Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.11.2007, 23:25   #41
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Par saveta za novog avanturistu

Citat:
pfonihx3 kaže: Pregled poruke
Sad se javio novi problem.... "chattering teeth" koje sam ubacio u rešetku u podu kako bih mogao da ih uzmem (to su oni skakutavi zubi)...
Nema baga, nego nešto ne radiš kako valja. Probaj sve one glagole (komande) na "grating" i "teeth".
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2007, 23:26   #42
pfonihx3
Član
 
Član od: 27.10.2007.
Poruke: 97
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Par saveta za novog avanturistu

Ne mogu nikako, kad naciljam kaže mi samo "pick up grating" a kad dam komandu "look" jasno kaže "it's a grate with some chattering teeth caught in it".
Ne znam šta bih još mogao, izgleda da je BUG
pfonihx3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2007, 0:48   #43
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Par saveta za novog avanturistu

Evo sad sam probao... kod mene piše trapped teeth (tj, pick up trapped teeth).
'Ajde probaj da kreneš otpočetka, pa da ih uzmeš... ako onda 'oće... odigraj Full Throttle.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2007, 0:59   #44
pfonihx3
Član
 
Član od: 27.10.2007.
Poruke: 97
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Par saveta za novog avanturistu

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Evo sad sam probao... kod mene piše trapped teeth (tj, pick up trapped teeth).
'Ajde probaj da kreneš otpočetka, pa da ih uzmeš... ako onda 'oće... odigraj Full Throttle.
Raspravljao sam sa Zoranom upravo o tome, izgleda je BUG, nema ni plana za izradu one baterije putem doziranja ulja...
pfonihx3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2007, 21:51   #45
nets
Član
 
Član od: 1.12.2007.
Poruke: 64
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 16 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Par saveta za novog avanturistu

Zdravo,
tema bi se komodno mogla zvati Maniac Mansion.
Kao novome avanturistu mogu ti dati nekoliko generalnih stajališta:
1. Poznate igre su ostale poznate jer su vrlo dobro napravljene. Igre koje ću sad navesti nemaju značajnije bugove. Posebno one na Scummu. Monkey Island, Maniac Mansion, Beneath a Steel Sky, ili noviji Longest Journey ili Runaway 1. Inače, riječ je o nekima od najboljih avantura ikad napravljenih.
2. Bitno je da ostale avanture ne cijeniš po onoj koju si igrao. Avanture su kao likovna umjetnost, dapače, Rembrandt i Picasso su mnogo sličniji od Mystery Housea i Dreamfalla.
3. Kad želiš naći rješenje neke igre, najlakše je upisivanjem "walkthrough" i imena igre u google. To ujedno i nije najbolje, no kako si našao UHS, znaš i sam. Moj savjet je da broj UHS-ova svodiš na minimum. Kvaliteta igrača je u minimalnom broju hintova (neke igre je gotovo nemoguće riješiti bez hintova. Meni su zapravo mnoge igre bile nemoguće kako god okreneš. Ako se ikad odlučiš zaigrati Spellcasting vidjet ćeš što znači teško. Nemoj još probavati).
4. Taj Maniac Mansion je dobra igra. Pretpostavljam da igraš remake (ja sam Mansion igrao na konzoli, NES koliko se sjećam, tada je kompjuter bio Spectrum), što je neka 3. ili 4. verzija igre, tako da bi trebala biti lišena pixelhunterskih bugova u svim dosadašnjim iteracijama.
5. Svejedno je koju igru budeš igrao prvu.
Par pravih savjeta:
-istroši sve dijaloge.
-ne libi se iz "pocket planeova" (mjesto iz kojeg slutiš da se može izvući još nešto, npr. kontejner za smeće) pokušati izvući nešto mada lik tvrdi da nema. Ponekad bude
-pogledaj na sve
-pogledaj iza vrata
-pokušaj kombinirati lude stvari u inventoryu
-igraj s nekim drugim, igrajte naizmjenično. Ovo je jako korisno.
-snimi igru prije važnih događaja, npr. prije nego ćeš skupiti 4. pitu, ako se igra zove Four Pie's of Mevludin, bilo da će te netko ubiti u idućoj sceni, bilo da će ti tražiti novi cd i igra se skrešati, bilo da će se jednostavno animacija smrznuti jer DOSbox nije savršen - pametno je snimiti igru, ne znaš tko te čeka u ulici iza ugla
-u igrama u kojima curi vrijeme i gine se na svakom koraku - snimaj često
-skupi sve što možeš iščupati
-u igrama u kojima možeš potrošiti predmete uludo, td često moraš igrati ispočetka (rijetke su: Bloodnet, Dreamweb comes to mind kao i starije, najčešće muddy - textualne igre), oprezno troši predmete i snimaj prije nego ih trošiš.
-lako ćeš prepoznati koje su to igre koje ti dozvoljavaju da krešeš predmete koji bi ti mogli trebati. Ako ti igra dopusti da zlatni amblem ubaciš na ulicu i više ga ne možeš pokupiti, ta igra je takva.
-u igrama u kojima možeš poginuti to najčešće doznaš na brutalniji način. No, trend avantura je da se naglasak stavlja na igrivost, a ne realističnost
nets je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nets na korisnoj poruci:
pfonihx3 (7.12.2007)
Stara 4.12.2007, 21:51   #46
nets
Član
 
