Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu

Forum o forumu Pitanja, sugestije i problemi u radu s našim forumom

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.11.2007, 23:54   #741
aerochivija
Veteran
 
Član od: 19.3.2006.
Poruke: 498
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 762 puta na 295 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Citat:
AkulM kaže: Pregled poruke
Porazgovarao sam sa caletom i on kaze da ne zna detalje.Izgleda da me je zenuo.I dalje mogu da dam key sa kim ce moci da se updateuje i sve ali ipak nece biti 100% original .Sad sam stvarno ispao debil, ali sam i dalje spreman da pomognem i uplaticu ako budem mogao bar par stotina dinara.
Majstore, nemoj da se sekiraš! Tvoj pokušaj je nešto što je zlata vredno (kako reče JFK, "Bolje je ne uspeti nego ne pokušati!"). Dobro je da ima i pravih prijatelja od znanja, koji su ti na vreme skrenuli pažnju na neke stvari. Uostalom, mene su oduvek učili da se mladosti mnogo toga prašta.
Live straight, be cool and let the good times roll!
aerochivija je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku aerochivija na korisnoj poruci:
AkulM (16.11.2007), Spawn BG (16.11.2007)
Stara 19.11.2007, 13:57   #742
Kaiser Soze
Član
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: 524570
Poruke: 496
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Kaiser Soze
Određen forumom Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Nije sad red da opet pocinjem da bitchujem o necemu sto sam rekao 5-6 strana ranije ( ako nije obrisano ), a to je da ce ovi klinci docekati WiMax kao standard u trenutku kada se skupe pare, odnosno stvari organizuju.

Sto sam naveo pre 2 meseca ( a mozda i vise ) organizacija je truba, na zalost.

Za slucaj da neko pocne da prica, a zasto ne kazes kako treba, odmah da odgovorim, vec sam napisao.
Kaiser Soze je offline  
Stara 19.11.2007, 16:39   #743
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: PREDLOG: Sklopimo računar sa srcem Foruma Sveta Kompjutera!

Citat:
Kaiser Soze kaže: Pregled poruke
Nije sad red da opet pocinjem da bitchujem o necemu sto sam rekao 5-6 strana ranije ( ako nije obrisano ), a to je da ce ovi klinci docekati WiMax kao standard u trenutku kada se skupe pare, odnosno stvari organizuju.

Sto sam naveo pre 2 meseca ( a mozda i vise ) organizacija je truba, na zalost.

Za slucaj da neko pocne da prica, a zasto ne kazes kako treba, odmah da odgovorim, vec sam napisao.

SRPSKA PESMA

Na starom seoskom rubu
vrba listala u trubu.

Đuro Damjanović
Simke je offline  
Stara 26.11.2007, 16:46   #744
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

ljudi 26.11 je danas , sta se dogadja sa ovom akcijom, meni izgleda da je bas zamrla. Po nekom planu u ovo vreme smo vec trebali da imamo kupljen racunar.
Imam neka pitanja , ciji bi odgovori bili korisni svima :

1. Da li se uzima crt ili tft monitor?(znam da je bilo velike rasprave ali mesto ne vidim da smo se definisali)
2. Sta se kupuje od perifrenija?
3. Da li smo kupili kuciste koje treba da se moduje? Ako nismo ajmo makar to da odlucimo da bi proces mogao da pocne.
4. Vidim da u ostalim temam vezanim za ovu akciju ima bas dosta sadrzaja, pa me zanima da li ce se ceo neaci u kompjuteru ili ce proci neki proces selekcije?

Evo ja sam smislio neku konfiguraciju:

AMD x2 4000+
Biostra TA690G
1GB 800MHZ
Codegen briza (moze lepo daq se moduje a i deci ce biti zanimljiv plavi kuler sa prednje i gornje strane)
WD 160GB

to je oko 270E
nikola87 je offline  
Stara 26.11.2007, 21:49   #745
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Pa zar ne bi trebao da je budzet makar 500 evra? I da u to ukljucimo barem neku odvojenu grafiku...
Dimo je offline  
Stara 27.11.2007, 0:56   #746
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
Pa zar ne bi trebao da je budzet makar 500 evra? I da u to ukljucimo barem neku odvojenu grafiku...
Pa trebao bi da jeste, po poslednjim informacijama smo debelo prešli preko 30.000, verovatno smo i preko 40.000 (=500e). A za te pare već može nešto solidno da se dogovorimo (doduše, po svoj prilici, sa CRT monitorom). Ja sam razmišljao nešto slično ovom Nikolinom predlogu pa možemo od toga da krenemo.

