Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu

Forum o forumu Pitanja, sugestije i problemi u radu s našim forumom

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.6.2009, 13:58   #41
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: SK-Monkey - prilagođavanje izgleda SK foruma (ima i avatare, buahahah!)

Oće biti vidljiv ako ga ubaciš u FF-u, samo u chromeu nežćet ti moći vidjeti svoj ili bilo čiji avatar. E sad ajd napravi za Chrome, dobro je da smo dobili o ovo za FF. Neka se momak malo odmori a ne da odmah krene na IE cgroem Opera...
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2009, 14:09   #42
Keki
Veteran
 
Član od: 16.10.2008.
Lokacija: Odžaci ಠ_ಠ
Poruke: 640
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 280 puta na 127 poruka
Određen forumom Re: SK-Monkey - prilagođavanje izgleda SK foruma (ima i avatare, buahahah!)

Aha,pa na to sam i mislio.
A sto da ne krene i na druge,ako je poceo za FF zasto da drugi budu bez te opcije?A u ostalom,raspust je,valjda ce imati vremena...
Keki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2009, 16:11   #43
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Thumbs up Re: SK-Monkey - prilagođavanje izgleda SK foruma (ima i avatare, buahahah!)

Pa evo ovako, da krenem redom
Citat:
Keki kaže:
1 - Kada je ubacim avatar da li ce on moci biti vidliv onima koji koriste ovo cak i ako ja postavljam nesto na forum iz Chrome-a?
2- Mogao bi da se pozabavis pa da omogucis ovo na Chrome,valjda postoji neki nacin?
1. Baš tako. Nema veze iz kog browsera postavljao poruku, ova skripta u stvari prolazi kroz sve poruke na određenoj stranici i postavlja avatar ispod imena korisnika.
2. Planirao sam da skriptu portujem na druge browsere. Evo šta sam našao (zamene za Greasemonkey), ali nisam siguran hoće li raditi:

- Za Chrome
- Za Internet Explorer
- Za Operu

Međutim, za Chrome i IE možda i bude radilo, ali ovo za Operu neće, zbog toga što se koristi Greasemonkey funkcija GM_xmlHttpRequest(). Skinuću Operu i Chrome i probaću to da portujem.

@Equilibrium: Koji browser koristiš?
@Đorđe: Nije uopšte problem, ako je već ovoliko interesovanje za skriptu.

E sad, Opera izgleda zadaje najviše muke, s obzirom da ne dozvoljava da se izvuče sadržaj sa nekog drugog domena. Međutim, našao sam ovo, ali još nisam probao.

P.S. uspeo sam da rešim bag sa nestajanjem kursora.
P.P.S od kog browsera da krenem?

Pozdravi
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2009, 16:21   #44
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: SK-Monkey - prilagođavanje izgleda SK foruma (ima i avatare, buahahah!)

Koliko mrzitelja FF-a na ovoj temi.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2009, 16:22   #45
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: SK-Monkey - prilagođavanje izgleda SK foruma (ima i avatare, buahahah!)

Za IE možeš da zadnji napraviš pošto mali broj članova koristi IE.
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2009, 16:32   #46
Nikola95
Veteran
 
Član od: 7.1.2008.
Lokacija: Herceg Novi
Poruke: 1.090
Zahvalnice: 791
Zahvaljeno 238 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola95
Određen forumom Re: SK-Monkey - prilagođavanje izgleda SK foruma (ima i avatare, buahahah!)

Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke
Koliko mrzitelja FF-a na ovoj temi.


Svaka cast Geomaster.
Nikola95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nikola95 na korisnoj poruci:
Geomaster (24.6.2009)
Stara 24.6.2009, 20:00   #47
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: SK-Monkey - prilagođavanje izgleda SK foruma (ima i avatare, buahahah!)

@Geomaster

Operu.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2009, 23:17   #48
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Arrow Re: SK-Monkey - prilagođavanje izgleda SK foruma (ima i avatare, buahahah!)

Napravio sam i skriptu za Operu. Međutim, nisam uspeo da nađem način da je portujem na Chrome, tako da se ovom prilikom izvinjavam Chrome korisnicima koji će biti uskraćeni za avatare. Čak je i traženje funkcije za Operu zahtevalo dosta vremena Evo uputstva kako da instalirate skriptu u Operi.