Član od: 1.12.2007.
Poruke: 64
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 16 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Par saveta za novog avanturistu

-uživaj dok igraš. Kad jednom prijeđeš igru nećeš je prelaziti opet. Broj dobrih avantura je ograničen. Napraviti dobru avanturu je vraški težak posao. To je posao ravan izradi animiranog dugometražnog filma kojeg pravi nekoliko ljudi koji jedva imaju za namazat majonezu na koricu kruha.
-ako ne dovršiš igru sačuvaj save gameove. Nakon 10 godina zaželjet ćeš dovršiti dobre igre i nedostajat će ti
-smiji se. Humor je zaštitni znak najboljih avantura. Tu smo da bi se smijali. (dokaz: Većina raznih DarkFall-Darkseedova također ima humor ugrađen unutra).

Što igraš Maniac Mansion je super. Ako ti takva grafika godi zapravo možeš igrati većinu igara. Uočit ćeš da većina novih igara nije uspjela ponoviti dovitljivost starih zagonetki. Baš zato je velika vrijednost u starim igrama. Ono što ja na tvom mjestu nikako ne bih propustio je stari Sam n Max: Hit the road. Ako ti bude pre-pre-preružna, odigraj nove epizode, no moj savjet je da tu antologijsku prvu, "pravi Sam n Max" ne preskočiš.
Inače, naći dobru igru nije teško. Igraš sve što su napravili Sierra i Lucas Arts. Odigraj i Runaway i Longest Journey i prvi Broken Sword (nakon njega poželjet ćeš odigrati dvojku, a nakon nje vjerojatno i dalje).
Pozdrav,

net
nets je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nets na korisnoj poruci:
pfonihx3 (7.12.2007)
Stara 2.1.2008, 23:44   #47
pfonihx3
Član
 
Član od: 27.10.2007.
Poruke: 97
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Question Re: Par saveta za novog avanturistu

Imam mali problem: Instalirao sam Runaway:A road adventure. Po pokretanju instalacije izabrao sam maximum instalaciju, znači pisalo je da mi neće biti potreban CD za igru jer će sve biti kopirano na hard-drajv... E sad, čim sam počeo da igram uvodna špica gde Rayan upoznaje igrača sa situacijom u koju je dospeo otvara se ok, a onda kreće muzika i smenjivanje slika koje pokazuju situacije kroz koje je sve prolazio tokom igre. I kad se to završi ja očekujem da igra krene ali sve što se desi je da muzika stane a taj filmić ide i dalje a on sedi u stolici i to je to... Kad pritisnem "escape button" onda me prebaci u options meni i sve što mogu da uradim je da pritisnem "play" ali me vrati na Rayan-a i njegovo sedenje u stolici... Takođe imam u load inventaru jednu partiju koja je na samom početku, snimljena verovatno zbog ovog baga (ili ovakvog pokretanja igre) ali kad je startujem onda mi traži da ubacim disk1...
Imate li neki savet ??
pfonihx3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2008, 23:49   #48
zidan grobar
Veteran
 
Član od: 27.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 774
Zahvaljeno 504 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: Par saveta za novog avanturistu

Ubaci disk.
Jer koliko ja znam ja sam igrao sa diskom.

