Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Pregled rezultata glasanja: Da li biste ucestvovali u playthrough-u?
Da 42 41,18%
Da, ali nemam vremena za tako nesto 44 43,14%
Ne 10 9,80%
Glupe li ideje 6 5,88%
Glasova: 102. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.8.2010, 13:00   #141
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: SK Playthrough

Nista nego da makar nas trojica napravimo pledge da, sta god neko htio da izgura kao playthrough, mi cemo igrati do kraja, pa bilo to nesto 5 puta predjeno do sad kao Grim Fandango... Ili Syberia cak

Danas-sjutra cu probati Toonstruck da skinem i emuliram na mom novom racunaru, pomocu DosBox i D-Fend Reloaded... Ako ne bude trebalo nista vise, mozda to da probamo...?
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2010, 13:07   #142
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: SK Playthrough

Spoiler za okraćivanje kobasice od poruke:
Citat:
Highlander kaže: Pregled poruke
imam ja dovoljno jak kompjuter da potera i mnogo zahtevnije igre, ali je opet DW2 skroz usporen i mučan za igranje.

Tek onda je tragedija velika/tuga neprebolna . Zamisli šta bi bilo da imaš komp iz 2007. ili neki muzejski eksponat kao ja.
Citat:
Highlander kaže: Pregled poruke
Nego, treba li da popunim neku pristupnicu, prijavu, platim članarinu ili nešto četvrto pa da mogu da igram i ja sa vama ovde?
Možeš meni da uplatiš neku kintu (sugrađani smo, pa može i na ruke ) u svako doba. Šaljem ti broj računa na LP/PM.
Citat:
Highlander kaže: Pregled poruke
I ne, ne želim da vodim plejtru.
E, došli smo do ključnog problema cele ove priče. Svi bi da budu matrozi (sailors, bre), da krstare morima, a niko neće da (bar jednom nedeljno) uđe u bure .

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
ali su i dalje bili korisni i jako dobri - u krajnjem slucaju, neko ce iz Plejtrua Bad Mojoa saznati vise o igri nego iz bilo kog opisa na netu
Nije da nisu i nije da neće, ali to je pre svega zbog entuzijazma onog nesretnika što je celu stvar gurao i kad su skoro svi od igranja odustali, a jedna lasta ne čini da cveće cveta, ptičice cvrkuću i devojke napupe .

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
pa nije vise tolko ni bauk dosbox, pogotovu jer imas ove third party programcice
Važi, probaću.

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
nije uopste problem reci ovo se igra i zapoceti nego znati da li ce to neko uopste hteti i da igra al' sta vredi kad kazem Touche a neko iz publike dobaci: "Pih, matoro vino, losa berba, boja mi se ne svidja, kisi po malo, ocu Bretanju necu Burgonju, nisu grozdje gazile bosonoge Spankinje dok su im brushalteri upijali znoj pod vrelim katalunjskim suncem" a za Whispered World: "Suvise sveze toceno pivo, pena izbija sa pola krigle, nije dovoljno 'ladno, slatko..."
Ti započni da vodiš stvar, a te što će da dobacuju - zanemari (tko ih firca ). Kogod će se već naći da ti pravi društvo . Pre bih mogao da se kladim da će neko ko od početka nije bio umešan u celu stvar uzeti da igra štogod pod гејммастеровом ravnateljskom palicom nego oni bukači koji se raspale ko hepo-kocke pre samog početka igranja a posle im "dođe baba iz Rumunije" .

Da (kao iskusni političar & diplomata) zaključim izlaganje jednim legendarnim citatom iz Biblije:
Citat:
Ezekilj, 26:18 kaže:
Mis'im šta reći: situacija je teška, ali ne i bezizlazna, samo treba pronaći pravo rešenje u oskudici alternativa.
copyright by Pjanovic

Citat:
getawayblues kaže: Pregled poruke
Nista nego da makar nas trojica napravimo pledge da, sta god neko htio da izgura kao playthrough, mi cemo igrati do kraja, pa bilo to nesto 5 puta predjeno do sad kao Grim Fandango...
Pre ću da ti dam litar (svoje) krvi no takvo obećenje .
Ne treba se olako zavetovati.

