Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.8.2022, 14:03   #281
miovrag
Član
 
Član od: 13.4.2010.
Lokacija: Bar
Poruke: 44
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Da li su vas igre smorile?

Bas zadnje vrijeme nemam volju za gaming,skroz sam volju izgubio. Mozda na jesen se vratim. 😁

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
miovrag je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2022, 7:41   #282
maxx
Član
 
Član od: 6.1.2006.
Poruke: 368
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 56 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Mene igranje na kompu nikada ne dosadi....druga je stvar što nemam vremena da se igram koliko bih želeo zbog poslovno-porodičnih obaveza...

Da li je to nastalgija ili šta,u zadnje vreme me nešto vuče da negde kupim ponovo komodor 64 ili amigu 500 (koju nikada nisam imao) i priključim na neki CRT TV i opet učitam neke igre kao pre 100 godina.....kad bih video one piratske introe i onu legendarnu "osmobitnu" muziku,mislim da bi se naježio
maxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2022, 8:37   #283
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

imas za c64 i amigu emulatore po netu.
naravno da nije to isto kao kada spustis naponski kabl sa ciglom od pet kila na pod, dohvatis se onoga za kasete i srafcigercica i prikacis joySTICK u nadi da ce sve da prodje kako treba... ali moze da ti posluzi.
ma koliko bi simpa bilo da nabavis komodor, istog dana bi ga, verovatno, posle 1-2 sata, sklonio u orman i vise nikada video (ili ne dok ti ne zafali mesta za nesto drugo).
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2022, 9:25   #284
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?



BTW nije pravi, nego The C64. Pravi je u skladištu jer nemam mesta za CRT monitor.

Poslednja ispravka: DeCoy (15.8.2022 u 9:41)
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Andross (15.8.2022), galebns (15.8.2022), polarnimeda (15.8.2022)
Stara 15.8.2022, 10:31   #285
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
imas za c64 i amigu emulatore po netu.

naravno da nije to isto kao kada spustis naponski kabl sa ciglom od pet kila na pod, dohvatis se onoga za kasete i srafcigercica i prikacis joySTICK u nadi da ce sve da prodje kako treba... ali moze da ti posluzi.

ma koliko bi simpa bilo da nabavis komodor, istog dana bi ga, verovatno, posle 1-2 sata, sklonio u orman i vise nikada video (ili ne dok ti ne zafali mesta za nesto drugo).
Ja tako povremeno pokrenem neki emulator iz 16-bitne ere i istopim se od sreće na intro, poznatu muziku, sprajtove i opšti feeling neverovatne nostalgije. I retko kad odigram više od par nivoa, a celu igru praktično nikad jer me za par dana prođe i zapravo poželim neko novo iskustvo.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
polarnimeda (15.8.2022)
Stara 15.8.2022, 10:33   #286
Telepatic
Starosedelac
 
Član od: 26.8.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.871
Zahvalnice: 713
Zahvaljeno 200 puta na 117 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Telepatic
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Smorilo me je to sto vise ne moze covek da nadje krstenu AAA igru a da je skroz originalna, uvek se prisecam Warcraft trojke, koliko je ulozeno truda u detalje i kako je to sve nekako magicno zanimljivo bilo a opet i unikatno.

Slicno i sa Red alert 2.

Danas se od AAA igara prodaju samo proverene price ili/i genericki gameplay.

Takodje, iako ih volim, muka mi je od preterano puno indie naslova sa roguelike/piksel/dark souls/deck building mehanikama.
Telepatic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2022, 14:54   #287
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Citat:
kad bih video one piratske introe i onu legendarnu "osmobitnu" muziku,mislim da bi se naježio
kucaj cracktro na youtube ako hoćeš da slušaš muziku
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2022, 15:07   #288
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

^^
https://www.youtube.com/user/cracktrosdotorg/videos
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2022, 16:37   #289
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Citat:
Telepatic kaže: Pregled poruke
Smorilo me je to sto vise ne moze covek da nadje krstenu AAA igru a da je skroz originalna, uvek se prisecam Warcraft trojke, koliko je ulozeno truda u detalje i kako je to sve nekako magicno zanimljivo bilo a opet i unikatno.

