Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.9.2023, 12:54   #1
Chodo'o
Član
 
Avatar korisnika Chodo'o
 
Član od: 4.12.2009.
Poruke: 154
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 74 puta na 13 poruka
Određen forumom 9/2023 "Drama u tri čina"

Ako imate mišljenje na temu aktuelne kolumne molimo vas da ga podelite sa ostalim forumašima u ovoj temi.

Citat:
Kolumna je lični komentar istaknutog novinara nekog lista na neku pojavu. Za razliku od reportaža i ostalih tekstova koji bi trebalo da budu objektivni, kolumna podleže subjektivnosti autora, zato se grafički drugačije predstavlja od ostatka časopisa.
Chodo'o je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2023, 11:25   #2
kami
Član
 
Član od: 17.3.2014.
Poruke: 240
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 67 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: 9/2023 "Drama u tri čina"

Kuzmo, prvo, ne lazi da je majica bila 2XL, a ne 5XL.

Drugo, inspirisao si me da razmislim da li uopste u celoj modernoj pop kulturi postoji neki karakter koji bi bio realan prikaz prosecnog srpskog junaka. Ne mislim samo da je Srbin u prici, nego bilo koji karakter, ikada u celoj pop kulturi. Za sada mi nista ne pada na pamet, jer ova kolicina mediokritetske pomahnitale budalastine koju poseduje neki srpski junak ili negativac u real life, nije pogodna stvar za narativ u bilo kojoj prici. Nama je 10 puta bolje da nas prikazu kao negativce u prvoj sezoni '24', nego kao realne osober i realne Srbe, jer bi to bio uzas uzasa za narativ.

Srpski junak, taj miks pomahitalo-idiotskih poglavlja u romanima Dobrice Cosica, serije Radosa Bajica, i filmova Emira Kusturice posle Undergraunda, je toliko nezanimljiv lik, glup i ogranicen, a opet pomahnitali megaloman; idealan miks za najgoreg moguceg lika koga mozes da imas u svojoj prici. Realan srpski junak je kao kada bi glupom coveku dao da gleda i slusa neku Vagnerovu operu, pa je on onda iz toga zakljucio da je Dugin najveci svetski intelektualac. Srpski junak-intelektualac je cak uvreda i za pojam mediokriteta. Tip koji resi da bude intelektualac, pa umesto da izucava ekonomiju, filozofiju i pravnu teoriju, on krene da cita vojnu i politicku istoriju, i, pazi sad, geopolitiku Anti-komunjara koji je veca komunjara i od samih komunista. Taj pateticno- glupi miks jednostavno nije zanimljiv za narativ, ikad. Takav karakter moze da ima eventualno neki NPC u video igri, npr. neka baba Keren, i nista vise od toga. Posto je to lik koji je preuzeo sve najgluplje iz drustva Evrope 19-og veka, najbolji realni prikaz za danasnje uslove bi bilo- Sve najgluplje iz Demokratske stranke, i sve najgluplje iz Republikanske stranke u USA. Znaci lik koji lupeta o zlom kapitalizmu (dok radi u Svajcarskoj, balavi na nemacka kola i koristi sve stvari koje mu je kapitalizam pruzio, znaci da ni sopstvena uverenja ne primenjuje na svoj licni zivot ni 1%), dobroj nacionalnoj drzavi, suverenitetu lokalnih bandi kao moralnom dobru, zlom kolonijalizmu i zlom francuskom Franku u zapadnoj Africi, slobodarskom Gadafiju i Cavezu, itd. Ne samo najgore od najgoreg, nego jos bitnije- najgluplje od najglupljeg, uz stav da je to najgluplje od najglupljeg ta sustinska dubina koju zli kapitalisti i svetski mocnici nece da nam prikazu.

