Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.7.2007, 4:30   #41
Željko
Starosedelac
 
Član od: 31.1.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 1.821
Zahvalnice: 832
Zahvaljeno 443 puta na 240 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Željko
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
(CTRL-ALT-DEL )
Ok, imam problem sa kompom ali nisam glup.

Sve je štiklirano, ima samo jedan upitnik oko ip adrese, mada mi se on ne čini važnim jer mi se desilo i kada nisam bio na netu...

Log je tu...

Poslednja ispravka: DeCoy (7.2.2019 u 21:16)
Željko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2007, 4:49   #42
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

I meni log izgleda prilično ok , eventualno bi mogao da isključiš spoolsv.exe to je servis koji je potreban ako imaš printer . u slučaju da ne poseduješ printer slobodno ga disejbluj... Pošto ti je log sasvim ok , ostaje ti samo još da vidiš dali ti se ne "zakucava" neki od procesa u tasku na 100% kada se "seckanje" događa .. Toliko od mene za večeras odok da spavam , ti je javi malo kasnije da javiš kako je prošla inspekcija task menadžera u trenutcima dok se računar koči ....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
Željko (18.7.2007)
Stara 18.7.2007, 17:53   #43
Željko
Starosedelac
 
Član od: 31.1.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 1.821
Zahvalnice: 832
Zahvaljeno 443 puta na 240 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Željko
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Ovako izgledaju task-ovi kada počne da secka:
Željko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2007, 20:00   #44
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
Željko kaže: Pregled poruke
Ovako izgledaju task-ovi kada počne da secka:
Kao što i sam vidiš ni jedan od procesa se ne zakucava, čak je i CPU na 0% iskorištenosti. Da li se u tim trenutcima mijenja ili je uvjek na nuli.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2007, 21:38   #45
koracvr
Novi član
 
Član od: 4.6.2007.
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
Freško kaže: Pregled poruke
Najkraće rečeno može lako da se desi da je hdd zapatio Bed (loše sektore) Skini sa neta HDD Regenerator , on će proveriti dali na hardu postoje loši sektori i ako postoje probaće da ih popravi ..... Javi rezultate ....
Druze nisam skidao taj HDD Regenerator ali planiram cisto da bih ga imao,problem je za sada Hvala Bogu nestao,nadam se da ce tako i biti.
Nego me interesuje, mozda ce ti zvucati kao malo glupo pitanje ali kako se ti bed-ovi dobijaju,mislim koji bi mogli biti uzroci toga i da li se to moze odkloniti prostom reinstalacijom windowsa, mada sam cak nekoliko puta to pokusao i opet je bio isti problem,zakuca se komp,posle par sekundi se pojavi plavi ekran sa onim slovima i brojkama i moram da ga restartujem.Ali danas,nako zadnjeg instaliranja sistema sve je islo super i do sada ide sve super.

E jos nesto,da li je normalno da se na hardu cuje ono skljoc kao kada gasis prekidac sijalice,nakon sto iskljucim windows. To sam zapazio na ovom novom hardu WD2500JB ATA je u pitanju, da li je to takav model koji ima kao neki prekidac ili sta vec?

Hvala ti unapred.
koracvr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2007, 21:41   #46
koracvr
Novi član
 
Član od: 4.6.2007.
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

E jos nesto sam zaboravio, kada ukljucim onaj FAN SPEED radi provere temperature i kada istestiram hard na S.M.A.R.T - u sve je u redu, svuda pise OK,ali ima dosta manje onih stavki nego na nekom drugom hardu,recimo danas sam bas kod druga iso da vidim i kod njega ima vise redova i to skoro duplo.A i ono dole gde pise fitness nije skroz do kraja nego je jedna crtica manje,a performanse je do kraja. ???
koracvr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2007, 22:28   #47
Željko
Starosedelac
 
Član od: 31.1.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 1.821
Zahvalnice: 832
Zahvaljeno 443 puta na 240 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Željko
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
JovanK kaže: Pregled poruke
Kao što i sam vidiš ni jedan od procesa se ne zakucava, čak je i CPU na 0% iskorištenosti. Da li se u tim trenutcima mijenja ili je uvjek na nuli.
Stoji na nuli...
Željko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2007, 0:31   #48
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
koracvr kaže: Pregled poruke
Mozda ce ti zvucati kao malo glupo pitanje ali kako se ti bed-ovi dobijaju
Postoji više načina da dobiješ Bed (Loše sektore) neki od načina su :

- Ako bi recimo pri radu računara udario kućiše ili slično , ili ako bi ti recimo HDD ispao iz ruke na pod .

- Ako ima loše napajanje i tada može zbog loše struje koja dolazi na HDD da se stvore Bed sektori .

