Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.6.2012, 18:09   #1
altec.gs
Starosedelac
 
Član od: 4.12.2010.
Lokacija: Minas Tirith <> Minga
Poruke: 2.759
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 693 puta na 630 poruka
Određen forumom Eacan E-510

Da vam neko kaže da za 25€ mozete kupiti odlične 2.1 zvučnike u rangu nekih sto koštaju preko 50€, rekli bi mu da ne jede go^^a. Sve u svemu, taj vas ne bi slagao pošto je ovo istina.
Eacan je brend zvučnika kineske firme Guangzhou Yingxin koja ih proizvodi oko 3 godine. Ove zvučnike je i Svet Kompjutera testirao pre nekih godinu dana i odlično su prošli na testu. Takodje su dobili dobre komentare na ITSvet-u.

Specifikacije:

Ukupna snaga: 22W RMS
Snaga satelita: 2x 6W RMS
Snaga woofera: 10W RMS

Dimenzije:
119mm debljina
154mm visina
122mm sirina

Impedansa zvučnika: 4Ω
Materijal: Drvo(iverica)
Tip zvučnika: (3" full range + 1" tweeter) x2

Dužina kablova:
Levi satelit: 132cm
Desni satelit: 130cm
Woofer- Schuko: 142cm
Daljinski-3.5mm: 99cm
Daljinski-woofer: 98cm


Slike:

Link albuma u kome možete pogledati slike u punoj veličini: http://imageshack.us/g/43/p6171009.jpg/




Izrada:

Pa mislim da se moze videti i sa slika. Zvučnici su lepo sklopljeni, i ne daju utisak da ce se raspasti u neko skorije vreme.
Mislim da se iverica u ovom cenovnom rangu retko viđa(obicno su plastikaneri) tako da je to još jedan veliki plus.
Svaki satelit ima dva zvučnika, jedan celog opsega od 3" i jedan visokotonac(tkzv. tweeter) koji lepo upotpunjuje full-range zvučnik.

Ovde moram da napomenem da su me jako razočarali sa štednjom na kablovima koji su i za mene koji držim zvučnike veoma blizu kompa jednostavno prekratki. I to važi za sve kablove.

Moja glavna zamerka ovim zvučnicima je nedostatak stand by režima rada. Znači kad zvučnici ne puštaju muziku, iz njih dolazi jedan konstantan zvuk tipa (mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm) koji je dosta glasan i koji me izuzetno nervira. Tako da kad ne slušam glasno(a obično je slušam glasno) muziku, ili kad ne gledam film iz kreveta, zvučnici su isključeni pošto koristim slušalice.

Izgled
Beauty is in the eye of the viewer. Ovo i nema potrebe komentarisati posto svako ima svoj ukus. Ali meni su jako lepi. Kombinacije boja i materijala su odlično izabrani..

Zvuk

S obzirom da nema adekvatnih klipova na internetu koji daju makar neki uvid u zvuk, odlučio sam da ga ja napravim.. Nažalost, sa lošom kamerom, ali mislim da ce poslužiti.

Low budget king!..

Posto je snimano sa veoma jeftinom point & shoot kamerom, odnosno Olympus T-100, zvuk koji dolazi sa zvučnika je osakaćen, ali ništa toliko strašno.

Zvučnici su testirani na ASUS Xonar DG zvučnoj kartici sa ovim podešavanjima:
Sample rate: PCM 96 KHz
Analog out: 2 Speakers



Meni je kvalitet zvuka na istom nivou kao na mojim pokojnim Octane 7 zvučnicima, stim da je bass za klasu bolji(ovde nema probijanja zvuka za razliku od VS4621 woofer-a). Za ove pare su odlični(platio sam ih 2700din. u radnji na e), svaka čast kinezima !


Zaključak:

Sa zvučnicima sam sve u svemu zadovoljan(za ove pare oduševljen). Da nema tog nedostatka stand by režima, dobili bi maksimalnu ocenu pošto za ovakve male pare nema teorije da možete naci bolje nove zvučnike! Zvuk na nivou jednog renomiranog Altec Lansinga po 60% nižoj ceni?! Sve ovo za 2700din, svaka čast!