Poslednja ispravka: zoran845 (8.8.2010 u 13:24)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2010, 13:36   #143
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: SK Playthrough

Citat:
getawayblues kaže: Pregled poruke
Nista nego da makar nas trojica napravimo pledge
fali nam jos jedan

Toonstruck sam bas nedavno ponovo presao, neposredno pre ove halabuke ali ako vecina izglasa - sk playthrough vece je oduvek bila pravedna i ustavotvorna institucija

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
E, došli smo do ključnog problema cele ove priče. Svi bi da budu matrozi (sailors, bre), da krstare morima, a niko neće da (bar jednom nedeljno) uđe u bure .
vec je ranije receno

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
a gamemaster moze da bude onaj ciji predlog pobedi
kao i

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
moras da nadjes gamemastera, da oformis izborni stab, da izadjes u javnost sa predlogom i na kraju da podmitis komisiju
a za getaway-a sam siguran da je vec nasao GM-a

Citat:
getawayblues kaže: Pregled poruke
Ili Syberia cak
a ako necete da sledeca Playthrough tema bude Prvi put sa Kate Walker na jutrenje glasacete za nesto drugo

Poslednja ispravka: dijego_ (8.8.2010 u 13:47)
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2010, 13:59   #144
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: SK Playthrough

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke



a za getaway-a sam siguran da je vec nasao GM-a



a ako necete da sledeca Playthrough tema bude Prvi put sa Kate Walker na jutrenje glasacete za nesto drugo
Pa, doticni mudrac nadasve ozbiljnih avantura bi mogao npr. Amerzone da odradi, i to bi mu bio odraz worshipovanja Kate Walker...
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2010, 14:15   #145
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: SK Playthrough

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
a ako necete da sledeca Playthrough tema bude Prvi put sa Kate Walker na jutrenje glasacete za nesto drugo
More, igrao bih ja i "Sajbiriju", samo da ima neka dobra voditeljka kroz celu stvar.
Recimo neka ovakva drugarica:
Spoiler za the ideal game mistress:
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	(avan)turizam_od_glagola_turiti.jpg
Viđeno:	14 puta
Veličina:	26,0 KB
ID:	35681
Av! Av! (Vau! Vau!)
Hubba! Hubba!
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2010, 14:38   #146
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: SK Playthrough

U medjuvremenu, ako nijeste skorije igrali, ako vam se cini ok ideja... Od veceras igram Discworld Noir, ako ne bude problema sa instalacijom, ako odusevljenje bude onakvo kakvo je bilo prije 7-8 godina... Eto nominacije za playthrough, tamo krajem naredne nedjelje.
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2010, 15:30   #147
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: SK Playthrough

Citat:
getawayblues kaže: Pregled poruke
Eto nominacije za playthrough, tamo krajem naredne nedjelje.
do tad ce Gajbrasu brada da poraste a Zoki ce dati novu sliku u PA narod iste hleba i igara - odmah!

Citat:
getawayblues kaže: Pregled poruke
Discworld Noir
odlicno, njega i GK 3 se sve kanim da odigram

a do tad mozemo i The Whispered World da predjemo, pa ako ima zainteresovanih i onih koji jos nisu presli igru evo sa njim mozemo odmah da pocnemo
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2010, 17:06   #148
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: SK Playthrough

Definitivno za The Whispered World odmah, predjoh do pola u maju, i onda mi je igra zabugovala, jedan item se nije pojavljivao... Pa poludjeh, i batalih. Sada moze reinstall!
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2010, 19:01   #149
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: SK Playthrough

Citat:
getawayblues kaže: Pregled poruke
Definitivno za The Whispered World odmah, predjoh do pola u maju, i onda mi je igra zabugovala, jedan item se nije pojavljivao... Pa poludjeh, i batalih. Sada moze reinstall!
imamo jedan glas (doguraces daleko u skupstini ) iako je verovatno vecina avanturista odavde nedavno presla igru, pa bi smo je igrali nas dvojica sto se mene tiche ne smeta i imamo kvorum, al' moram da budem iskren - i ja sam kao ti zapeo tu negde kod pola, isto u maju
kako sam zamisljao onda da budem GM? pa zato sto bismo mogli podeliti lako na 4 etape jer je igra zgodno za ovu priliku izdeljena na 4 priblizno jednaka poglavlja, koja bismo mogli da igramo po 2-3 dana

druga opcija je Touche

sta kaze volja naroda (getawayblues)?