To su ti glavni uzroci nastanka loših sektora .....

Citat:
koracvr kaže: Pregled poruke
da li se to moze odkloniti prostom reinstalacijom windowsa
Ne nemogu se odkloniti reinstalacijom OS-a jer su to praktično fizička oštećenja na pločama diska . Ta oštećenja (loši sektori) se eventualno mogu "zamaskirati" tako da nakon tog procesa oni postaju "nevidljivi" da se tako izrazim i samim ti na njih se ne upisuju podatci i samim tim nema problema ....

Citat:
koracvr kaže: Pregled poruke
E jos nesto,da li je normalno da se na hardu cuje ono skljoc kao kada gasis prekidac sijalice,nakon sto iskljucim windows. To sam zapazio na ovom novom hardu WD2500JB ATA je u pitanju, da li je to takav model koji ima kao neki prekidac ili sta vec?

Ako sam te ja dobro razumeo tebi hard škljoca kada je komp (windows) ugašen . Ne to nikako nije normalno najverovatnije da ti je napajanje veoma loše . Moj ti je predlog da od nekog ortaka pozajmiš neko kvalitetno napajanje i da vidiš dali nakon toga idalje imaš navedene simptome (plavi ekran i škljocanje harda).....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2007, 13:02   #49
koracvr
Novi član
 
Član od: 4.6.2007.
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
Freško kaže: Pregled poruke
Ako sam te ja dobro razumeo tebi hard škljoca kada je komp (windows) ugašen . Ne to nikako nije normalno najverovatnije da ti je napajanje veoma loše . Moj ti je predlog da od nekog ortaka pozajmiš neko kvalitetno napajanje i da vidiš dali nakon toga idalje imaš navedene simptome (plavi ekran i škljocanje harda).....

Ne kada je ugasen,nego kada krenem da ugasim komp,stisnem naravno turn off i kada se komp skroz ugasi,tj bas u trenutku kada se ugasi samo se jednom cuje ono skljoc i posle nista,a to se culo i kada se pojavljivao taj plavi ekran i kada windows zakuca,kao da se hard tako gasi,ponavljam to se cuje samo kada ugasim komp i to bas u trenutku kada se skroz ugasi.
Hvala

Poslednja ispravka: Freško (19.7.2007 u 13:34) Razlog: sređivanje citata....
koracvr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2007, 13:55   #50
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
koracvr kaže: Pregled poruke
Ne kada je ugasen,nego kada krenem da ugasim komp,stisnem naravno turn off i kada se komp skroz ugasi,tj bas u trenutku kada se ugasi samo se jednom cuje ono skljoc i posle nista,a to se culo i kada se pojavljivao taj plavi ekran i kada windows zakuca,kao da se hard tako gasi,ponavljam to se cuje samo kada ugasim komp i to bas u trenutku kada se skroz ugasi.
Hvala
Taj klik koji se čuje kad gasiš kompjuter je OK, to se glava parkira.
Ako ga čuješ tokom rada računara ili periodično ili nekoliko puta pa se posle toga sve zaglavi, onda ti ili hard otkazuje, ili napajanje otkazuje, ili (najverovatnije) gubi kontakt kabl od napajanja harda. Dobro zaguraj konektor (plastiku), posle toga još malim šrafcigerom zaguraj metalni deo svakog kontakta (tamo gde ulazi žica u konektor), naravno, kad je ugašen komp i probaj onda šta će biti.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2007, 14:04   #51
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
koracvr kaže: Pregled poruke
Ne kada je ugasen,nego kada krenem da ugasim komp,stisnem naravno turn off i kada se komp skroz ugasi,tj bas u trenutku kada se ugasi samo se jednom cuje ono skljoc i posle nista,a to se culo i kada se pojavljivao taj plavi ekran i kada windows zakuca,kao da se hard tako gasi,ponavljam to se cuje samo kada ugasim komp i to bas u trenutku kada se skroz ugasi.
Hvala

Normalno je da HDD škljocne u trenutku dok se gasi računar , jer on vraća glavu na nultu poziciju tako da je to normalno . Nije normalno da se to dešava kad gasiš i pališ svetlo u sobi to bi ukazivalo na to da ti je instalacija u kući loša i da imaš loše napajanje .
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2007, 20:32   #52
Željko
Starosedelac
 
Član od: 31.1.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 1.821
Zahvalnice: 832
Zahvaljeno 443 puta na 240 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Željko
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Nego, jel' moguće da onaj moj problem ima veze sa pregrevanjem HDD-a?
Sad kad je počeo da koči kad sam ga ugasio i slučajno prešao rukom preko HDD-a bio je vruć, a pošto sam ima neki stari kuler sa napajanja sad sam ga stavio da duva u hard. Šta mislite da li je do toga?
Željko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2007, 20:42   #53
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Neće škoditi da proveriš kabl za napajanje harda, kao što sam ti napisao. A to da li je problem u pregrevanju utvrdićeš eksperimentalno . Mogao bi da bude problem u tome, a kad se sve pregreva, može i kabl od napajanja da gubi kontakt, tako da možemo biti u pravu i ti ja
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2007, 0:36   #54
Željko
Starosedelac
 