Tako da, mnogo nam je bolje da imamo te nerealne srpske junake, ti stereotipi o Istocnim Evropljanima u Holivudu su 1000% bolja i vise kul stvar za Srbe, od realnosti. Zli opasan i sposoban Istocnoevropljanin, koji je tamo cinio neke zlocine u placenickoj vojsci- kul. Pateticna Dugin-like baba koja lupeta potpune gluposti o geopolitici i nema pojma o bilo kojoj apstraktnoj ideji, politickoj ili bilo kakvoj drugoj, ali lupeta o tome kao da se razume u to 24/7...Majko moja

Najslicniji realan lik koji mi pada na pamet nije iz pop kulture, nego po Youtube klipovima koje dele ovi Putinoguzi iz Rusije i Srbije; onaj profesor zaboravio sam mu i ime, Misnemajer ili tako neki k. Covek lupa potpune gluposti o nefer zapadu prema Putinu, jos i masa ljudi po zapadu misli da covek prica pametno, a prica potpune idiotsko/srpska Sluzba gluposti. Takav lik nije dobar lik za neki narativ (mozda za neki neo-Dosije X, koji ce zaista verovatno postajati sve popularniji i popularniji), to je za ekipu ispred zadruge, ili neke katedre za Istoriju Beogradskog Univerziteta. Nivo dubine, intelektualnosti i tacnosti te price je znaci tu negde na nivou minus 5000

Poslednja ispravka: kami (3.9.2023 u 11:36)
kami je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku kami na korisnoj poruci:
todos (3.9.2023)
Stara 3.9.2023, 14:48   #3
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: 9/2023 "Drama u tri čina"

@kami
Свака част на тексту, вредан пажње за објаву у неким вредним новинама или недељницима којих има на прсте једне руке.
Не могу да коментаришем Кузмин текст јер га нисам прочитао, чекам новинарницу, наслућујем о лему је причао.
Једини и прави српски херој је Н. Јокић. Толико се човек труди да Србија буде позната у свету, а да је од те Србије добио буквално ништа. Вајни стручњаци и познаваоци кошарке сматрали су га да не кажем сад за шта...
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku todos na korisnoj poruci:
kami (3.9.2023)
Stara 3.9.2023, 15:10   #4
kami
Član
 
Član od: 17.3.2014.
Poruke: 240
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 67 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: 9/2023 "Drama u tri čina"

Hvala ti, ali nije ovo bas najbolje, jer se ne trudim i ne gledam konstrukcije recenice.

Ali i ja moram da priznam da je Qzma u poslednje vreme sazreo kao troler, makar malo, u smislu da je prosirio svoje opste obrazovanje o pop kulturi. Cak je pogledao i Star Trek i postao Trekie sa 40+ godina, sto je pozitivno.

U ovom poslednjem broju mi samo nije jasno nesto oko njegovog teksta za Baldurs Gate 3, ali hajde to nije vezano za kolumnu.

Sto se tice Jokica, apsolutno i uvek ga podrzavam u njegovoj odluci za ovo leto, a ovi koji ga pljuju (vecina sportske Srbije), ne znaju nista, pa ni da malo inteligentije pricaju o sportu, i sta se tu sve desava.
kami je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku kami na korisnoj poruci:
todos (3.9.2023)
Stara 3.9.2023, 19:59   #5
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: 9/2023 "Drama u tri čina"

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
а да је од те Србије добио буквално ништа.
A kolu i burek?
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2023, 12:02   #6
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: 9/2023 "Drama u tri čina"

Definitivno je Kuzma dobio 2XL majice. To su evropske mere. Od pre par godina pomereno je sve za jedan broj. Ja sam visok 183cm. Do skora moj broj je bio XL sada je to isti kroj samo se zove L. Kod kineza ako je za njihovo tržište ide za tri oznake više i u tom slučaju bi bilo 5XL. Pošto se manifestacija održavala na evropskom tlu takve su i mere. Znam šta pričam jer sam sa Aliekspresa uzimao neke stvari i redovno mašio mere dok nisam ukapirao.😁
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 9/2023 oluja Sadržaj novog broja SK 30 28.9.2023 9:44


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com