Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.1.2012, 4:54   #1
cira90
Novi član
 
Član od: 24.1.2010.
Poruke: 14
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Ne mogu da bootujem Win7

Evo ovako kada sam kupio nov komp pre 2 godine dobio sam sa win7 posle toga sam normalno mogao da boot cd i stavio sam win xp,posle toga skinuo sam win7 Ultimate Activated AIO i narezao na klasican nacin samo stavio fajlove na dvd i narezao!Kada sam hteo da instaliram nije hteo da boot-uje i ja sam ga instalirao preko win xp kao neku igricu i posle obrisao xp!Radio mi je godinu dana i sad opet hocu da stavim ali ne mogu ni preko usb ni preko dvd-ja!Istu tu verziju sam narezao na fazon da napravim image i onda isto tako narezem preko opcije rezanje image,ali opet nije hteo da boot-uje!Takodje uzeo sam isto od druga njegovu verziju koja njemu radi i moze normalno da pokrece,isto nece da pokrene samo mi ponudi da repair znaci da popravim staru i da pokrenem normalno!Nabavio sam isto neku verziju koja ide na fles i naravljena je kao image, i ima neki program koji ide uz sistem i treba da se udje u njega i da on namesti fles za instalaciju,ali opet nije hteo da pokrene,cak nece ni da mi izbaci da mogu fles da stavim na prvo mesto!Jedino ga prikaze u biosu u nekoj opciji hard drive da je tamo sa hard diskom i mogu da ih prebacujem koji da bude prvi fles ili hard!Probao sam i da fles bude na prvom mestu a hard na drugo,i kad odem da podesavam da stavim ko da bude prvi a ko drugi mogu da stavim da fles bude prvi ali dvd rom mora da bude na drugom jer nema da se izabere hdd!Ali win xp mogu bez ikakvih problema da boot-ujem ali win7 nikako nece!Post je duzi ali hteo sam da objasnim sto vise i detaljnije!Molim pomoc!

hardver:
amd phenom 545 II x2 3.0
maticna Biostar A770E3
Ram kingston 6gb ddr3
ati radeon hd 4670
HDD WD 500 GB
cira90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2012, 10:05   #2
rick_fox
Član
 
Član od: 12.6.2011.
Lokacija: Loznica
Poruke: 363
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 58 puta na 58 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku rick_fox Slanje poruke preko Skypea korisniku rick_fox
Određen forumom Re: Ne mogu da boot-ujem Win7

Brate,zakomplikovao si skroz . Ako sam dobro razumeo,windows xp ti bootira sa CD-a bez problema? Znaci da u biosu CD/DVD mora biti first boot device. Windows 7 image narezi pomoću Ashampoo burning studia i mora bootirati. Cela mudrolija...
rick_fox je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2012, 18:00   #3
cira90
Novi član
 
Član od: 24.1.2010.
Poruke: 14
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Ne mogu da bootujem Win7

Kao sto sam vec rekao win xp pokrece bez problema,ali win 7 nece nikako ni jednu verziju!Naravno da stavim da prvo boot-uje prvo sa cd/dvd a na drugom da bude hdd,ali nece da da ga pokrene!Win 7 sam narezao bas preko Ashampoo burning studio 9 i to na 2 nacina!Jedan sam na klasican naci onako da sve fajlove samo nabacim na dvd i narezim a i kao image ali nikako nece da ga pokrene,cak sam i od druga uzeo njegov koji njemu radi i pokrece bez problema medjutim nece ni taj da boot-uje!I da rezao sam na najmanjoj brzini!
cira90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2012, 6:07   #4
cira90
Novi član
 
Član od: 24.1.2010.
Poruke: 14
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Ne mogu da bootujem Win7

Ajde ljudi dajte neke predloge!POMOZITE!!!
cira90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2012, 11:06   #5
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Ne mogu da bootujem Win7

Neverovatno da i računar star 2 godine ima problema sa bootovanjem instalacije Windowsa 7. To se dešava, ali obično na mnogo starijim mašinama čiji BIOS ne podržava novi boot zapis sa DVD-a. Tada kompjuter obično izbaci nešto tipa Error Code 5, mada nije obavezno.

Ja sam taj problem rešavao tako što sam prvo u drajv ubacivao instalaciju Windows Viste, koja ima standardni boot blok. Onda sam u početku instalacije birao Repair, pa onda, ne sećam se tačno šta, birao sam da odem u Command Prompt. Posle toga disk iz drajva može da se izvadi, zameni se instalacijim sedmice i potraži gde je fajl setup.exe ili nešto slično (nije loše prvo pregledati na nekom drugom računaru taj disk i zapisati tačnu putanju do tog fajla). Pokrene se taj program i kreće instalacija sedmice.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2012, 12:17   #6
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Ne mogu da bootujem Win7

Hm... kako dođe uopšte do Repair Windows opcije ako disk ne bootuje? Pitanje uopšte da li je disk dobar/da li je narezan kako treba.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2012, 13:38   #7
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Ne mogu da bootujem Win7

Ako sam ga dobro skapirao, prvu instalaciju je samo iskopirao na disk i narezao, nije htela da boot-uje, a tako nije ni mogla. Ako hoces da bude boot-abilna narezujes sam image fajl (tretiras image kao CD koji kopiras), ne kopiras fajlove iz njega, u programima je opcija, Burn Image ili Copy Entire CD/DVD obicno. Ovo sto si odradio iz WinXP-a je upgrade na Sedmicu i za to ne treba boot-abilni disk. S tim sto (cini mi se) iz Sedmice ne mozes to opet da odradis vec moze samo popravka postojace instalacije (Repair).

