Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.10.2011, 23:15   #1
duxxxx
Član
 
Član od: 16.6.2009.
Poruke: 146
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku duxxxx Slanje poruke preko Skypea korisniku duxxxx
Određen forumom HTC Sensation / Samsung Galaxy S II / Apple iPhone 4 / Apple iPhone 4s

Tri različite marke, dva OS-a, karakteristike su tu negde,...

Treba mi vaš savet, vaše poređenje ovih uređaja, ovih operativnih sistema, šta su prednosti a šta mane ovih telefona...

Unapred sam vam zahvalan

Poslednja ispravka: duxxxx (10.10.2011 u 23:30)
duxxxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2011, 23:21   #2
Mr.Simpson
Veteran
 
Član od: 7.11.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 822
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 189 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: HTC Sensation / Samsung Galaxy S II / Apple iPhone 4 / Apple iPhone 4s

Znamo sta pokusavas da pokrenes...

Dokle?
Mr.Simpson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2011, 23:28   #3
duxxxx
Član
 
Član od: 16.6.2009.
Poruke: 146
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku duxxxx Slanje poruke preko Skypea korisniku duxxxx
Određen forumom Re: HTC Sensation / Samsung Galaxy S II / Apple iPhone 4 / Apple iPhone 4s

Želim da kupim jedan od ovih telefona, ali nikako ne mogu da se opredelim, velika su konkurencija, potrebno mi je vaše mišljenje,...
duxxxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2011, 23:36   #4
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: HTC Sensation / Samsung Galaxy S II / Apple iPhone 4 / Apple iPhone 4s

Odes lepo na you tube i neki review sajt i procenis sta ti treba. Ja bih ovde ipak iskljucio IP4 i Sensation i proceni sta ti je potrebnije, da li ti treba veliki ekran i android ili bolja izrada i ios ali i manji ekran. Dakle SGS II vs IP4s, oba telefona su perfekcija, to sto sad kukaju kako ip4s ne valja nema veze sa mozgom, on je samo naslednik ip4 kao sto je sgs II naslednik sgs I, veoma su slicna ova 2 modela ''iznutra''.

Kamere su na oba, displej primetno veci na sgs II ali IP4 je napravljen od perfektnih materijala i izrada je vrhunska.

Sad ti prelomi, ios vs android..
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2011, 23:43   #5
duxxxx
Član
 
Član od: 16.6.2009.
Poruke: 146
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku duxxxx Slanje poruke preko Skypea korisniku duxxxx
Određen forumom Re: HTC Sensation / Samsung Galaxy S II / Apple iPhone 4 / Apple iPhone 4s

O HTC Sensation najmanje znam,...
Najviše me zanima razlika izmedju iOS i Androida, mada mi se čini da ima i da će biti više applikacija za android, ali opet vrhunska izrada iPhone-a me najviše privlači jer mi je dosta grebanja ekrana itd...
duxxxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2011, 23:55   #6
acaf
Veteran
 
Član od: 2.9.2007.
Poruke: 739
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 241 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: HTC Sensation / Samsung Galaxy S II / Apple iPhone 4 / Apple iPhone 4s

Probao sam sensation i odličan je telefon, ali SII je SII
acaf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2011, 0:08   #7
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: HTC Sensation / Samsung Galaxy S II / Apple iPhone 4 / Apple iPhone 4s

Ti bas nista ne znas
Nema vise grebanja ekrana na premium telefonima, skoro svaki telefon preko 300e ima gorilla glass, pogledaj na YT sta to staklo sve moze da izdrzi. Jedino LG Optimus 3D nema gorilla glass od skupljih modela, koliko ja znam.

IP4s je sigurno napravljen od kvalitetnijih materijala nego SGS II ali svejedno ekran tesko da mozes da izgrebes na Samsungu kao i na ostalim sa gg.

Sto ne znaci da ce preziveti pad na ivicu stepenica ili testerisanje.

SGS II je pretezno od plastike ali je solidno sklopljen. Imas krs zastitnih kucista za svaki telefon pa to resava mnoge probleme, pogledaj npr na YT Otterbox Commuter za SGS II.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2011, 0:19   #8
duxxxx
Član
 
Član od: 16.6.2009.
Poruke: 146
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku duxxxx Slanje poruke preko Skypea korisniku duxxxx
Određen forumom Re: HTC Sensation / Samsung Galaxy S II / Apple iPhone 4 / Apple iPhone 4s

Zanimljivo deluje ta gorila Ali i dalje ne mogu da se odlučim
Nisam našao direktno poređenje 4s i galaxy II, jer me ta dva telefona najvise zanimaju....
duxxxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2011, 0:59   #9
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: HTC Sensation / Samsung Galaxy S II / Apple iPhone 4 / Apple iPhone 4s

Pa pazi IP4s se tek pojavio.. i pitanje je kada ce stici kod nas i koliko ce da kosta.

