Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.2.2012, 14:37   #121
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.377
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.004 puta na 7.046 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Ne postoji ni jedan valjan razlog zasto bi morale mesecne karte da se overavaju. -> obicno maltretiranje putnika
Postoji, a to je prikupljanje podataka o broju putnika na pojedninim linijama koje će kasnije za masne pare da prodaju GSP-u za analizu isplatljivosti tih linija i potrebe uvođenja novih.
DeCoy je offline  
Stara 5.2.2012, 14:39   #122
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Kao sto rekoh, "valjan" razlog.

Ako vec treba da ucestvujem u takvom necemu, onda treba meni da plate, a ne da mi naplate kartu, i jos skupljaju dodatne informacije, besplatno.
player1 je sada online  
Stara 5.2.2012, 14:40   #123
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.377
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.004 puta na 7.046 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Pa zavisi iz čijeg ugla gledaš. Za njih je valjan, za nas nije
DeCoy je offline  
Stara 5.2.2012, 15:19   #124
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom

Jedino ko posmatra na pravi nacin po zadnjem postu ovu temu je Decoy . Bravoo ...
Starface je offline  
Stara 5.2.2012, 15:23   #125
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.682
Zahvalnice: 858
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Statistika može i mnogo jednostavnije da se izvede - kamere, lični nadzor i sl...

Poenta je u tome što bi statistika trebalo da bude dobrovoljna stvar - to je kao kad bi nas kažnjavali što ne želimo da učestvujemo u onim anketama što sprovode oni klinci po Knez-Mihajlovoj... Nebuloza.
zvucnjak je offline  
Stara 5.2.2012, 17:03   #126
Rajko92
Veteran
 
Član od: 27.7.2008.
Poruke: 511
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 79 puta na 71 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Rajko92
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

I sta, kao ce da mi pise kaznu ako me uhvati da nisam otkucao mesecnu? To je novi zakon, jel?
Drugo, koliko god da se trudim, ja ne vidim nacin da im ovo uspe. Jos nijednom nisam uspeo da otkucam svoju kartu. Pola aparata je vec polomljeno, drugi deo ne radi uopste (iskljuceni), dok su oni koji su ukljuceni, vecinom neispravni i ne ocitavaju karte. Nikako da uvidim cime ovo doprinosi napretku, ali ok, vreme ce pokazati.
Inace, zar vam se ne cini da ovaj citac kartica ne pripada ovde...?
http://www.youtube.com/watch?v=GM7vN...layer_embedded
Rajko92 je offline  
Stara 5.2.2012, 18:25   #127
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.723
Zahvalnice: 4.563
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Ako su već hteli da uvedu tako nešto trebali su to prvo da opitno sprovedu u nekoj maloj sredini. npr. Despotovac, nije bitno gde. Međutim ja mislim da je tu neko uzeo debele pare za ove čitače.
A kako izgledaju može neki neuračunjivi da pomisli da je to i-pad pa da ga lepo stavi pod mišku i odnese kući!
todos je offline  
Stara 5.2.2012, 19:35   #128
Nebojsa111
Veteran
 
Član od: 22.11.2006.
Poruke: 523
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 22 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Koliko sam ja skapirao, rekli su da se overa kartica vrsi dok je autobus na stanici i narednih 80m. Posle toga se kao blokira automat.
Nebojsa111 je offline  
Stara 5.2.2012, 21:27   #129
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Sve je ovo lepo i super ali je moglo mnogo to bolje.Sve dam im nekako progledam ali ZASTO ima trebaju nasi podaci ??Kapiram da cekiramo da bi oni znali koje su linije kao opterecenje itd ali sta njima treba da znaju dal smo studenti,nezaposleni ili penzioneri kao sto su naveli ??
Starface je offline  
Stara 5.2.2012, 21:30   #130
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Ako vam je tolika frka za podatke, uzmite nepersonalizovanu karticu i cao...
Iris je offline  
Stara 5.2.2012, 21:56   #131
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Ne radi se samo o tome vec o tome kakao su ceo sistem ofrlje uradili da bi neko uzeo kintu u svoj dzep. Lepa je ideja bila ali sistem koji su uzeli je bezveze,em sto smara ljude da se kucaju koji imaju markice mesecne em uzimaju podatke,em sistem ne funkcionise kako treba (moras da ZALEPIS karticu uz ono cudo da ocita,neki nisu radili itd) ...