Poslednja ispravka: dijego_ (8.8.2010 u 19:52)
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2010, 20:18   #150
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: SK Playthrough

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
imamo jedan glas (doguraces daleko u skupstini ) iako je verovatno vecina avanturista odavde nedavno presla igru, pa bi smo je igrali nas dvojica sto se mene tiche ne smeta i imamo kvorum, al' moram da budem iskren - i ja sam kao ti zapeo tu negde kod pola, isto u maju
kako sam zamisljao onda da budem GM? pa zato sto bismo mogli podeliti lako na 4 etape jer je igra zgodno za ovu priliku izdeljena na 4 priblizno jednaka poglavlja, koja bismo mogli da igramo po 2-3 dana

druga opcija je Touche

sta kaze volja naroda (getawayblues)?
...zbog toga je i idealna, ta 4 poglavlja... Nista, otvorit' topic, vidjet'kakav ce odziv biti sledeca dva dana, i onda od srijede npr. zvanicno krenuti sa playthrough? Zoki, da igras ovo, novo je, znamo da nijesi igrao, i vala ako je ijednoj avanturi preko chela napisano da ce da ti se svidi, ovoj je!

Shlay, Patton, Ketchua... Cini mi se tu su svi ovih dana, ne vjerujem da je iko na odmorima, tu bojazan nemamo... I jos par mladjih ljudi, i eto entuzijazma!
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2010, 1:15   #151
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: SK Playthrough

Ja je još nisam obrisao, iako je pređoh pre nego što je izašla. Stvarno mi žao da je obrišem, vezao sam se... Tako da, što se mene tiče, može. Ali sumnjam da bih bio dobar plejtruista, jer sam o igri već rekao šta sam imao. Možda bi mi nešto novo upalo u oko, ali ne garantujem ništa.

Već nas je 3.
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2010, 18:49   #152
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: SK Playthrough

Posle 10 razlicitih patcheva, reinstalacija, kombinovanja sa compatibility, chudima... mogu da kazem da je Discworld Noir potpuno neigriv na XP-u

Opet, za sledeci walkthrough sam raspolozen da poguram prvi Broken Sword, to bi mi bio bas merak, ili Day Of The Tentacle.
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2010, 21:53   #153
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: SK Playthrough

Kako ja nešto odigram, vi ga tako predložite za playthrough. U zadnja 3 meseca preš'o sam i Day of the Tentacle i Discworld Noir i The Whispered World i Syberije... Broken Sword može.

BTW, meni Noir radi bez problema na XP-u. Probaj da ga reinstaliraš. Neigriv na Visti, ali pečeve i čuda nisam isprobavao.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2010, 17:34   #154
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: SK Playthrough

Citat:
getawayblues kaže: Pregled poruke
za sledeci walkthrough sam raspolozen da poguram prvi Broken Sword ili Day Of The Tentacle.
Malo je rano da se o tome priča: TWW se još nije oladio . U stvari, jedva da je i počeo плејтру.
Citat:
getawayblues kaže: Pregled poruke
DoTT mi je najdraza avantura, i uz Broken Sword predlog za sledeci pt, posto je bas znam u prste...

Ako znaš DotT u prste, onda mora da si svestan da je to igra koja je tako strukturisana da ju je nemoguće podeliti na delove za плејтру. Jedino da se cela odigra odjednom što uopšte nije praktično (za playthrough a i onako).
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2010, 17:49   #155
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: SK Playthrough

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Malo je rano da se o tome priča: TWW se još nije oladio . U stvari, jedva da je i počeo плејтру.

