Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.2.2012, 13:21   #81
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
gimmethatcrystastyle kaže: Pregled poruke
to je i fora da moramo sad kao fol da validiramo, jer ako ne validiras to je isto kao i kad smo imali obicne markice i onda ceo bus plus sistem pada u vodu, kome da utrape one silne validatore?

A ovako kad svi moraju kao da validiraju postoji razlog da zveknu po 3 komada u svaki bus. To sto niko verovatno ni nece validirati karte nije bitno, posto su oni vec ugradili aparate, uzeli pare i milina.
Covek objasnio zasto da validiramo mesecne.
Bokile je offline  
Stara 4.2.2012, 13:24   #82
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
zvucnjak kaže: Pregled poruke
BTW meni juče rekoše kontrolori da ako ne overite mesečnu, plaćate kaznu kao da je nemate
Potpuno retardirano

Sto se mene tice lepo je sto se modernizujemo, ali mi je lakse bilo ranije.
zdravkelja je offline  
Stara 4.2.2012, 13:32   #83
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
Master_Touch kaže: Pregled poruke
Bilo bi dobro sada kada se prate autobusi putem GPSa, posto se cuje iz automata zenski glas koji govori gde se nalazi vozilo, da uvedu neku uslugu gde cemo moci putem sms poruke brzo i lako da saznamo za koliko stize bus na odredjenu stanicu. To bi bilo odlicno, ako se sete toga uopste...mada cisto sumnjam. Cekam na -20 bus da bih usao u ledaru... "Cekaj me, ja necu doci".
Ti nju čuješ?! Svaka čast, od rada motora raspalih autobusa ja ne čujem ni živu reč...

A slanje informacije putem sms-a ili bilo šta drugo iole zahtevnije je očigledno još uvek misaona imenica za Sekretarijat za saobraćaj grada Beograda.


Inače, setih se svog starog testa u SK-u, objavljenog u aprilu 2009. godine:

Citat:
Sa idejom moguće implementacije informatičkih sistema u vozila javnog prevoza, koji će u budućnosti biti korišćeni ne samo kao sredstvo za reklamiranje već i kao centar za informacije putnika, obratili smo se Sekretarijatu za saobraćaj grada Beograda. Njihovo Odeljenje za informacione tehnologije i informisanje javnosti dalo nam je sledeće informacije:

„Direkcija za javni prevoz planira uvođenje daljinskog praćenja vozila javnog prevoza (monitoring). Sistem za daljinsko praćenje omogućava daljinsku kontrolu vozila pomoću sistema globalnog pozicioniranja, mreže mobilne tehnologije i Interneta. Na ovaj način biće obezbeđeno praćenje vozila, njihovo pozicioniranje i komunikacija. Korisnici javnog prevoza imaće mogućnost da putem SMS poruka dobiju informaciju o dolasku vozila na određenu lokaciju. Takođe, imaće i mogućnost da preko Interneta dobiju on-line informacije.

U centru za monitoring u svakom momentu biće dostupne informacije o poziciji, smeru i brzini kretanja vozila, što će omogućiti brzu zamenu ukoliko je vozilo u kvaru, jer će komunikacija biti dvosmerna. Sistem za daljinsko praćenje vozila javnog gradskog prevoza biće uveden u sva vozila koja opslužuju integrisani tarifni sistem, vozila noćnog prevoza, kao i minibus vozila.

Sem monitoringa, biće uveden elektronski sistem naplate. Planirano je više vrsta karata (dnevne, nedeljne, mesečne), a u autobusu će biti postavljen i čitač karata. Ovim sistemom naplate biće obezbeđeno prikupljanje podataka o opterećenju pojedinih linija u određenom vremenskom periodu, što će direktno doprineti pojačanju pojedinih linija na kojima je to potrebno. Putnici će putem SMS poruke moći da dobiju informaciju o tome kada će vozilo za koje su zainteresovani biti na stajalištu.

Što se tiče sistema za naplatu prevoza putem smart kartica, započet je posao na izradi idejnog projekta sistema, po čijem će završetku biti raspisan tender za izradu glavnog projekta, nabavku i implementaciju odabranog rešenja. Tek po okončanju navedenih postupaka biće poznati svi detalji savremenog sistema naplate prevoza, o čemu ćemo Vas obavestiti naknadno”.