Poslednja ispravka: zidan grobar (3.1.2008 u 11:11)
zidan grobar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2008, 3:32   #49
pfonihx3
Član
 
Član od: 27.10.2007.
Poruke: 97
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Par saveta za novog avanturistu

Citat:
ZIDAN GROBAR kaže: Pregled poruke
Ubaci disk.
Kako se nisam toga setio,genijalno... Ali,nije baš tako lako,igra je na "pozajmici" i trenutno nemam diskove.
pfonihx3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2008, 3:53   #50
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Nekoliko saveta za novog avanturistu

Citat:
pfonihx3 kaže: Pregled poruke
Imam mali problem: Instalirao sam Runaway:A road adventure. Po pokretanju instalacije izabrao sam maximum instalaciju, znači pisalo je da mi neće biti potreban CD za igru jer će sve biti kopirano na hard-drajv... E sad, čim sam počeo da igram uvodna špica gde Rayan upoznaje igrača sa situacijom u koju je dospeo otvara se ok, a onda kreće muzika i smenjivanje slika koje pokazuju situacije kroz koje je sve prolazio tokom igre. I kad se to završi ja očekujem da igra krene ali sve što se desi je da muzika stane a taj filmić ide i dalje a on sedi u stolici i to je to... Kad pritisnem "escape button" onda me prebaci u options meni i sve što mogu da uradim je da pritisnem "play" ali me vrati na Rayan-a i njegovo sedenje u stolici... Takođe imam u load inventaru jednu partiju koja je na samom početku, snimljena verovatno zbog ovog baga (ili ovakvog pokretanja igre) ali kad je startujem onda mi traži da ubacim disk1...
Imate li neki savet ??
Citat:
ZIDAN GROBAR kaže: Pregled poruke
Ubaci disk.

Neces se ti rookie leba najesti od avanturisanja .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2010, 2:20   #51
Felix_Domestica
Član
 
Član od: 17.7.2007.
Poruke: 159
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 15 puta na 12 poruka
Određen forumom Preporucite mi avanturu

Evo i mene ovde. Napomenucu da sam do sada valjda svaki moguci zanr igara isprobao, osim avantura. Tako da zaista nemam pojma sta me ocekuje, a zeleo bih da probam jer koliko kontam - prica u istima je odlicna. Inace mi je omiljeni tip igara RPG, i to ne RPG tipa oblivion nego BG, Torment, NWN2, DA etc. Znaci preporucite mi neku relativno light avanturu sa dobrom pricom i zanimljivim gejmplajom, koja ce me navuci na to da probam i ostale. Nadam se da ce mi se avanture dopasti. Tnx
Felix_Domestica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2010, 13:57   #52
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Preporucite mi avanturu

Ako si za komediju uzmi Full Throttle ili The Curse of Monkey Island (mada nećeš da pogrešiš ni sa bilo kojom avanturom starog LucasArtsa). Moje omiljene komedije su Discworld Noir i Grim Fandango, ali nisu klasični predstavnici žanra, pa je možda bolje da njih probaš malo kasnije. Ako si za nešto mračnije, Still Life 1 je dobar izbor - priča je najbitnija (mada nije nešto posebno) i ima mnogo zagonetaka sa mehanizmima što će da te upozna sa "mistolikim" avanturama koje se uglavnom zasnivaju na upravo takvim problemima, a ne na priči. The Longest Journey je isto fin za početak, standardna p&c avantura koja će ti pomoći da shvatiš kako žanr funkcioniše, a još je i relativno lagana.

