Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.8.2006, 16:24   #1
Spector
Član
 
Član od: 5.8.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 34
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Lightbulb Zasto u 99% igara igrate kao dobrica???

Da li ste se ikada zapitali zasto 99% igara koje ste igrali, igrate ili cete igrati
kao glavnog protagonistu uvek imaju dobricu. Zasto uvek spasavate svet od unistenja, bandi, lopova, ubica, ''ludih'' naucnika itd. Za nije neko davno rekao da je lakse unistiti nego stvoriti i cuvati. Pa zasto nema neke igre, osim onih hrabrih 1% kao sto su Evil Genius, Hitman, GTA i ja licno neznam koja jos, koje dozvoljava da kao covek potamanim bilion vanzemaljaca unistim im planetu i prodam zene i decu u roblje. A da nije strategija i da nije u samo odbrani. Zasto nema igre u kojoj je Hitler porobio evropu i igrac je u ulozi komandosa koji napada Amere. Zasto su uvek ameri ti koji spasavaju stvar brane nas od svih terorista,ludih naucnika, korokondzula iz svemira kad oni njih skoluju, uce kako se vlada svetom a sto se tice vanzemaljaca uvek ih izprovociraju. Sta su ameri oni nisu ni nacija. Oni su najgori blend belaca, crvenokozaca, crnaca i zutaca u istoriji. Zasto neki Srbin nepovede svet u osvajanje galaksije ili unisti neku zemlju sa uspelim teroristickim napadom atomkama ili smrtonosnim virusom. Svako ko se slaze neka digne ruku, nogu, glas pa sta stigne . Napisite igre u kima ste igrali kao kriminalac, osvajac, ubica kamenog srca, ludi naucnik ili diktakor nuklearne sile. Dajte ideju za nove igre gde cemo osvjati, porobljavati, napadati prvi, unistavati i remetiti kosmicki mir. Zivela revolucija!!!
Spector je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2006, 16:39   #2
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Zasto u 99% igara igrate kao dobrica???

Hm... jesi ti igrao neku "intelignetnu" igru u životu? Ili samo trči napred + pucaj ?

1. Svaki RPG ostavlja mogućnost da budeš ne zao, nego super-zao
2. Skoro svaka WW2 strategija ostavlja mogućnost igranja sa Nemcima, koje pominješ.
3. Ameri prave igre za amere - logično je da svojoj deci neće prodavati igre gde se ubijaju drugi ameri... a i tvoje primedbe su dosta rasističke... time nisi ništa bolji od njih
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2006, 16:52   #3
Spector
Član
 
Član od: 5.8.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 34
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Talking Re: Zasto u 99% igara igrate kao dobrica???

Citat:
Eniaroyah kaže:
Hm... jesi ti igrao neku "intelignetnu" igru u životu? Ili samo trči napred + pucaj ?

1. Svaki RPG ostavlja mogućnost da budeš ne zao, nego super-zao
2. Skoro svaka WW2 strategija ostavlja mogućnost igranja sa Nemcima, koje pominješ.
3. Ameri prave igre za amere - logično je da svojoj deci neće prodavati igre gde se ubijaju drugi ameri... a i tvoje primedbe su dosta rasističke... time nisi ništa bolji od njih
Odgovor po tackam
1. Da ali """"ostavlja mogucnost""" ali ko ce jos igrati neku prosecnu igru 2 puta za redom samo sa obrnutom pricom.

2. Rekao sam ne strategija i ne mogucnosi i delovi price.

3. Pa 50 % igara se pravi u Evropi Hrvati,Srbi, Madjari, Nemci, Francuzi, Rusi nemoj mi reci da nisi primetio iz kojih su sve zemalja razvojni timovi. Nemoraju svi da se ulizuju amerima samo zato sto su najbogatij i sto su pobedili u hladnom ratu za 25 godina ce Kinezi vladati svetom Bio ziv i zdrav pa video.
Spector je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2006, 19:57   #4
3LANCER
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.286
Zahvalnice: 1.000
Zahvaljeno 401 puta na 248 poruka
Određen forumom Re: Zasto u 99% igara igrate kao dobrica???