Ako znaš DotT u prste, onda mora da si svestan da je to igra koja je tako strukturisana da ju je nemoguće podeliti na delove za плејтру. Jedino da se cela odigra odjednom što uopšte nije praktično (za playthrough a i onako).
PA jedino tako, jedno 10 dana, pa ko dje zapne, sa objasnjenjima... Opet, i izuzetno tesko bi bilo, koji predmet iz inventara dati drugom liku, kada... Hm. Pravi izazov.
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2010, 21:03   #156
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: SK Playthrough

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Ako znaš DotT u prste, onda mora da si svestan da je to igra koja je tako strukturisana da ju je nemoguće podeliti na delove za плејтру. Jedino da se cela odigra odjednom što uopšte nije praktično (za playthrough a i onako).
Citat:
getawayblues kaže: Pregled poruke
PA jedino tako, jedno 10 dana, pa ko dje zapne, sa objasnjenjima... Opet, i izuzetno tesko bi bilo, koji predmet iz inventara dati drugom liku, kada... Hm. Pravi izazov.
Nije izazov, nego nemoguć poduhvat (što bi rekao Mulahaj), a, ako ne veruješ meni, evo šta kažu na forumu AG (na našem budućem maternjem jeziku ):
Citat:
stepurhan kaže:
The game is split into manageable chunks. This makes completely non-linear games unsuitable for playthroughs as you can't define chunks. You'd have to play the whole thing at once which defeates the object.
Community playthrough in layman's terms

Poslednja ispravka: zoran845 (13.8.2010 u 21:10)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2010, 21:15   #157
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: SK Playthrough

Pa mozda i ne mora da bude da su deonice default jednog playthrougha. Ako pogledamo nase plejtrue, vidi se da se vise raspravlja u toku samog igranja nekog od delova, tj. neke etape a NE na kraju, odnosno posle nje - sto bi bila sustina zamisli deljenja na deonice gde bi igraci trebalo siti da se ispricaju nakon zavrsenog dela.

Prema tome, samo treba da se zamisli da je Day of the Tentacle jedna velika deonica poput bilo koje deonice Bad Mojoa ili BASS-a i to ce da mu dodje na slicno.
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2010, 21:32   #158
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: SK Playthrough

U slučaju da se cela igra prelazi u jednom cugu, to bi bio samo ogroman "Spojler Fest" za one koji nisu tu avanturu ranije igrali i ne mnogo više od toga. Kad se igra izdeli na parčiće (bar 3-4 njih) i kada se igrači pridržavaju rasporeda/termina određenih za prelaženje pojedinih etapa, kao što je do sada na ovom forumu činjeno, manja je mogućnost da neko drugima pokvari uživanje u igri, iako je tako nešto (nekad u manjoj, nekad u većoj meri) gotovo neminovno (uvek se nađe neko ko trči malo ispred ostalih), a zbog čega sam (između ostalog) poprilično protiv "čoporativnih protrčavanja".

Ako se igra odjednom i može (kad god hoćeš) da se priča o celom toku igre onda nekako (bar meni se čini) to nije mnogo različito od pisanja o konkretnoj igri u njenoj temi, a tada se postavlja pitanje svrhe celog poduhvata.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2010, 21:49   #159
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: SK Playthrough

Pa jedina svrha bi bila sto razmenjujes iskustva o igri ili se ispomazes sa nekim ko je igra u isto vreme, ili bar priblizno kada i ti - znachi ako upravo igram Toonstruck, ja mogu na temi o igri da iznesem neke svoje utiske ali neko ko ju je igrao pre 10 godina mozda nece deliti isto ushicenje niti ce moci da mi pomogne

Jednostavnije receno - playthrough, pa makar bio i Day of the Tentacla koji nije zgodan za tako nesto - tera vise ljudi da igraju istu igru u isto vreme i da pricaju o njoj

Poslednja ispravka: dijego_ (13.8.2010 u 21:57)
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2010, 22:28   #160
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: SK Playthrough

Fora sa DoTT je što će jedan čovek prvo da krene da pravi bateriju sa Hogijem, drugi da traži struju sa Lavrn, a treći dijamant sa Bernardom. I o čemu će onda ta trojica da pričaju? Mislim, moguće je da i to ispadne ok, ali čemu to kad ima mnogo prikladnijih avantura koje nisam prešao prošle nedelje?
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, playthrough

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com