Poslednja ispravka: Nergal (27.11.2007 u 21:42) Razlog: (Ne)pismenost... :D
Nergal je offline  
Stara 27.11.2007, 1:14   #747
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Proveriću sutra, ako stignem, kolika je cifra na računu ... lakše se razmišlja.
Simke je offline  
Stara 27.11.2007, 1:37   #748
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Simke, kupi ti evre sto pre da ne gubim pare jer dinar je svakim danom sve slabiji
ili ako cete da kupujete komp za par dana onda i ne moraju da se kupuju evri.
Mr. Garrison je offline  
Stara 27.11.2007, 11:31   #749
noisy
Starosedelac
 
Član od: 6.9.2007.
Poruke: 1.421
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 155 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

obećao sam davno da ću dati nešto para al' ubiše krediti
evo gledam da za par dana uplatim bar 10€
Mogu € na onaj isti broj? Iz bih mislim da i ne mogu nista drugo osim € ali ću probati preko komercijalne banke ona je iz srbije pa bi trebalo biti lakše.
noisy je offline  
Stara 27.11.2007, 12:21   #750
Kaiser Soze
Član
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: 524570
Poruke: 496
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Kaiser Soze
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Ne mozes eure da uplacujes na dinarski racun. Za to sluzi devizni racun.
Kaiser Soze je offline  
Stara 27.11.2007, 12:36   #751
noisy
Starosedelac
 
Član od: 6.9.2007.
Poruke: 1.421
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 155 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

ja sam dobio neku uplatnicu u jpg formatu. ne znam da li je dinarski ili devizni račun, jbg.
ali kao što sam već rekao banka je srbijanska pa će valjda moći to zamijeniti i uraditi šta već treba
noisy je offline  
Stara 27.11.2007, 18:13   #752
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Citat:
noisy kaže: Pregled poruke
ja sam dobio neku uplatnicu u jpg formatu. ne znam da li je dinarski ili devizni račun, jbg.
ali kao što sam već rekao banka je srbijanska pa će valjda moći to zamijeniti i uraditi šta već treba
Najbolje je da to prvo proveriš sa njima u banci pa ako ne ide smislićemo već nešto ... nismo preko sveta. Javi šta si saznao i učinio.
Simke je offline  
Stara 27.11.2007, 20:58   #753
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Ja ću sutra i po treći put da uplatim, i stvarno, ajde da završimo više .... Sramota me je od te dece tamo....
DragonSlayer je offline  
Stara 29.11.2007, 9:21   #754
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Molio bih sve učesnike ove akcije da pošalju neku svoju sličicu Mrkoj Kapi.
Sve sličice će biti obrađene na isti način i potrebne su da bi se dovršio deo pripreme za štampu kućišta.
Budite pažljivi prema dami, pa samim tim brzi i ekspeditivni u slanju ... nemojte da čeka, nije fer.
•••••••••••••••••••••••••••••••••

Kako bi to moglo da izgleda pogledajte u sobi o Modingu, link
Pročitajte pažljivo ako već niste šta tamo piše i dajte svoje primedbe i mišljenja ...

Još nešto o sličicama, Mrka Kapa je već pripremila dodatne module, čipove ili kako bi ih već nazvali koji će se po nekoj logici dodati oko ploče koja će biti toliko proširena da oni stanu na nju. Na te module idu sličice, obratite pažnju kako to izgleda sa sličicom na kojoj je Ulmawen ... ali više detalja o tome se nalazi kao što već rekoh, tamo ...



PS.
Razmišljao sam o tome da se pokrene posebna tema u kojoj bi sakupila imena svih učesnika u akciji, znači ne samo onih koji su dali novce već svih onih koji su na razne načine doprinosili akciji kroz prateće teme, da sada ne nabrajam sve te teme, znamo koje su.