Slicno i sa Red alert 2.

Danas se od AAA igara prodaju samo proverene price ili/i genericki gameplay.

Takodje, iako ih volim, muka mi je od preterano puno indie naslova sa roguelike/piksel/dark souls/deck building mehanikama.
opcije nisu nepresusne. verujem da se skoro sve moguce isprobalo i sad idu varijacije na temu onoga sto je najbolje prolazilo. potrebna je revolucija i ja je vidim jedino u VR gejmingu koji napreduje sporije nego sto sam se nadao. a i pitanje je koliko su ljudi na duze staze spremni da pomeraju vise od prstiju.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2022, 17:43   #290
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.252
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 1.131 puta na 842 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Tesko je na gaming forumu objasniti zbog cega su igre pocele da smaraju a ne uvrediti nekog koleZu.
Mislim da je od pojave mmo (valjda se tako zovu) i open world igara u gaming industriji kvantitet postao bitniji od kvaliteta.
Navikao sam da igram fps igre po "hodnicima" i zbog toga mi prelazak na open world igre nije odgovarao.
Pre cetvrt veka igranje na kompjuteru je bila instant zabava za koju nije bilo potrebno izdvojiti mnogo vremena.
Danas je gaming postao nacin zivota i mnogo se slobodnog vremena/novca trosi na to.
Sredinom 90ih godina proslog veka je bilo "lakse" izdvojiti veliki novac za komponente jer se svasta desavalo u gaming industriji.
Mislim da nove igre ne zasluzuju trosenje velikog novca na graficku karticu.
Mnogo vise sam ocekivao od gaming industrije ali stice se utisak da je krenula stranputicom kao filmska industrija, sport, muzika itd.
Moguce je da starijim igracima smeta sto su igre postale popularne i ne prave se vise po njihovom ukusu.
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2022, 18:00   #291
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

a tad dok je to bilo vreme tih tunel shutera tražio se open world..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2022, 19:03   #292
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.046
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 985 puta na 619 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Većina AAA PC/Console igara smara. Razloga je puno. Počev od tutoriala, puzzle deonica čija ti se resenja bukvalno iscrtavaju na ekranu, uber dosadnih/beskrajnih cutscena i visual spektakli koji u velikoj meri postaju osnova igre i stavljaju gameplay u drugi plan. Generalno, ceo taj "automatizam" kojom se igra rukovodi i čiji je ishod gotovo nikakav replay value. Jednom igru obrnem i više joj se ne vraćam. Čast izuzecima ali takvi naslovi obično nisu u AAA ponudi igara, već više dođu kao nekakva nomainstream alternativa. Sjajni Into the breach mi pada na pamet.

Srećom tu je i moderni Retro i "back to the roots" naslovi koji me ispunjavaju : Na primer, Miner 2019er na C64 ili Quake Enhanced na PC-ju.

Poslednja ispravka: Elvir (15.8.2022 u 19:30)
Elvir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Elvir na korisnoj poruci:
filpan (15.8.2022)
Stara 15.8.2022, 20:03   #293
xCanEx
Član
 
Član od: 3.4.2007.
Lokacija: tu negde
Poruke: 74
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 35 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Citat:
Acanen kaže: Pregled poruke
Moguce je da starijim igracima smeta sto su igre postale popularne i ne prave se vise po njihovom ukusu.
Nikako po mom ukusu, pogotovo zadnjih puuno godina. Industrija puno podilazi glavnoj ciljnoj grupi, a to nisu igraci koji su vatom brisali mulj sa glave kaset deka. Meni najvise smeta ta forsirana kompleksnost i mogucnost izbora odluke koja ce nesto na dalje naciniti drugacijim, koja je kad se ozbiljno pogleda stvarno presmesna u slucaju, 100% svega sto se igra.

