Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Stare igre

Stare igre Spectrum, Commodore 64, Amiga, PC DOS, M.A.M.E...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.9.2006, 1:52   #1
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Snimanje igara za Amigu na VHS kasete

Interesuje me da li je neko od vas Amigista imao ovaj sistem,mislim da mu je zvanicni naziv bio VTS iliti Video Tape Streamer.
Ja sam svojevremeno narucio ovo cudo od jednog "dobavljaca softvera" iz Subotice(necu reci ime,ali verovatno svi znaju o kome je rec ) + tri video kasete(Hitovi 3,Hitovi 4 i Utility programi) za nesto preko 50 DM.
Ovo "cudo" je ustvari obican kabl koji je povezivao skart RGB-Video izlaz Amige sa video rekorderom.Doduse u skart prikljucku je bila neka mini stampana ploca
Ideja je na prvi pogled odlicna: na video kasetu moze da stane oko 150 Amiga disketa,odmah sam krenuo da deponujem igrice sa disketa na VHS kasetu
Ali ne lezi vraze,video kaseta je medij vrlo podlozan gubitku kvaliteta(traka se malo poguzva,razmagnetise...).Kod filmova to nije tragicno,slika ima malo vise snega...ali kod smestanja igara i programa sve to rezultuje nepovratnim gubitkom podataka i nemogucnosti prebacivanja sadrzaja sa trake na disketu
Tako da sam vrlo brzo batalio ovaj sistem i vratio se dobrim starim disketama(posto sam na A500 o HD-u u to doba mogao samo da sanjam).
Zanima me da li je neko od vas mozda imao iskustava sa ovim uredjajem?
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Covenant (3.8.2014), Oggy (15.7.2014)
Stara 15.7.2014, 23:28   #2
jojkic
Novi član
 
Član od: 9.5.2013.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Snimanje igara za Amigu na VHS kasete

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Tako da sam vrlo brzo batalio ovaj sistem i vratio se dobrim starim disketama(posto sam na A500 o HD-u u to doba mogao samo da sanjam).
Zanima me da li je neko od vas mozda imao iskustava sa ovim uredjajem?
Imao sam i ja to čudo. Da, bila su dva kabla. Jedan je bio ako se dobro sećam video Out, koji je emitovao sliku ka video rekorderu tj. za snimanje igrica na VHS, a drugi je bio taj koji je imao i neku elektronsku pločicu, e sad ni ja se više ne sećam gde se ubadao u komp, i koji je video sliku sa video rekordera pretvarao u signal za učitavanje za komp.
I jeste isto bilo poručeno iz beše Vojvodine, baš me i zanima to čudo ko je smislio.
Koristio sam ga da radim kopije (back up) igrica sa disketa na video kasetu, jer disketa naravno nikada dovoljno , za druge igre. U praksi možda par puta vraćao kopije sa VHS-a na diskete, ali sve je to išlo tako sporo, da sam digao ruke od toge, plus to je već bio i kraj negde i Amige i VHS-a kod nas, pa ubrzo i sam video rekorder ode u kantu usled razdrdanosti ( da ne kažem da sam pokušao magnetnu glavu od video rekordera da štelujem , valjda po navici od C64)
jojkic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku jojkic na korisnoj poruci:
DeCoy (15.7.2014), Oggy (15.7.2014)
Stara 16.7.2014, 0:00   #3
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Snimanje igara za Amigu na VHS kasete

All hail the necromancer

Mislim da sam ovo uzeo 95/96, Commodore je već odavno bio rahmetli, a Amiga siroče. Prilično jeftin, ali isto tako i nepouzdan, home-made strimer. A ne znam ni što sam pre skoro osam godina napisao "da ne pominjem ime", od Transcoma sam naručio
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2014, 13:36   #4
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Snimanje igara za Amigu na VHS kasete

Inače da dodam da je taj lik iz Transcoma bio prvoklasni prevarant
Platiš, a dođe ti neispravna kaseta (u mom slučaju kasetni "original" za C64 sa po dve cele igre na celoj strani kasete kojoj uopšte nije bilo moguće naštelovati azimut), vratio sam je i natrag i nikad je nisam dobio
Pride lik je svoje pošiljke slao tek posle mesec dana - valjda je hteo da dobije višak u dinarima od inflacije ili šta već tokom tih nesrećnih 90tih, to mi je ostala misterija
Nisam jedini sa ovim iskustvom, čak su se prevarni javili u SK IO portu svojevremeno, evo linka

http://retrospec.sgn.net/users/tomca...0&all=SK_92_02

Ko god da je držao taj Transcom (nalazili su se u Subotici) treba da dobije "most wanted" etiketu
Srećom nisu svi pirati bili takvi - većinu svojih stvari za Amigu sam kasnije naručivao preko MS Softa i nikad nisam imao bilo kakvih problema
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2014, 13:54   #5
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Snimanje igara za Amigu na VHS kasete

Mene je jednom izradio Čajkovki. Cekao sam kasete i pretrazivao sanduce nedeljama dok nisam odustao. Nisam vise narucivao od njega, pa ne znam dal je to bilo pravilo. Najgore iskustvo sam imao sa Trim computers. A najcesce sam kasete nabavljao od Allo-Allo-a. Posle sam na 286 igrice snimao uglavnom kod Ivana iz Durmitorske, a posle kod Nikole Bjegovica i ekipe u Zvecanskoj, pa Slavija soft.
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2014, 0:05   #6
Боле
Veteran
 