Ne treba biti raketni naucnik da izvalite da ovo ne valja
Starface je offline  
Stara 5.2.2012, 22:31   #132
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Pa zamisli da uređaj ima veći domet, validiraš kad uđeš u bus, staviš u ranac/džep/whatever i slučajno prođeš blizu na izlasku a on ti otkuca opet.

A što se tiče podataka, pa i kad se vade mesečne karte takođe moraš da ostaviš svoje podatke, ne vidim u čemu je problem, prevoznik u oba slučaja može da napravi bazu podataka sa podacima korisnika.

imho, jedina stvar zbog koje se ima smisla buniti je što se čak i mesečne karte moraju validirati na ulazu. Ako su hteli tako da prikupljaju statističke podatke o opterećenosti linija, to se moglo lakše i jeftinije obaviti na druge načine.

Inače, u budućnosti bih voleo da vidim interaktivni kiosk sa informacijama o vremenu polaska, sa mapama i stanicama, da mogu tačno da znam gde koja linija prolazi ako ne poznajem grad u kome čekam prevoz...
Highlander je offline  
Stara 5.2.2012, 22:37   #133
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom

Ljudi, kao da ste od juce - nije to ni prvi ni zadnji sistem koji je uradjen onako ofrlje da bi se neko ugradio i da bi neko pobrao pare i stvarno mi nije jasno cemu toliko kukanje kad nista necete moci da promenite u istom tom sistemu.

Ni meni se apsolutno ne svidja to sto cu morati stalno da radim validaciju svoje mesecne bus+ kartice ali jednostavno ne vidim nekog drugog izbora osim da to ipak radim. U stvari vidim - da jednostavno prodjem pored aparata i ne validiram kartu ali onda moram da se raspravljam sa kontrolom i opet je rezultat svega toga sasvim neizvestan a ja jednostavno ne zelim da se smaram takvim glupostima tako da cu da prevazidjem ono pocetno nerviranje i da jednostavno redovno validiram karticu i to je to. A ako mi sve to jednom preqrci - e o tome cemo drugom prilikom...

I da - ovo stvarno ne valja ali da li stvarno neko ocekuje da ce oni koji su to uveli da priznaju da je tako narocito ako su profitirali od toga?

Citat:
Highlander kaže: Pregled poruke
...imho, jedina stvar zbog koje se ima smisla buniti je što se čak i mesečne karte moraju validirati na ulazu...
Upravo tako! Sve ostalo je u stilu "moze a i ne mora...".

Poslednja ispravka: Highlander (5.2.2012 u 22:39) Razlog: spojene poruke
Marti Misterija je offline  
Stara 6.2.2012, 0:10   #134
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

GSP je koliko znam imao gubitak od 1 miljarde dinara.To je oko 10 miliona evra - što je recimo dovoljno za 100 solo autobusa. Na duži rok ovakav sistem je neodrživ, ali sa druge strane ekonomska cena poslovanja trenutno to nije za građane.
Da li je ovo pravi način podizanja nivoa naplate, u to sumnjam. Mada videćemo rezultate.
lijenština je offline  
Stara 6.2.2012, 0:15   #135
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
lijenština kaže: Pregled poruke
GSP je koliko znam imao gubitak od 1 miljarde dinara.To je oko 10 miliona evra - što je recimo dovoljno za 100 solo autobusa. Na duži rok ovakav sistem je neodrživ, ali sa druge strane ekonomska cena poslovanja trenutno to nije za građane.
Da li je ovo pravi način podizanja nivoa naplate, u to sumnjam. Mada videćemo rezultate.
Ma lažu da bi nas pokrali lopovi jedni
SirDuck je offline  
Stara 6.2.2012, 0:21   #136
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
Highlander kaže: Pregled poruke
Pa zamisli da uređaj ima veći domet, validiraš kad uđeš u bus, staviš u ranac/džep/whatever i slučajno prođeš blizu na izlasku a on ti otkuca opet.
.
PA ti ga bas pretera sa tim odstojanjem .Mislio sam na 5 cm a ne na pola cm mada cisto sumnjam da je i toliko potrebno vec manje.

