Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.11.2021, 0:28   #61
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Pogledao malopre. Stvarno se vidi da je OW i da ima skupljanja resursa (svako malo prođe pored nečeg što svetli, biljke koja jasno može da se ubere jer je suviše jarka u tamnici...). Ali atmosfera kida, vertikalnost sveta i dizajn uopšte kidaju, bosovi deluju ludo. Čini se da je u ovaj veliki svet kojim se jaše integrisano puno lokacija kojima je posvećena baš velika pažjna. Zamak sa kraja klipa baš odaje takav utisak, kao da je čistokrvna DS lokacija.

To što neko doživljava da je igrač tenk ja vidim kao težinu i inerciju... I to se ne odnosi samo na glavnog lika. Gledam borbu protiv zmaja i kako se on kreće realistično, vreme potrebno za "odapinjanje" napada... ma prosto OBOŽAVAM animacije From igara. Sama srž gameplay-a je usko vezana za njih i tajming svake akcije. BTW, baca mi se pegla od prebrzih tviči animacija i likova koji se instant trznu brzinom kojom ti možeš da cimneš miša. To mi samo u first person igrama deluje normalno.

Uz neke po svemu sudeći neizbežne mane OW koncepta ovo po mnogo čemu vrišti kvalitet, dušu i stil.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
filpan (9.11.2021)
Stara 9.11.2021, 1:56   #62
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Elden Ring

Poise i tezina bi trebalo da imaju takodje bitnu ulogu i u Elden. Quickstep je opet tu i meni licno mnogo vise odgovara od klasicnog kotrljanja koje skoro svaka igra danas ima (iako je DS ipak DS ) Samo sto ja uglavnom igram upravo sa teskim tenkovima tako da nista od brzog izbegavanja DS3 me je uzasno kaznio odlukom da ponovo igram sa teskasem sa stitom i oklopom, mozda u Elden pokusam sa nesto pokretljivijim likom....

Inace, ocigledno je da je dosta animacije reciklirano ali ipak nije samo najobicnije kopiranje kako mnogi tvrde po netu. Izgleda dosta lepse i fluidnije.

https://www.reddit.com/r/Eldenring/c...ep_animations/


Dvanaestog je network test pa bi trebalo biti pregrst novih klipova, detalja i informacija.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2021, 10:18   #63
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Da, slazem se s obojicom, i ja sam u DS kecu i dvojci voleo da igram teskasa, trojka vec nije dozvoljavala to jer su neprijatelji mnogo brzi, a i sama borba, sto mi nije toliko prijalo, a i nekako mi je bila trojka laksa.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2021, 5:33   #64
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Kako god da pocnem DS uvek zavrsim kao oklopljena krmaca sa uglavnom Black Knight Swordom.Valjda me zato i ortak stalno cima kada igramo fudbal i voznju gde nisam toliko dobar, sa "Dajte njemu samo veliki crni mac".Pravile su se kombinacije u zavisnosti od boseva ali je to to.Iskreno se nadam da cu ovde, s obzirom da ima i Sekiro mehanike igrati sa nekim laksim i pokretnijim...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2021, 13:16   #65
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke
Pravile su se kombinacije u zavisnosti od boseva ali je to to.Iskreno se nadam da cu ovde, s obzirom da ima i Sekiro mehanike igrati sa nekim laksim i pokretnijim...
Ja se bojim da mozda necu imati mnogo izbora sto se ovoga tice. Fakticki u DS3 isto imas izbor, ali je skoro nemoguce (bar za mene) tuci neke neprijatelje sa teskim oklopom. Pontiff Sulyvahn me je ubio u pojam, Dancer takodje. Klasicni neprijatelji takodje umeju da namuce stit dobro. To je meni jedina veca mana kod trojke, mada, imajuci u vidu da su teskasi u prvom DS-u bili mozda i prejaki, razumem zasto su promenili brzinu svega. Samo mislim da su ih previse oslabili. Videcemo, mozda je vreme da probam malo aktivnijeg lika
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2021, 22:41   #66
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Elden Ring

Pogledao par snimaka, izgleda da poise funkcionise isto kao u prvoj Dark souls igri, tako da ce teskasi biti opcija.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2021, 22:47   #67
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Vizuelno izgleda impresivnije od onog što videh u trejlerima. Naravno, nije next gen ali tu je i artstyle bitan, koji mi se dopada.
Sve u svemu, biće ovo valjan naslov od Fromsofta.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2021, 0:23   #68
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Elden Ring

Samo goli deprived ili fashion souls u najgorem slucaju.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2021, 1:29   #69
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Elden Ring

Ogroman broj klipova i prvih utisaka imate na youtube-u nema potrebe da se kaci. Ima naravno i nekih spojlera ali samo sa samog pocetka ako nekome bas smeta bolje da ne gleda.

