Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Ostale komponente

ŠDK - Ostale komponente Saveti u vezi sa kupovinom kućišta, napajanja, periferija, štampača, skenera, tastatura, miševa, džojstika...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.3.2023, 17:09   #1
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Mehaničke tastature i switchevi

Razmišljam ovih dana da isprobam neku mehaničku tastaturu, pa me zanima kakva su vaša iskustva, omiljena vrsta switcheva, nešto što vam možda baš nije prijalo? Takođe, jel probao neko Keychron tastature?

.

Da se odmah upišem sa pravcem razmišljanja. Meni su zanimljivi Hot-swapable modeli. Npr. Keychron K4 Pro baš zanimljiva ali nije jeftina i vidim da kod nas na KP ima samo model bez pro. On kreće 92-93€ ali sa ABS kapicama koje malo više klikću i nisu ovako lepo zaobljene i mat. Onda REDRAGON K688 izgleda super i hvale je, ali mi je boja tastera malo bzvz... A za tu sličnu cenu na Aliju kinezi imaju neke napucane sa PBT kapicama (kao skuplje Keychron), hot-swapable, za prilično pristojne novce, koje po meni izgledaju vrh i na YT im je zvuk odličan: Aigo A100.

Poslednja ispravka: Aibo (18.3.2023 u 17:16)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2023, 19:06   #2
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Mehaničke tastature i switchevi

Za kucanje, Cherry MX Brown ili odgovarajuća alternativa tipa Gateron Brown, Kalih Brown/Polia...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2023, 19:07   #3
Aleksandar Djurovic
Veteran
 
Član od: 27.7.2014.
Poruke: 505
Zahvalnice: 310
Zahvaljeno 125 puta na 106 poruka
Određen forumom Re: Mehaničke tastature i switchevi

Ja imam Logitech G512 brown switches.
Tastatura je dobra ali sam shvatio da mi mehanicki switchevi ne znace tako puno. Pre ove sam koristio 10 godina skuplju membransku Logitech koja je isto bila dobra plus je bila laka za odrzavanje. Mogao sam jos da je koristim.

Sto se tice kapica uzmi “double shot” jer glavna slova nisu farbana nego su druga boja plastike. Ne mogu da izblede.

Poslednja ispravka: Aleksandar Djurovic (18.3.2023 u 19:22)
Aleksandar Djurovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2023, 12:04   #4
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.760
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 210 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: Mehaničke tastature i switchevi

Kad sa obične tastature pređeš na mehaničku svaka ti je dobra.
Koristim ASUS TUF Gaming K3,dobra tastatura,ima jedan ali 2.0 usb,n-key rollover.
Sve u svemu zavisi za šta ti treba,a opet,obrtni, okreni sve ti je to isto gofno.
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2023, 12:36   #5
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Mehaničke tastature i switchevi

Trenutno imam neku slim sa scissor tasterima koji imaju priličnu čvrstinu na samom početku stiska, a još su nekako klizavi tasteri pa kad duže kucam zamorno je za prste, posebno za maliće koji se pokoče. Ideja je zato bila da nađem nešto malo mekše i taktilnije. Izbegao bih blue switches, vidim na YT da su baš bučni. RGB osvetljenje mi inače ne igra ulogu.

@DeCoy @Aleksandar

Meni se idejno najviše sviđaju ti brown switchevi iz svega što sam pročitao i video o njima. Samo se nadam da im taj bump nije tvrd kao na ovoj sada tastaturi. Takođe bih voleo da probam i neke meke linearne da vidim kakav je to osećaj.

Pošto nemam pojma šta tačno želim i tek treba da razvijem osećaj, rešio sam da nema smisla da jurim odmah neko endgame rešenje. Naručio sam onu kinesku koju sam sinoć našao još jeftinije. Kapice jesu te double injection od PBT. Ovi zapadni brendovi samo takve kapice cene skuplje od cele ove tastature. Video sam na YT da ima baš prijatan pun klik zvuk. Dolazi sa nekim linearnim Jerzzi žutim svičevima ali su hot swapable (ima i varijanta sa Blue ali to mi je bezveze). Uz nju sam uzeo i tester sa 9 otamu switcheva pa da se igram malo. Kad shvatim šta mi najviše leži onda naručim sve te sa Alija za 15ak dolara i to je to.

Javljam utisak kad stigne.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2023, 15:51   #6
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Mehaničke tastature i switchevi

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Razmišljam ovih dana da isprobam neku mehaničku tastaturu, pa me zanima kakva su vaša iskustva, omiljena vrsta switcheva, nešto što vam možda baš nije prijalo? Takođe, jel probao neko Keychron tastature?

.

