Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.10.2017, 16:52   #21
helen
Veteran
 
Član od: 8.1.2009.
Lokacija: Nbg
Poruke: 581
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 107 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Super Mario Odyssey

Citat:
Emix kaže: Pregled poruke
Lol, "placene recenzije".
Samo hater moze da osporava cinjenicu da je Nintendo imao odlicnu godinu sto se igara i Switch konzole tice.
Imao je 2 (SLOVIMA DVE) hit igre, i gomilu rimejkova/prepakovanih igara.

Poštujem sve Nintendo fanove, ali njihove igre uvek moraju biti 100/100 jer samo određeni recenzenti imaju pravo da komentarišu.
Nezavisne niko i ne ferma, mislim da to prosečnom Mario igraču i nije tako bitno.
helen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku helen na korisnoj poruci:
C64freak (29.10.2017)
Stara 27.10.2017, 18:03   #22
Oblakoder
Član
 
Član od: 25.9.2017.
Poruke: 63
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Super Mario Odyssey

Citat:
helen kaže: Pregled poruke
Imao je 2 (SLOVIMA DVE) hit igre, i gomilu rimejkova/prepakovanih igara.

Poštujem sve Nintendo fanove, ali njihove igre uvek moraju biti 100/100 jer samo određeni recenzenti imaju pravo da komentarišu.
Nezavisne niko i ne ferma, mislim da to prosečnom Mario igraču i nije tako bitno.
Pa vidi ovako Switch za malo vise od 6 meseci ima 4 mega hit igre, a posto vidim da nisi u toku nabrojacu ti ih: The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Mario Kart 8 Deluxe, Super Mario Odyssey i Splatoon 2, a tu su jos neke igre koje nisi mega hitovi ali su svakako hitovi: Mario + Rabbids Kingdom Battle, Arms i Pokkén Tournament DX...Dotakao sam se samo ekskluziva jer me za konzole samo takve igre zanimaju, za sve ostalo tu je PC jer na njemu igre bolje rade i poprilicno su jeftinije. Do kraja godine ocekujem jos jednu hit igru Xenoblade Chronicles 2 i mislim da je to sve za ovu godinu, sto se mene tice puna kapa . Slazem se da je Pokkén Tournament DX port, Mario Kart 8 Delux takodje ali ipak ima battle mod za koji svi kazu da je to igra u igri. Sad mi reci posteno kakve to ima veze, pa evo ja potpisujem da sve bolje igre sa Wii U konzole portuju na Switch. Jako malo ljudi je posedovalo Wii U i ja stvarno ne vidim problem da tako dobre igru ne dobiji drugu sansu. Predpostavljam da si ti ocekivao jedno 100 hit igara ali moram da te razocaram Nintendu je bitniji kvalitet nego kvantitet
Oblakoder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2017, 20:17   #23
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Super Mario Odyssey

Citat:
helen kaže: Pregled poruke
Imao je 2 (SLOVIMA DVE) hit igre, i gomilu rimejkova/prepakovanih igara.

Poštujem sve Nintendo fanove, ali njihove igre uvek moraju biti 100/100 jer samo određeni recenzenti imaju pravo da komentarišu.
Nezavisne niko i ne ferma, mislim da to prosečnom Mario igraču i nije tako bitno.
Ima dve hit igre (dve igre sa najvećim ocenama ove generacije) i još par igara dobrih igara koje nisu portovi/prepakovane igre, kao što su ARMS, Splatoon 2 i Mario + Rabbids Kingdom Battle...na kraju krajeva bez obzira i na neke portove, Switch je pokidao u prvih 8 meseci što se tiče jačine igara.

