Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.7.2015, 8:23   #21
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dishonored II: Darkness of Tyvia

Citat:
efil82 kaže: Pregled poruke
Je l se zna odakle njoj moci Outsider-a?
To mi jedino bilo wtf u tom trejleru.
Nisam igrao DLC-ove za kec al ne verujem da je tu nesto objasnjeno..
Pa isto kao sto ni za Korva nije bas objasnjeno (mozda i gresim ). Uostalom, zna se da je Emili

Spoiler za Spojler za prvi Dishonored:
njegova cerka


Tako da je verovatno zbog toga.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2015, 10:14   #22
Al Capone
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 361
Zahvalnice: 449
Zahvaljeno 174 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Dishonored II: Darkness of Tyvia

Nema sta da se objasni, znak dobiju oni koji su interesantni outsideru (ni u kecu nije objasnjeno zasto su njih cetvoro dobili znak).
Al Capone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2015, 14:56   #23
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Dishonored II: Darkness of Tyvia

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Uostalom, zna se da je Emili

Spoiler za Spojler za prvi Dishonored:
njegova cerka

Je'l to sigurno? Ne mogu da se setim da je negde pomenuto u igri.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2015, 16:02   #24
mesomebody
Veteran
 
Član od: 31.3.2011.
Poruke: 560
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 488 puta na 217 poruka
Određen forumom Re: Dishonored II: Darkness of Tyvia

Sigurno je, provlači se više puta kroz prvu igru. A što se sposobnosti tiče, da im onaj lik. Jednostavno "igraju" kako on svira (ne doslovno, ali u njegovom interesu).
mesomebody je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2015, 16:05   #25
Al Capone
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 361
Zahvalnice: 449
Zahvaljeno 174 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Dishonored II: Darkness of Tyvia

Citat:
mesomebody kaže: Pregled poruke
Jednostavno "igraju" kako on svira (ne doslovno, ali u njegovom interesu).
Ne moze biti dalje od istine. Niti oni igraju kako on svira (otud i sloboda igraca u donosenju odluka i njegovi komentari na te iste odluke) , niti on ima interes (bar u igri nije prikazan). Nego bas suprotno. On samo da moci likovima koji su mu zanimljivi (i/ili koji se nalaze u zanimljivoj situaciji) i posmatra sta ce oni uraditi sa mocima koje im je dao.
Al Capone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2015, 19:26   #26
mesomebody
Veteran
 
Član od: 31.3.2011.
Poruke: 560
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 488 puta na 217 poruka
Određen forumom Re: Dishonored II: Darkness of Tyvia

Pa ako ja stavim hrčka u prostoriju koju sam napravila za njega i ubacim mu prepreke pa ga posmatram kako se ponaša, zar taj hrčak, na koju god stranu otišao i kako god se ponašao ne radi u suštini ono što ja hoću?

To što ti pišeš je u mnogome ono što sam mislila, ali eto izgubilo se u prevodu.

Kakva god mitologija bila u knjizi, filmu, igri, ljudi uvek igraju kako bogovi (ili superiorine rase) hoće, čak i kad misle da rade suprotno od toga. Jer ako bi čovek nadmudrio to superiorno biće i na neki način ga iskoristio ili pobedio, onda je to biće zapravo inferiorno u odnosu na čoveka.

Da glavi lik nije radio kako je po volji onog ko mu je dao moći, te moći bi mu bile oduzete ili bi završio mnogo gore.
mesomebody je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2015, 22:55   #27
Al Capone
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 361
Zahvalnice: 449
Zahvaljeno 174 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Dishonored II: Darkness of Tyvia

Citat:
mesomebody kaže: Pregled poruke
Pa ako ja stavim hrčka u prostoriju koju sam napravila za njega i ubacim mu prepreke pa ga posmatram kako se ponaša, zar taj hrčak, na koju god stranu otišao i kako god se ponašao ne radi u suštini ono što ja hoću?
Ne radi ono sto ti hoces nego ono sto moze, taj hrcak je zarobljen. Likovi u DH-u kojima je outsider dao moc su susta suprotnost od tvog hrcka, ti si tvom hrcku ogranicila kretanje i mogucnosti, dok su se likovima u igri prosirile mogucnosti. Primer je besmislen i sa te strane sto je hrcak zivotinja Outsider ne zna sta ce likovi kojima je dao moc da urade,sto mu je interesantno (razlog zbog kojeg im je i da moc),kao sto je i sam vise puta rekao.