Da se odmah upišem sa pravcem razmišljanja. Meni su zanimljivi Hot-swapable modeli. Npr. Keychron K4 Pro baš zanimljiva ali nije jeftina i vidim da kod nas na KP ima samo model bez pro. On kreće 92-93€ ali sa ABS kapicama koje malo više klikću i nisu ovako lepo zaobljene i mat. Onda REDRAGON K688 izgleda super i hvale je, ali mi je boja tastera malo bzvz... A za tu sličnu cenu na Aliju kinezi imaju neke napucane sa PBT kapicama (kao skuplje Keychron), hot-swapable, za prilično pristojne novce, koje po meni izgledaju vrh i na YT im je zvuk odličan: Aigo A100.

Imao sam i membransku, i skupu HyperX sa CherryMX Red (kojoj su ispadale kapice pa mi je HX poslao ceo rezervni set besplatno, mislim da su to popravili sa novim modelima), i sada vec skoro 4 god koristim Bloody iz profila koja je kostala 50e… i nikad se ne bih vratio na crvene, a pogotovo membranske tastature.

Moja preporuke je dakle neka sa blue opticko-mehanickim switchevima. Ja sam se plasio da ce jiggle peek biti nemoguc sa blue prekidacima, a zapravo je jos laksi jer je taktilni feedback bitan. Treba i malo jace pritisnuti pa mozes da odmaras ruke na tasterima a da ih ne stiskas slucajno (kao sa HX). A i samo kucanje na istoj je neuporedivo bolje iskustvo od red tastera.

Jedina mana i deal breaker za mnoge je glasnoca tastera. Ako ti je komp u sobi ili prostoriji gde neko spava, sanjace da joj nabijaju tupi ekser u glavu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Poslednja ispravka: buraz (19.3.2023 u 16:32)
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2023, 18:27   #7
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Mehaničke tastature i switchevi

Dnevna je soba, ne mora niko tu da spava... Ali svejedno ne volim ni ja prebučno kliktanje. Jedino da mi je osećaj sa njima toliko superioran pa da se zaljubim i u tastere i u kliktanje.

U poslednje vreme inače mnogo volim DIY projekte kojima mogu da se zanimam pa mi ne bi smetalo ni da nešto modujem, podmazujem, custom-izujem... To me čak relaksira. 😄
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2023, 18:56   #8
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Mehaničke tastature i switchevi

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Dnevna je soba, ne mora niko tu da spava... Ali svejedno ne volim ni ja prebučno kliktanje. Jedino da mi je osećaj sa njima toliko superioran pa da se zaljubim i u tastere i u kliktanje.

U poslednje vreme inače mnogo volim DIY projekte kojima mogu da se zanimam pa mi ne bi smetalo ni da nešto modujem, podmazujem, custom-izujem... To me čak relaksira. 😄

Ja sam se zaljubio onda 😃 Mrzim da sedam za laptop zbog B810R (imas na YTu video gde lik testira bas ovu tastaturu sa red i blue prekidacima, posto ima 2 verzije, pa proceni).

Kontam da sad vec sigurno ima i boljih za te pare, ali opet svako je individualan. Mada pogledao sam i izgleda da se Bloody vise ne uvozi kod nas, bar ne mehanicke varijante. Uglavnom od tih “budget” brendova dominiraju Reddragon, Rampage i slicni. Steta jer se jos secam dana kada je recimo X7 Spider Cover za 2000 din. sio neke mnogo skuplje miseve, pa V7 Bloody i slicni…


Sent from my iPhone using Tapatalk
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2023, 19:35   #9
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Mehaničke tastature i switchevi

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
i skupu HyperX sa CherryMX Red (kojoj su ispadale kapice pa mi je HX poslao ceo rezervni set besplatno, mislim da su to popravili sa novim modelima)
Nisu, očajne su kapice i dalje

A Bloody miševi su se srozali strašno pre par godina, nisam mogao da verujem kad sam uporedio miša starog 5-6 godina i friško kupljenog.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
buraz (19.3.2023)
Stara 19.3.2023, 19:41   #10
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Mehaničke tastature i switchevi

Meni su se sada svidele neke Redragon baš na kojima je sve hot-swap. Međutim kada sam gledao na YT imale su prilično tandrkav plastični prizvuk uprkos red switchevima koji ne bi trebalo da su bučni (verovatno zbog konstrukcije podloge, možda i kapica) pa sam ipak rešio da probam ovu koja na takvim snimcima deluje super.


Inače, prošao malopre kroz tržni centar i svratio u neki shop da vidim šta imaju od tastatura. Naravno sve su u zapakovane, bukvalno nijedna nije izložena da se proba i opipa. 🙄
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2023, 19:50   #11
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Mehaničke tastature i switchevi

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Nisu, očajne su kapice i dalje

A Bloody miševi su se srozali strašno pre par godina, nisam mogao da verujem kad sam uporedio miša starog 5-6 godina i friško kupljenog.
Ako imaš takav slučaj možeš probati da na mesto kontakta switcha i kapice staviš kapljicu bezbojnog laka za nokte. Zalepi taman toliko da stvari ne spadaju a popusti dovoljno lako kad ti nešto želiš da skineš i oljušti se.