Pozdrav
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2010, 15:48   #53
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Preporucite mi avanturu

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Ako si za komediju uzmi Full Throttle ili The Curse of Monkey Island (mada nećeš da pogrešiš ni sa bilo kojom avanturom starog LucasArtsa). Moje omiljene komedije su Discworld Noir i Grim Fandango, ali nisu klasični predstavnici žanra, pa je možda bolje da njih probaš malo kasnije. Ako si za nešto mračnije, Still Life 1 je dobar izbor - priča je najbitnija (mada nije nešto posebno) i ima mnogo zagonetaka sa mehanizmima što će da te upozna sa "mistolikim" avanturama koje se uglavnom zasnivaju na upravo takvim problemima, a ne na priči. The Longest Journey je isto fin za početak, standardna p&c avantura koja će ti pomoći da shvatiš kako žanr funkcioniše, a još je i relativno lagana.

Pozdrav
Uh, Longest Journey bi mozda bio mozda predugacak za pocetak... Ne znam, nesto laganije, eto Full Throttle bi bio dobar izbor, od novijih za pocetnika npr. Runaway, sareno, bajno, uglavnom inventory-based zagonetke... Bad Mojo svakako.
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2010, 17:26   #54
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Preporucite mi avanturu

Citat:
getawayblues kaže: Pregled poruke
Uh, Longest Journey bi mozda bio mozda predugacak za pocetak... Ne znam, nesto laganije, eto Full Throttle bi bio dobar izbor, od novijih za pocetnika npr. Runaway, sareno, bajno, uglavnom inventory-based zagonetke... Bad Mojo svakako.
Slazem se za TLJ, bas je predugacka, naravno to joj nije mana, al sa aspekta pocetnika mozda i jeste.

Aahahahahahah, Bad Mojo, aaaaaaaaaaaaaaaa .
Pa to ako bude igrao, ima da zamrzi ceo avanturisticki zanr .
Vozis bubasvabu, ma ajte molim vas .

Syberia dakako, lep uvod za avanturistu, (relativno) laka i kvalitetna igra, AAA naslov u svetu avantura.
Ako ga ona ne uvuce u ovaj svet, nista nece .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2010, 18:10   #55
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Nekoliko saveta za novog avanturistu

Bilo koju komičnu LucasArts avanturu, sve super rade iz SCUMMVM-a. Može i neki Larry (Love for Sail recimo...)
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2010, 19:08   #56
--ComputerBoy--
Starosedelac
 
Član od: 7.3.2006.
Poruke: 1.346
Zahvalnice: 1.167
Zahvaljeno 647 puta na 285 poruka
Određen forumom Re: Nekoliko saveta za novog avanturistu

Monkey Island 1 i 2. Igre bez kojeg ne moze proci nijedan avanturisticki staz.
--ComputerBoy-- je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2010, 19:32   #57
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Preporucite mi avanturu

Citat:
getawayblues kaže: Pregled poruke
Runaway, sareno, bajno, uglavnom inventory-based zagonetke...
Dobra igra, al' ne bi valjalo da mu pixel hunting ogadi žanr.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2010, 23:25   #58
brajko85
Veteran
 
Član od: 23.11.2007.
Poruke: 958
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 259 puta na 162 poruka
Određen forumom Re: Preporucite mi avanturu

Sam & Max epizode su onako za opustanje...
brajko85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2010, 2:02   #59
vazquez
Član
 
Član od: 15.8.2006.
Lokacija: Western Serbia
Poruke: 401
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 117 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Nekoliko saveta za novog avanturistu

Ma Syberia za pochetak, definitivno... Ako mu se (FD-u) ista svidi, a svi znamo da hoce, ostalo ce doci samo po sebi...

P.S. Chudi me da nema nikoga maximalno sarkastichnog pa da mu za prvu avanturu preporuchi, hmmm, recimo Myst IV Revelation!?!
vazquez je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2010, 5:21   #60
Felix_Domestica
Član
 
Član od: 17.7.2007.
Poruke: 159
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 15 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Nekoliko saveta za novog avanturistu

Probacu Syberiu onda. Inace sam pre 2 godine dosao u posed Myst 5-ice ali nista nisam skapirao pa sam digao ruke od iste...

Edit: Zaboravih: Hvala za preporuke! Doduse, komedije me bas i ne privlace. Vise volim nesto sa malo mracnijom\ozbiljnijom pricom.
Felix_Domestica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, preporuka avantura, preporuka igara, saveti

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com