Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.8.2012, 6:34   #1
XSrdjan
Novi član
 
Član od: 16.5.2012.
Poruke: 7
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Exclamation Problem sa internet konekcijom ADSL

Nadam se da neko zna koji je moj problem.
imam adsl net modem HG552a1 , imam problem da mi se desi po 10-30 puta u danu da mi prekine net na 1-2min i onda dodje DSL i INTERNET lampice se ugasi i posle 1-2min se ukljuce to me mnogo iritira kad igram online igre gde nema reconnect sistem.
Prvo sam mislio da je mozda do kablova posto imam 2 telefona u kuci , imam 2 splitera za modem i net to sam sve namestio ali ipak mi se to i dalje desava , pokusao sam da samo ukljucim jedan telefon i modem u liniju,ali opet mi se prekine net veza.
zbog tog prekidanja sto mi se naprimer desi 10 puta za redom pa ponda popizdim ,pregorio je modem ja sam mislio onda mozda je neka greska u modemu bila ,stigao mi je bio novi modem al isti problem imam...

Ako ima neko ideju sta bi moglo da bude bio bih vam zahvalan.

Mnogo me nervira kad postavljam klipove na youtube pa se prekida ili dok igram neke igra koje nemaju reconnect.


Mozda jedino ako predstavlja problem kablovi kojim su povezani telefoni spliteri svi su sa zabicama.

Poslednja ispravka: XSrdjan (25.8.2012 u 6:43)
XSrdjan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2012, 7:58   #2
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: Problem sa internet konekcijom ADSL

Ko ti je ADSL provajder? Osim što ti je zamenjen modem, da li su se uopšte potrudili da provere liniju, jer to što opisuješ liči na smetnje na njoj.
SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2012, 9:56   #3
XSrdjan
Novi član
 
Član od: 16.5.2012.
Poruke: 7
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa internet konekcijom ADSL

Citat:
SlobaL kaže: Pregled poruke
Ko ti je ADSL provajder? Osim što ti je zamenjen modem, da li su se uopšte potrudili da provere liniju, jer to što opisuješ liči na smetnje na njoj.
Open Home ADSL telekom valjda , nisu proveravali liniju samo su zamenili modem jer je prosli pregoreo.
XSrdjan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2012, 11:12   #4
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Problem sa internet konekcijom ADSL

DA li ti postoji neki tel. uredjaj pre splitera? To zna ponekad da pravi probleme.
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2012, 11:37   #5
XSrdjan
Novi član
 
Član od: 16.5.2012.
Poruke: 7
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa internet konekcijom ADSL

Citat:
Nutsbre@ker kaže: Pregled poruke
DA li ti postoji neki tel. uredjaj pre splitera? To zna ponekad da pravi probleme.
ne , povezao sam 2 telefona na splitere
XSrdjan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2012, 9:04   #6
MaliZmaj
Član
 
Član od: 21.2.2007.
Poruke: 122
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Problem sa internet konekcijom ADSL

imao sam slican problem sa adslom , vako stoje stvari , ako si mnogo udaljen kablom od centrale i instaliran na neki max port kod telekoma lako moze da se desi da ne mozes da ostvaris doticnu brzinu i zbog toga ti se manifestuje problem , ili trazi da te prebace na manji paket pa probaj jer to je nacesci slucaj mnogo ljudi ima problem sa brzinama preko 6mbps na adslu. drugo da li ti se desava da telefon susti prilikom razgovora - ako je ovo definitivno si dobio spliter koji je za isdn linije pa pravi problem na direktinm linijama . ako ti net puca kad tel zazvoni opet je neispravan spliter . problem oko splitera je lako utvrditi - raskaci sve telefone povezi ruter direktno i koristi lan konekciju za komp i ako se i dalje desava zahtevaj opet promenu rutera (lako je moguce da si dobio polovan ruter koji je neko vratio ) ako ni sa novim ruterom ne dobijes nista trazi od telekoma da posalju nekog da proveri linije jer uma da bude i kucna instalacija u pitanju.
MaliZmaj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2012, 9:09   #7
MaliZmaj
Član
 
Član od: 21.2.2007.
Poruke: 122
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Problem sa internet konekcijom ADSL

zaboravih da pomenem , telekom na dslamu ima mogucnost biranja instal port brzine u fizickom smislu i to 1,5mbps portell A , 4mbps portell B , 6mbps portell C i max (do 16mbps) portell X - problem je sledeci od kako je kupio cuttericu za cepkanje brzine na brassu od tad nastaju problemi jer oni treba da rade u saradnji sa QOS - om pa i to ume da bude problem ako koristis neku varijantu sa iptvem ili neku brzinu koje je razlicita od gore navedenih portova - tako da potrudi se da sam ustanovis u cemu je problem pa ih onda pritisni da ti rese isti ako ne uspes sam.
MaliZmaj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2012, 2:39   #8
XSrdjan
Novi član
 
Član od: 16.5.2012.
Poruke: 7
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa internet konekcijom ADSL

Citat:
MaliZmaj kaže: Pregled poruke
imao sam slican problem sa adslom , vako stoje stvari , ako si mnogo udaljen kablom od centrale i instaliran na neki max port kod telekoma lako moze da se desi da ne mozes da ostvaris doticnu brzinu i zbog toga ti se manifestuje problem , ili trazi da te prebace na manji paket pa probaj jer to je nacesci slucaj mnogo ljudi ima problem sa brzinama preko 6mbps na adslu. drugo da li ti se desava da telefon susti prilikom razgovora - ako je ovo definitivno si dobio spliter koji je za isdn linije pa pravi problem na direktinm linijama . ako ti net puca kad tel zazvoni opet je neispravan spliter . problem oko splitera je lako utvrditi - raskaci sve telefone povezi ruter direktno i koristi lan konekciju za komp i ako se i dalje desava zahtevaj opet promenu rutera (lako je moguce da si dobio polovan ruter koji je neko vratio ) ako ni sa novim ruterom ne dobijes nista trazi od telekoma da posalju nekog da proveri linije jer uma da bude i kucna instalacija u pitanju.
Mislim da je nesto mozda u kucnoj instalaciji probao sam sve ,desava se isto kad direktno samo adsl povezem bez telefona .
Moram pozvati da dodju kuci verovatno je do kucne instalacije to sto kazes ne znam sta moze biti drugo probao sam sve nacine promenio sam 2 rutera.
XSrdjan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2012, 8:31   #9
zlatko_t
Novi član
 
Član od: 29.8.2012.
Poruke: 23
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa internet konekcijom ADSL

Imam potpuno isti problem kao i ti, evo dva meseca se borim bez nekog vidljivog napredka, promenio sam za to vreme 3 rutera i sve se isto dešava. Najviše što sam postigao je da mi 7 dana bude konstantna veza bez pucanja, medjutim nastavilo se sve i dalje po starom. Sinoc mi je za 3 sata 22 puta nestala veza.
http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=83426
zlatko_t je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2012, 14:57   #10
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Problem sa internet konekcijom ADSL

Mnogi se zale da im puca veza i da nemaju i po 7 dana net cak. Ocito je do telekoma nesto
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa ADSL ruterom FAMAS Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 15.4.2012 18:21
Problem sa Internet Connections Share nmcyber Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 12.8.2010 14:49
Problem sa wireless povezivanjem laptop-a na internet. NSadian Komunikacioni uređaji i umrežavanje 5 30.11.2007 12:42
Problem sa ADSL konekcijom sawo Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 17.2.2007 19:46
Problem sa internet browser-ima Dr Zoidberg Kvarovi 29 6.2.2007 10:31


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com