Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Sportske simulacije

Sportske simulacije Svi sportovi, fliperi i druge takmičarske igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.8.2022, 19:44   #61
Howard1
Član
 
Član od: 31.3.2013.
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Poruke: 319
Zahvalnice: 187
Zahvaljeno 45 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: Fifa 23

Da li neko možda zna kada izlazi PES2023 i da li će se plaćati? Ja još uvek igram PES 2021 jer PES2022 ne valja ništa od kad su ga dali besplatno. Izvinjavam se što pišem ovde za PES jer nema nigde teme za novi PES.
Howard1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Howard1 na korisnoj poruci:
Akumu (2.8.2022)
Stara 5.8.2022, 0:18   #62
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: eFootball

Nema teme jer se pod jedan više ne zove PES, a pod dva, čemu nova tema kad je nadalje to jedna te ista igra (eFootball) sa godišnjim apdejtima, koje Konami zove "sezone".
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2022, 9:59   #63
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: Fifa 23

Citat:
Howard1 kaže: Pregled poruke
Da li neko možda zna kada izlazi PES2023 i da li će se plaćati? Ja još uvek igram PES 2021 jer PES2022 ne valja ništa od kad su ga dali besplatno. Izvinjavam se što pišem ovde za PES jer nema nigde teme za novi PES.
PES je pokojan od 2010/11 naovamo. Sad su ga i definitivno zakopali a bilo je i krajnje vreme, jedva sam čekao ovaj trenutak. Izgleda je potreban neki novi igrač na ovom polju, došlo je do prezasićenja jer se desetak godina ništa ne menja, čak ni one bolesti od 2010, ni makac. Mislim da je sad je odlično vreme da uleti neki novi fudbal, ni fifa ni pes nego nešto treće jer dugo nema dobro fudbalske simulacije.
A ova efootbal politika... em teška fušarija od igre, em dizajn svega katastrofalan a o sistemu updatea neću ni da trošim reči. Ako konami nastavi svojim tempom usavršavanja možemo očekivati nešto pristojno 2041+ godine.
Ili kao što si ti to sve koncizno rekao - ne valja ništa
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2022, 20:38   #64
Howard1
Član
 
Član od: 31.3.2013.
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Poruke: 319
Zahvalnice: 187
Zahvaljeno 45 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: eFootball

Ja igram PES 2021 mada ni on nije ni blizu stare dobre PES 2006 ali bolje trenutno nema a da je noviji fudbal u zadnjih 5 godina pa igram to. Fifu ne mogu da igram jer ja sam dete PES-a. Odbrana ako nema komandu x+RB nije to to :-).Još kao srednjoškolac sam igrao ISS 2002 i PES 2002 i to je tako ostalo do danas :-). Znam da su mu promenili naziv ali vidim da niko ništa ne piše o novom 2023 fudbalu, nema nikakvih najava pa sam zato pitao. Kasno odgovaram zbog obaveza.
Howard1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2022, 2:00   #65
strippy
Član
 
Član od: 1.4.2008.
Poruke: 37
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: eFootball

Efootball 2023 je samo promena imena, koja je dosla poslednjim update-om. U oktobru se ocekuje veci update, kada bi napokon, po zvanicnim najavama, trebalo da ubace i friend match lobije, da mogu ljudi igrati online jedni protiv drugih, a ne samo ovo sto trenutno imamo - iskljucivo fokus na dream team modu i online divizijama u sklopu toga. Tu i tamo ubace sad i poneki event sa realnim (authentic timovima), ali i tu je cilj zavrsiti event-ove kako bi dobio sredstva za budzenje dream team-a.

Nisam siguran dal ce se u oktobru (nakon tog update-a sa kojim stize friend lobi) moci igrati sa realnim timovima, vrlo moguce da ce jos uvek samo dream team utakmice biti moguce...ali eto makar cemo moci da odmerimo snage ili da organizujemo takmicenja sa prijateljima ili clanovima nekog "pes" komjunitija.