Evo na pamet mi pada Dungeon Keeper, kada je izasao odmah su krenili flejmovi ali su je ljudi igrali.
3LANCER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2006, 20:21   #5
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: Zasto u 99% igara igrate kao dobrica???

Ajde ti probaj da sa NJEMACKOM KOJA JE LOSA na Hearts Of Iron 2 da osvojis citav svijet!Kad ti to uspije neces vise pisati ovakve teme
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2007, 19:18   #6
ThEmperoR
Član
 
Član od: 20.2.2007.
Lokacija: Jatagan
Poruke: 49
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 6 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Zasto u 99% igara igrate kao dobrica???

Ja licno u svakoj igri igram kao bad guy,a u kotoruII sam od pocetka krenuo sa dark sideom,jer lik bolje izgleda i po meni je jaci od light side-a. A i u filmu sam gotivio uvek sithove
ThEmperoR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2006, 21:49   #7
Dark_Runger
Član
 
Član od: 28.1.2006.
Lokacija: I don't know
Poruke: 170
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 8 puta na 5 poruka
Lightbulb Re: Zasto u 99% igara igrate kao dobrica???

Citat:
Spector kaže:
Pa 50 % igara se pravi u Evropi Hrvati,Srbi, Madjari, Nemci, Francuzi, Rusi nemoj mi reci da nisi primetio iz kojih su sve zemalja razvojni timovi. Nemoraju svi da se ulizuju amerima samo zato sto su najbogatij i sto su pobedili u hladnom ratu za 25 godina ce Kinezi vladati svetom Bio ziv i zdrav pa video.
Nisu oni najbogatiji vec su veliko trziste (pogotovo za igre), tako da im izdavaci idu niz dlaku.
Mozes ti da napravis igru o satiranju zapadne kulture od strane mutiranih aligatora, brkatih feministkinja i Zulu plemena na LSD-u, ali neces naci izdvaca koji ce zeleti da rizikuje sa takvim softwareom jer mu je lakse da izda novi nastavak necega sto donosi zagarantovan uspeh i gomilu love.
Dark_Runger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2006, 22:38   #8
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Zasto u 99% igara igrate kao dobrica???

Pa zavisi sa koje strane gledas....
C&c generals imas da uzmes koju hoces armiju
dakle kad si amer tebi su zli talibani a kad uzmes talibane tebi su zli ameri...
Kapiras?
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2006, 23:02   #9
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Zasto u 99% igara igrate kao dobrica???

Citat:
Pa zavisi sa koje strane gledas....
C&c generals imas da uzmes koju hoces armiju
dakle kad si amer tebi su zli talibani a kad uzmes talibane tebi su zli ameri...
Kapiras?
A jeli neko uspeo do sada da završi igricu kao "taliban" ili da dobije neku multiplayer deonicu kao "veseli arapi" Generals je posebno dobar primer neujednačenosti jačine frakcija. Ameri u njemu imaju toliko napredne tehnologije i toliku nadmoć da je recimo moguće nekom RTS početniku da dobije kineze i talibane u multiplayeru bez neke preterane muke.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2006, 12:24   #10
skorpius
Član
 
Član od: 29.12.2005.
Poruke: 354
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Zasto u 99% igara igrate kao dobrica???

Citat:
Teva kaže:
Pa zavisi sa koje strane gledas....
C&c generals imas da uzmes koju hoces armiju
dakle kad si amer tebi su zli talibani a kad uzmes talibane tebi su zli ameri...
Kapiras?
Amere sa talibanima dobijam za manje od 4 min
skorpius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2006, 0:01   #11
3LANCER
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.286
Zahvalnice: 1.000
Zahvaljeno 401 puta na 248 poruka
Određen forumom Re: Zasto u 99% igara igrate kao dobrica???

