Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.2.2018, 22:36   #221
helen
Veteran
 
Član od: 8.1.2009.
Lokacija: Nbg
Poruke: 581
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 107 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

Citat:
Sava Stankovic kaže: Pregled poruke
Jel igra neko?
Neki utisci?
Ja igram na PS4 tek sam počeo, jer tutorial je jako dug. Ukratko-jako lepo izgleda, sve radi fluidno, nisam primetio nikakve bagove, e sad dal je to zbog pečeva za PS4, ne znam (sve se automatski updejtuje ima 55gb trenutno).

Igram sa švapskim glasovima, nekako bolje doprinosti atmosferi srednjevekovne Bohemije.
helen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku helen na korisnoj poruci:
Sava Stankovic (13.2.2018)
Stara 13.2.2018, 23:20   #222
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

Probao ja malo pc verziju. Sto se tice price nisam mnogo ni odmakao pa jos nemam neko misljenje.

Performanse su lose, fps landara tamo vamo. Vizuelno takodje mi nije nista posebno. Lips sync = mass effect andromeda ako ne i gore, borba najvise podseca na for honor. Poneke animacije su dosta traljave.

Da ne zaboravim, promena grafickih podesavanja baca loading screen koji moze da potraje ukoliko igra nije na ssd-u. Takodje ponekad priliko iniciranja razgovora sa NPC karakterom igra izbacuje loading screen.
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2018, 23:22   #223
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

Citat:
helen kaže: Pregled poruke
Igram sa švapskim glasovima, nekako bolje doprinosti atmosferi srednjevekovne Bohemije.
Ja ja, mein guzen eksplodieren!
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2018, 3:47   #224
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

Igrao sam par sati, jos je tutorijal ali za sada nikakvih problema nisam imao. Performanse landaraju tu i tamo, ali ne toliko strasno, meni na maksimumu ide oko 40fps-a. Jedino teksture malo sporije ucitavaju, ali moze to malo da se podesi da radi nesto bolje. Nocu ume da padne FPS, ali svakako nista sto meni licno smeta. Slazem se da je mozda moglo bolje, ali verovatno ce se popraviti za one kojima bas smeta (svakako razumem, nismo svi isti) Sto se tice price, dosta zanimljiva, kvestovi zaista ne vuku za rukav i ne vodaju te vec se adaptiras lagano i po svom nahodjenju. I to je tek tutorial. Videcemo za kasnije ali igra za sada obecava.


Sto se tice zasto Day 1...
Pre svega zato sto sam trenutno u takvom raspolozenju, igra mi se neki dobar RPG, jos istorijski i tako mi je uzivanje mnogo vece i bolje....dzaba ja uzimam na popustu oko 10 evra kada me igra uopste ne zanima u tom trenutku niti mi se igra, i kod mene upravo takve igre sa popusta padaju u backlog. Volim da odigram dok mi je interesovanje sveze, samim tim mi je i ugodjaj znatno znatno bolji.

Drugi razlog je sto zelim da podrzim devove i sam isprobam kakva je igra, dovoljno sam video i to je to sto sam ocekivao (za sada).

Vi kao da nikada niste pazarili Day 1 i da svi odmah stavljaju igre u backlog cim kupe neku novu igru. Kao sto sam rekao, backlog je meni uvek pun tih igara sa popusta, igrace se dok se ceka neki "bitniji" i zanimljiviji naslov (opet, za mene). Nema to veze sa viskom para, nestrpljenjem (kao da smo deca) i ostalim glupostima. Kao da smo neki sultani pa ne znamo sta cemo sa parama.....Ne znam odakle vam te ideje da svako ko ne pazari poput vas odmah ima visak para, ne moze da ceka i ne zeli da podrzi devove....Bezveze razmisljanje.

Zadovoljan sam kako radi kod mene, (uglavnom 1080ti ima problem, izgleda da je nesto do drajvera) za sada nikakve bagove nisam video (osim mozda mali glitch na teksturama) Igra je zabavna, tera na igru i jako jako atmosfericna. To je meni licno najbitnije. Igrao sam svakako smece koje kosta i po 10 dolara a ni dan danas nisu ispravljene stvari kako treba (godinama nakon izlaska). Ovde situacija (na samom izlasku) nije ni priblizno toliko losa koliko sam ja licno ocekivao citajuci neke recenzije. Naravno, to je moje licno iskustvo.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2018, 5:25   #225
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance



To je to

Igra nije tehnički savršena i dosta stvari će verovatno popraviti sa updejtima ali uvek će ona biti clunky. Uvek će tu biti neki NPC koji se zabada u zid ili u vrata dok mu lootujem sobu XD ali to je nekako i zastitni znak istocno/centralno-evropskih igara.
Sve su to sitnice preko kojih ja licno mogu da predjem jer igra nudi stvarno odličan i mehanički dobro potkovan gameplay koji ima dovoljnu dozu realizma.
Sjajano odrađeni questovi koji su planski dizajnirani sa mehanikama koje igra nudi i poseduju ogromnu slobodu prilikom rešavnja sa minimalnimm handholdingom.
Dobar game, treba je ispostovati kao i tim koji je se usudio da rizikuje u pojedinim delovima sto je danas retkost. Pa ako se svremena na vreme mount zaglavi na stepenice ili igra crashuje a zadnji potion save popiven prije 20min do q. Kome smeta tu je Horizon Zero Dawn , čuo sam da je dobar RPG.
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2018, 9:18   #226
2SaiNt4U
Starosedelac
 
Član od: 1.2.2009.
Poruke: 2.629
Zahvalnice: 525
Zahvaljeno 1.136 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

Sto se tice day 1,..