Dobre strane: CENA, izrada, izgled i odličan zvuk za ove pare!
Loše strane: Nedostatak stand by režima , veoma kratki kablovi
.
.
.
.
.
.


PS: NEĆU DA ČUJEM neke zamerke na ovaj review pošto mi je ceo nedeljni dan prošao radeći isti.

Poslednja ispravka: altec.gs (17.6.2012 u 18:38)
altec.gs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku altec.gs na korisnoj poruci:
Doomche (17.6.2012), Picard (17.6.2012)
Stara 17.6.2012, 18:54   #2
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Eacan E-510

Ufff, ne sviđa mi se što daju takav zvuk kada nema muzike.
Biće da je problem do nekog kondenzatora ...
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2012, 19:11   #3
altec.gs
Starosedelac
 
Član od: 4.12.2010.
Lokacija: Minas Tirith <> Minga
Poruke: 2.759
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 693 puta na 630 poruka
Određen forumom Re: Eacan E-510

Citat:
Picard kaže: Pregled poruke
Ufff, ne sviđa mi se što daju takav zvuk kada nema muzike.
Biće da je problem do nekog kondenzatora ...
Jos da sam elektricar.. Uff..
Sta mislis, da reklamiram to?!
altec.gs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2012, 23:45   #4
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Eacan E-510

Nadji i pusti josh neke, ovo ne bi trebalo da je odlika novih zvuchnika. Ne bi valjalo da se tako ponashaju, to ne da iritira nego je vec ozbiljna mana.

Inache, slobodno batali 96 KHz sample rate, ako nemash mnogo muzike na istom, dzaba kartica radi resampling.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2012, 20:02   #5
Dusan_BG
Veteran
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 33 puta na 24 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Dusan_BG
Određen forumom Re: Eacan E-510

I ja imam ove zvucnike ali moji ne ispustaju nikakvo "mmmmm" kada ne pustaju muziku... Bar ja nisam primetio... Mozda si trebao da ih isprobas pre kupovine ... ja sam ih kupio u istoj prodavnici i lik koji radi tamo mi ih je bez problema raspakovao...
Dusan_BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2012, 21:38   #6
altec.gs
Starosedelac
 
Član od: 4.12.2010.
Lokacija: Minas Tirith <> Minga
Poruke: 2.759
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 693 puta na 630 poruka
Određen forumom Re: Eacan E-510

Narucio sam ih preko interneta u radnji na e, tako da to nije bila opcija..

Znaci kad su ti zvucnici ukljuceni, ali ne slusas muziku, ne cujes nikakav "mmmmmmmmm" zvuk?!
Meni se uvek cuje kad god su mi ukljuceni zvucnici, u pocetku tiho, ali kasnije poprilicno primetno postane..
altec.gs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2012, 16:19   #7
Dusan_BG
Veteran
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 33 puta na 24 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Dusan_BG
Određen forumom Re: Eacan E-510

kao sto rekoh nikakvo mmmmmmm... mozda su ti lose el instalacije u kuci
Dusan_BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2012, 16:58   #8
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Eacan E-510

Može da bocne zvučnike u neku drugu utičnicu čisto probe radi, mada je verovatnje da su neispravni.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2012, 17:21   #9
altec.gs
Starosedelac
 
Član od: 4.12.2010.
Lokacija: Minas Tirith <> Minga
Poruke: 2.759
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 693 puta na 630 poruka
Određen forumom Re: Eacan E-510

Nema to veze sa instalacijama... Prikljuceni su na APC P5B-GR koji pokazuje da su instalacije u redu(sto i ja sam znam)..
Probao sam ih prikljuciti direktno u steker, ali nista od toga.. Opet mumljaju..
altec.gs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2012, 4:07   #10
Master_Touch
Banned
 
Član od: 19.9.2010.
Poruke: 250
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 27 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Eacan E-510

Ljudi sta je sa daljinskim upravljacem? Vidim u casopisu na linku gore pominje se bezicni daljinac, a kod tebe vidim da imas daljinski sa kablovima?