Citat:
Dark_Runger kaže:
Nisu oni najbogatiji vec su veliko trziste (pogotovo za igre), tako da im izdavaci idu niz dlaku.
Mozes ti da napravis igru o satiranju zapadne kulture od strane mutiranih aligatora, brkatih feministkinja i Zulu plemena na LSD-u, ali neces naci izdvaca koji ce zeleti da rizikuje sa takvim softwareom jer mu je lakse da izda novi nastavak necega sto donosi zagarantovan uspeh i gomilu love.
hm, mogla bi od ovoga da se napravi kampanja za Warcraft...
ako treba, ja cu da je uradim
3LANCER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2006, 2:16   #12
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Zasto u 99% igara igrate kao dobrica???

Ja ću se opet ubaciti da spomenem: Black&White, Postal, Panzer General (koji ne da daje mogućnost, nego je fenomenalan za igranje sa Nemcima), Counter Strike (ako igranje na strani terrora nije igranje lošeg momka, onda stvarno...), Ghost master (ili kako se zove već kad plašite ljude po kući prikazama), ...

@ Spector
Svaki pravi RPG igrač će obrnuti dobru igru više od jednom, čisto da se uveri u replay value, ako ni zbog čega drugog... (toliko o tome ko će igrati istu igru dva puta u pitanju rpg naslova)
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2007, 17:42   #13
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Zasto u 99% igara igrate kao dobrica???

I ja skoro stalno igram kao dobrica, mnogo mi je zao kad sam zao... Probao sam i ne ide... Inace, ako je tacno da igre reflektuju neciju licnost, onda ispada da sam ja chaotic good... bar tako kaze Planescape

@Ghost
Brrr, plasis me
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2007, 17:57   #14
tab503
Član
 
Član od: 4.9.2006.
Poruke: 340
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 25 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Zasto u 99% igara igrate kao dobrica???

Brate ko izvuce ovu temu iz naftalina

Igre se rade kao i filmovi. Nema tu prostora za "negativce" jer igra i film moraju da prenesu poruku a to je da se zlocin ne isplati
U principu stvarno je malo igara gde ste pravi "antiheroj" Strategije su po mom misljenju los primer jer uvek postoje dve suprotne strane i ti mozes da biras (a i pitanje je koja je dobra a koja losa, narocito sto smo po holivudu mi posle Talibana teroristi No2)

Jedan od retkih primera igre gde si sve osim "dobrice" je Manhunt. Suroviju igru cisto sumnjam da ce skoro napraviti. Skoro u svim ti jesi ubica, nasilnik i slicno ali "sa dusom". U Manhuntu od duse nema ni D.
tab503 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2007, 17:58   #15
Nillaith
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Poruke: 518
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 60 puta na 47 poruka
Određen forumom Re: Zasto u 99% igara igrate kao dobrica???

I-JU, tako da resuje temu, pa jos moderator... srami se :P

Ja sam jos prosle godine obecala sebi da cu preci Fable kao zloca. Jedino sto me sprecava je to sto mrzim da dvaput igram igre... mozda jednog dana, kad je se uzelim :P Ako mogu da biram, pocnem kao Neutral i uvek zavrsim kao Chaotic Good. Eh, sta ces...
Nillaith je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2006, 9:43   #16
Grimm_SBL
Veteran
 
Član od: 24.3.2006.
Lokacija: Bristol
Poruke: 537
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 58 puta na 29 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Grimm_SBL
Određen forumom Re: Zasto u 99% igara igrate kao dobrica???

Citat:
Spector kaže:
Odgovor po tackam
1. Da ali """"ostavlja mogucnost""" ali ko ce jos igrati neku prosecnu igru 2 puta za redom samo sa obrnutom pricom.
Ja, naprimer.
Grimm_SBL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2006, 20:29   #17
mad_skillz
XXXtreme
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Dorćol, šipka
Poruke: 5.244
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 732 puta na 520 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mad_skillz
Određen forumom Re: Zasto u 99% igara igrate kao dobrica???

