Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Konfiguracije

ŠDK - Konfiguracije Saveti u vezi sa kupovinom konfiguracija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.7.2022, 4:43   #81
djosha
Veteran
 
Član od: 28.10.2010.
Lokacija: Surdulica,periferija ..skoro pa centar
Poruke: 511
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 87 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

Najbolje je instalirati svež windows.Dići će sistem on svejedno,ali ostaće ti stari drajveri,trejsovi,logovi..a možda bude i nekih problema.Ja bih već sad spremio sve tj. bios zadnji i win na flešku ,poskidao drajvere,pa kad ti dodju komponente-sklopiš,apdejtuješ zadnji bios ako nije zadnji..učitaš XMP profil,i izbutuješ sa fleške u win install...uživancija je ovo pa zato uživaj i nek te dobro služi
djosha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku djosha na korisnoj poruci:
polarnimeda (27.7.2022)
Stara 27.7.2022, 5:56   #82
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

nisam ja ni pomisljao da ne instaliram svez. samo me zanimalo sta se desi u situaciji koju sam opisao.


a sto najnoviji bios ako je sve podrzano sa onim sa kojim ploca vec dolazi? da bih izbegao flashovanje biosa sam uzeo intel umesto amd.

a ucitavanje xmp profila... prvi put cujem za to. moracu izgleda da odvojim 2 cela dana ja za ovo, ahaha. samo da nesto ne unistim. valjda i ne mogu?
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2022, 7:55   #83
djosha
Veteran
 
Član od: 28.10.2010.
Lokacija: Surdulica,periferija ..skoro pa centar
Poruke: 511
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 87 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

Sve je to novo i ispravke su česte pa uvek zadnji bios na ploču.Nije više apdejt biosa kao nekad da se treseš da ne nestane struja tih minut-dva, tako da nema tu problema.
Jedina pipkava stvar je vezivanje front panela kućišta,čitaj pažljivo tj. konsultuj uputstvo od matične (isto vidi za dual chanell ako ideš na dva štapa koji su slotovi i gde da ubodeš ram) .XMP -ekstrim memori profajl da ti ram memorija radi na fabričkim taktovima...bitnije za amd nego li za intel ali svejedno..hoćeš da ti ram ne radi na nižijim taktovima od fabričkih.
Samo polako i uputstva čitaj i nema problema.Nikad ništa nisam zeznuo na intelu,na amd-u jesam kao i većina početnika da mi ostane kuler sa sve procesorom i soketom u ruci, lol..ali beše to pre 20 godina.Uživaj druže, uživancija je skalapati nov računar a pogotovu svoj
djosha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku djosha na korisnoj poruci:
polarnimeda (27.7.2022)
Stara 27.7.2022, 8:05   #84
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

Sve i da se uspešno butuje, ne bude ništa, resetuješ pa ponovo. Novu instalaciju baš briga kada se stara koju će pregaziti poslednji put butovala.

Samo staloženo, bez nervoze, svi konektori imaju ispravnu orjentaciju pa ako nešto neće nemoj siliti već proveri da li je ispravno okrenuto. Najbitnije je da CPU orijentišeš pravilno da bi svi pinovi legli na svoje mesto. Ako nešto ne zakačiš lepo, npr. nisi lepo uštekao neki konektor ili GPU do kraja u slot... Prosto neće raditi. Ako npr. nisi lepo postavio CPU kuler, CPU će se pregrevati i resetovati komp dok ne ispraviš to ali ništa neće stradati. Oni mali konektori za front panel su ponekad nejasni, za to spremi uputstvo matične i lagano.

Uz staloženost i YT su šanse da išta pođe naopako ekstremno niske.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
polarnimeda (27.7.2022)
Stara 27.7.2022, 8:14   #85
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

I nemoj da se nerviraš ako neće da se upali tj. ne prepoznaje CPU, obično se ispostavi da mu treba apdejt biosa.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
polarnimeda (27.7.2022)
Stara 27.7.2022, 8:38   #86
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

Citat:
nisam ja ni pomisljao da ne instaliram svez. samo me zanimalo sta se desi u situaciji koju sam opisao.
Ja kad menjam komp, doduše uvek bio intel i win 8.1 malo duže vrti kružić, pa piše instaling drivers i digne se windows, evo ga i sad kod mene i dalje radi
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
polarnimeda (27.7.2022)
Stara 27.7.2022, 9:14   #87
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

Ma koja reinstalacija windowsa posle menjanja CPU i ploce. Win 10 ce to sve lepo da popegla posle dva restarta, cak i winXP je, uglavnom, to bio u stanju posle rucne instalacije drajvera.
Citat:
I nemoj da se nerviraš ako neće da se upali tj. ne prepoznaje CPU, obično se ispostavi da mu treba apdejt biosa.
Nemoj to da mu radis Nece biti tih problema jer taj procesor je izasao kad i prva ploca za njega. Da je AMD gde ploca podrzava zilion procesora u pet generacija na istom socketu pa i ok, ali kod Intela, pogotovo prve gneracije na LGA1700 nema tih problema. Poslednji BIOS je uvom slucaju znacajan zbog XMP profila RAM modula. Ali svakako ce win da se butuje i bez XMP profila memorije.

