Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Foto i audio/video

ŠDK - Foto i audio/video Saveti u vezi sa kupovinom fotoaparata, Televizora, MP3 i DVD/DivX plejera...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.6.2023, 2:29   #1
dixy88
Član
 
Član od: 4.4.2010.
Poruke: 64
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Izbor televizora 32"-40" za dnevnu sobu.

Zdravo,

Razmisljam neko vreme da uzmem novi SmartTV, u nekoj velicini koje sam napomenuo u naslovu.

Cesto mi iskacu Tesle, Hisense - sa Teslom sam zadovoljan donekle.
Ono sto je problem kod ovih uredjaja jeste sto 32" nema FullHD (4k me ne zanima toliko), za razliku LGa koji nudi to ali vecina ljudi je protiv LG zbog webOS.
Sa druge strane Tesla 40E635BFS mi se cini dobar po utiscima, ali ljudi govore da su lutrija ti televizori a i 40" je max limit za ovu moju garnituru u dnevnoj sobi.

Naisao sam na JVC LT-32VAF3200 - kakva su misljenja za ovaj?

Unapred hvala za preporuke!
Dimitrije
dixy88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2023, 18:30   #2
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Izbor televizora 32"-40" za dnevnu sobu.

pre svega, sve ti je to lutrija, gledaj da narucis online da mozes bez frke da vratis u roku od dve nedelje ako nesto ne valja.

ako nemas neke spektakularne zahteve od tv-a, uzmi najvecu velicinu koju mozes za prostor za koji je.

ja ne vidim poseban problem sa webos-om. jedino ako imas neke specificne zahteve od tv-a pa da ganjas android. ali to ne znaci da preporucujem, niti da ne preporucujem lg.

uglavnom blagu prednost dam samsungu u odnosu na lg od tih poznatijih marki. soni bude preskup gualvnom nedovoljno opravdano. od ostalih mozda ti je hisense bezbedniji, a mozda i tcl iza njega. ima i ljudi koji kazu da je tesla ok, pa cak i fox. tako, tim nekim redom mozda. jvc mi je totalna nepoznanica, ja ga iz predostroznosti ne bih.

ako se pored svega ovog dvoumis, vidi dal neki ima duzu garanciju od dve godine.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2023, 11:03   #3
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Izbor televizora 32"-40" za dnevnu sobu.

Ja mogu da podelim utiske o HISENSE 32" 32A5710FA jer sam ga pre nekoliko meseci uzeo za sobu. Gledam ga sa neka 2.5-3m otprilike i sa te daljine se ne vidi da li je 720p ili 1080p. Znači bukvalno uveče gledam nešto u dnevnoj sobi na 55" 4K i onda pređem u spavaću i ne primetim da taj 720p TV ima nižu rezoluciju jer mu je dijagonala taman dovoljno mala da je to sasvim dovoljno. Slika mu je inače dobra, Android OS ima svakojake aplikacije i uglavnom radi OK ali ponekad zamrzne YT ili Netflix pa moram da ih restartujem. LG u dnevnoj ima WebOS i to radi pouzdanije - mada možda zato što je sam TV mnogo skuplji, ne mogu da tvrdim da svaki WebOS na svakom modelu radi tako.

Mada iskreno, ja bih LG u toj cenovnoj kategoriji zaobišao. Više mojih ličnih poznanika je imalo problema sa njima i pozadinskim osvetljenjem mnogo brzo posle isteka garancije pa to iskošta 30-40€ da se zameni u servisu. Skoro je i član foruma u drugoj temi isto javio da mu je crklo osvetljenje na LG. Nije smak sveta ali smara i nema razloga da im se to toleriše.

Za Fox i Teslu treba znati samo da oni nemaju svoju proizvodnju već lepe nalepnice na razne kineske TV-e. To samo po sebi nije problem i imaju dobrih modela. Moji matorci imaju jedan Tesla koji radi odlično i traje evo već 3 god bez problema. Fox iste cene u drugoj sobi je bio krš neviđeni koji se kvario 2 puta u garanciji i treći put odmah posle isteka, a daljinac skoro da je nefunkcionalan koliko loše reaguje na komande. Problem je što takav vid poslovanja znači da jedan TV može da im bude dobar (ili loš) a drugi nabavljen od drugog kineskog proizvođača da nema ništa zajedničko sa njim, ni kvalitet slike, ni izrade, ni trajanje.