Citat:
Spector kaže:
Da li ste se ikada zapitali zasto 99% igara koje ste igrali, igrate ili cete igrati
kao glavnog protagonistu uvek imaju dobricu. Zasto uvek spasavate svet od unistenja, bandi, lopova, ubica, ''ludih'' naucnika itd. Za nije neko davno rekao da je lakse unistiti nego stvoriti i cuvati. Pa zasto nema neke igre, osim onih hrabrih 1% kao sto su Evil Genius, Hitman, GTA i ja licno neznam koja jos, koje dozvoljava da kao covek potamanim bilion vanzemaljaca unistim im planetu i prodam zene i decu u roblje. A da nije strategija i da nije u samo odbrani. Zasto nema igre u kojoj je Hitler porobio evropu i igrac je u ulozi komandosa koji napada Amere. Zasto su uvek ameri ti koji spasavaju stvar brane nas od svih terorista,ludih naucnika, korokondzula iz svemira kad oni njih skoluju, uce kako se vlada svetom a sto se tice vanzemaljaca uvek ih izprovociraju. Sta su ameri oni nisu ni nacija. Oni su najgori blend belaca, crvenokozaca, crnaca i zutaca u istoriji. Zasto neki Srbin nepovede svet u osvajanje galaksije ili unisti neku zemlju sa uspelim teroristickim napadom atomkama ili smrtonosnim virusom. Svako ko se slaze neka digne ruku, nogu, glas pa sta stigne . Napisite igre u kima ste igrali kao kriminalac, osvajac, ubica kamenog srca, ludi naucnik ili diktakor nuklearne sile. Dajte ideju za nove igre gde cemo osvjati, porobljavati, napadati prvi, unistavati i remetiti kosmicki mir. Zivela revolucija!!!
U Red Alert 2 sam najvishe gotivio Ruse iako su oni u igri zlikovci , mislim na kampanju , uostalom nije bitno sa kime igrash , vec kako igrash , ja na primer sam u starcraftu ekstra gotivio kampanju sa zergovima gde ti je cilj da svima zagorchash zivot.
mad_skillz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2006, 21:24   #18
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Zasto u 99% igara igrate kao dobrica???

Što jes jes Ne igram toliko RPG-ove niti FRP-ove a u poslednje vreme bogami ni FPS-ove ali sam primetio da stvarno u svim igricama "volem" da budem dobrica.

Primera radi obrnuo sam meni strašno dragi KOTOR (prvi i drugi deo bar dvaput) ali nijednom nisam dobio želju da je pređem kao Dark side. Doduše lažem u "kecu" sam jednom pred kraj napravio iznenadni obrt i prešao na Tamnu stranu ali opet nije to to
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2006, 3:23   #19
Lord Elendil
Član
 
Član od: 2.5.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 168
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Lord Elendil Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lord Elendil
Određen forumom Re: Zasto u 99% igara igrate kao dobrica???

Citat:
mad_skillz kaže:
U Red Alert 2 sam najvishe gotivio Ruse iako su oni u igri zlikovci , mislim na kampanju , uostalom nije bitno sa kime igrash , vec kako igrash , ja na primer sam u starcraftu ekstra gotivio kampanju sa zergovima gde ti je cilj da svima zagorchash zivot.
Za Red Alert 2 imas 2 cd-a, jedan ima rusku kampanju gde su ustvari oni dobrice a drugi ima americku...
Lord Elendil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2006, 6:51   #20
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Zasto u 99% igara igrate kao dobrica???

Dobrica??? Hm, masakrirati hiljade protivnika i pojam "dobrica" ne idu zajedno. Svakom oponentu u igri glavni junak bilo kog fps-a je više nego zao. Shotgun in the face b*tch.
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com