Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Osnovne komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Osnovne komponente Saveti u vezi sa kupovinom osnovnih komponenti računara: procesora, ploča, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.12.2016, 12:41   #1
ETR1
Banned
 
Član od: 7.9.2012.
Lokacija: Usa
Poruke: 818
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 151 puta na 129 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ETR1 Slanje poruke preko AIM-a korisniku ETR1 Slanje poruke preko Yahooa korisniku ETR1 Slanje poruke preko Skypea korisniku ETR1
Određen forumom Kompatibilnost memorije

Da li bi ova memorija kingston kvr800d2n6/4g (4 gb 800 mhz) odgovarala mojoj matičnoj msi k9n neo v3 ako uzmem 2 modula? Zbunjuje me pošto u nekom oglasu piše da je to za amd brend serverske mašine i da se na retko kojoj ploči izvuče maksimum. A gledajući spec matične, izgleda da može, ništa mi nije jasno.

I da ne otvaram još jednu temu, da mi kažete koja je najbolja grafička za nadogradnju na spomenutoj ploči sa amd athlon 64 x2 4800+ procesorom, a da joj ne treba dodatno napajanje, pošto ne bih baš da još opterećujem ovog kineza i da nije usko grlo sa procesorom? Sadašnja je palit 8600gt 512 mb 128 bita.
ETR1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2016, 14:22   #2
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: Kompatibilnost memorije

Citat:
ETR1 kaže: Pregled poruke
Da li bi ova memorija kingston kvr800d2n6/4g (4 gb 800 mhz) odgovarala mojoj matičnoj msi k9n neo v3 ako uzmem 2 modula? Zbunjuje me pošto u nekom oglasu piše da je to za amd brend serverske mašine i da se na retko kojoj ploči izvuče maksimum. A gledajući spec matične, izgleda da može, ništa mi nije jasno.

I da ne otvaram još jednu temu, da mi kažete koja je najbolja grafička za nadogradnju na spomenutoj ploči sa amd athlon 64 x2 4800+ procesorom, a da joj ne treba dodatno napajanje, pošto ne bih baš da još opterećujem ovog kineza i da nije usko grlo sa procesorom? Sadašnja je palit 8600gt 512 mb 128 bita.
Po specifikacijama i posto sam guglao to je obican value model koji je pin kompatibilan sa tvojom plocom i jeste ddr2. Trebalo bi da radi normalno.

Sto se upgrejda grafe tice, tvoj odgovor je AMD RX460, imaju i 2 i 4gb verzije s tim sto je bolje ici na 4gb verziju. Karta je vrlo mali potrosac, mnogi modeli ne traze dodatni 6pinski konektor, performanse su blizu GTX 950. Imaj u vidu da ti je ta platforma davno prevazidjena, ploca, procesor su prestari i bice usko grlo grafi i bilo kakvom modernom igranju ili ozbiljnom radu. Po meni se nikakvo dodatno ulaganje u taj komp ne isplati, ja bih to probao da prodam za koliko mogu, mozda i 100e ako izvuces, i onda na sajtovima tipa kupujem-prodajem nadji dobru polovnu masinu(ili samo plocu procesor, ram) gde imas intel Core i5 2xxx i novije i neku solidnu grafiku, ljudi cesto prodaju cele masine sa boljom grafom od tvoje ili plocu i procesor vrlo jefino, bolje probaj da se ratosiljas tog prastarog AMD-a pa onda radi upgrejd grafe. Za manje od 300e minus pare ako prodas tvoj komp mozes da imas solidnu masinu. Bez toga, samo bacas pare, ta masina sa tim procesorom moze da sluzi samo za surf i filmove. Predji na moderan mnogo jaci komp pa onda mozes da razmiljas o upgrejdu. Svi ovi noviji intel procesori iz tih serija dolaze za integrisanom grafikom ako ti treba za prvu pomoc...
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ukimafija na korisnoj poruci:
ETR1 (26.12.2016)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kompatibilnost RAM memorije usercina ŠDK - Osnovne komponente 2 27.11.2015 22:55
Kupovina RAM memorije ZvOnKo650 Osnovne komponente 1 30.12.2009 1:12
Rizik u slučaju nekompatibilnosti memorije M1los Osnovne komponente 14 15.12.2007 23:33
Taktovi memorije? Repa88 Osnovne komponente 0 27.3.2007 16:15
Overclock DDR memorije! sasha vukelic Overklok 13 28.12.2005 16:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com