• • •

Nismo dobili odgovor na pitanje da li je Direkciji za javni prevoz uopšte poznato da su domaće firme već razvile sisteme koji omogućavaju većinu navedenih tačaka i koje je moguće postaviti vrlo brzo, a ne znamo ni to kada su uopšte planirali da počnu sa implementacijom sopstvenog sistema za monitoring, samo znamo da se planira. Vredi pomenuti to da ovakav sistem informisanja u sredstvima javnog prevoza u Zapadnoj Evropi postoji već najmanje dvadeset godina. I dok ostatak sveta razvija i realizuje nove izmene u interaktivnim sistemima za informisanje putnika u svetlu novih tehnoloških inovacija, mi ga još planiramo! Što brže bilo šta realizujemo, brže možemo reći da makar u nekom aspektu naše društvo kreće ka modernizaciji. U suprotnom, ostajemo u 19. veku, u kome smo, kada su modernizacija našeg društva i e-uprava u pitanju, do sada uglavnom i bili.

Tri godine "planiraju" projekat, koji ovako realizovan pola od navedenog nije ni ispoštovao, niti sproveo u delo
Iris je offline  
Stara 4.2.2012, 13:42   #84
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

A ja se nadao sajtu sa mapom na kojoj će u realnom vremenu biti prikazan trenutni položaj i brzina vozila gradskog prevoza (to možda za 50-ak godina)
JohnnyNT je offline  
Stara 4.2.2012, 14:03   #85
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.682
Zahvalnice: 855
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

zvucnjak je offline  
Stara 4.2.2012, 15:26   #86
Иди бегај
Član
 
Član od: 21.12.2011.
Poruke: 136
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

О муљањима са "БусПлус"-ом пише Таблоид, лист против мафије: http://www.magazin-tabloid.com/casop...6&br=250&cl=14
Иди бегај je offline  
Stara 4.2.2012, 16:16   #87
EclipsE
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2006.
Lokacija: Scary Movie Reputacija: ■■□
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 378
Zahvaljeno 279 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EclipsE
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

EclipsE je offline  
Stara 4.2.2012, 20:30   #88
Master_Touch
Banned
 
Član od: 19.9.2010.
Poruke: 250
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 27 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

@EclipsE sve si objasnio sa slikom. Bus + aparati su isto kao kada bi beskucnik kupio fensi skupe patike a nema sta da jede.

I sta, onaj ko ima mesecnu mora svaki put da prinosi automatu??? Pa to je necuveno. Ja sam sokiran .

Onaj ko da licnu kartu da mu napisu kaznu taj je retard. Da mi pise kaznu a platio sam mesecnu, na sta to lici... bezi bre...
Master_Touch je offline  
Stara 4.2.2012, 20:44   #89
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Šta je ovo na podu u sredini ovog autobusa?
todos je offline  
Stara 4.2.2012, 20:50   #90
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Šta je ovo na podu u sredini ovog autobusa?
Šta?
A to. To se neko u$ro...
Bokile je offline  
Stara 4.2.2012, 21:10   #91
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Pa stvarno, tako je teško izvaditi karticu i prisloniti je na ekran, na šta li su mislili?!

EDIT: A ovaj, što se tiče tog praćenja, kako će znati gde ste izašli? Druga stvar, zašto bi vas neko uopšte pratio u javnom prevozu?

Poslednja ispravka: Highlander (4.2.2012 u 21:23)
Highlander je offline  
Stara 4.2.2012, 21:11   #92
Djordje Nedic
Član
 
Član od: 2.11.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 434
Zahvalnice: 96
Zahvaljeno 34 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Ovo je apsolutna, lose sprovedena budalastina koju raja nece znati da koristi u svakom slucaju. Ne samo da znaju sta radimo na internetu, koga zovemo itd sad moraju da znaju i kuda idemo -.-
Djordje Nedic je offline  
Stara 4.2.2012, 21:23   #93
Master_Touch
Banned
 
Član od: 19.9.2010.
Poruke: 250
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 27 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
Highlander kaže: Pregled poruke
Pa stvarno, tako je teško izvaditi karticu i prisloniti je na ekran, na šta li su mislili?!
Nije tesko, radio sam ja i teze stvari. Sta ako zaboravim da prislonim? Da li treba da platim kaznu a kupio sam mesecnu, o tome se radi.
Master_Touch je offline  
Stara 4.2.2012, 21:33   #94
I like games
Veteran
 
Član od: 25.3.2010.
Poruke: 574
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 71 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Ja se jutros igro sa mojom personalizovanom kartom i citacem i posle 25 ponistavanja automat se ugasio
I like games je offline  
Stara 4.2.2012, 22:07   #95
Lich_king2
Veteran
 
Član od: 29.6.2008.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.188
Zahvalnice: 722
Zahvaljeno 213 puta na 149 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lich_king2
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Sve se svodi na to da zarad igranja pojedinaca i njihovih zelja,vecina ispasta.

