će to popraviti il smisliti nešto pametnije. A i da ne smisle zabole me. Baš mi je to bitno u životu.

Servis radi tek 2 dana. Pogodnosti će biti, ako ih bude bilo, tek kad se uhoda. Ovako velik projekat ne može da funkcioniše savršeno u prva dva dana ma kolko dobro ili loše odrađen bio, naročito ne kad ljudi lome i kvare aparate iz besa.

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Smeta to, što po našem dobrom starom principu, bez ikakvog javnog tendera unosne poslove dobijaju opskurne kompanije sa još opskurnijim vlasnicima. Zašto ovo sam GSP tj. grad nije mogao da organizuje, nego se raznorazni tajkuni i tajkunčići po hiljaditi put ugrađuju u nešto što mi plaćamo. No, to ipak nije tema za ovaj forum.
E za to me pogotovo zabole. Da si ti taj tajkunčić isto bi se ugradnuo tako da to čuvaj za sebe. Kako identitet onoga ko je uzeo pare za ovo utiče na tvoju vožnju javnim prevozom?
SirDuck je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
gsp


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vodič za overklokovanje grafičkih kartica Wolfy Tekstovi u SK 28 24.9.2017 1:19
Razmatranje jedne veoma loše ponude grafičkih kartica star-duster ŠDK - Grafika 14 22.1.2011 14:45
Isplati li se kupovina bilo koje od sledećih kartica trenutno? holodoc Grafika 13 26.10.2010 6:36
Nvidijina dual-GPU kartica zvaće se GTX 490 Dusan Despotovic Vesti 11 25.5.2010 22:42
S3 (VIA) Chrome dualna kartica Nergal Vesti 3 24.2.2010 0:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com