Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.4.2006, 14:23   #1
madsrdjan
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Poruke: 386
Zahvalnice: 61
Zahvaljeno 25 puta na 17 poruka
Određen forumom Blitzkrieg

Blitzkrieg je igra koju sam hiljadu puta instalirao, igrao,iznervirao se i aninstalirao. Iznervirao se zbog brojnih nebuloza i bagova u samoj igri kao ono kada se jedinice zaglavljuju, zglupljuju, katastrofalan pathfinding, haos koji nastaje kada treba pjesadija i neko vozilo da se mimoidju... Ali to je igra koju cu uvijek igrati zato sto je toliko zarazna. Prije par dana sam kupio antologiju i odusevio se novim misijama Interesuje me vase misljenje o ovoj igri koju ja inace smatram najboljom WWII strategijom do sada. Blitzkrieg 2 sam odigrao i smorio se ziv.Nema dusu. Fale one core units i ona divna artiljerija mada mi se svidilo sto za razliku od keca ne odvija se sve u djelicu sekunde i nije svaki pogodak smrtonosan vec su smanjili vjerovatnocu da ce prvi hitac biti fatalan. Intresuje me i da li vi imate problema sa Burning Horizont? Kod mene cesto racunar zablokira i samo reset pomaze.Napominjem da se to desava samo na Burning Horizont.Za sve ljubitelje ove igre evo jednog jaaaako dobrog sajta gdje mozete skinuti nove misije,kampanje, razne modove(jedan od njih je i balkanfeltzung gdje vodite cetnike,partizane,ustase... )http://www.blitzkrieg-portal.co.uk

Poslednja ispravka: madsrdjan (19.4.2006 u 19:30)
madsrdjan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2006, 20:32   #2
strale
Novi član
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Vrsac
Poruke: 25
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Exclamation Re: Blitzkrieg

Nabasao sam napokon na nekoga ko obozava Blitzkrieg. Prvi deo sam odigrao na svim nivoima tezine nekoliko puta i mislim da je to najbolja strategija koja obradjuje temu WW2. Odigrao sam takodje sve dodatke, medju kojima je Burning Horizont najbolji. E sad, kod mene postoji problem. Moja prastara masina se suocila sa zahtevnim drugim delom i sve dok je ne upgrade-ujem nista od igranja tj. mogu samo da . Reci mi svoje utiske o dvojci? Moram priznati da mi fali onaj filing kada po sat vremena razmestas svoje jedinice pokusavajuci da provalis kojim ce te pravcem neprijatelj napasti. Ehhh dobra, stara vremena.
Ajd, sad, uzdravlje!
strale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2006, 15:13   #3
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Citat:
strale kaže:
Nabasao sam napokon na nekoga ko obozava Blitzkrieg.
Kako to mislis napokon

Blitzkrieg je genijalna igrica!Presao sam prvi deo bar 5 puta zajedno sa ekspanzijama Burning Horizont i Rolling Thunder!

Nazalost,jos se nisam oprobao u dvojci,ali nadam se da ce to uskoro biti ispravljeno!
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2006, 15:15   #4
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Citat:
madsrdjan kaže:
Intresuje me i da li vi imate problema sa Burning Horizont? Kod mene cesto racunar zablokira i samo reset pomaze.Napominjem da se to desava samo na Burning Horizont.
Ne uopste nisam imao problema ni sa jednim delom prvog Blitzkriega!
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2006, 21:04   #5
strale
Novi član
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Vrsac
Poruke: 25
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

I kod mene je sve radilo kako treba sa prvim delom i svim dodacima za isti. A sto se tice bagova slazem se sa tobom, pathfindig je blago receno idiotski, nadam se da su to ispravili u drugom delu. Omiljeno oruzje (ili orudje) mi je Flak 88mm, uvek sam uz svoje jedinice imao bar po nekoliko, pravio zamke sa njima tj navlacio neprijateljske tenkove ravno na njih. Pa tek onda nastaje pravo uzivanje, nesrecnim Matildama i drugim saveznickim tenkovima kupole su odletale u vazduh, tako da je posle ostajao laksi deo posla (setnja sa panzerima i ciscenje). Kada ocistis nebo (takodje sa Flak-ovima), onda nastaje masakr sa ground attack avionima. Sta da kazem drugo, nego, uzivancija. Sto je najludje tu sam igru dobio za rodjendan na poklon od zene, koja je kasnije u vise navrata proklinjala taj njen "nepromisljen" potez. Koliko je poslova u kuci ostalo nezavrseno zbog (citiram zenu "tvojih tenkica").
strale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2006, 21:45   #6
piskoonline
Član
 