1. Sa ovog linka downloadujte arhivu SK-Monkey-Opera.zip.
2. Napravite folder bilo gde na hard disku, bilo kog imena (kod mene je folder 'userjs' u My Documents) i raspakujte arhivu u njega.
3. Otvorite Operu.
4. Iz menija Tools odaberite opciju Preferences.
5. Kliknite na tab Advanced a zatim odaberite Content sa leve strane.
6. Sa desne strane kliknite na Javascript Options....
7.
U dijalogu kliknite na Browse...pod stavkom User Javascript, pronađite folder u koji ste raspakovali arhivu i kliknite OK.
8. Otvorite kontrolni panel. Ukoliko skripta radi, u kontrolnom panelu ćete dobiti opcije za stil. Ukoliko želite, odaberite neki od dva postojeća stila.

Za korisnike Firefoxa, na ovom linku možete naći najnoviju verziju koja rešava bag sa nestajanjem kursora.

Međutim, ja sam totalno nezadovoljan jadnom brzinom skripte u Operi. Probaću da je malo optimizujem.

Pozdrav!

Poslednja ispravka: Geomaster (24.6.2009 u 23:28)
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Geomaster na korisnoj poruci:
Nikola95 (25.6.2009)
Stara 5.7.2009, 22:23   #49
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: SK-Monkey - prilagođavanje izgleda SK foruma (ima i avatare, buahahah!)

Hehe. Evo uparvo sam stavio na FF 3.5 u OS X-u i radi. Vidim avatare


Ali neznam kako da dodam sebi avatar
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2009, 22:27   #50
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: SK-Monkey - prilagođavanje izgleda SK foruma (ima i avatare, buahahah!)

Пошаљеш поруку ГеоМастеру! Само да знаш, мјењао би се са тобом сада. Ти имаш ОС Х.
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2009, 9:50   #51
Ivan-94
Veteran
 
Član od: 15.3.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 654
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 63 puta na 43 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ivan-94 Slanje poruke preko Skypea korisniku Ivan-94
Određen forumom Re: SK-Monkey - prilagođavanje izgleda SK foruma (ima i avatare, buahahah!)

Sve je dobro ali nasao sam BUG,veliki.Ovako,kada kliknes na Odgovor i on sve lepo ucita editor......i sad kad hocu da pisem ne izbaci mi onu malu liniju sto trepce.Mozda to i nije neki problem ali ako negde pogresis ili hoces da dodas moras da brises sve do tamo.
Valjda sam objasnio
Ivan-94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2009, 9:51   #52
Gradimir
Veteran
 
Član od: 19.1.2009.
Lokacija: Wherever I May Roam
Poruke: 819
Zahvalnice: 360
Zahvaljeno 445 puta na 210 poruka
Određen forumom Re: SK-Monkey - prilagođavanje izgleda SK foruma (ima i avatare, buahahah!)

Citat:
Ivan-94 kaže: Pregled poruke
Sve je dobro ali nasao sam BUG,veliki.Ovako,kada kliknes na Odgovor i on sve lepo ucita editor......i sad kad hocu da pisem ne izbaci mi onu malu liniju sto trepce.Mozda to i nije neki problem ali ako negde pogresis ili hoces da dodas moras da brises sve do tamo.
Valjda sam objasnio
mislim da je to do firefoxa i meni je bez skripte pre postojao takav problem.
reinstalacija je pomogla
Gradimir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2009, 9:54   #53
Ivan-94
Veteran
 
Član od: 15.3.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 654
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 63 puta na 43 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ivan-94 Slanje poruke preko Skypea korisniku Ivan-94
Određen forumom Re: SK-Monkey - prilagođavanje izgleda SK foruma (ima i avatare, buahahah!)

Citat:
Gradimir kaže: Pregled poruke
mislim da je to do firefoxa i meni je bez skripte pre postojao takav problem.
reinstalacija je pomogla
Kako brz odgovor,nego a kako da stavim avatar?
Ivan-94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2009, 9:57   #54
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: SK-Monkey - prilagođavanje izgleda SK foruma (ima i avatare, buahahah!)