Sledeca stvar koja se polako ali sigurno otima kontroli su mikrotransakcije koje prave poseban kurslus u celoj prici. Za stare konje, ovde treba uneti u jednacinu i pomanjaknje vremena i familiju koja zeva kao gladni pilici u gnezdu, sto paznje i brige, sto polusvarenih mesnih preradjevina za pljunuti.

Daklem, dalje, bolesna potreba logovanja, registrovanja, nick name - ja, nick name ti - aj se igramo....ocu brate da iskuliram skroz, inkognito da se igram, da me nema nigde.

Za mene licno spasa nema, mogu sve da probam (obicno i probam), ali da ga otaljam do kraja....tesko. Previse opcija, previse skilova, prevelika stabla osobina, previse kvestova....svasta nesto....udjem, prosetam se...vidim...batalim.

Uprkos svemu imam top PC masinu (i teracu taj trend koliko god mi pilici dozvoljavaju), PS5, kad mi volja pozezam se malo vise na konzoli nego na PC, sad, recimo jednom nedeljno uletim u Deamon Souls da se razmahujem motkama, al da mu pimplam skaling.....tesko smara me.

Imam naslednike koje pomno pratim, i uzivam da ih gledam kako plivaju kroz ovo sto je top danas u gamingu.....tata ja ne mogu ovo da predjim, mister x, mi rekao da mu donesem artifakt y, pa ce mi dati ogricu z....neprocenjivo....samo polako, ajmo lagano ko gde i kako...hehehe

Cenim da gaming industrija puno vise smara ljude koji su se puno igrali, i kroz godine prosli kroz razne faze iste, mladja populacija kapiram da potpuno uziva u svemu tome u cemu recimo ja ne uzivam.

Ja mnogo volim video igre, odrastao sam na njima, gomilu lepog vremena proveo sa njima....ali da....smaraju me u najvecem broju istih.
xCanEx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku xCanEx na korisnoj poruci:
Akumu (20.8.2022), player1 (15.8.2022), real022 (19.8.2022), Relja (21.8.2022), Rockstar (15.8.2022)
Stara 15.8.2022, 22:24   #294
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.881
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Mislim da mnogo dramite, sve je to normalno i ide sa godinama..
Ni muzika, ni filmovi i serije, ni knjige, ni pozorisne predstave, ma nista mi vise ne izaziva euforiju kao ranije.
Previse smo odgledali, odigrali, odslusali, sve nam je dostupno odmah, na par klikova, skine se za koji minut ili sat preko do juce nezamislivo brzog neta..

Jeste, menjaju se igre, ali bezveze je reci da ne moze svako da nadje nesto po svom ukusu.
Nego, godine i godine staza...

Mozda je doslo vreme da uzivate gledajuci kako se vasi klinci igraju, bas kako napisa xCanEx iznad.
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DBrave na korisnoj poruci:
DeCoy (15.8.2022), Relja (21.8.2022)
Stara 15.8.2022, 23:27   #295
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Citat:
Acanen kaže: Pregled poruke
Pre cetvrt veka igranje na kompjuteru je bila instant zabava za koju nije bilo potrebno izdvojiti mnogo vremena.
Moj A4 ručno pisani dnevnik iz Morrowinda kaže drugačije, dobro to nije četvrt veka, ali je 20 godina, ali opet imam isto to za Ultimu VI, samo u A5 formatu, od pre 30 godina...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
galebns (18.8.2022), Relja (21.8.2022)
Stara 18.8.2022, 8:51   #296
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Da li su vas igre smorile?

Meni omiljeni naslovi od pre četvrt veka Tomb Raider, Resident Evil, Soul Reaver, Final Fantasy VII, Fallout 2, Shenmue, Disciples, HoMM 3, StarCraft, Gran Turismo 2...