Član od: 10.2.2006.
Lokacija: Gornji Milanovac
Poruke: 148
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

vadim i instaliram redom delove, i igram iz početka... čak mi je mazohistički postalo uživanje da se borim sa pathfinding-om i u planiranje akcije ubacim i tu kalkulaciju... more digging (iz Stronghold-a) i ovde je zabavna i korisna stvar...
A, jel' još neko broji koliko puta je potrebno pogoditi neprijateljski "core unit" pre nego ga ukokaš...?
piskoonline je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2006, 23:59   #7
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Resili smo da pricamo o mazohizmu,a?Presao sam sve delove na suicide tezini.Blitzkrieg tek tada postaje ono sto bi trebalo da bude.Bez prava na gresku,perfektno izvidjanje i samo jedna sansa za koncentrisani udar koji ce sve zavrsiti u delicu sekunde.Mada moze i da se smara samo sa artiljerijom ali...Misije kada se peglate protiv Rusa su najbolje.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2006, 10:46   #8
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Ја сам играо на нижој тежини али су ми најнезгодније биле поћетне мисије у било којој кампањи јер имаш само оне лаке тенкове (Додуше код Руса одиграш три бонус мисије и набавиш Т-34-ворке) и онда у граовима је мало проблематично јер мораш онда пјешадију шлепат са собом да чисти куће јер они аутоматски топови на тенковима не могу поштено зграду развалит.
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2006, 13:44   #9
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Pa ne mogu kad im topovi ne prelazi ni 88mm.To se cisti artiljerijom ili ako imas visak pesadije.Mada i bobmardovanje cesto pomaze posebno ako se igra sa Amerima(a sta drugo...).Automatski topovi...?
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2006, 15:38   #10
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Citat:
Automatski topovi...?
Ako se dobro sjećam to je ono što su PzII imali. PzIII su imali već malo jače ali i dalje slabe topove a PzIV je tada bio klaifikovan kao Heavy Tenk.

A to za Atriljeriju pa normalno. Meni je blo uobičajeno se prvo ukopat u bazu i postavit AAA među tenkove i onda preorat prvo neprijateljsku artiljeriju (ili prvo nju neutralisat pa onda se ukopat), pa onda preorat gradove i naselja, pa onda očistit ostatke tenkovima. Takođe artiljerija je mamac za neprijateljske avione kojih se taman uz pomoć AAA otarasim.
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2006, 20:22   #11
strale
Novi član
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Vrsac
Poruke: 25
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Citat:
A to za Atriljeriju pa normalno. Meni je blo uobičajeno se prvo ukopat u bazu i postavit AAA među tenkove i onda preorat prvo neprijateljsku artiljeriju (ili prvo nju neutralisat pa onda se ukopat), pa onda preorat gradove i naselja, pa onda očistit ostatke tenkovima. Takođe artiljerija je mamac za neprijateljske avione kojih se taman uz pomoć AAA otarasim.
Moj covek. Prvo dobro oranje, pa rostiljanje protivnickih tenkova sa AAA, i onda divlja voznja sopstvenih Panzera.
strale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2006, 22:49   #12
madsrdjan
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Poruke: 386
Zahvalnice: 61
Zahvaljeno 25 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Na sajtu koji sam postavio takodje mozete skinuti i masu patcheva koje su fanovi pravili. Izmedju ostalog imaju patchevi za ono da se ne moze pucati kroz objekte, zatim da se manja orudja kao npr nemacki flak 20mm ili nebelwafer mogu pokretati bez kamiona da ih vuku itd. Od modova probajte Olmsted2.19 koji ide zajedno sa RoadToVictory1.3b. Takodje je i Hagelsturm odlican. U Olmstedu mi se posebno svidilo sto je domet povecan. Takodje sada je za tenkove jako tesko da ociste rovove od pjesadije tako da je tu sad sopstvena pjesadija pozeljna.
madsrdjan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2006, 10:34   #13
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Blitzkrieg

PZIII nisu imali automatske topove...
Obozavam da koristim NebelWerfere jer iako cesto ne pogadjaju tacno u metu prave veliki damage...A i onaj zvuk...
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2006, 17:13   #14
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Ја ипак више волем Каћуше. И то ону средњу верзију. Тешке Каћише се преспоро пуне а за велику штету и орање ненормално укопаних позиција ипак имам артиљерију. А ове су добре јер им је домет осредњи а јопет имају доста муниције и брзо се пуне (у основи док се испразне већ је следећи салво спреман), а користим их за орање подручја са мало слабијим раштрканим трупама (артиљеријске позиције које обично брани по једна оклопна кола Skdfz neka верзија и више јединица пешадије па 4 Каћуше то фино преору а да ови не обију ни прилику да схвате шта се догађа).
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2006, 17:26   #15
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Rusku kampanju je skoro nemoguce preci bez mobilne artiljerije tj. bez Kacusa.
Isturis par komada,opletes po ukopanom neprijatelju i onda lepo bezis nazad i cekas da kompjuter iz artiljerije ospe paljbu po mestu odakle si gadjao.
A onda se ti pomeris par ekrana i ponovo gadjas
I tako ukrug dok malo ne omeksas protivnicke redove.