Ja bih uzeo Samsung GS II, podrska je odlicna a zajednica u Srbiji i Evropi ogromna. Strpas ga u neko zastitno kuciste i u dzepu imas neciji komp od pre 2 god ili iz ovog perioda.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2011, 11:04   #10
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: HTC Sensation / Samsung Galaxy S II / Apple iPhone 4 / Apple iPhone 4s

Citat:
HSVstoned kaže: Pregled poruke
Pa pazi IP4s se tek pojavio.. i pitanje je kada ce stici kod nas i koliko ce da kosta.

Ja bih uzeo Samsung GS II, podrska je odlicna a zajednica u Srbiji i Evropi ogromna. Strpas ga u neko zastitno kuciste i u dzepu imas neciji komp od pre 2 god ili iz ovog perioda.
I car si.Jos jedan glas za sgs2.Ma sta ce ti i phone,on je samo za pomodarce,ako vec nisi fun-boy.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2011, 12:49   #11
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: HTC Sensation / Samsung Galaxy S II / Apple iPhone 4 / Apple iPhone 4s

Jos jedan glas za Galaxy S II.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2011, 15:41   #12
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: HTC Sensation / Samsung Galaxy S II / Apple iPhone 4 / Apple iPhone 4s

Citat:
pharaon.92.bc kaže: Pregled poruke
Jos jedan glas za Galaxy S II.
+1 od mene. Jednostavno telefon odskače iz ove grupe po svim karakteristikama.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2011, 17:00   #13
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: HTC Sensation / Samsung Galaxy S II / Apple iPhone 4 / Apple iPhone 4s

Ako imas dovoljno para iPhone 4s bez ikakvog razmisljanja.
Mislim da je glupo stavljati ga u ovu kategoriju jer je skoro pa duplo skuplji od recimo GS II ili Sensationa. Ali ako imas dovoljno para 4s.

Samo pogledaj ovo:

http://www.gsmarena.com/iphone_4s_br...-news-3257.php

Kao GS II korisnik objektivno mogu da kazem da ga ostavlja u prasini. I konacno jedna mogu da kazem perfektna kamera na mobilnom telefonu.
Najbolje zaokruzen mobilni uredjaj trenutno, ponavljam ako imas dovoljno para.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2011, 17:07   #14
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom

Ja ne znam dal neko poseduje od vas ip4 pa zna kakav je . Ovako..
Te price o gorilla glass batali.Uzeces verovatno kao i svi futrolu i sticker za prednji deo. Moj se izgrebao tako da nemoj bas svemu da verujes sto pise ta kompanija .
Predlazem ti da preskocis ip4s jer su unapredjenja smesna tj ne donosi nista revolucionarno.Takodje ima i a5 cpu za koji se ne zna dal ce se moci jailbreak-ovati a bez jailbreak-a ti ne vredi uzimati iphone (mislim vredi ako ces da placas app-s).
Takodje sad mozes uzeti i za manje pare ip4 jer se izasao taj novi.Sve na njemu radi odlicno.

Koristio sam i galaxy s1 i moram priznati da je dobar,mada ios je za mene bolji nego android.
Pitaj ako te nesto zanima...
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2011, 18:02   #15
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: HTC Sensation / Samsung Galaxy S II / Apple iPhone 4 / Apple iPhone 4s

Ja sam koristio ip4 letos, komsija iz Fr je ios developer pa sam usao malo u fazon ios-a.

To da ne donosi nista revolucionarno je smesno, svi ste ocekivali ip5 i primali se na one YT klipove sa hologramima itd

Da je ovo IP5 onda bi mogao da kazes da je fail i da ne donosi nista revolucionarno. Ali nije, ovo je samo osvezeni IP4, koliko je GS II bolji od GS I toliko je i IP4s bolji IP4.

Odlican telefon ali je u sustini rezervisan za Apple fanove jer ce cena biti ogromna, neka me neko demantuje ako zna cene.

U svakom slucaju SGS II je bolja kupovina, za 450e ne moze da se kupi bolji telefon.

A Gorilla Glass nije svemocno staklo ali je mnogo bolje resenje od svega ostalog, moj stari telefon je svasta preziveo bez ogrebotine a nebuloza je stavljati zastitnu foliju na GG. Isto kao drzati daljinski za tv u kesi.

Ali nekima se i izgrebalo ali pitanje je pod kojim uslovima, sto se mene tice ovom staklu dajem 10/10 sta je moj stari Wave preziveo.