Hisense je barem pravi brend, znaš da uvek kupuješ TV jednog istog proizvođača koji se pokazao kao solidan i nebi trebalo biti nekih prevelikih iznenađenja i varijacija u kvalitetu. Ne znam kakva je dugotrajnost Hisense, relativno je mlad brend na našem tržištu pa nema toliko priče o tome, videćemo. Teško da može lošije od LG-a te cene.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2023, 17:13   #4
ognjen_ogi
Veteran
 
Član od: 11.6.2007.
Lokacija: Von Braun
Poruke: 733
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 138 puta na 126 poruka
Određen forumom Re: Izbor televizora 32"-40" za dnevnu sobu.

Ma da, sta mu fali.Ja vec spremam zamenu za Sony kdl550c 48 inca,tu ce da
upadne neki Fox 55-ica 4k android tv.
ognjen_ogi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2023, 23:47   #5
dixy88
Član
 
Član od: 4.4.2010.
Poruke: 64
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Izbor televizora 32"-40" za dnevnu sobu.

Hvala na podeljenim savetima
Gledam ovaj Hisense:
https://gigatron.rs/televizori/hisen...a-smart-416149

Ne izgleda lose za te pare, jos je OS - mada uvek ima zaljenja da Youtube, Netflix seckaju i td...
dixy88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2023, 0:24   #6
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Izbor televizora 32"-40" za dnevnu sobu.

Kod ovog mog ne secka uopšte. Sve dok radi slika je glatka, samo ponekad zamrzne cela aplikacija i ugasi se... i onda je upališ ispočetka. Ne mogu da kažem da se to često dešava, ali i ne koristim ga često pa ono... Ali mislim da znam na kakvo se seckanje žele, to sam video na TCL-u jednom.

Uglavnom, najbolji je ovaj savet da kupiš TV online pa imaš 14 dana da ga vratiš ako ti nešto smeta.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2023, 10:56   #7
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Izbor televizora 32"-40" za dnevnu sobu.

Zamena pozadinskog osvetljenja u servisu kosta, nazalost, vise od tih 30-40 eur za dijagonale vece od 32 incha. Samo novo pozadinsko osvetljenje za npr LG 42 incha kosta na KP oko 5k dinara - bez rada majstora. Majstor uzme za popravku oko 100 eur (uz njegove led trake tj diode). Fora je sto oni uglavnom ne menjaju sve led trake vec cak i samo diode pa je trajnost takve intervencije upitna - a kosta 25 odsto cene novog uredjaja tj polovinu cene nekog no name modela.
LG od 40-43 incha koji kosta oko 40-45k dinara prosto ne sme da ima takve probleme. Servis za taj novac televizora te cene je skoro neisplativ - osim ako covek to sam uradi pa kosta znatno manje. Narucio sa aliexpressa led trake za ca. 20 eur pa cu menjati sam.
Sto se FOX-a tice: uzeo 42AOS430E i utisci su "koliko para toliko muzike" ali generalno za te pare dobra kupovina i u sustini sam dobio ono sto sam ocekivao (a znao sam sta da ocekujem). Uglovi gledanja su prilicno losi (nije mi bitno jer ga gledamo iz idealnog ugla), sam panel ok, osvetljenost ok, zvuk odlican, daljinac solidno kilav ali uz malo navikavanja upotrebljiv. Zamrzavanja YT, Netflix i sl nema ni u tragovima.
Kada sam startovao TV po ubacivanju kartice ponasao se skroz cudno, sam se gasio pri menjanju kanala, daljinac je prosto divljao. Ipak, prema savetu korisnicke podrske koja je odlicna, posle vadjenja kartice i ponovnog stavljanja uz iskljucivanje iz struje sve je proradilo super. Daljinac je jos malo divljao (mislim da se Android ili neki servis apdejtovao tada) i konacno proradio kako treba i sada radi super s tim sto se mora uperiti bas u TV (to je i najveca zamerka jeftinijim modelima televizora ali i stvar navike). Ni z od zamrzavanja, crnih ekrana i sl. Televizor radi stabilno i pouzdano.
Ove jeftinije televizore bi bilo pametnije koristiti uz TV box provajdera jer je tada menjanje kanala brze. To generalno vazi za sve televizore.

Poslednja ispravka: Laskaris (5.6.2023 u 11:03)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
polarnimeda (5.6.2023)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
5.1 zvucnici za dnevnu sobu slavkostorm ŠDK - Zvuk na računaru 12 30.6.2022 17:45
PC za dnevnu sobu aputic ŠDK - Osnovne komponente 4 1.6.2009 21:16


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com