Ne znam u čemu je problem, Mario Odyssey ima prosečnu ocenu 97 trenutno na osnovu 67 recenzija.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2017, 23:24   #24
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.393
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 479 puta na 280 poruka
Određen forumom Re: Super Mario Odyssey

Kad su stranci videli na Metacriticu ocenu sa portala Play Zine ajoj i ljudi krenuše sa bakljama, vilama i paradajzom na njih brdo komentara.
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2017, 23:56   #25
CTOJAH
Starosedelac
 
Član od: 14.5.2008.
Lokacija: Titov Veles
Poruke: 1.614
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 555 puta na 417 poruka
Određen forumom Re: Super Mario Odyssey

Citat:
code master kaže: Pregled poruke
Kad su stranci videli na Metacriticu ocenu sa portala Play Zine ajoj i ljudi krenuše sa bakljama, vilama i paradajzom na njih brdo komentara.
Da sam ja na mestu MetaCritica odma bi banirao Play Zine zbog neozbiljnosti.
Ista gluperda (autor recenzije - Milan Živković) dao je ocenu 9.5 za SteamWorld Dig 2, dok je SUPER MARIO ODYSSEY osakatio sa 7.5 !
Necu reci da SteamWorld Dig 2 ne valja, naprotiv - odlicna je to igra, ali Mario je i veca i bolja i zabavnija.
I to je samo jedan primer "objektivnog" ocenjivanja ovog genija
Druga je stvar ako je gazda trazio od njega da uradi ovo namerno radi clickbaita; u tom slucaju Play Zine snosi svu odgovornost.
CTOJAH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2017, 15:10   #26
Matches Malone
Član
 
Član od: 2.7.2016.
Poruke: 104
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Super Mario Odyssey

^Lik je dao Zeldi 10/10, napisao sad objektivnu kritiku i izneo zamerke koje ima, dao ocenu koju je dao i sad je "gluperda" i "genijalac". Stvarno su ljubitelji nintenda posebna vrsta sektaša.....gori od botova koje Srbija ima...
Matches Malone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Matches Malone na korisnoj poruci:
maremas (29.10.2017), Oblakoder (29.10.2017)
Stara 29.10.2017, 16:42   #27
Oblakoder
Član
 
Član od: 25.9.2017.
Poruke: 63
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Super Mario Odyssey

Citat:
Matches Malone kaže: Pregled poruke
^Lik je dao Zeldi 10/10, napisao sad objektivnu kritiku i izneo zamerke koje ima, dao ocenu koju je dao i sad je "gluperda" i "genijalac". Stvarno su ljubitelji nintenda posebna vrsta sektaša.....gori od botova koje Srbija ima...
Ja sam mislio da su najveci sektasi u gaming svetu ljudi koji mrze Nintendo, zao mi je sto to javno kazem ali na bezobrazluk se vraca bezobrazlukom. Jednostavno ne mogu da razumem da ljudi toliko popizde kad neka Nintendo igra dobije toliko desetki i bude jedna od najbolje ocenjenih igara svih vremena, a Nintendo ove godine ima dve takve igre pa je bes hatera dostigao vrhunac. Igra na Gamerankings-u dobije 98,79 i onda neki pametnjakovic prica kako je lik objektivan i kako je dao ocenu kakvu je dao. Znaci on je objektivan, a 70 drugih reviewa su subjektivni, platio ih Nintendo za pljusak devetki i desetki? Ajde ljudi uozbiljite se malo

Poslednja ispravka: Oblakoder (29.10.2017 u 18:09)
Oblakoder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Oblakoder na korisnoj poruci:
CTOJAH (29.10.2017)
Stara 29.10.2017, 17:13   #28
Matches Malone
Član
 
Član od: 2.7.2016.
Poruke: 104
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Super Mario Odyssey

Bezobrazluk je dati nekoj nintendovoj igri manju ocenu od 9.5 ili 10? Šta je bezobrazno ili neprikladno u recenziji da bi se neko nazivao gluperdom?
Matches Malone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2017, 17:45   #29
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Super Mario Odyssey

Ako JA pišem recenziju i MENI se igra ne dopadne iz nekog razloga, daću joj ocenu koju po MENI zaslužuje bez obzira kakve je ocene dobila na drugim mestima i ko stoji iza nje.

Zato moje ime i stoji ispod recenzije, a ne naziv neke PR agencije.

Ne mora Nintendo da plaća recenzije (nije u pitanju samo Nintendo, nego bilo ko), ako igra/kompanija iza sebe ima gomilu debila koji će na bilo šta ispod 95 ili 5 zvezdica da online linčuju recezenta i medij u kome je ta recenzija objavljena. Kako nikome ne treba negativni publicitet jer to odbija potencijalne oglašivače, dolazi do auto cenzure, kako od strane samog novinara tako i od strane njegove matične kuće. Ne kažem da je to slučaj sa Super Mario Odyseey, ali je pojava nažalost sve više i više primetna u gaming novinarstvu.