Ja ga koristim na šrafovima na zvučniku npr. Sprečava spontano odvrtanje od vibracija ali otpusti kada ti želiš da ih odviješ. Ima i lepak onaj plavi baš za te potrebe... Ali bi možda bio prejak za kapice... A i lak za nokte je lakše naći svuda. 😄
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2023, 19:55   #12
DiNDiNBrE
Starosedelac
 
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.249
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 168 puta na 152 poruka
Određen forumom Re: Mehaničke tastature i switchevi

Користим Logitech G610 са Чери Браон свичевима неких годину ипо дана, за куцкање је савршена, није ни бучна нешто претерано сем ако не волиш да набадаш тастере док куцаш. Пре ње сам користио Редрагон тастатуру са плавим свичевима и осећај док куцам или се играм је много бољи на Лоџитеку, обожавам браон свичеве, савршени су.
DiNDiNBrE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2023, 20:30   #13
Mocko
Starosedelac
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: Beograd, povremeno Trebinje
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 1.009
Zahvaljeno 282 puta na 196 poruka
Određen forumom Re: Mehaničke tastature i switchevi

Ja sam davno uhvatio na rasprodaji Azio tastaturu sa Kalih brown tasterima. Tek kad sam posle dužeg vremena probao Dell membransku koja dolazi uz njihove desktope skontao sam prednost mehaničkih. Vidim da neki stavljaju i O ringove da utisaju taj bump kad udari plastika o metal. Iznenadio sam se koliko je tastatura tiša kad se stavi na podlogu za miša. Smanji se rezonovanje od stola onda tek zvuk tastera dolazi do izražaja, a dosta zavisi od stila kucanja ja npr bas dosta lupam po tastaturi
Mocko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2023, 21:43   #14
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Mehaničke tastature i switchevi

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Ako imaš takav slučaj možeš probati da na mesto kontakta switcha i kapice staviš kapljicu bezbojnog laka za nokte. Zalepi taman toliko da stvari ne spadaju a popusti dovoljno lako kad ti nešto želiš da skineš i oljušti se.

Ja ga koristim na šrafovima na zvučniku npr. Sprečava spontano odvrtanje od vibracija ali otpusti kada ti želiš da ih odviješ. Ima i lepak onaj plavi baš za te potrebe... Ali bi možda bio prejak za kapice... A i lak za nokte je lakše naći svuda. ��
Kod mene nije bio slučaj da su spadale nego da su pucale, onaj plastični žljeb u koji ulazi krstić od switcha. Slali su mi zamenske, ne ceo set nego tih par koji su mi pukli (Ctrl, tasteri T i I), na kraju sam sa Alija uzeo ceo PBS set i sa njima nema problema.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2023, 22:33   #15
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Mehaničke tastature i switchevi

Citat:
Mocko kaže: Pregled poruke
Ja sam davno uhvatio na rasprodaji Azio tastaturu sa Kalih brown tasterima. Tek kad sam posle dužeg vremena probao Dell membransku koja dolazi uz njihove desktope skontao sam prednost mehaničkih. Vidim da neki stavljaju i O ringove da utisaju taj bump kad udari plastika o metal. Iznenadio sam se koliko je tastatura tiša kad se stavi na podlogu za miša. Smanji se rezonovanje od stola onda tek zvuk tastera dolazi do izražaja, a dosta zavisi od stila kucanja ja npr bas dosta lupam po tastaturi
To sa podlogom skroz ima smisla... Ja ovih dana gledao razne custom tastature, modove i sl. Nisam mogao da verujem koliko neke od njih imaju gumkastih i penastih damping slojeva unutar kućišta, ispod i oko PCB-a. Ali one koje imaju sve to i još kad podmažu tastere prave neki vrlo lep i pun TOCK zvuk. Ne da nije iritantan nego je zadovoljstvo slušati. 😊

Nego tek se sad setih da će mi sigurno trebati i palm rest za ovako debelu tastaturu. Odoh u potragu...
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2023, 8:17   #16
RedMantella
Član
 
Član od: 30.10.2018.
Lokacija: nbgd
Poruke: 331
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 79 puta na 60 poruka
Određen forumom Re: Mehaničke tastature i switchevi

Ja bih preporucio nesto od keychrona jer sam se namenjao od kineza do kvalitetnijih modela i brendova. Na kraju se najvise isplati uzeti nesto provereno. Keychron daje najbolji kvalitet i iskustvo out of box. Zaobici “gejmerske” modele i brendove.
Na sam zvuk pored prekidaca igra veliku ulogu samo kuciste, da li je suplje ili napunjeno nekim silikonom ili sundjerom, od materijala, debljine kapica, stabilizatora…