Citat:
mesomebody kaže: Pregled poruke
Kakva god mitologija bila u knjizi, filmu, igri, ljudi uvek igraju kako bogovi (ili superiorine rase) hoće, čak i kad misle da rade suprotno od toga.
Besmislena i netacna tvrdnja, lore raznih izmisljenih svetova se znatno razlikuje,kao i uloga i moc bozanskih stvorenja.
Citat:
mesomebody kaže: Pregled poruke
Jer ako bi čovek nadmudrio to superiorno biće i na neki način ga iskoristio ili pobedio, onda je to biće zapravo inferiorno u odnosu na čoveka.
Moram da kazem da je i ovo netacno Prvo superiorno bice u kom smislu? Drugo, apsolutno je netacno i naivno reci da ,ako te neko prevari,iskoristi ili pobedi u bilo cemu da je superioran (opet, u kom smislu superioran). Najbolji primer moze da bude sport. Superiorni sportisti i sportski timovi i dalje gube, od inferiornijih(slabijih,losijih) spotista/timova.
Primer gde smrtnik pobedjuje bozanstvo https://youtu.be/7xoSNrisyYI?t=175

Citat:
mesomebody kaže: Pregled poruke
Da glavi lik nije radio kako je po volji onog ko mu je dao moći, te moći bi mu bile oduzete ili bi završio mnogo gore.
Ovo nema veze sa loreom u Dishonored-u. Outsider nikome nije dao nikakvo naredjenje niti uputio pretnju. Sta vise, pitanje je dal uopste moze da oduzme moc.

Poslednja ispravka: Al Capone (8.7.2015 u 23:24)
Al Capone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2015, 14:44   #28
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dishonored II: Darkness of Tyvia

Outsider je jos uvek misterija, tj. njegovi motivi nisu bas potpuno jasni. Tako da mislim da oboje prerano izvalacite zakljucke. Da li je on samo puki posmatrac, ili ima neku agendu.. to ce se tek videti. Za sada je Al Capone blizi istini, ali mozda ce vec u narednim igrama situacija biti bliza onome sto mesomebody tvrdi. Videcemo..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
mesomebody (9.7.2015)
Stara 9.7.2015, 16:18   #29
mesomebody
Veteran
 
Član od: 31.3.2011.
Poruke: 560
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 488 puta na 217 poruka
Određen forumom Re: Dishonored II: Darkness of Tyvia

@Al Capone

Opet nisi baš razumeo šta sam htela da kažem, ali nije ni bitno, neka ostane na tome.
mesomebody je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2015, 16:38   #30
Blaine
Član
 
Član od: 10.8.2012.
Poruke: 159
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 133 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Dishonored II: Darkness of Tyvia

Pokušavaš da uguraš svoja verska ubeđenja u lore igre.
Blaine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Blaine na korisnoj poruci:
Al Capone (9.7.2015)
Stara 9.7.2015, 19:01   #31
Al Capone
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 361
Zahvalnice: 449
Zahvaljeno 174 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Dishonored II: Darkness of Tyvia

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Da li je on samo puki posmatrac, ili ima neku agendu.. to ce se tek videti.
Ako pricamo za keca,a pricamo, nema nikakvu agendu (osim da zabavi sam sebe). Sad sta ce oni dodati u drugom,trecem ili desetom nastavku igre je totalno van teme.

@mesomebody
To sto si napisala ne moze da se razume na vise nacina Mozda se nisi najbolje izrazila.
Al Capone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2015, 20:28   #32
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dishonored II: Darkness of Tyvia

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
Ako pricamo za keca,a pricamo, nema nikakvu agendu (osim da zabavi sam sebe). Sad sta ce oni dodati u drugom,trecem ili desetom nastavku igre je totalno van teme.
Ili mozda agenda nije potencirana u kecu? Zato kazem da jos uvek ne mozes da donosis definitivne zakljucke u vezi outsider-a, a ti to cinis. Njegova uloga je veoma nedorecena- ponavljam, da li on samo zeli da zabavi sebe, ili tu ima neceg vise.. tek ce se videti.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2015, 22:09   #33
Al Capone
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 361
Zahvalnice: 449
Zahvaljeno 174 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Dishonored II: Darkness of Tyvia

A ja ti kazem da je to besmisleno. To mozes onda da kazes bukvalno za svaku igru,film... A sta ako u nastavku bude to i to?!
Mi pricamo o DH kecu,ne o DH kao serijalu. Tako da u DH-u on nema nikakvu agendu,dal ce se to promeniti izlaskom dvojke (gde ce oni npr. reci dao je Corvu moc da bi bla bla bla) je druga prica.

Poslednja ispravka: Al Capone (9.7.2015 u 22:16)
Al Capone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2015, 22:12   #34
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Dishonored II: Darkness of Tyvia

Outsider je u 1. delu bio tu uglavnom da kaže da li se krećete prema Low ili High Chaos i da komentariše vaše postupke. Evo vam i njegovi citati

http://dishonored.wikia.com/wiki/Out...rines/Speeches

Neki primer:

Citat:
gave you Delilah's name, and you followed it to this moment. You see now what hangs in the balance – Emily's life, Delilah's ambition, an empire in the act of crumbling. In your long life I've rarely seen you act with such consummate grace. I give my mark sparingly, and I don't play favorites but I will watch this... with unusual attention.
Citat:
Delilah knows you're coming, cutting a bloody path through the city in search of her. Your nastiest work in years. She's afraid of you. But Delilah is a brilliant woman. Her coven is rising, with her as the night star to guide them. And once she's hatched her new schemes, she'll have a different kind of power: An Empire instead of a coven. I wish you luck. I don't decide who wins and whose body gets tossed into the river to rot. But I do enjoy watching.