@pera

35,384 backers pledged £1,106,371 to help bring this project to life.

- znaci, taj okvirni broj ljudi ima steam key, rezervisan od pre jos par godina.
- nema slicne igre sa ovakvim izvodjenjem
- 90% ljudi koji igraju day one ne rade za 300e mesecno.
- treba podrzati ovakve izdavace, i platiti punu cenu u startu, oni ne opstaju zbog "tvoje" kupovine za 10$ na g2a.
- btw, siguran sam da si svaki BF do sada uzeo day 1, a tamo sigurno znas koje ces smeće dobiti.
2SaiNt4U je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2018, 11:22   #227
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

Jos i da dodam da je igra kod zvanicnog resellera (GMG) mogla da se pazari za nekih 40 dolara. Kao i jako puno drugih igara. To mu je u startu nekih 25 % popusta sa onim kuponima. Jos dolari. Samo na Steamu je puna cena, a svi znamo da Steam uzima oko 30 posto.
Znaci igra je vec na popustu ako pazaris pametno a devovima ide ista suma novca (posto se ne daje Steamu, a GMG uzima manji procenat)
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2018, 11:27   #228
helen
Veteran
 
Član od: 8.1.2009.
Lokacija: Nbg
Poruke: 581
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 107 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Jos i da dodam da je igra kod zvanicnog resellera (GMG) mogla da se pazari za nekih 40 dolara. Kao i jako puno drugih igara. To mu je u startu nekih 25 % popusta sa onim kuponima. Jos dolari. Samo na Steamu je puna cena, a svi znamo da Steam uzima oko 30 posto.
Znaci igra je vec na popustu ako pazaris pametno a devovima ide ista suma novca (posto se ne daje Steamu, a GMG uzima manji procenat)
Na PSN je 59.99 (USD,EUR,GBP). Zato je najveći fokus na konzolnim igračim jer oni hteli ne hteli moraju platiti punu cenu.
Naravno, moguće je malo oboriti cenu preko PSN kodova i preko share-a, al to je već druga priča.
helen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2018, 14:53   #229
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

Najavljen neki 'masniji' PATCH? Imam 2 razloga sto pitam Da bi uskladio koliko vremena cu provesti sa ACO koji je zarazan, a drugo...novi drajveri...malo peglanja...koji FPS veci....nije na odmet malo sacekati...( bas tesko cekati uz ACO i drugi prelazak MAFIA serijala )
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2018, 15:45   #230
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

Rekli su da ce patch izaci za (oko) dve nedelje.
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Leonida na korisnoj poruci:
Shonkas (14.2.2018)
Stara 14.2.2018, 16:09   #231
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

Citat:
helen kaže: Pregled poruke
Na PSN je 59.99 (USD,EUR,GBP). Zato je najveći fokus na konzolnim igračim jer oni hteli ne hteli moraju platiti punu cenu.
Naravno, moguće je malo oboriti cenu preko PSN kodova i preko share-a, al to je već druga priča.
Na srecu PC je nesto drugo (makar za sada )

Ako neko zeli da malo popravi FPS, mozda ovo pomogne. Ja cu probati danas

http://steamcommunity.com/app/379430...2332341063477/


http://steamcommunity.com/app/379430...2332340601553/
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2018, 17:38   #232
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

Najveci fokus je na konzolnim igracima zato sto njih mnogo vise kupi. Vise para ide developerima po prodatom PC primerku nego po prodatom konzolnom iako je na konzoli skuplje.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2018, 18:29   #233
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.262
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

Citat:
2SaiNt4U kaže: Pregled poruke
Sto se tice day 1,..
@pera
35,384 backers pledged £1,106,371 to help bring this project to life.
- znaci, taj okvirni broj ljudi ima steam key, rezervisan od pre jos par godina.
- nema slicne igre sa ovakvim izvodjenjem
Ok.
Citat:
2SaiNt4U kaže: Pregled poruke
- 90% ljudi koji igraju day one ne rade za 300e mesecno.
Ti isti nemaju PC i Steam nalog da igraju ovu igru. Tako da nisu relevantni.
Citat:
2SaiNt4U kaže: Pregled poruke
- treba podrzati ovakve izdavace, i platiti punu cenu u startu, oni ne opstaju zbog "tvoje" kupovine za 10$ na g2a.
Sajtove kao što su g2a ne treba ni podržavati. I ja sam lično prestao.
Citat:
2SaiNt4U kaže: Pregled poruke
- btw, siguran sam da si svaki BF do sada uzeo day 1, a tamo sigurno znas koje ces smeće dobiti.
Babe i žabe druže. Babe i žabe... A već sam i napisao u mom prvom postu da ne može da se poredi MP i SP igra.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2018, 1:44   #234
Psycho13
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.3.2009.
Poruke: 3.590
Zahvalnice: 2.048
Zahvaljeno 971 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