Poslednja ispravka: Laskaris (27.7.2022 u 9:28)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
polarnimeda (27.7.2022)
Stara 27.7.2022, 9:20   #88
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

Citat:
MARE GSX R kaže: Pregled poruke
Mislim da se to placa samo ako narucujes preko kp i radnji koje nemaju besplatnu dostavu... ja sam npr za paket od vrednosti 1000 din aksu platio 520 din dostavu a lagan paket bio sacuvao sam racun i na njemu ima jedno barem 5 razlicitih stavki stoji u kolima bas ako se setim slikacu...

Послато са SM-A315G помоћŃĆ’ Тапатока
To nema veze sa dostavom - to ima veze sa placanjem. Ti si na 1k din racun platio dodatno dostavu i platio si proviziju za placanje pouzecem od 75 din jer je to minimalna suma ako je 1 odsto vrednosti nizi od 75 din placas tih 75 dinzi. Moze dostavljac i da plati isporuku, ako placas na vratima imas taj trosak od XY din po racunu i 1 odsto od XY sume a minimum 75 din provizije na placanje.
Ako neki njihov interni vozac dostavlja naravno da nema provizije. To je ono bas idealan slucaj - em platis kao da si kupio kesom u radnji em ne mrdnes d*pe i nemas nikakav trosak i cimanje. Mislim da tim internim vozacima daju da razvoze samo pakete za koje oni preuzimaju troskove slanja.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2022, 10:13   #89
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

to su dve odvojene usluge od dve firme, kod prve kupuješ i dobijaš račun ili kako ide kod online kupovine znam da nešto vrdaju zbog vraćanja robe da odmah izdaju račun, a kod druge dobijaš uslugu dostave, sad prodavcima je u interesu da privuku kupce besplatnom dostavom pa prave ugovore sa dostavljačima za neke povoljnosti.
I kod jedne i kod druge firme postoje više firmi koje se bave tim poslom i različite cene, mislim ono nije to neka kvantna fizika na svakom sajtu piše kakvi su uslovi kupovine i dostave pa to uvek vredi pročitati da bi se i dostava ukalkulisala u finalnu cenu koju plaćaš kad ti roba stigne, imaš još ponegde dostavu u prodavnici pa preuzmeš tamo bez plaćanja dostave i svašta, što više kupuješ online to stekneš više iskustva pa sve bude lakše i jeftinije, juriš najpovoljniju dostavu, naročito za neke sitnice, a za skuplje stvari besplatnu...
Previše opširna tema da bi se objasnilo u jednom postu, ako nekog interesuje nek otvori novu temu, pa tamo možemo da dajemo savete kako sačuvati svaku paru ili cent..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
Laskaris (27.7.2022)
Stara 27.7.2022, 10:42   #90
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

Ne plaćaš tu proviziju kad prodavac snosi sve troškove dostave. Maltene sve krštene prodavnice imaju ugovor sa nekom kurirskom službom.

EDIT:
Mada gledam sad, BCGroup, naručen ventilator koji je ispod limita od 3k dinara za besplatnu dostavu. U računu piše troškovi dostave 250 dinara, došlo DExpressom, toliko sam i platio kuriru bez ikakve provizije za otkupninu.

Poslednja ispravka: DeCoy (27.7.2022 u 10:50)
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Laskaris (27.7.2022)
Stara 27.7.2022, 12:40   #91
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

@water wizard, De Coy: ok, moguce je da firme imaju neke ugovore sa dostavljacima, stavise i logicno je. U tom slucaju bi mogao deo troskova da otpadne.. Po punom cenovniku kurirskih sluzbi se placa ako npr na KP placas pouzecem od privatnog lica..
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2022, 12:51   #92
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