Član od: 31.3.2010.
Poruke: 607
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 81 puta na 62 poruka
Određen forumom Snimanje igara za Amigu na VHS kasete

Citat:
Covenant kaže: Pregled poruke
Inače da dodam da je taj lik iz Transcoma bio prvoklasni prevarant
Platiš, a dođe ti neispravna kaseta (u mom slučaju kasetni "original" za C64 sa po dve cele igre na celoj strani kasete kojoj uopšte nije bilo moguće naštelovati azimut), vratio sam je i natrag i nikad je nisam dobio
Pride lik je svoje pošiljke slao tek posle mesec dana - valjda je hteo da dobije višak u dinarima od inflacije ili šta već tokom tih nesrećnih 90tih, to mi je ostala misterija
Nisam jedini sa ovim iskustvom, čak su se prevarni javili u SK IO portu svojevremeno, evo linka

http://retrospec.sgn.net/users/tomca...0&all=SK_92_02

Ko god da je držao taj Transcom (nalazili su se u Subotici) treba da dobije "most wanted" etiketu
Srećom nisu svi pirati bili takvi - većinu svojih stvari za Amigu sam kasnije naručivao preko MS Softa i nikad nisam imao bilo kakvih problema
Може се лако видети ко је држао Транском, пише у огласу у СК име и адреса. Баш сам погледао на телекомовим белим странама, још је на тој адреси само није исти број телефона. Сад има четири броја телефона, вероватно је доста зарадио од Комодора и Амиге. (: Можеш га назвати па питај кад ће ти послати касету за комодор коју си вратио.

Poslednja ispravka: Боле (2.12.2014 u 2:36)
Боле je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2014, 2:41   #7
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Snimanje igara za Amigu na VHS kasete

^^
http://csdb.dk/scener/?id=9770
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2014, 23:01   #8
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.046
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 985 puta na 619 poruka
Određen forumom Re: Snimanje igara za Amigu na VHS kasete

Mislim da ne treba davati ovakav sud na osnovu nekih individualnih slučajeva iz tog vremena. Recimo i ja sam bio mušterija Transcoma,nikada nijedan problem,svaka kaseta je odlično učitavala. Jedna od najlepših kupovina je bio kasetni original Creatures 2, sreći nikada kraja!

A on je bio ipak jedini koji je nudio kopije kasetnih originala koji su harali UK tržištem.Za veliku većinu vlasnika C64 bez disketnih jedinica to je bila jedina nada.
Elvir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2014, 23:14   #9
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Snimanje igara za Amigu na VHS kasete

Ko nije imao disketnu, umesto da igra Pirates! mogao je samo da čita Vasovićev opis u SI. Dok nisu došle ove kasetne kopije... Doduše ja sam uzeo Double Dragon i Golden Axe koje sam igrao bukvalno dok se magnetna traka nije izlizala.

Mada rizik jeste bio veći. Kad si naručivao onako komplete razbijenih igrica ako je negde traka oštećena/loše snimljena ispušio bi eventualno za jednu od 20 igara, a u ovom slučaju zbog nekog malog oštećenja ode cela igra.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2014, 20:02   #10
srleb
Član
 
Član od: 9.12.2011.
Poruke: 489
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Snimanje igara za Amigu na VHS kasete

Ja sam imao Pirates i Defender Of The Crown!
Ali bila je muka ziva sa ucitavanjem... secam se kod DOTC, za turnir moras da vratis traku na 55-om obrtaju, pa kada se zavrsi turnir, ubrzaj do 124 obrtaja i tako...
srleb je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2016, 23:58   #11
Redomir
Novi član
 
Član od: 30.6.2015.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Snimanje igara za Amigu na VHS kasete

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Interesuje me da li je neko od vas Amigista imao ovaj sistem,mislim da mu je zvanicni naziv bio VTS iliti Video Tape Streamer.
Zvao se VBS
Video Backup System

Ako si imao kvalitetan uređaj i kvalitetnu kasetu, radilo je fantastično dobro, nije se gubilo ništa.
JA sam uzimao nove BASF videokasete i nikad problema...
Ok, ne dugo, među prvima sam nabavio CD ROM, Overdrive za PCMCIA port ali i CDTV i kasnije CD32... Mljaccc....
Redomir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2017, 18:38   #12
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Snimanje igara za Amigu na VHS kasete

Nisam mislio da ću ovo doživeti... TRANSCOM i njihova VHS ponuda za Amigu figurišu poslednjoj epizodi LasyGameReview-a.

...


Bacite pogled oko 2:40m ako ne želite da gledate sve...

Poslednja ispravka: DeCoy (11.8.2017 u 18:48)
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Nergal na korisnoj poruci:
CTOJAH (11.8.2017), Elvir (11.8.2017), mvasic (11.8.2017)
Stara 11.8.2017, 21:25   #13
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Snimanje igara za Amigu na VHS kasete

O vau... Transcom.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Potreban program za snimanje rada na računaru LoneWolf Video/TV softver 23 21.2.2012 12:04
Podesavanje Win U.A.E emulatora za Amigu ? Ima li u nekom starijem broju SK? Ilic Marko Stare igre 85 21.4.2007 9:29
Malo kritike nije na odmet Covenant O SK-u uopšte 77 3.7.2006 13:56
1 na 1 preko kabla al' za Amigu? holodoc Stare igre 2 6.3.2006 23:38
Slika sa kompa na TV Svideo komunista Grafika 5 16.1.2006 23:51


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com