Poslednja ispravka: DeCoy (29.10.2017 u 17:57)
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2017, 18:03   #30
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Super Mario Odyssey

Zasto je, uopste, bitno koju je ocenu igra dobila?
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mvasic na korisnoj poruci:
namcor (29.10.2017)
Stara 29.10.2017, 18:44   #31
Oblakoder
Član
 
Član od: 25.9.2017.
Poruke: 63
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Super Mario Odyssey

Citat:
Matches Malone kaže: Pregled poruke
Bezobrazluk je dati nekoj nintendovoj igri manju ocenu od 9.5 ili 10? Šta je bezobrazno ili neprikladno u recenziji da bi se neko nazivao gluperdom?
Bezobrazluk je bilo kojoj vrhunskoj igri dati drasticno manju ocenu nego sto ta igra realno zasluzuje. Postavlja se opravdano pitanje sta je taj covek igrao i sa kojim igrama je uporedio Super Mario Odyssey pa joj je dao ocenu 75. Doticni se bavi javnim poslom i kvalitet igre bi trebao objektivno da oceni, a ne subjektivno. Za neko normalno prelazenje igre potrebno je 20 sati. Zar je to malo za jedan 3d platformer? Igra ima lake boss bitke, ali lik nigde ne pominje da se po prelasku igre otkljucava hard mod! Najcrnje od svega je sto ljudi daju podrsku takvim recenzentima koji daju smesne ocene vrhunskim igrama samo zato sto su zeljni paznje, vesti na njegovom sajtu niko nikad ne komentarise pa aj malo da postane popularan. Jos ce ispasti da je njegovo misljenje meredovnije nego misljenje stotine drugih recenzenata sirom sveta. Jos spominjete onog cirkuzanta Jim Sterlinga koji se ponasa kao dete od 3 godine
Oblakoder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2017, 18:53   #32
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Super Mario Odyssey

A da siđeš malo sa tog Nintendo oblaka? Ako je tebi vrhunska igra, možda nekom drugom nije iz ovog ili onog razloga. Live and let live...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
C64freak (30.10.2017)
Stara 29.10.2017, 19:05   #33
Oblakoder
Član
 
Član od: 25.9.2017.
Poruke: 63
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Super Mario Odyssey

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
A da siđeš malo sa tog Nintendo oblaka? Ako je tebi vrhunska igra, možda nekom drugom nije iz ovog ili onog razloga. Live and let live...
Cek malo hoces da kazes da sam je ja proglasio najbolje ocenjemom igrom svih vremena? Jos jednom ponavljam Gamerankings 98,79 najveca ocena svih vremena, Metacritic 97 jedna od najvecih ocena svih vremena. Igra ce voditi ljutu bitku sa Zeldom za najbolju igru ove godine i to ne zato sto su to kvalitetne igre, vec zato sto Nintendo sekta vlada svetom, jedino je Sony Srbija neosvojiva tvrdjava
Oblakoder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2017, 19:29   #34
Oblakoder
Član
 
Član od: 25.9.2017.
Poruke: 63
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Super Mario Odyssey

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Ako JA pišem recenziju i MENI se igra ne dopadne iz nekog razloga, daću joj ocenu koju po MENI zaslužuje bez obzira kakve je ocene dobila na drugim mestima i ko stoji iza nje.

Zato moje ime i stoji ispod recenzije, a ne naziv neke PR agencije.