pa dobro i od privatnog lica možeš da tražiš i da se dogovoriš da ti da besplatnu dostavu ako voliš da se cenjkaš, a neki i sami nude da privuču kupce, slično kao i po web prodavnicama.
A firme samo više transparentno prikazuju prilikom porudžbine, ja tako kupujem garderobu ima dana kad daju besplatnu dostavu a treba mi neka sitnica tipa čarape ili jedna majica. Tehnika svi se stisli na 3-4000 din ako ne potrošiš plaćaš dostavu pa ti se uglavnom ne isplati da naručuješ sitnice tipa ventilatori, paste, šrafovi, kablovi, baterije itd.. pre je bilo u ww besplatna dostava u prodavnicu pa naručim tamo i onda me oni pozovu kad stigne, još davale i banke na karticu na 12 rate bez troškova za svaku ratu, pa ga ja još razvučem na godinu dana otplatu Šteta nema to više..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2022, 15:34   #93
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
To nema veze sa dostavom - to ima veze sa placanjem. Ti si na 1k din racun platio dodatno dostavu i platio si proviziju za placanje pouzecem od 75 din jer je to minimalna suma ako je 1 odsto vrednosti nizi od 75 din placas tih 75 dinzi. Moze dostavljac i da plati isporuku, ako placas na vratima imas taj trosak od XY din po racunu i 1 odsto od XY sume a minimum 75 din provizije na placanje.
Ako neki njihov interni vozac dostavlja naravno da nema provizije. To je ono bas idealan slucaj - em platis kao da si kupio kesom u radnji em ne mrdnes d*pe i nemas nikakav trosak i cimanje. Mislim da tim internim vozacima daju da razvoze samo pakete za koje oni preuzimaju troskove slanja.
Nisam bas siguran da sam te razumeo ali to ima veze sa dostavom i sa tim ko ti dostavlja i odakle kupujes svako ima razlicite cene za tezinu paketa itd... Ne placas nista samo ako narucis iz neke firme koja ima besplatnu dostavu tipa kao ja iz pin servisa vrednost posiljke 8000 din i 10kg tezine dostava preko city expresa dinara jednog nisam dao... A koristim cesto i bex i aks i postexpres i d expres i svi imaju razlicit cenovnik... Narucivanjam konkretno sa kp ces skoro u 90% platiti postarinu(dostavu) samo zavisi preko koga ti salje tipa iz indjije uvek salju samo aksom i to je to jako mali broj kp korisnika ce ti navesti besplatnu dostavu ili besplatna dostava ako mu uplatis unapred vrednost dve postarine pa on to kao posle skine od vrednosti paketa...

Послато са SM-A315G помоћу Тапатока
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2022, 15:48   #94
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
...znam da vecina ovoga ima na netu, ali su manje vise konkretna pitanja, pa da ne lutam ako neko odmah zna tacno.
Samo ti kreni polako, kad nisi siguran potrazi na netu, ako i dalje nisi siguran pitaj ovde pomoci ce neko. Ne mozes sve probleme da predvidis, a s druge strane bez veze se opterecujes problemima koje verovatno neces ni imati.
Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
To nema veze sa dostavom - to ima veze sa placanjem. Ti si na 1k din racun platio dodatno dostavu i platio si proviziju za placanje pouzecem od 75 din jer je to minimalna suma ako je 1 odsto vrednosti nizi od 75 din placas tih 75 dinzi. Moze dostavljac i da plati isporuku, ako placas na vratima imas taj trosak od XY din po racunu i 1 odsto od XY sume a minimum 75 din provizije na placanje.
Aj da probam ja da pomognem . Npr kad sam porucivao ovaj komp koji je u profilu, on je kostao 70-80k din. Isporuka je bila besplatna, ali se placalo jos 1%, nekih 700-800 din kurirskoj sluzbi za to "sto ce moje pare da dostave prodavcu". Ako se uplati na racun pre slanja, onda nema tih 700-800 din, dakle toliko kosta da kurir prodavcu dostavi moje pare. Vecina firmi je to u medjuvremenu ukinula, ali verovatno negde jos postoji.
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Remedy na korisnoj poruci:
Laskaris (27.7.2022), polarnimeda (27.7.2022)
Stara 27.7.2022, 15:56   #95
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

Citat:
Remedy kaže: Pregled poruke
Vecina firmi je to u medjuvremenu ukinula, ali verovatno negde jos postoji.
Ja to u životu nisam platio kad naručujem od pravnog lica. Jedino ako kupujem nešto sa oglasa od fizičkih lica.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2022, 19:44   #96
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