Dream team varijanta je meni licno ultra odbojna, ali na tome sada maltene iskljucivo uzimaju lovu, kada je vec igra besplatna. Skoro sam siguran (takodje po nekim zvanicnim najavama, jos od ranije) da ce se igranje sa realnim timovima naplacivati, ali svakako dok to ne ubace, nema ni pravog fudbala - igranje sa igracima koji imaju izmisljene performanse, koje mozes da budzis do ocene 100, je prilicna besmislica, jedino ima smisla ogranicavanje snage tima na neku razumnu jacinu, pa onda peglanje sa drugarima...

Inace, sama igrivost/gameplay, meni je prilicno dobra, da isprave jos neke nedostatke i ovo moze biti odlicna fudbalska igra. Treba se navici na novi sistem, narocito odbrane, ali kad skontas, po meni je ovo bas dobar fudbal.
Sve ostalo sto se tice regularnih opcija i modova koji bi trebalo da se podrazumevaju, to maltene ne postoji jos uvek. Nadam se tom oktobarskom update-u, kad bi napokon igra iz fakticki demo moda, krenula u neki svoj regularni "zivot" sa svime sto full verzija treba da podrazumeva
strippy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2022, 14:57   #66
filipos
Veteran
 
Član od: 8.8.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 695
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 152 puta na 104 poruka
Određen forumom Re: eFootball

Daleko je jos Efootball 2023 od ozbiljnog fudbala
filipos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2022, 15:35   #67
strippy
Član
 
Član od: 1.4.2008.
Poruke: 37
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: eFootball

Citat:
filipos kaže: Pregled poruke
Daleko je jos Efootball 2023 od ozbiljnog fudbala
Moguce, ali je po mom misljenju najbolja fudbalska igra u ovom trenutku, mada iskreno, ni konkurencija nije velika, odnosno fakticki je i nema.
Nova fifa izlazi uskoro, ali nemam neku nadu da ce sustinski igrivost biti drugacija od fife22, a 22-ojka mi je ocaj blagi.
Gejmplej efootball-a mi je trenutno prilicno dobar, ali razumem i ljude kojima se ne dopada, a uzgred ne treba ocekivati neke vidne promene u samom gejmpleju nakon bilo kog update-a u skorijoj buducnosti, mozda samo sitne promene koje nece preterano ciniti razliku
strippy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2022, 16:06   #68
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: eFootball

Koliko god da je loš, i dalje mi je mnogo ispred FIFA-e.
evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2022, 13:17   #69
Howard1
Član
 
Član od: 31.3.2013.
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Poruke: 319
Zahvalnice: 187
Zahvaljeno 45 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: eFootball

Ja isto mislim da trenutno može bolje ali da trenutno nemamo bolju sportsku simulaciju od PES-a i zato ja igram PES 2021. Kad ubacim SP patch može da se igra veoma lepo ali da može fudbal da bude mnogo bolji to se slažem da treba da bude mnogo bolji.

Moje pitanje je kako na jednom računaru da igram i fudbal sa patchom i fudbal bez patcha? Imam jednu sezonu koju sam igrao bez patcha i stigao dosta i to igram sa drugarom i hoću i to da nastavim a hoću uporedo da igram i ovu sezonu sa patchom kad imam vremena i kad igram sam. Nemam dva računara a to bi bilo najbolje pa je moje pitanje je može li se nekako to napraviti da budu dva naloga na Windowsu a da se fajlovi ne mešaju?
Howard1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2022, 17:14   #70
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: eFootball

Zar nije rečeno da uskoro gase servere i da više neće moći da se igra PES 2021 preko neta?
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2022, 22:52   #71
Howard1
Član
 
Član od: 31.3.2013.
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Poruke: 319
Zahvalnice: 187
Zahvaljeno 45 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: eFootball

Ja slabo igram online. Moje pitanje se odnosilo na master ligu. Hteo bih da dva puta instaliram PES2021. Jedan sa patchom a drugi bez patcha pošto imam dva save fajla pa zbog toga pitam da mogu da nastavim obe sezone. Nemam dva računara nego bih to odradio na jednom a ne znam tačno kako to da izvedem?

Poslednja ispravka: Howard1 (14.9.2022 u 8:20)
Howard1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2022, 22:25   #72
Zli Zoe
Član
 
Član od: 29.7.2015.
Poruke: 340
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 133 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: eFootball

Nista dok ne probas sam.