Skoro sam uzeo V2 model sa keychron pro brown box switchevima koji su blago taktilni. Kostala me 137 € preko KP. Stavio sam switch dampening foam i odradio tape foam na PCB-u. Stabilizatori su odlicni kao i sve ostalo. OSA kapice su odlicne, nisu predebele ali nisu ni tanke. Materijal je PBT double shot.
Zbog dodatne razonode sam preko candykeys porucio Durock Stabilisers V2, Gateron Oil King i Durock POM T1 Sunflower koji su nesto najtaktilnije sto sam uspeo da nadjem. Planiram da ih podmazem kad stignu i odradim holee mod stabilizatora i mislim da ce ovo biti tastatura na duge staze.

Pre ove V2 sam koristio Leopold sa topre purple silent switchevima koja nudi totalno poseban osecaj pri kucanju ali mogu reci da mi sada bas lepo prija promena i kucanje na keychronu koji je skoro duplo jeftiniji.

Blue switchevi su preglasni jer pored taktilnosti imaju i totalno nepotrebno kliktanje. Neki lagani linearni sa druge strane i nemaju nekog velikog smisla na mehanickoj tastaturi, posebno ko je koristi samo za kucanje.
Switch testeri su ok ali neces dobiti odgovarajuci zvuk jer prekidaci nisu u kucistu tastature.

Poslednja ispravka: RedMantella (20.3.2023 u 8:34)
RedMantella je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2023, 10:51   #17
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Mehaničke tastature i switchevi

Koristim mehaničku iz profila već 10 godina, klasični brown switchevi koji su verovatno i najbolji za "početnike".

Pre par meseci sam naručio HyperX Alloy Origins Core sa KP za 90€, da malo promenim model, bilo je i vreme. Ima fenomenalno aluminijumsko kućište tako da može služiti i kao dobra osnova ako mi padne na pamet da nekad promenim vrstu switcheva.

Nakon što je uzeh, kolega mi šalje screenshot iz GameS-a gde su ona i manja varijanta Alloy Origins 60% trenutno na velikoj 40-45% akciji za crni petak. Ja idiot ne pogledah ranije za to i tastatura mi ispade 30€ više, ali sam zato rešio da iskoristim akciju i makar kupim manji model za 7500din, sniženje sa 13500. Na moje iznenađenje ona dolazi sa PBT kapicama što me je pozitivno iznenadilo, nisam ni obratio pažnju na to kad sam razmatrao kupovinu.

Ostaje mi samo da naučim neki PBT set za veći model pošto mi je dosta više ABS plastike, pogotovo u letnjem periodu.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2023, 11:22   #18
RedMantella
Član
 
Član od: 30.10.2018.
Lokacija: nbgd
Poruke: 331
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 79 puta na 60 poruka
Određen forumom Re: Mehaničke tastature i switchevi

Stabilizatori na tim HyperX tastaturama su dosta losi, verovatno moze da se podmaze i utegne malo da ne tandrce.
Takodje floating dizajn kucista mi nije nikad bio omiljen jer po mom ukusu tastatura ruznije izgleda, dosta je plitak zvuk pri kucanju i ne moze nikako da se dobije "thock"

Ja iskreno bezim od aluminijumskih tastatura jer mi se povremeno javi staticki elektricitet kad nesto radim pa sednem da kucam i prvi put dodirnem tastaturu
RedMantella je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2023, 12:57   #19
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Mehaničke tastature i switchevi

Uh to za statički elekteicitet...i ja bih trebao da izbegavam alu onda. Zimi umem da varničim na sve živo. Hajde direktno na metal, ali pokretne stepenice kroz onu gumu na rukohvatu, ljude kroz tanje odelo...znači izolaciju probijam. 😅


Inače, hvala svima na komentarima. Super iskustva.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Mocko (21.3.2023), RedMantella (20.3.2023)
Stara 20.3.2023, 13:00   #20
RedMantella
Član
 
Član od: 30.10.2018.
Lokacija: nbgd
Poruke: 331
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 79 puta na 60 poruka
Određen forumom Re: Mehaničke tastature i switchevi

Eto, drago mi je ako sam malo pomogao
RedMantella je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
mehanicka, switch, tastatura

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Tastature se restartuju Koreli A. Kvarovi 20 30.11.2022 23:58
Kupovina mehanicke tastature ilija Ostale komponente 26 27.2.2017 17:43
O-rings za Mehaničke tastature Clint Westwood Ostale komponente 3 12.1.2015 20:22
O-prstenovi za mehaničke tastature Morca ŠDK - Ostale komponente 0 28.7.2014 0:00
Multifunkcije kod tastature ne rade. M.P. milim Ostale komponente 0 12.6.2006 17:15


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com