Citat:
Remedy kaže: Pregled poruke
Aj da probam ja da pomognem . Npr kad sam porucivao ovaj komp koji je u profilu, on je kostao 70-80k din. Isporuka je bila besplatna, ali se placalo jos 1%, nekih 700-800 din kurirskoj sluzbi za to "sto ce moje pare da dostave prodavcu". Ako se uplati na racun pre slanja, onda nema tih 700-800 din, dakle toliko kosta da kurir prodavcu dostavi moje pare. Vecina firmi je to u medjuvremenu ukinula, ali verovatno negde jos postoji.
Situacija je sada izgleda "sarena", ako je to sasvim ukinuto jos bolje. I meni se cini (99 odsto sam siguran al hbg nemam sad racun i otpremnicu da proverim) da sam to ranije placao kada sam kupovao od bcgroup.. Sasvim sigurno nije bilo tog troska kada su mi pre par nedelja stigle patike koje sam platio na vratima. Uzgred, i ako npr odes na neki od onih usluznih saltera sto ih ima po trznim centrima podosta da izvrsis uplatu za vece iznose je provizija 1 odsto - verujem da je to bas taj iznos tj trosak prebacivanja para prodavcu. Ne znam koliki je sada trosak ako se uplacuje preko aplikacije sa racuna direktno...to retko koristim pa mi je aplikacija zbog toga zakljucana

Poslednja ispravka: Laskaris (27.7.2022 u 20:03)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2022, 20:48   #97
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

20 din je provizija kad plaćaš sa računa na račun putem ebankinga, mislim da nema kad je račun u istoj banci.. u intesi..
plaćanje karticom na sajtu ti je bez provizije naravno..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2022, 21:18   #98
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

40 dinara je po nalogu u Raiffeisenu.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2022, 23:30   #99
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

Prvo, hvala svima na odgovorima i generalno podrsci. Mala ali odabrna ekipa uvek ovde.
Sve sada imam, samo jos da sklopim nocas, pa jos nekoliko pitanja mozda.

@djosa
Sada imam sliku o tome sta su .XMP profili, a kako se ubacuju nemam pojma. Ne znam ni dal je u BIOS-u ili Windowsu, ali dobro, tu je net, pogledacu.
I da, jeste veliko uzivanje (kao sto je nekada "modovanje" igre zabavnije i od same igre). Samo sto mi je malo frka da nesto ne zeznem. Proslo 8 godina od jedinog sastavljanja kompa do sada. :P

@Aibo
Ako sam te razumeo, kada kazes "pregaziti", ti mislis da instaliram Windows preko ovog koji je na SSD-u, bez formatiranja?

Jel win skidam sa microsoft sajta najnoviju verziju pa na usb po onim njihovim uputstvima () i to je to? Posle samo reg.

@Decoy
ako ne prepozna cpu, ja ne znam sta bih radio, jer mislim da nema ono dugme za flash bios-a. ali na sajtu pise da podrzava 12 generaciju intela, tako da valjda nema sta.


Komponente su me na kraju ove ispod, trebalo bi da se sve slaze glatko (proverio sam i za kuler za cpu).

MSI PRO B660M-A DDR4
Intel Core i5-12400F
LC Power LC-CC-120
GIGABYTE GeForce RTX 3060 Ti Gaming OC 8G (REV2.0)
2 x 8GB DDR4 3200MHz Kingston KF432C16BB1/16
Samsung 860 EVO SATA 2.5" SSD 500GB
2 x HDD Toshiba (4+1TB)
SEASONIC Focus Plus Gold 650W - SSR-650FX
Chieftec Hunter GS-01B-OP

Ako neko ima ideju da na nesto treba da obratim posebnu paznju, neka kaze sto pre.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2022, 0:49   #100
djosha
Veteran
 
Član od: 28.10.2010.
Lokacija: Surdulica,periferija ..skoro pa centar
Poruke: 511
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 87 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

Za tvoju ploču dual chanell ubodeš ram u drugi i četvrti slot gledano od procesora.XMP učitaš iz biosa,obično je u main settins pod memory enable/disable xmp profile.
Windows stari će raditi verovatno kao što rekoh,ali sve je novo pa izgazi taj stari windows na mrtvo i stavi nov...možeš da odradiš preko windows media creation tool npr. i spremiš ga na flešku..imaš 10 imaš win 11.
Obrati pažnju na front panel kada budeš vezivao i kao što reče Aibo polako,ništa na silu ,čitaj uputstva i bez nervoze.Komp je lutka.Srećno!
djosha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku djosha na korisnoj poruci:
polarnimeda (28.7.2022)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Nova konfa koliko ce ta traje? MiroslavNW Šta da kupim? 6 30.9.2007 12:35
Nova konfa (posle 5 godina cekanja) Aljosa Šta da kupim? 61 23.7.2007 16:57
Nova konfa. Gadoguz Šta da kupim? 36 2.4.2007 21:53
Leadtek 7300 LE, zamjena za 7300GT ili 7600GS, nova konfa Maverick78 ŠDK - Grafika 38 9.9.2006 19:43
Nova konfa PAIN Šta da kupim? 16 13.7.2006 21:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com