Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.7.2009, 17:01   #1
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Post Omega Cassiopeia

U pitanju je Omega Cassiopeia OK-327. Uzeo sam je danas s obzirom da je Genius počeo da mi riknjava.

Gledajući slike, zaključio sam da je tastatura identična OCZ-ovom Illuminati modelu, uz jednu bitnu razliku. Jeftinija je oko 1000 dinara. Platio sam je 2424 dinara, a, koliko znam, OCZ se ne prodaje po ceni nižoj od ~3500 dinara. Za ime radnje mi se obratite preko PM-a, ukoliko ste zainteresovani.

Pošto sam probao OCZ Alchemy Elixir (Illuminati sam samo video), mogu da kažem da je Omega vrlo slična što se tiče dugmića. Dakle, u pitanju su polugumirani dugmići (da se tako izrazim), specifičnog hoda koji ume da bude neobičan u prvim danima korišćenja. Na pojedinim mestima se ne vide najjasnije slova ili brojevi na tasterima, pa se nadam da će na tome i ostati, tj. da se neće brzo izlizati od korišćenja. Prilično je tiha, valjda zbog te delimične "tromosti" dugmića, izuzev tastera Space koje proizvodi "tup" zvuk. Dugmići su standardno raspoređeni, po meni prirodnije nego na Elixir modelu, verovatno zbog manjka onih plavih, user defined hotkeyeva. Space je, kao što je robertz napomenuo, malo više izdignuto nego što treba, ali ne smeta pri kucanju. Takođe mi se čini da su F i J malčice izdignutiji, za šta ne vidim razlog jer već imaju čuvenu "izbočinu" u vidu crte pri dnu tastera. Hotkeyevi brzo i dobro reaguju na komande bez instalacije ikakvih drajvera ili pratećeg softvera. Možda su oni za pojačavanje nešto labaviji nego što bi trebalo. Naslon na prednjem delu nije moguće skloniti i za sad mi je neobično kucanje sa naslonom za šake, ali ću se privići. Tastatura je standardne veličine uz prilično dugačak (1.8m) i fleksibilan USB kabl. Glavnu zamerku na kvalitet izrade bih uputio tome što se tastatura klacka - donji desni deo je izdignutiji. I to se da rešiti lepljenjem nečeg na gumenu "nožicu", ali je trebalo da to odrade oni, a ne ja.

Osvetljenje je vrlo dobro odrađeno. Pored toga što svetle dugmići, tastatura svetli i sa obe bočne strane i to u dve boje (crvena i plava). Osvetljenje je gotovo skroz ravnomerno na celoj površini tastature, mada mi se čini da je desni deo number pada i deo oko Caps Locka (dakle pri bočnim ivicama) nešto slabijeg intenziteta, ali ništa bitno slabijeg. Točkić kojim se reguliše nivo osvetljenja je upadljiv i nalazi se ispod number pada i Omega logoa, a levo od lampica za indikaciju Caps, Scroll i Number Locka. Pri isključivanju osvetljenja, potrebno je okrenuti točkić suprotno od smera kazaljke na satu, ali mi se ne dopada što nema "jasan kraj" pri gašenju, već je moguće natezati dugme još koji milimetar, što nepažljivima može da napravi problem. Pri nameštanju osvetljenja na najjače, ovog problema nema. Biranjem plave boje (uz pomoć zasebnog dugmeta za menjanje boje) i nameštanjem točkića na sam početak, dobija se utisak da dugmići svetle belom bojom, što jako lepo izgleda.

Što se tiče igara, tastatura se odlično pokazala. Da je kvalitet matrice na dobrom nivou dokazuje činjenica da nisam uspeo da je nateram da "brljavi" ni u PES-u, ni u Virtua Tennisu pritiskajući i kombinujući više tastera odjednom.

Pored cene, postoje još neke razlike između OCZ Illuminati i Omega Cassiopeia tastatura:
  • CD sa softverom koji se ne dobija uz Omegu
  • Plastika na naslonu (pa i na gornjem delu tastature, ako dobro vidim sa robertzove slike) je kod Omege gumirana, a kod OCZ-a je nešto glađa
  • Enter taster je kod Omege veći na račun manjeg Backspace tastera, a samim tim je i dugme sa kosom crtom drugačije raspoređeno na obe tastature (vidi slike)
  • Pozicija logoa
Sve u svemu, sjajna tastatura za te pare i ima moju preporuku. Sve zamerke koje imam su ili rešive ili su neprimetne većini, ali je na meni da ih pomenem.

Evo par slika tastature. Izvinjavam se na nešto slabijem kvalitetu slika, nisam trenutno imao bolji fotoaparat.


Poslednja ispravka: Partybreaker (20.3.2010 u 15:22)
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
dile (18.7.2009), pharaon.92.bc (19.7.2009)
Stara 5.3.2011, 18:55   #2
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Omega Cassiopeia

Evo, da podelim jednu zanimljivost sa vama. Omega kupljena datuma koji piše u prethodnoj poruci je dotrajala nakon ~1.5 godine korišćenja. Plastična "iglica" koja drži metalnu polugu kod space dugmeta se polomila. Nisam mogao da koristim space sem ako ga ne stisnem pri sredini što mi je smetalo.

Potegao sam garanciju, koja važi 3 godine. Dadoše mi skroz novu tastaturu, iako je praktično fizički kvar u pitanju. Zadovoljan novom-starom Cassiopeiom, koristio sam je nedelju dana otprilike.

Pošto kucam na slepo tek danas sam primetio da ima dva slova U. QWERTUU tastatura.



(slikano mobilnim telefonom, sry za (ne)kvalitet)



Ne smeta mi preterano, ali prosto ne mogu da verujem.

Možda bi trebalo da isporuče ovu pesmu uz Omega Cassiopeia UU edition:

uuu
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
Devilish Soldier (5.3.2011), JohnnyNT (21.6.2016), max888 (27.7.2011), pharaon.92.bc (9.3.2011)
Stara 5.3.2011, 19:34   #3
Devilish Soldier
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.1.2009.
Lokacija: Beograd, Borča
Poruke: 3.053
Zahvalnice: 787
Zahvaljeno 1.296 puta na 728 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Devilish Soldier
Određen forumom Re: Omega Cassiopeia

Zanimljivo ali kada pogledaš da si dobio novu tastaturu, "fizički je kvar", to što imaš dva U ne bi trebalo da predstavlja neki problem.

PS:

Dobar je kvalitet slike, oćeš da slikam ja mojim mobom da vidiš šta je (ne)kvalitet.
Devilish Soldier je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Devilish Soldier na korisnoj poruci:
Partybreaker (6.3.2011)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
ok-327, omega, review, tastatura, test, user

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Omega kopira najbolje? BAD BOY Brbljaonica 13 1.2.2010 0:52
Problem sa web kamerom Omega C119 Milivoj Kvarovi 2 28.4.2009 7:13
OMEGA drajveri !?! veseliburek Grafika 4 19.8.2008 5:50
Omega LightScribe Disk phoenix[illusion] Kvarovi 0 29.8.2006 9:14
Omega Drivers GrimReaper Grafika 20 21.7.2006 11:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com