Znam da narusavaju fensi izgled [to je meni i bio cilj, da Wave nema fensi izgled] ali preporucujem bilo koje zastitno kuciste. Ne bas bilo koje ali izbor je veliki. Ko kupi Otterbox Commuter za SGS II moze da kaze da ima solidno otporan telefon na sve i svasta, prasinu, malo vlage i slucajan pad.

uostalom uverite se :

.

Poslednja ispravka: HSVstoned (11.10.2011 u 18:10)
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku HSVstoned na korisnoj poruci:
duxxxx (14.11.2011)
Stara 11.10.2011, 18:09   #16
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: HTC Sensation / Samsung Galaxy S II / Apple iPhone 4 / Apple iPhone 4s

puno toga zavisi od cene...
zasto ja,naprimer mislim da je ip4 los telefon?zato sto se za njegovu cenu moze kupiti galaxy s2,koji je mnogo mnogo bolji telefon.da naglasim,ovo vazi za srbiju.
ip4s odlican telefon u najavi,iako jos nije izasao.svaki argument o ip4s pada u vodu dok ne izadje telefon ustvari.i kada izadje,i ako bude imao sve ono sto sada ima na papiru bice to odlican telefon,sa 2 hendikepa:ios-om(subjektivno) i cenom(realno).ip4 ce i posle njegovog izlaska biti precenjen,a ovo mora biti mnogo skuplje
+slazem se za gg,folija smanjuje na neki nacin osecaj prilikom upotrebe,meni,a mislim da je nepotrebna takodje.opet,ako neko da velike pare za telefon,hoce i da ga zastiti.
sta je bolje sensation/s2,nije na meni da kazem.glupo je traziti manu necemu sto je odlicno,a opet ima jako puno mana,a i visoku cenu(za vecinu ljudi).]
ako neko kupuje takav fon,onda ne vrede generalizacije
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2011, 18:24   #17
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom

Ja skoro sve ljude koje znam imaju folije na ip.Niko ne kaze da je ip4s los ali nije nista revolucionaran da bi ljudi prodavali ip4 za ip4s.
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2011, 18:34   #18
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: HTC Sensation / Samsung Galaxy S II / Apple iPhone 4 / Apple iPhone 4s

Kao sto su prodali SGS I i kupili SGS II e isti napredak dobijas i ako prodas IP4 i uzmes IP4s. Jedino je prelaskom na novi galasy i displej porastao.

Ali ovde ne pricamo o tome nego lik hoce da kupi nov telefon, dakle ne menja IP4 nego sa nekog starijeg prelazi na masincinu i ja mu predlazem SGS II uz ovo kuciste sa YT klipa.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2011, 18:59   #19
duxxxx
Član
 
Član od: 16.6.2009.
Poruke: 146
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku duxxxx Slanje poruke preko Skypea korisniku duxxxx
Određen forumom Re: HTC Sensation / Samsung Galaxy S II / Apple iPhone 4 / Apple iPhone 4s

Ceo dan danas gledam testove, reviewove, na predavanju, sad na poslu...
Ne znam, iPhone 4s ce biti dosta skuplji, a koliko se meni cini ne nudi dovoljno da bi pokrio razliku, koliko sam ja mogao da vidim razlika na papiru nije velika, ali na testovima je ocigledna... Opet 4s i gs2 su veoma slicni telefoni, jedni od drugih kopiraju, sto ima jedan ima i drugi,...
Gde u Beogradu moze da se nadje gs2 za najmanje para sa normalnom garancijom
duxxxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2011, 19:00   #20
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom

Jel ne znam dal si mene slusao dobro .

Razlozi zbog kojih ja ne bio uzeo ip4s za sada su: ne zna se dal ce moci da se jb(bez jb ne moze ip da prepoznaje isti br tj 063 i +38163 propoznaje kao 2 broja,brdo app-s),siri asistent radi samo uz internet,za manje pare moze uzeti ip4 koji radi SKORO sve kao i ip4s.

Razlozi za uzeti:brzi cpu,grafika 7x bolja,siri asistent...

Ako ima money to blow onda nek cepa ip4s,nek uzme neki super postpaid paket sa dosta gb,i nek kupuje apps dok ne stigne jb.
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Mobilni telefon] Samsung Galaxy S II (i9100) Deusdies Opisi, recenzije i testovi 19 23.4.2012 14:07
Apple tuži Samsung i Motorolu, Steve Jobs definitivno odlazi Nergal Prenosni računari 4 29.8.2011 14:11
[Android] Sta kupiti? Samsung Galaxy S ili S2 i dali vredi razlike od 250 evra JAZA Aparati i oprema 6 23.6.2011 10:02
Apple store detains teens for installing iPhone game nighthawk Brbljaonica 6 18.6.2008 18:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com