Član od: 31.1.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 1.821
Zahvalnice: 832
Zahvaljeno 443 puta na 240 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Željko
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Neće škoditi da proveriš kabl za napajanje harda, kao što sam ti napisao. A to da li je problem u pregrevanju utvrdićeš eksperimentalno . Mogao bi da bude problem u tome, a kad se sve pregreva, može i kabl od napajanja da gubi kontakt, tako da možemo biti u pravu i ti ja
Nisi meni napisao.
Željko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2007, 3:46   #55
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
Željko kaže: Pregled poruke
Nego, jel' moguće da onaj moj problem ima veze sa pregrevanjem HDD-a?
Sad kad je počeo da koči kad sam ga ugasio i slučajno prešao rukom preko HDD-a bio je vruć, a pošto sam ima neki stari kuler sa napajanja sad sam ga stavio da duva u hard. Šta mislite da li je do toga?

skini s neta DTemp i proveri temperaturu harda , ako je temperatura preko 50C može i ta bude problema zbog temperature . Sve što je ispod 50c je relativno OK .....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
Željko (20.7.2007)
Stara 20.7.2007, 4:09   #56
Željko
Starosedelac
 
Član od: 31.1.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 1.821
Zahvalnice: 832
Zahvaljeno 443 puta na 240 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Željko
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Sada kada sam stavio ovaj kuler temperatura je 20 stepeni, bez njega 27 stepeni...
Željko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2007, 1:44   #57
Željko
Starosedelac
 
Član od: 31.1.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 1.821
Zahvalnice: 832
Zahvaljeno 443 puta na 240 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Željko
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Od kada sam stavio onaj kuler nije ni jednom počeo da zakucava, da kucnem u drvo, hvala svima na pomoći...
Željko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2007, 1:58   #58
B@NE
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Velika Greda, Vojvodina
Poruke: 1.918
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Drug mi se zali da komp na kom je svez sistem dan-dva restartuje se prilikom ulaza u igre, uglavnom one koje su mogle da se igraju pre reinstalacije. Ima instaliran DirectX 9.0c , ja mislim da je do drajvera za graficku kartu koji su zaribali. Sta vi mislite?
B@NE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2007, 2:15   #59
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
B@NE kaže: Pregled poruke
Drug mi se zali da komp na kom je svez sistem dan-dva restartuje se prilikom ulaza u igre, uglavnom one koje su mogle da se igraju pre reinstalacije. Ima instaliran DirectX 9.0c , ja mislim da je do drajvera za graficku kartu koji su zaribali. Sta vi mislite?
Hmmm ... nebi bilo loše da sa neta skine najnovije drajvere za grafičku i da ih reinstalira kao što i sam kažeš najverovatnije da su oni problem , takođe neka skine i najnovije drajvere za matičnu ploču i neka njih reinstalira . Javi dali je pomoglo ....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2007, 7:31   #60
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

ljudi ja ne znam koji je K ovom mom kompu.Znaci iz cista mira se restartuje.
npr ja u word-u i nesto kuckam ono bam restart,a posle toga radi normalno po 15 sati.Znaci restartovanje je potpuno proizvodljno,nije bitno da
li je ukljucena neka aplikacija ili je na desktopu.Sve komponente su testirane ,vi bi ste mogli da mi preporucite za zvaku komponentu cime da je testiram.
Proc je testiran orthosom,grafa 5x za redom 3d mark 03 i 05,memorija sa gold memory.I sve je u redu.
Ja sumnjam u pad napona na mrezi ili mozda ima neke veze sa kablovskim modemom i torent progamom(u torrent).
Npr dogadja mi se cim odem na bittorrent komp se restartuje,bukvalno svaki put.

pomagajte ljudi ko boga vas molim(all rights reserved)
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kvar, restart

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa pokretanjem računara?!? MG-RAY Kvarovi 686 25.3.2024 6:39
Restartovanje racunara... i jos ponesto :P Mithrandir Kvarovi 10 18.3.2011 22:55
potreban savet za osvežavanje računara Troll Šta da kupim? 6 5.3.2007 0:28
Nadogradnja računara za male pare MaliZmaj Šta da kupim? 3 25.2.2007 11:41
Restartovanje pri diskonektovanju???! tarantula Internet tehnologije 6 29.6.2006 23:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com