Poruka iznad tvoje i to cak četiri reda iznad.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dzonihsv na korisnoj poruci:
Ivan-94 (6.7.2009)
Stara 6.7.2009, 10:41   #55
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: SK-Monkey - prilagođavanje izgleda SK foruma (ima i avatare, buahahah!)

Citat:
Ivan-94 kaže: Pregled poruke
Sve je dobro ali nasao sam BUG,veliki.Ovako,kada kliknes na Odgovor i on sve lepo ucita editor......i sad kad hocu da pisem ne izbaci mi onu malu liniju sto trepce.Mozda to i nije neki problem ali ako negde pogresis ili hoces da dodas moras da brises sve do tamo.
Valjda sam objasnio
Taj bug je resen novom verzijom. U postu #48. Ja ne vidim nikakav bug, a instalirao sam tu verziju. I kao sto rece Gradimir, to se ponekad desava i bez skripte. Kad se desi, nemora da brises nista jer kusror u stvari postoji. Samo je nevidjiv Stavi FF 3.5
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2009, 11:33   #56
Ivan-94
Veteran
 
Član od: 15.3.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 654
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 63 puta na 43 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ivan-94 Slanje poruke preko Skypea korisniku Ivan-94
Određen forumom Re: SK-Monkey - prilagođavanje izgleda SK foruma (ima i avatare, buahahah!)

Citat:
Mickie kaže: Pregled poruke
Taj bug je resen novom verzijom. U postu #48. Ja ne vidim nikakav bug, a instalirao sam tu verziju. I kao sto rece Gradimir, to se ponekad desava i bez skripte. Kad se desi, nemora da brises nista jer kusror u stvari postoji. Samo je nevidjiv Stavi FF 3.5
I imam FF 3.5
Ivan-94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2009, 13:19   #57
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Thumbs up Re: SK-Monkey - prilagođavanje izgleda SK foruma (ima i avatare, buahahah!)

Ivane, nije do skripte, sa prethodnom verzijom (ovom iz prvog posta) kursor se nikad nije pojavljivao. U novoj verziji je to izmenjeno. E sad, ne znam kako se to ponaša u Operi zato što se koristi emulacija funkcije GM_addStyle() kojom je i rešen problem, tako da baš i nisam siguran. Ako hoćeš avatar, samo mi pošalješ PM.

Btw, jel' ste primetili novi skin?
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2009, 13:50   #58
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: SK-Monkey - prilagođavanje izgleda SK foruma (ima i avatare, buahahah!)

Geomaster ovo je odlcina ideja.Forum izgleda dosta lepse i sada mogu lakse pamtiti clanove po njihovim avatarima.Promeni naziv teme,kako bi sto vise ljudi koristilo ovaj SK-monkey.Ja sam vise puta citao naziv ove teme i nikako da kliknem da vidim sta je.Juce sam slucajno kliknuo i bio odusevljen tvojim radom.Jos jednom,svaka cast.

P.S.Hvala na avataru.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pharaon.92.bc na korisnoj poruci:
Geomaster (6.7.2009)
Stara 6.7.2009, 14:13   #59
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: SK-Monkey - prilagođavanje izgleda SK foruma (ima i avatare, buahahah!)

ja mogu samo da vas vidim u operi sa avatarima na FF-u nemogu
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2009, 18:37   #60
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Smile Re: SK-Monkey - prilagođavanje izgleda SK foruma (ima i avatare, buahahah!)

Citat:
Pharaon.92.bc kaže: Pregled poruke
Geomaster ovo je odlcina ideja.Forum izgleda dosta lepse i sada mogu lakse pamtiti clanove po njihovim avatarima.Promeni naziv teme,kako bi sto vise ljudi koristilo ovaj SK-monkey.Ja sam vise puta citao naziv ove teme i nikako da kliknem da vidim sta je.Juce sam slucajno kliknuo i bio odusevljen tvojim radom.Jos jednom,svaka cast.

P.S.Hvala na avataru.
Hehe, naziv teme je nekad bio "SK-Monkey - prilagođavanje izgleda SK foruma" a neki dobroćudni mod/admin je dodao i 'avatare' u naslov. A i nisam siguran kako da promenim naziv teme.

I da, nema na čemu.

@NIx Car:
Instalirao si Greasemonkey i ubacio skriptu?
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
avatar, izgled foruma, sk monkey, skin

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com