Ja dok sam ranije igrao imao sam po vise patcheva, tipa super liga za nase klubove i onaj PTE kao globalni. E sad, malo sam pronjuskao i cini se da sada stvari ne funkcionisu po principu da svaki patch ima zaseban exe. Instaliraj igru, onda iskopiraj originalne fajlove u novi folder i tu instaliraj patch, pa ako radi onda igraj. Ako ne, nista, obrisi i odluci sam sta ces pre da igras.
Zli Zoe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2022, 9:16   #73
strippy
Član
 
Član od: 1.4.2008.
Poruke: 37
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: eFootball

Citat:
Howard1 kaže: Pregled poruke
Ja slabo igram online. Moje pitanje se odnosilo na master ligu. Hteo bih da dva puta instaliram PES2021. Jedan sa patchom a drugi bez patcha pošto imam dva save fajla pa zbog toga pitam da mogu da nastavim obe sezone. Nemam dva računara nego bih to odradio na jednom a ne znam tačno kako to da izvedem?
Nisam siguran kako ide sa tim save file-ovima, ali varijanta da imas dva zasebna exe file-a kojima pokreces pes21, postize se tako sto patch instaliras putem onog programa **sider**. Ako zelis pecovanu igru pokreces je putem exe file koji je vezan za taj sider, ako zelis default pokreces je putem regularnog exe file-a iz foldera gde je instalirana igra.
strippy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2022, 5:59   #74
milan.t65
Član
 
Član od: 31.3.2012.
Poruke: 429
Zahvalnice: 158
Zahvaljeno 46 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: eFootball

Citat:
Akumu kaže: Pregled poruke
Zar nije rečeno da uskoro gase servere i da više neće moći da se igra PES 2021 preko neta?
Vec su ih ugasili nazalost...
milan.t65 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2022, 7:53   #75
Howard1
Član
 
Član od: 31.3.2013.
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Poruke: 319
Zahvalnice: 187
Zahvaljeno 45 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: eFootball

Rešio sam problem tako što sam hard disk podelio sa partition magic-om i instalirao 2 Windowsa na 1 računar. Windows 10 i Windows 11 sam instalirao na jednom računaru i sad svaki Windows ima po jedan PES. Jedan bez patcha a drugi sa SP patchom koji se za sada pokazao odlično. Sve radi bez greške kao original preko Steama. E sad moje pitanje je da li postoji opcija da ja i brat igramo online jer čitam da su ugasili podršku za online server? Nekada je postojao program Gameranger pa smo bez problema igrali online preko toga ali to sam igrao davno tako. Ima li sada nešto bolje od toga?
Howard1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2022, 17:07   #76
MiloshNBG
Član
 
Član od: 7.4.2013.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 60
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom eFootball

Zasto 2 Windowsa zbog igrice?
Instaliras jednu verziju igrr u folder1, drugu u folder2. Povezes sa save fajlovima i patchevima i imas 2 ikonice.

Ne vidim razlog zasto to ne bi radilo.
MiloshNBG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2022, 17:35   #77
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: eFootball

Ako je Steam, ne može tako.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2022, 8:01   #78
MiloshNBG
Član
 
Član od: 7.4.2013.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 60
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom eFootball

Ako imas dva steam naloga za dva windowsa, onda moze. Ako je krek onda moze.

Dva OS ne menjaju mnogo u odnosu na dva foldera. Tako je mogao i vitruelnu masinu da podigne.
MiloshNBG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2022, 20:05   #79
Howard1
Član
 
Član od: 31.3.2013.
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Poruke: 319
Zahvalnice: 187
Zahvaljeno 45 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: eFootball

Steam original je u pitanju. Morao sam dva Windowsa i jedino tako radi savršeno. Možda postoji i drugi način ali ovaj se pokazao odličan
Howard1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2022, 14:56   #80
milan.t65
Član
 
Član od: 31.3.2012.
Poruke: 429
Zahvalnice: 158
Zahvaljeno 46 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: eFootball

Ima li poslednjoj verziji neko takmicenje da se igra, neki kup ili liga?
milan.t65 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
PES 2020 (eFootball PES 2020) code master Sportske simulacije 139 4.5.2021 7:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com