Utisci skoro svi pozitivni, igra jos dublje zalazi u RPG, poise je opet jako bitan izgleda, magija mnogo jaca sada, nema prenatrpanosti na mapi, postoji mala svetlost koja vas odokativno navodi na glavne delove igre dok je sve ostalo cistokrvno istrazivanje masivnog sveta. Svet izgleda dosta zivlje od prethodnika, pre svega zbog nesto drugacijeg AI-ja protivnika koji u otvorenom svetu reaguje "prirodnije" a i dodatnih animacija drveca, trave, zivotinja, smene dana i noci, vremenskih prilika/neprilika itd. Nista revolucionarno ali dosta tih malih sitnica koje odlicno upotpunjuju jedna drugu.

Jedino negativno sto je par njih pomenulo su oni Summons, dosta ljudi brine da ce mozda biti isuvise OP, ali to se lako sredjuje (ako uopste i nameravaju da menjaju). To i magije koje su mozda isuvise jake u pocetku ali i to se moze lako srediti.

Za sada sve sama pozitiva, licno sam iznenadjen sto odjednom ovoliko pokazuju igru i to par meseci pred izlazak, potpuna suprotnost u odnosu na onu nevidjenu susu koja i ne bese tako davno
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2021, 10:42   #70
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Krenuo sam jutros da gledam neki klip od pola sata pocetka, ali sam ugasio odmah... s obzirom na ono sto sam video sledeci put kad je pogledam bice to sa mog kompa.

Elden Ring ima Denuvo ako sam dobro video?
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2021, 15:10   #71
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke

Elden Ring ima Denuvo ako sam dobro video?
Za sada nista potvrdjeno mada sumnjam da ce ga biti. Prethodnici nisu imali za sada nema naznaka da se planira takva zastita.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2021, 2:03   #72
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
flapko kaže: Pregled poruke
Ovo na fazon DS I Sekiro? Eh...znaci 2-3 nivoa i Cao...Jbg..mrzim da ponavljam stvari, pretesko za zivce...
Apsolutno isto misljenje sam imao kada sam igrao prvih 5-6 sati DS-a. Negde oko sedmog mi je igra konacno kliknula, pohvatao sam sta igra pokusava i kako funkcionise i postala mi je jedna od najomiljenijih ikada. Kod mnogih igraca potrebno je malo vise od 2-3 nivoa da se uhodas i navuces, ali naravno, nece odgovarati svakome. Najteze je tih prvih par sati, posle toga igre uopste i nisu toliko teske koliko neki fanovi vole da pricaju po netu.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Garinca (12.11.2021)
Stara 12.11.2021, 13:32   #73
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Apsolutno isto misljenje sam imao kada sam igrao prvih 5-6 sati DS-a. Negde oko sedmog mi je igra konacno kliknula, pohvatao sam sta igra pokusava i kako funkcionise i postala mi je jedna od najomiljenijih ikada. Kod mnogih igraca potrebno je malo vise od 2-3 nivoa da se uhodas i navuces, ali naravno, nece odgovarati svakome. Najteze je tih prvih par sati, posle toga igre uopste i nisu toliko teske koliko neki fanovi vole da pricaju po netu.
Za mene je DS 2011. godine, ako se ne varam, kada je izašao bio nešto sa čime ja do tada nisam apsolutno imao nikakvog dodira.Prva dva puta kada sam pokušao da ga igram nisam uopšte ni znao kako da ga igram.Kapirao sam donekle igru dok nisam došao do Asylum Demon-a, koji mi se prosto smejao u lice.Još je imao i onaj Prepare to Die podnaslov, pa sam mislio da je neka sredjevekovna simulacija umiranja.A onda sam, treći put, ponovo pokušao da igram, jer me je nešto neobjašnjivo vuklo ka igri, uspeo da ga pobedim, provalio momente tipa penjanje na onu terasu gore odakle mogu da skočim na njega i skinem mu time više od pola skale, otkrio prvu prečicu i otključao prva vrata koja me vraćaju odmah do bonfire-a... ostalo je istorija.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku m1aden na korisnoj poruci:
filpan (12.11.2021), Garinca (12.11.2021), pentraksil (15.11.2021)
Stara 12.11.2021, 14:45   #74
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

^Potpuno identicna prica je kod mene bila. Isto sam tek iz treceg puta prokljuvio igru. I od tada mi je u najboljih 10 igara.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2021, 14:25   #75
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
flapko kaže: Pregled poruke
Moje misljenje

Ma naravno, ne odgovara svakome i to je to. Bitno je da se izgura malo par sati i ako klikne kline.