Konkretno u GT2 ako nisam 300+ h proveo nisam ni jedan. Sećam se onih turnira što traju npr. 90 krugova i treba ti par sati, pa igraš na smenu sa nekim baš kao pravi Leman 24hrs. Danas bi samo promrmljao sebi nešto u bradu i preskočio takav torture test. 😀
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2022, 10:10   #297
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.660
Zahvalnice: 1.649
Zahvaljeno 695 puta na 482 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Moj A4 ručno pisani dnevnik iz Morrowinda kaže drugačije, dobro to nije četvrt veka, ali je 20 godina, ali opet imam isto to za Ultimu VI, samo u A5 formatu, od pre 30 godina...
Kad se setim Crystal Dragon-a i sveske na kvadratice, pa crtaj mapu korak po korak
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku galebns na korisnoj poruci:
Relja (21.8.2022)
Stara 18.8.2022, 11:54   #298
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Bilo je gomila bezveznih igara i u dobra stara vremena, samo sto smo bili mladji sa nizim kriterijumima i plus kada jedva iskamcis novce za igru i ona bude bezveze cutis i igras. Sad kada naletis na bezveze igru teras dalje i ne osvrces se.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2022, 0:55   #299
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Secam se oko 2000te da sam uzeo da igram Red Alert 2. Igram MP sa drugom, umrezili 2 kompa. I igram sa Irakom, vozim onaj nuklearni kamion i ide replika jedinice: "Their goes the neighborhood", sve onako sarkasticno. I ja se nasmejem. I ako RE2 u svoje vreme je bila tek jedna u nizu RTS igara sa gradnjom baze, skupljanjem resursa, itd, imala je toliko paznje posveceno detaljima, kreativnosti i gomile sitnica koje su me zadrzavale uz igru. Takvih stvari danas jednostavno skoro i da nema. I ne postoji neko ko moze da me nagovori da je danasnji gaming bolji od starog.
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Vlad Cepesh na korisnoj poruci:
filpan (19.8.2022), Relja (21.8.2022), Rockstar (19.8.2022)
Stara 19.8.2022, 11:15   #300
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Obrišite malo naočare od nostalgije koja se nakačila na njih, previše gledate na igre iz te perspektive

Postoji sigurno termin koji to adekvatnije opisuje, al vezuje se za onaj osećaj večnog leta koji smo imali kao klinci, kad dođe letnji raspust i deluje ti da traje beskonačno. To je zato što, kao mlađi, imamo manje iskustva, i dosta stvari koje doživljavamo su nam nove i sveže.
Isto je i sa igrama. Bilo je kilo smeća i ranije, igre su izlazile izbagovane i nezavršene, ali smo bili više tolerantni na to, igrali smo i smeće igre, i čak i na te igre sad možemo da gledamo nostalgično jer, iako su bile sr*anje, bile su naša zabava

Naravno, sad se tržište proširilo, gejming industrija je veća i od filmske, i svako želi parče torte, ali isto tako postoji dosta kvalitetnih igara i od većih i od manjih studija, i niko nikog ne tera da kupuje i igra poluproizvode i money-grab naslove.

A da ne pričamo o tome kako se konzolaški rat konačno okrenuo u korist PC gejmera, da imamo uglavnom sjajne portove, ogroman broj grafičkih opcija itd. Ko je mogao da sanja pre 20 godina da ćemo imati velike PS ekskluzive na kompu?
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dokle ce ljudi IGRE nazivati "igricama"? TomWaits O igrama uopšte 263 10.12.2012 21:01
Najbolje igre 2008. godine Nenad Vasovic Tekstovi u SK 166 4.10.2009 17:32
Ultimate Fight igara - prva sezona Patton O igrama uopšte 102 9.5.2009 0:08
Video igre - uticaj na mlade i još ponešto Nenad Stevanović O igrama uopšte 116 10.3.2009 0:04
Najbolje igre 2006. godine Nenad Vasovic Tekstovi u SK 73 1.7.2007 16:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com