Igra izgleda sjajno, koliko vidim samo su bagovi problem, gameplay i pricu svi koji su igrali na sva usta masovno hvale. Steta sto je igra zahtevna pa necu moci na mom krsu da je poteram, al definitivno ce biti na meniju kada se nabavi nov PC. Ovo je TES VI u nedostatku istog!
Psycho13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2018, 19:37   #235
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

Ja imam samo utiske o performansama, posto nisam odmakao od prve scene, jel nemam sad vremena da igram.

Na ultra presetu, prva scena u kuci kod majke, frame rate malo ispod 30fps. Napolju, na otvorenom, preko 50fps.

Na high, u kuci oko 48fps, napolju oko 60fps (ne stalnih). Sve testirano u 1080p.

Tolko ok mene. ROG laptop sa GTX 1060.


EDIT:
Ovo je inace trebalo da bude postavljeno u sredu, ali je u medjuvrenu stradao forum. Jos nisam stigao da igram vise.

Poslednja ispravka: player1 (17.2.2018 u 19:56)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2018, 20:38   #236
helen
Veteran
 
Član od: 8.1.2009.
Lokacija: Nbg
Poruke: 581
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 107 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

Ja sam nastavio sa igranjem-5 sat za sada samo utisci..

Sve radi kao sat, nijednog jedinog baga za sada, osim jednog zaglavljivanja (uska vrata). Čak mislim da je ovo ispeglanije od mnogih AAA naslova.

Grafički gledano izgleda odllično, konkretno na PS4 radi u 900p (PS4 Pro radi u 1080p), sve je stabilno, bez štucanja.

Malo je neumesno što se poredi saWitcher 3 i Skyrim . KC je dosta zrelija igra, traži strpljenje, ne možete da se makljate sa 10 ljudi bez posledica. Vide se Gothic uticaji.

Bez problema GOTY 2018 i pravi primer kako se pravi RPG.

Inače čime se ljudi bave:
https://abload.de/img/kingdomcomesjwgamingpp3s0f.jpg
helen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku helen na korisnoj poruci:
Leonida (17.2.2018)
Stara 17.2.2018, 21:21   #237
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

Skript, sa reddita

nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2018, 3:23   #238
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

Ja oslepeo uz igru ovih par dana, nista drugo ni ne igram Bagova ima, ocigledni su, performanse nisu bas najsjajnije....Ali je sama igra odlicna. Prica zanimljiva, vise nacina za resavanje, briga o oklopu, izgledu, pranju i stanju je prica za sebe. Pa cak i cenkanje sa trgovcima ume da bude igra za sebe. Borba zaista zahteva vezbu i cim pohvatas osnove krece jos zanimljivije. Nije tu samo uvezbavanje vaseg lika kroz trening (ali pravi trening, gde idete protiv ucitelja i gde vremenom i uspesnim napadima dobijate iskustvo) vec i uvezbavanje samog igraca koji kontrolise lika.

Ludo i nezaboravno kada udjete u klinc sa nekim malo tezim protivnikom, vidite da se zalece na vasu desnu stranu, a vi korak u levo i udarac po desnoj strani vrata....Protivnik pada kao klada, jer nema veriznjacu oko vrata niti slem Uf, ludacki osecaj
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2018, 11:09   #239
night
Veteran
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Niksic
Poruke: 842
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 99 puta na 70 poruka
Određen forumom Kingdom Come: Deliverance

Ja ne prekidam da igram od kada je izašla..Da se ne lažemo ima bagova, AI je loš, pa se od svake grupe razbojnika na šumskim putevima može dobro zaraditi od opreme, jer na foru odvajanja jednog po jednog se lako rešavaju stvari.Većina trejdera je tankog buđelara osim armorsmitha i weapon trejdera u Rattay.Igram na 4K pa me opčinjavaju scene na svakom ćošku.Priča je vrh!

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
night je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2018, 11:43   #240
helen
Veteran
 
Član od: 8.1.2009.
Lokacija: Nbg
Poruke: 581
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 107 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

@night

Koliko frejmova u proseku dobijaš sa svojom mašinom?
helen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Medieval II Total War DukeofSerbia Strateške igre 1963 19.4.2023 14:53
Kingdom Wars 2: Battles Malik Tintilinic Strateške igre 4 31.1.2023 13:27
Kingdom rush problem King91 Igre za mobilne telefone 1 28.1.2015 11:40
Kingdom Heroes Leon da Vinci MMORPG igre 1 29.7.2010 12:32
Majesty 2: The Fantasy Kingdom Sim DeCoy Strateške igre 8 8.11.2009 2:47


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com