@m1aden

Ista situacija. Gledao recenzije, pokusavao dva-tri puta (jos na tastaturi ) i nisam uopste kapirao cemu sve to, cemu konstanto umiranje i ponovno pojavljivanje protivnika, cemu pola stvari i mehanika....I onda te igra navuce u jednom momentu i ne pusta

E sad, u Elden Ring tu verovatno nece biti takvih trenutaka i iznenadjenja, ali ce nadam se biti dobra igra i vredan "nastavak" koji mozda nece biti revolucija ali ce biti makar dovoljna evolucija citavog opusa (a tako i izgleda ako je suditi po utiscima.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2021, 15:27   #76
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Nisam gledao nijedan video snimak, osim onog oficijelnog od 15min sto je From postavio (i njega sam povrsno, poznati sam kao tip koji ne gleda maltene nista dok ne proba sam), ali sam naleteo na jedan interesantan clanak, koji dodatno ohrabruje da ce za nas FROM SOFT ljubitelje ovo biti prava povlastica koju cemo gustirati. Clanak je sa Fextralife, odakle sam inace citao i ucio o DS igrama i svemu sto mi nije bilo jasno.
Ovde je clanak.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2021, 16:49   #77
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Ja sam procitao samo juce jedan clanak lika iz PC Gamera, koji nije bas odusevljen prazninom mape.Nije neki osudjujuci clanak, covek je samo napomenuo da je u regiji koja im je bila dostupna bilo dosta praznog hoda i da mu je prosto sve to bilo bolje reseno u prva tri dela DS.

Htedoh da pitam koliko ste u prelazima koristili taj DS Wiki... da vidite ko je na sta osetljiv i takve stvari.U sustini sam ga koristio kada bas-bas zagusti ali verujem da sam mnoge stvari propustio ne gledajuci tamo sta sve u kojoj regiji ima i sta od kog NPC-a mogu da iskamcim.Nekako mislim da ce tek ovde biti dobra stvarcica... kao neki vodic za autostopere...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2021, 17:49   #78
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke
Htedoh da pitam koliko ste u prelazima koristili taj DS Wiki... da vidite ko je na sta osetljiv i takve stvari.U sustini sam ga koristio kada bas-bas zagusti ali verujem da sam mnoge stvari propustio ne gledajuci tamo sta sve u kojoj regiji ima i sta od kog NPC-a mogu da iskamcim.Nekako mislim da ce tek ovde biti dobra stvarcica... kao neki vodic za autostopere...
Mozda je najbolje ici na suvo....ALI, meni je taj wiki u jako puno situacija mozda i popravio uzavanje u igri. Da nisam zavirio u taj Wiki nebrojano puta zbog nekih oruzja i mehanika ne bi pohvatao pola stvari i samo bih gubio zivce na konstantno testiranje i na bacanje izuzetno retkih resursa. Tako da, ne vidim problem baciti pogled sa vremena na vreme, nakon odredjenog broja sati provedenog u cesljanju i istrazivanju zone onako kako valja i trebuje.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
filpan (17.11.2021), zokocx (11.12.2021)
Stara 10.12.2021, 9:33   #79
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

ELDEN RING - Story Trailer
Leonida je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2022, 20:37   #80
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Taipei Game Show 2022 - Full Presentation (Japanese)
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku m1aden na korisnoj poruci:
Vlajk@ (25.1.2022)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ring of Elysium cages Mrežne igre 7 10.3.2019 22:00
DIY Light ring Starface Foto i audio/video 0 4.11.2018 16:49
Call of Duty: Black Ops 4 - akcija! Kole Dešavanja i događaji 11 2.11.2018 16:50
Dark Souls II Exia Role-Play 1418 1.6.2018 13:30
Lucent Win modem ne daje RING, AT komande pomoc jzeljko Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 23.6.2010 15:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com