Kakav zvuk reprodukuje ovaj model? Koje je vase iskustvo?

Koju vrstu muzike obicno na njima slusate, koliko glasno, i kako se cuje kada je glasno/tiho itd...?

Nisu skupi zvucnici ali ipak kako se cuje...


Altec imas li garanciju, zameni zvucnike sa garancijom i gotovo.


A sta si rekao prodavcu, da hoces da kupis zvucnike ako su ispravni kad raspakuje, a ako nisu ispravni da raspakovane tako neces uzeti?
Master_Touch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2012, 16:54   #11
Dusan_BG
Veteran
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 33 puta na 24 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Dusan_BG
Određen forumom Re: Eacan E-510

Citat:
Master_Touch kaže: Pregled poruke
Ljudi sta je sa daljinskim upravljacem? Vidim u casopisu na linku gore pominje se bezicni daljinac, a kod tebe vidim da imas daljinski sa kablovima?

Kakav zvuk reprodukuje ovaj model? Koje je vase iskustvo?

Koju vrstu muzike obicno na njima slusate, koliko glasno, i kako se cuje kada je glasno/tiho itd...?

Nisu skupi zvucnici ali ipak kako se cuje...


Altec imas li garanciju, zameni zvucnike sa garancijom i gotovo.


A sta si rekao prodavcu, da hoces da kupis zvucnike ako su ispravni kad raspakuje, a ako nisu ispravni da raspakovane tako neces uzeti?
Gde si to video da se pominje bezicni daljinski upravljac. Iskopiraj molim te taj deo texta

Pise u ovom review-u kakav je zvuk, trebao si samo da procitas... u sustini to je nesto sto je cak i bezveze pitati, najbolje je da odes sam u prodavnicu i da cujes. Sto se mene tice za tu cenu je sasvim ok. Ne ocekuj cuda.

kako se cuje kada je glasno/tiho? kod mene nema izoblicenja kada se pojaca do kraja, ako si na to mislio...
Dusan_BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2012, 20:48   #12
Master_Touch
Banned
 
Član od: 19.9.2010.
Poruke: 250
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 27 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Eacan E-510

A imas pravo. Oni su na slici tako stavili daljinski vesto pa su sakrili kablove. Sad kada sam zumirao sliku malo se vide kablovi.

Da i to sto kazes, dok se ne cuje ne mozes da znas. Ali da li ce prodavac da otvori, raspakuje zvucnike da bi samo tebi pustio da cujes?

I sta je sa onim kao staklenim ili je to plasticni providni zastitnik za membranu?
Master_Touch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2012, 15:48   #13
qryak
Član
 
Član od: 1.5.2012.
Poruke: 165
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 43 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Eacan E-510

Procitao sam ovu recenziju i cudno mi je da na zvucnicima sa dvosistemskim satelitima treba onoliko pojacati visoke tonove u ekvilajzerima. Razumeo bih da je u pitanju neka integrusa, ali xonar dg iako nije neka zvucna, ipak po mom iskustvu ne deformise zvuk. Ja sam slicna podesavanja drzao na integrusi sa Microlab TMN1 zvucnicima, a kad sam presao na xonar dg apsolutno nije bilo potrebe za tim.
Sto se tice suma, da li je prisutan i kad su zvucnici otkaceni od kompjutera? Kod mene na Junglerex af31 zvucnicima imam sum koji je prisutan kad god su zvucnici ukljucni, a ne sviaju, bez obzira da li s prikljuceni na racunar ili ne i uzrok su preslabi kondezatori na ugradjenom napajanju.
qryak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2012, 20:10   #14
Dusan_BG
Veteran
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 33 puta na 24 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Dusan_BG
Određen forumom Re: Eacan E-510

Citat:
Master_Touch kaže: Pregled poruke
A imas pravo. Oni su na slici tako stavili daljinski vesto pa su sakrili kablove. Sad kada sam zumirao sliku malo se vide kablovi.

Da i to sto kazes, dok se ne cuje ne mozes da znas. Ali da li ce prodavac da otvori, raspakuje zvucnike da bi samo tebi pustio da cujes?