20 years before

Pojedinci: Hocemo Slobu!
Vecina: Kuku ode nam zemlja!

20 years after
Pojedinci: Hocemo ultra-giga-mega tajkun zeta demokratiju!
Vecina: Kuku ode nam i zadnja para! Ovi nas ubise.

Ovo trenutno izgleda kao kad bi prosjak isao u hotel da pije skupoceno vino.
Lich_king2 je offline  
Stara 4.2.2012, 22:36   #96
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.368
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.997 puta na 7.041 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

@EclipsE

Kako ne razumeš da je to samo testiranje validatora u ekstremnim uslovima Posle je i Bear Grylls došao. GSP Ultimate Survival
DeCoy je offline  
Stara 4.2.2012, 22:51   #97
Sh0m1
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2009.
Lokacija: Bladehenge
Poruke: 4.267
Zahvalnice: 5.145
Zahvaljeno 994 puta na 697 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sh0m1
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
Highlander kaže: Pregled poruke
Pa stvarno, tako je teško izvaditi karticu i prisloniti je na ekran, na šta li su mislili?!

EDIT: A ovaj, što se tiče tog praćenja, kako će znati gde ste izašli? Druga stvar, zašto bi vas neko uopšte pratio u javnom prevozu?
Da, to je tako lako, narocito u punoj troli gde se gomila baba gura da udje iako je trola krcata putnicima.
Sh0m1 je offline  
Stara 4.2.2012, 23:15   #98
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.726
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Ne verujem da ce kazniti ljude sa mesecnim ako ne validiraju...verovatno ce biti fazon daj mi karticu, provuku kroz njihov validator i kad vidi da imas mesecnu samo ce ti je vratiti...bez ikakvih kazni...

I tako moraju da vam provere karticu...
nexexcalibur je offline  
Stara 4.2.2012, 23:35   #99
EclipsE
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2006.
Lokacija: Scary Movie Reputacija: ■■□
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 378
Zahvaljeno 279 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EclipsE
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Nah, koliko sam negde pročitao, validator ti automatski blokira karticu ukoliko nisi chekirao u busu, pa onda moraš da platiš kaznu da ti je odblokiraju... Mislim da su ovo uveli da ne bi kontrola puštala ljude, more money for them.
EclipsE je offline  
Stara 4.2.2012, 23:58   #100
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

To za pracenje kretanja pomocu toga gde ti validiras kartu ne drzi vodu...ja mogu da validiram kartu pa da sidjem na prvoj, petoj ili destoj stanici...mogu i da udjem u 12 kod Vatrogasne komande, pa da predjem u 65 pa u 25p i da sidjem kod Vuka, a sve sto oni znaju je da sam ja bio u ta tri prevoza i na kojoj stanici sam usao...gde sam posle bio nemaju blage veze...mozda sam hteo da se vozim do Kumodraza, mozda sam izasao iz busa na pola puta, mozda sam presao u taksi kod Vuka i zapicio u Visnjicku ulicu gde sam uhvatio 16, mozda sam iz 16 izasao na pola puta i popeo se u 27e gde nisam uspeo da validiram kartu,zbog guzve, i tako sam otisao do Trga...combinations

BTW ovo sve podseca na ono vreme kada su ljudi bili ubedjeni da mogu da ih prate preko satelita ako kupuju Halo kartice ili ako izvade licnu kartu sa cipom...a to sto je GPS predajniku potrebna energija kako bi poslao signal to nema veze...snacice se licna karta za par milivati ne bi li ostvarila svoju zlu nameru i pokazala BIA-i da je Rajko bas sad krenuo traktorom na stocnu pijacu, a pri tom je poneo licnu kartu cipusu koja ga je odala da planira da proda Sarulju, kravu od koje zavisi industrija mleka Srbije...to drzava Srbija mora da spreci, agenti BIA su vec na putu da presretnu Rajka i ubede ga, da Sarulja ne sme da padne u pogresne ruke
Dreamfall je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
gsp

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vodič za overklokovanje grafičkih kartica Wolfy Tekstovi u SK 28 24.9.2017 1:19
Razmatranje jedne veoma loše ponude grafičkih kartica star-duster ŠDK - Grafika 14 22.1.2011 14:45
Isplati li se kupovina bilo koje od sledećih kartica trenutno? holodoc Grafika 13 26.10.2010 6:36
Nvidijina dual-GPU kartica zvaće se GTX 490 Dusan Despotovic Vesti 11 25.5.2010 22:42
S3 (VIA) Chrome dualna kartica Nergal Vesti 3 24.2.2010 0:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com