Nikad nisam igrao Blitz na najvecem nivou tezine,jer me smara odsustvo opcije za snimanje pozicije.Jedna greska i moram sve da igram ponovo - ne svidja mi se to,mada drasticno doprinosi realnosti.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2006, 18:15   #16
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Ја обично код артиљерије користим расподијелу фифти-фифти. 4 Каћуше и 4 Топа (и то највећег домета, јачина није важна али домет јесте да неморам да их шеткам по мапи нон стоп већ да је покрију из саме базе гдје су стављени на реарм нон стоп).
Најбоља финта јесте што мени смета кад топови добију виши чин. Јер онда почну прецизније да ору. Тј. ору мања подручја, па морам чешће да им мењам мету.
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2006, 20:21   #17
strale
Novi član
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Vrsac
Poruke: 25
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Ma, pricajte sta hocete, ali je nemacka kampanja najteza. Setite se samo borbi u Africi, miniranih puteva, bezbroj Matildi, vise desetina engleskih a pogotovo americkih topova. Sve to treba neutralisati i sa sto manjim gubicima obaviti zadatak jer je i tada pocela da se oseca oskudica u snabdevanju sa oruzjem i orudjem a pogotovo sa tenkovima. Prvi serijiski proizvedeni Tigrovi gurnuti su u pravu vatru, u pakao izmedju amera i engleza, njihove artiljerije a bogami i pesadije opremljene bazukama. Pa sad ti budi majstor (tj. inteligentan) ili natrposecno uporan (loudovanje milion puta) pa obavi zadatak. U kasnijem delu nemacke kampanje nemas podrzku iz vazduha (tj. jako malu), tako da ti nista nece vredeti ni svi tigrovi ili kraljevski tigrovi ako nemas Flakove (bar one od 88mm, a pozeljni su i kasniji modeli od 105mm). Zanimljivo je da su Svabe kao top na tenkovima Panter i Tigar I postavili modifikovane Flakove 88mm, dok su na Tigru II (iliti Kraljevskom Tigru) postavljali u pocetku Flak od 105mm a kasnije specijalno napravljeni top sa glatkom cevi od 125mm, sto je najveci kalibar tenkovskih topova u WW2. Nego ja se raspricao i o igri i o istoriji. U zdravlje ljudi.
strale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2006, 21:00   #18
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Da i njima je čak i početak za****n. Dođeš na ruski front, kad tamo Rusi imaju T-34 a ti sa onim PzIII i plačeš nad zlom sudbinom.
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2006, 10:44   #19
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Ajmo malo obrazovanja:http://www.achtungpanzer.com/pz4.htm#panther
http://www.achtungpanzer.com/tiger.htm
http://www.achtungpanzer.com/pz5.htm

Ruska kampanja je na pocetku zeznuta dok je kasnije smesna.Americka je non-stop smesna zbog preterane (i stvarno je tako bilo avijacije).

Sustina igranja sa Nemcima nije da se sve preore pa da se samo useta(koriscenje snipera za izvidjanje...).Sustina je da se izvrsi Blizkrieg-u.Znaci
precizna artiljerija na najjace tacke,pesadija odmah napred sa iz koje idu najjaci tenkovi.Najvice volim kada ubacim Brumbarove da bombarduju iz blizine,pesadija kolje protivnicku koja je pod granatama,a moji tenkovi flankuju neprijateljske.Uz sve to se doda avijacija cija je saradnja ostvarena konkretno tek u expansionima za orignalni Blitzkrieg...
Ovo su u stvari principi Blitzkriega.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2006, 15:39   #20
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Ево набавио сам Близкриг 2 али неку лијеву њемачку верзију па кубурим јер је све на Њемачком. Али нема везе, играт знам иако је понекад нејасно шта је циљ.
Све у свему убацили су Јапанце, и ево играм Америчку кампању и кампања сада почиње са каштрењем са њима. Имају оне ********************************не тенкове тако да их стјуарти могу таманит на гомиле. Али зато им се напади састоје од буљука пјешадије, праћане са по 20 так тенокова. А ти обично имаш тек 5-6 њих.
Даље уведена је опција за позивање појачања, и сада цијеле клаце добијају заједно искуство (класе су: Ловци, Бомбардери, Тенкови, и двије врсте пешадије). Када добију нови ниво добију и неку специјалност. Нпр једна пешадија 2 левела добија могућност да сами копају ровове тј да им инжињерија за то није потребна, док други могу од тада да мичу мине.

Што се тиче појачања, цвака мисија има сопствени број могућих појачања. Када позовеш појачање било које класе (позивају се по класама, позовеш тенкове и добијеш 4 тенка, позовеш пешадију и добијеш 2 вода + неки бонус као базукаши или тешки митраљез) један поен се макне са бројача појачања. Авијација се такође рачуна у појачања али нажалост њима је ограночено колико могу да остану на мапи.
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
blitzkrieg, rolling, rts, thunder

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com