Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Upravljačke simulacije

Upravljačke simulacije Menadžeri, tycooni, "mali bogovi" i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.12.2017, 2:54   #1
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Empires of the Undergrowth

Nova igra, upravo usla u EA fazu. U pitanju je simulacija mravlje kolonije, nesto nalik na SimAnt ili Empire of the Ants uz obaveznu dozu legendarnog Dungeon Keeper serijala.

Igra ima i interesantan pristup naraciji...Umesto sarkasticnog naratora poput Mentora, imamo naratora koji nam pruza osnovne informacije o koloniji mrava koju vodimo, poput naziva, ishrane i ostalih cinjenica iz mravljeg zivota. Pravi mali dokumentarac.

Dostupan je i demo (nisam licno probao, samo znam da je dosta stara verzija)
http://www.indiedb.com/games/empires...owth/downloads

Steam stranica

http://store.steampowered.com/app/46...e_Undergrowth/

Izgleda obecavajuce.


"Empires of the Undergrowth
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2017, 15:06   #2
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Empires of the Undergrowth

Probao malo pa da javim neke utiske. Igra je za sada pravo malo iznenadjenje. A tek je EA. Planira se jos dosta toga ali i ovo za sada je i vise nego zadovoljavajuce.

Igra radi na zanimljiv nacin. Naime, imate glavni mravinjak, koji nadogradjujete i koji je vasa "glavna baza". Ta baza se inace nalazi u laboratoriji Koliko mozete da gradite zavisi od milosti biologa/naucnika. Resurse i dozvolu za prosirenje kolonije dobijete zavrsavanjem posebnih misija gde vodite mravlje kolonije u divljini. Sakupljanje hrane i odbrana od predatora i drugih mrava su glavni problemi kada je prezivljavanje u pitanju.

Trenutno nema mnogo misija ali su zanimljive. Postoje i razliciti nivoi tezine i dodatni neprijatelji koje mozete aktivirati i tako dobiti jos vise resursa za vas glavni mravinjak. Ono sto je dobro je da igra nagradjuje rizik....cak iako ne zavrsite uspesno misiju, dobicete nesto resursa tako da je zanimljivo raditi jednu misiju vise puta. Te nagrade se na kraju pojavljuju u glavnom mravinjaku, skupite hranu koju ostavljaju naucnici i kada mislite da ste spremni onda idete na glavni zadatak...takozvani Challenge.

Ovi testovi su malo tezi i potrebno je isplanirati neke stvari pre pocetka (skupiti dovoljno hrane, mrava ratnika itd) ali su jako zanimljivi i ne bih bas otkrivao previse. Komentari naucnika su takodje jako zanimljivi i informativni, isto vazi i za mali dokumentarac tokom misija u divljini. Muzika je takodje jako dobra. Ume da se ponavlja ali idealno lezi citavoj igri.

Meni licno jako simpaticna i interesantna, devovi su se bas potrudili i planira se jos mnogo toga. Velika preporuka, pogotovu ako su vam mravi zanimljivi Mozda sam malo pristrasan, kao klinac sam pravio svoje mravinjake i bio bas zaludjen tim stvarima

Ako vas jos nesto zanima, tu sam.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Nikola16789 (15.12.2017)
Stara 7.8.2022, 17:58   #3
Malik Tintilinic
Starosedelac
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 1.240
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 335 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: Empires of the Undergrowth

Pratim ovu igru godinama, jako zanimljiv koncept, a neki dan je Worth A Buy, sa cijim misljenjem se cesto slazem, nazvao igrom koja ce mozda biti najbolja RTS igra koju je ikada igrao.
Ne usudjujem se da se bacim na nju, jer imam neki utisak da bih bio los, ali me mami nenormalno.
Nedavno je izasao novi The Fire Ant Update.
Malik Tintilinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2022, 2:13   #4
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Empires of the Undergrowth

Citat:
Malik Tintilinic kaže: Pregled poruke
Pratim ovu igru godinama, jako zanimljiv koncept, a neki dan je Worth A Buy, sa cijim misljenjem se cesto slazem, nazvao igrom koja ce mozda biti najbolja RTS igra koju je ikada igrao.
Ne usudjujem se da se bacim na nju, jer imam neki utisak da bih bio los, ali me mami nenormalno.
Nedavno je izasao novi The Fire Ant Update.
Super je igra, pogotovu ako te zanima "mravlje kraljevstvo" Nije bas klasican RTS, ima nekih slicnosti i vidim da dosta stvari dodaju konstantno. Ja cekam 1.0 pa da krenem ponovo.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2022, 20:32   #5
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Empires of the Undergrowth

Čitam ovu temu juče, danas mi Dan, Product Marketing Manager pošalje mail ako sam zainteresovan da je pokažem na mom kanalu. Koja slučajnost!

Žao mi je što trenutno nemam vremena, ali kako završavam nekoliko projekata koje sam do sada radio možda se i otvori mesta.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2023, 10:41   #6
Malik Tintilinic
Starosedelac
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 1.240
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 335 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: Empires of the Undergrowth

Trenutno je na popustu, a nedavno je bio i update, pa sam uzeo. Osvezenje u moru strategija sa ljudima koji ratuju. Osecaj neizvesnosti i strepnje sta ce biti iza kad se prokopa tunel.
Malik Tintilinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Malik Tintilinic na korisnoj poruci:
perablenta (23.7.2023)
Stara 23.7.2023, 22:50   #7
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Empires of the Undergrowth

Slažem se, eto moj post od pre godinu dana, i evo tek prošle nedelje konačno igrao i napravio video o ovoj igri.

Vrlo zanimljiva, dobro odrađena, još malo par dođe kao RTS sa životinjama. Ali mnogo im je mali tim i sporo napreduju. Sad imaju dobrog izdavača, Hooded Horse, pa se možda i poprave uslovi da rade više i brže na razvoju daljem.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Legendarni AGE OF EMPIRES II Usamljeni Revolveras Strateške igre 170 2.10.2023 14:03
Age Of Empires III LoneWolf Strateške igre 77 13.4.2015 8:02
Age of Empires Online Red Wing Mrežne igre 91 25.9.2012 14:01
Age of Empires na netu marcos Mrežne igre 11 23.8.2011 14:27
Martial Empires Marezz MMORPG igre 49 14.8.2010 4:47


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com