Ako si nabavio od drugara instalaciju koja radi negde ti gresis najverovatnije. Moras u BIOS-u da postavis da CD/DVD uredjaj bude prvi pri boot-ovanju, a onda odradis instalaciju sa diska pri pokretanju racunara. Imas ovde sve korake.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2012, 15:24   #8
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Ne mogu da bootujem Win7

Moj jedan drug ima i dalje takav problem, međutim našao je djelimično rešenje, a to je da je stavio u slotove samo jedan modul rama (inače ima 2x2GB, a ovaj drugi izvadio). Tek tad mu je kompjuter uspio da prihvati Win 7. Eto, možda ti ovo bude od pomoći, pa probaj, nije komplikovano i ne košta te.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2012, 5:19   #9
cira90
Novi član
 
Član od: 24.1.2010.
Poruke: 14
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Ne mogu da bootujem Win7

@White Ripper Probao sam da uradim kao tvoj drug,medjutim isto je!Ja imam 2gb i 4 gb,probao sam svaku da izvadim,cak i da menjam slotove,medjutim nece!

@VojaM Hvala na savetu ali mi to malo komplikovano,a mislim da se ne bi snasao!Ali ne izbacuje mi nikakvu gresku!

@toxic Moju verziju win 7 sam narezao i na klasican nacin(samo ubacio fajlove) i na nacin da napravim image pa narezem preko opcije burn image ali dzabe opet nije hteo da pokrene,a nece ni od druga kod kojeg radi!A naravno da uvek stavim da prvo pokrece sa dvd-ja a na drugom mestu da bude hard!

Inace ubacen mi je noviji bios,mozda je i zbog toga!Planiram za par dana da nosim kod strica PC da vidi sta je problem on radi u servisu za racunare,a ako do tada neko jos ima neki predlog slobodno neka napise!
cira90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2012, 17:54   #10
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Ne mogu da bootujem Win7

Na nekim konfiguracijama moze problem sa boot-om da pravi i SATA DVD uredjaj, meni je par puta stari PATA citac pomogao. Mada, to se uglavnom desava na malo starijim racunarima.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2012, 0:15   #11
cira90
Novi član
 
Član od: 24.1.2010.
Poruke: 14
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Ne mogu da bootujem Win7

Imam jos jedno pitanje,da ne otvaram novu temu!Koje od ova dva napajanja da stavim i da li je ovo CoolerMaster dovoljno za moju konfiguraciju!

CoolerMaster 420W [ThermalMaster, ATX 420W], v.1.3, 12cm Fan, Passive PFC
ili
Blueberry ATX 560W, 12cm Fan, 4xSata, 2xMolex, 1x6pin, Bulk
Nikakva druga napajanja me ne interesuju znaci samo ova dva!

amd phenom 545 II x2 3.0
maticna Biostar A770E3
Ram kingston hiperX 6gb ddr3
ati radeon hd 4670 1gb
HDD WD 500 GB
cira90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2012, 2:46   #12
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Ne mogu da bootujem Win7

Taj ThermalMaster bi trebalo da je bolji, vataze ovde ne moras da gledas posto ni jedno nema deklarisanu snagu. Ja bi uzeo neko trece, ali ce oba da ti rade posao ako bas moras njih.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2012, 14:30   #13
squer
Član
 
Član od: 31.3.2011.
Lokacija: Uknown
Poruke: 192
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 12 puta na 8 poruka
Post Re: Ne mogu da bootujem Win7

@cira90 mozda i nije do biosa , mozda ti win 7 ne da da se bootuje.Proba jednostavno da formatiras C particiju i izbrisace ti se windows system to jest win 7 i onda udji u bios i podesi ali pre toga ubaci neku instalaciju na flesu ili cd-u onda bi trebalo da samo krene...Ili ako je do biosa nadji svoju maticnu plocu na netu i skini noviju verziju biosa koja ce da ti odradi posao...
squer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
GTA 4 za PC! JJ92 Akcione igre 8690 9.5.2023 18:36
Koji je najjaci procesor koj mogu da kupim za svoj trenutni pc? joca989 Osnovne komponente 15 6.12.2011 22:35
Dizanje win7 na flash/usb/stick Bodin Nosači podataka 6 19.11.2011 1:13
Instalacija Win7 sa eksternog HD-a!??? Aleksandar1987 Operativni sistemi 3 15.9.2011 10:26
Ne mogu da pustim .mov fajl A M G Video/TV softver 7 9.9.2007 0:44


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com