Ne mora Nintendo da plaća recenzije (nije u pitanju samo Nintendo, nego bilo ko), ako igra/kompanija iza sebe ima gomilu debila koji će na bilo šta ispod 95 ili 5 zvezdica da online linčuju recezenta i medij u kome je ta recenzija objavljena. Kako nikome ne treba negativni publicitet jer to odbija potencijalne oglašivače, dolazi do auto cenzure, kako od strane samog novinara tako i od strane njegove matične kuće. Ne kažem da je to slučaj sa Super Mario Odyseey, ali je pojava nažalost sve više i više primetna u gaming novinarstvu.
Mesas babe i zabe...Splaton je dobio 84, Arms cini mi se 78 i ne secam se da je bilo ko napadnut zato sto te igre nisu dobile 95+ ocenu. Cak i te igre zasluzuje malo vise ali su izasle sa malo sadrzaja. Nintendo je kroz besplatne dlc dodatke drasticno popravio situaciju, ali to sad nije tema pa necu da sirim pricu oko toga. Ono sto hocu da kazem ima mnogo Nintendo igara koje dobijaju manje ocene od 90 i nikom nista, ali ovo je smejurija kad neko da 75 igri koja objektivno zasluzuje 90+ ocenu.
Oblakoder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Oblakoder na korisnoj poruci:
CTOJAH (29.10.2017)
Stara 29.10.2017, 19:30   #35
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Super Mario Odyssey

Citat:
Oblakoder kaže: Pregled poruke
vec zato sto Nintendo sekta vlada svetom, jedino je Sony Srbija neosvojiva tvrdjava
Ma svi ste vi meni isti

I postoji edit dugme, nije kulturno pisati više poruka jednu iza druge...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2017, 19:37   #36
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Super Mario Odyssey

Stigla igra juce. Odigrao malo sinoc, i malo danas. Nista posebno.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2017, 19:42   #37
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Super Mario Odyssey

Simpa je ovaj Mario, svideo se mom dvogodišnjem bratancu kada smo gledali gameplay klipove.. ali, stvarno ne vidim šta tu toliko zavređuje epitet "najbole ocenene igvice svlih vlemena!" Zeldu ću pokrenuti sad za par dana preko CEMU-a, pa ću preneti svoje utiske; vrlo brzo će i Mario biti dostupan, pa može poslužiti malo za razbibrigu i druženje sa bratancem..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2017, 20:22   #38
Oblakoder
Član
 
Član od: 25.9.2017.
Poruke: 63
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Super Mario Odyssey

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Simpa je ovaj Mario, svideo se mom dvogodišnjem bratancu kada smo gledali gameplay klipove.. ali, stvarno ne vidim šta tu toliko zavređuje epitet "najbole ocenene igvice svlih vlemena!" Zeldu ću pokrenuti sad za par dana preko CEMU-a, pa ću preneti svoje utiske; vrlo brzo će i Mario biti dostupan, pa može poslužiti malo za razbibrigu i druženje sa bratancem..
Super Mario Odyssey ti je Switch igra, tako da ces morati da cekas jedno 5 godina da bi je igrao na emulatoru. Moram nesto da te pitam ali nemoj da se naljutis . Cime hranite dvogodisnjeg bratanca kad dete sa dve godine gleda gameplay klipove? Jos kazes da sa njim igras igrice. Hocu ja takvog bratanca
Oblakoder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2017, 20:33   #39
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Super Mario Odyssey

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Simpa je ovaj Mario, svideo se mom dvogodišnjem bratancu kada smo gledali gameplay klipove.. ali, stvarno ne vidim šta tu toliko zavređuje epitet "najbole ocenene igvice svlih vlemena!"

Zeldu ću pokrenuti sad za par dana preko CEMU-a, pa ću preneti svoje utiske; vrlo brzo će i Mario biti dostupan, pa može poslužiti malo za razbibrigu i druženje sa bratancem..
Jednostavno, pročitaj par recenzija i videćeš zašto ima toliko visoke ocene.
Ono što svi napominju je da je neverovatno zabavna igra.

Inače CEMU je WiiU emulator, ne Switch emulator.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2017, 20:48   #40
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Super Mario Odyssey

@vetar stigla je juče. Probao malo sinoć, malo jutros, i stvarno ne vidim razlog za toliki hajp. Vizuelno je vrlo lepa, ali sve ostalo je sasvim obično.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Konzolaške igre: da ili ne Beagle Tekstovi u SK 374 3.5.2010 0:49
Emulatori i download igara DeCoy Stare igre 11 10.8.2008 12:15
Super Smash Bros. Brawl - new challenger aproaching!!! renegade_of_funk Konzole 14 29.6.2008 15:23
Mario Kart Wii simakosmos Konzole 7 13.6.2008 12:07
Super mario ,Soniks... Strahinja011 Stare igre 1 18.1.2006 16:55


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com