Zašto sam razmišljao da je potrebna posebna tema, pa zato da ne bi bilo koga zaboravili ... ja mogu proveriti na banci ko je sve uplatio, Covenant je već uradio veliki deo posla sakupljajući imena učesnika po temama, pa tako ako ova tema nastane on će joj biti Tata. Nisam se još sa njim čuo niti konsultovao oko ovoga ali verujem da će se rado prihvatiti te obaveze pošto je kao što rekoh već uradio veći deo posla.

Stoga bih vas molio da kada ova tema nastane da bez ikakvog ustručavanja prijavite ako vašeg imena nema na spisku učesnika, mi ćemo držati širom otvorene oči ali ne smemo garantovati da nam neko ime neće promaći.

Simke je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Simke na korisnoj poruci:
Mrka Kapa (2.12.2007)
Stara 29.11.2007, 12:12   #755
noisy
Starosedelac
 
Član od: 6.9.2007.
Poruke: 1.421
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 155 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Citat:
Simke kaže: Pregled poruke
Najbolje je da to prvo proveriš sa njima u banci pa ako ne ide smislićemo već nešto ... nismo preko sveta. Javi šta si saznao i učinio.
pitao sam u banci, kazu da je to devizno plaćanje i da mi se ne isplati zbog provizije. Ajde dajte neku ideju...
Da ubacim u kovertu i pošaljem poštom?
noisy je offline  
Stara 29.11.2007, 15:04   #756
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Citat:
noisy kaže: Pregled poruke
pitao sam u banci, kazu da je to devizno plaćanje i da mi se ne isplati zbog provizije. Ajde dajte neku ideju...
Da ubacim u kovertu i pošaljem poštom?
Tačno.

Odaberi nekoga sa kim si blizak i kome veruješ, preko privatnih poruka uzmi adresu pa mu pošalji vrednosnim pismom.

Kasnije možeš prijaviti kome si poslao da ispratimo putovanje pisma i uplatu, da bi bio miran.
Simke je offline  
Stara 29.11.2007, 15:10   #757
noisy
Starosedelac
 
Član od: 6.9.2007.
Poruke: 1.421
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 155 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Citat:
Simke kaže: Pregled poruke
Tačno.

Odaberi nekoga sa kim si blizak i kome veruješ, preko privatnih poruka uzmi adresu pa mu pošalji vrednosnim pismom.

Kasnije možeš prijaviti kome si poslao da ispratimo putovanje pisma i uplatu, da bi bio miran.
još samo da imam nekog takvog na forumu
jbt, pa ne znam nikoga ovde lično
noisy je offline  
Stara 29.11.2007, 15:19   #758
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Citat:
noisy kaže: Pregled poruke
još samo da imam nekog takvog na forumu
jbt, pa ne znam nikoga ovde lično
Evo verujem da će ti se neko već javiti, neko ko je spreman da prošeta do banke, da zameni evriće i uplati novce na račun.

Ja takođe poznajem lično svega par ljudi koji se ovde u temi pojavljuju ali verujem svima, ovde niko nije došao sa lošim namerama ... takvih ovde nema.

Mislim, verujem i znam da smo ozbiljni, odgovorni i pošteni ... inače se ne bi ni bavili ovakvom akcijom.



PS.
Ako ti se niko ne javi do uveče, ja ću ti poslati moju adresu.
Simke je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Simke na korisnoj poruci:
noisy (29.11.2007)
Stara 29.11.2007, 15:54   #759
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Ajd da se i ja konachno ukljuchim u akciju u nadi da cemo ushtekati dovoljno kinte da klinci dobiju kompjuter pre ili za novu godinu, mogu da izdvojim nekih 300 dinara koje sam ushtekao od kupovine novog HDD-a, dao bih i vishe ali jbg, jedva izlazim na kraj sa troshkovima, ali ipak me je sramota od ostalih starijih chlanova koji su se isprsili sa nekom kintom a ja ne jer za neki dan cu napuniti 2 godine na forumu, a da ovde ne uchestvujem grizla bi me savest. Pozz.
Predrag Stankovic je offline  
Stara 29.11.2007, 23:13   #760
noisy
Starosedelac
 
Član od: 6.9.2007.
Poruke: 1.421
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 155 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

niko se nije javio
noisy je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com