I sta je sa onim kao staklenim ili je to plasticni providni zastitnik za membranu?
Pa zavisi od prodavnice do prodavnice. Ja sam ih kupio u jednoj prodavnici na senjaku i bez problema su mi raspakovali da ih cujem pre kupovine. A i u drugim prodavnicama su mi uglavnom raspakivali zvucnike bez vecih problema. Zadesi se negde da nece da otvore, al to je retko...

I da ono "kao stakleno" je zastitnik za membranu... mada ne znam koliko je zapravo koristan...

inace nema vise ovih zvucnika za 2700... sad su za oko 1000 din skuplji... bilo je samo pitanje vremena kad ce da im dignu cenu... ocekujem da ce i dalje da poskupljuju
Dusan_BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2012, 21:48   #15
Master_Touch
Banned
 
Član od: 19.9.2010.
Poruke: 250
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 27 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Eacan E-510

Znas sta, ja sam kupio pre 5, 6 godina ove blueberry zvucnike ne secam se cene ali mislim da oni sada mogu da se nadju za 2000 dinara i nesto mi govori da su bolji od ovih Eacan. Jos uvek rade perfektno kao prvog dana.

Blueberry BLUEBERRY
SW-M26


A na itsvetu u specifikaciji pokazuju da su jaci od Eacan. Znam da nista nije definitivno dok se ne cuje ali ja pre nikada nisam cuo za Eacan proizvodjaca...
Master_Touch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2012, 18:54   #16
Sinisa Cubrilo
Član
 
Član od: 18.4.2012.
Poruke: 46
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Eacan E-510

Mercury HT 6200W - zvucnici koji su jako zahvalni, a mogu se naci po jako niskim cenama

- Real 5:1 Channel, compatible with AC-S, DTS & THX
- Magnetically Shielded Speaker
- 6200 W PMPO Sub-Woofer System
- Stereo Audio through Six-Channel Speakers
- 8W RMS Per Channel - Satellite
- 50W RMS Wooden Sub Woofer

http://forum.benchmark.rs/attachment...6&d=1260293238

Kad ih odvrnem do kraja, kuca tresti Basevi su vrh odradjeni, bez ikakvog suma kad se pojaca do kraja. Mogu se naci za 50e, a mozda sada i manje.
Sinisa Cubrilo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2012, 20:16   #17
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Eacan E-510

Ja sam ciljao Blueberry M30, ali kad sam video koliko su ove nahvalili na svim mogucim mestima, I questioned my sanity altec, samo da te pitam, posto mi je bitno da zvucnici imaju vrlo dubok i "plucoprobojan" bass, to jest, da bass osetis u grudima, kao vibraciju, a ne samo da ga cujes, jel ovi imaju dotican ?
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2012, 20:31   #18
altec.gs
Starosedelac
 
Član od: 4.12.2010.
Lokacija: Minas Tirith <> Minga
Poruke: 2.759
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 693 puta na 630 poruka
Određen forumom Re: Eacan E-510

Ne. To nemaju ni jedni zvucnici u ovom, a bome ni blizu ovog cenovnog ranga.. Bar ja jos takve nisam cuo.. A to pogotovo nema M30.
altec.gs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2012, 20:36   #19
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Eacan E-510

Blueberry M... sad da te ne lazem, ali mislim da su M20, imaju vrlo odsecan, jak i dubok bas, koji se itekako oseti u grudnom kosu, i to ne na najjacem settingu... sad, da li ne mislimo na isto...
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2012, 11:49   #20
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Eacan E-510

M30 ima i previse jaku bas jedinicu u odnosu na celokupni sistem sto se moze izregulisati. Ako ti je bitno da bas tuce tebe i ukucane slobodno pazari M30 - ja vec godinama teram duhove...

Btw ne znam sta ocekujes za 30-ak evra,ali efekat koncertnog razglasa neces imati
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
eacan e-510 test review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Eacan E-505S ili Blueberry SW-M20? Ili nešto treće, do 3000 din? Salito ŠDK - Zvuk na računaru 1 2.1.2011 4:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com