A to za podatke- nek oni uzimaju mesecno podatke o meni ali sto moraju da me prate gde idem?Svaki put kad neko cekira njima u sistem dolazi info gde i kada je cekirao.
Starface je offline  
Stara 6.2.2012, 0:52   #137
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Ček, nisu imali gubitak, kad tako napišeš ispadne kao da gube pare a oni ih zarađuju. Trenutno su toliko u manjku, al pošto kaže da:
Citat:
Mesečni prihodi GSP trenutno iznose oko 700 miliona dinara
neće im dugo trebati i tu milijardu da zarade. I dalje
Citat:
Zatekao sam gubitak od tri milijarde dinara, a očekujem da na kraju ove godine neće biti veći od milijardu. S obzirom na to da je minus za dve milijarde manji nego lane
što znači da oni i starim sistemom nisu gubili ništa od šverca, već štaviše, ide im bolje nego većini firmi u ovoj raspaloj zemlji.
Sun Tzu je offline  
Stara 6.2.2012, 1:08   #138
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.377
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.004 puta na 7.046 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
Sun Tzu kaže: Pregled poruke
I dalje što znači da oni i starim sistemom nisu gubili ništa od šverca, već štaviše, ide im bolje nego većini firmi u ovoj raspaloj zemlji.
Što dalje implicira da sadašnji direktor krade manje od prethodnog
DeCoy je offline  
Stara 6.2.2012, 2:09   #139
Thunder
Član
 
Član od: 25.5.2007.
Poruke: 339
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 81 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
Sun Tzu kaže: Pregled poruke
...što znači da oni i starim sistemom nisu gubili ništa od šverca, već štaviše, ide im bolje nego većini firmi u ovoj raspaloj zemlji.
Zamisli kakav bi kvalitet usluge\vozila bio kada bi ~20% ljudi koji se stalno svercuju i ~10-20% koji kucaju kartu samo kada im kontrola uleti u autobus (znaci, jednom nedeljno), krenulo redovno da kupuje markice\karte ?
Thunder je offline  
Stara 6.2.2012, 2:15   #140
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Sve je to u redu ali zamisli ti situaciju (prilicno realnu) da udje kontrola i zatrazi ti kartu i pocne da te zeza da je nisi validirao dok na obojicu (trojicu, cetvoricu) u tom momentu pada sneg a stojite pored brda snega...

Uz odredjene obaveze ide i odredjena odgovornost, tj. ako mi vec nesto traze u obavezi su i da mi ponude nesto adekvatno u zamenu a to su u ovom slucaju odgovarajuce usluge.
Marti Misterija je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
gsp


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vodič za overklokovanje grafičkih kartica Wolfy Tekstovi u SK 28 24.9.2017 1:19
Razmatranje jedne veoma loše ponude grafičkih kartica star-duster ŠDK - Grafika 14 22.1.2011 14:45
Isplati li se kupovina bilo koje od sledećih kartica trenutno? holodoc Grafika 13 26.10.2010 6:36
Nvidijina dual-GPU kartica zvaće se GTX 490 Dusan Despotovic Vesti 11 25.5.2010 22:42
S3 (VIA) Chrome dualna kartica Nergal Vesti 3 24.2.2010 0:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com