Poslednja ispravka: Ocelot (9.7.2015 u 22:25)
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ocelot na korisnoj poruci:
Al Capone (9.7.2015)
Stara 9.7.2015, 22:24   #35
Al Capone
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 361
Zahvalnice: 449
Zahvaljeno 174 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Dishonored II: Darkness of Tyvia

Citat:
Ocelot kaže: Pregled poruke
uglavnom da kaže da li se krećete prema Low ili High Chaos
Na kraju svake misije pise kakav je Chaos level.
Al Capone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2015, 22:27   #36
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Dishonored II: Darkness of Tyvia

Da, ali ti to mogu reći i njegovi komentari.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2015, 22:41   #37
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dishonored II: Darkness of Tyvia

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
Mi pricamo o DH kecu,ne o DH kao serijalu. Tako da u DH-u on nema nikakvu agendu,dal ce se to promeniti izlaskom dvojke (gde ce oni npr. reci dao je Corvu moc da bi bla bla bla) je druga prica.
A kada bi u dvojci saznao da ima neku agendu bukvalno od pocetka, da li bi to znacilo da u kecu nije imao bilo kakvu agendu, samo zato sto ona tada nije bila otkrivena? Ti kazes da on NEMA agendu u kecu, a ja ti kazem da je mozda ima, a da ti toga jos nisi svestan. To ti je kao u onim filmovima kada se neki lik gotovo vise od polovine filma predstavlja da je neko drugi, da bi na kraju saznao, putem nekog twist-a, da je u pitanju potpuno druga osoba (npr. The Usual Suspects). Sve sto si do tog otkrovenja znao i mislio pada u vodu, i u potpunosti se prekraja novim cinjenicama. Zato treba sacekati da se okonca serijal, da se sazna prava priroda outsider-a, pre nego sto se upustamo u ovakve rasprave..

Inace, ja ocekujem da ce on imati mnogo vecu ulogu u celokupnoj prici..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2015, 23:01   #38
Al Capone
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 361
Zahvalnice: 449
Zahvaljeno 174 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Dishonored II: Darkness of Tyvia

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
A kada bi u dvojci saznao da ima neku agendu bukvalno od pocetka, da li bi to znacilo da u kecu nije imao bilo kakvu agendu, samo zato sto ona tada nije bila otkrivena?
Naravno da ne. Ali da li bi u kecu imao agendu ,ako bi u dvojci saznao da ima neku agendu bukvalno od pocetka, da bi u trojci saznao da ipak nema agendu? Shvatas na sta ciljam? Onda bukvalno nikad ne bismo ni mogli da diskutujemo

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Ti kazes da on NEMA agendu u kecu, a ja ti kazem da je mozda ima, a da ti toga jos nisi svestan. To ti je kao u onim filmovima kada se neki lik gotovo vise od polovine filma predstavlja da je neko drugi, da bi na kraju saznao, putem nekog twist-a, da je u pitanju potpuno druga osoba (npr. The Usual Suspects).
Pazi ja se u sustini slazem sa tobom, donekle. Dobar ti je primer, evo i zasto, DH2 nije isti "film". To je nastavak. Ja pricam za DH1. Dal ce u DH2 otkriti da on ima neki "master plan" od pocetka? Apsolutno moguce (iako se iz keca nikako ne moze zakljuciti tako nesto).
Al Capone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2015, 23:26   #39
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dishonored II: Darkness of Tyvia

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
Dal ce u DH2 otkriti da on ima neki "master plan" od pocetka? Apsolutno moguce (iako se iz keca nikako ne moze zakljuciti tako nesto).
Ja sam napisao da je tvoja verzija za sada bliza istini, ali da to moze da se promeni za 360 stepeni vec u narednoj igri. U tom slucaju, iako mislis da si sada u pravu na osnovu onoga sto znas, bio bi svestan da si prvobitno pogresio, iako to tada nisi mogao da znas. Upravo zato treba izbeci kategoricke tvrdnje i raspave u vezi necega sto je jos nepoznanica. This is some crazy mind blowng sheat!
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2015, 23:32   #40
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Dishonored II: Darkness of Tyvia

360 stepeni te vraća na početak.

Čak i da urade takav tvist, po meni bi bilo baš glupo. Mislim da bi morali mnogo da promene Outsidera.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dishonored nameless1 Akcione igre 1016 9.12.2021 21:57
World Of Darkness Bathoryy MMORPG igre 10 15.4.2014 20:46
Blade of Darkness MULTIPLAYER ktulu Online susreti 3 8.8.2012 17:21
Darkness Within 2: The Dark Lineage draske73 Avanturističke igre 19 8.8.2010 1:36
World of darkness deff Opšta kultura 3 29.7.2010 11:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com