Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Simulacije vožnje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Simulacije vožnje Auto-moto + simulacije letenja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.5.2009, 21:40   #41
vdr1981
Član
 
Član od: 13.7.2007.
Lokacija: PK
Poruke: 219
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 84 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: DCS: Black Shark

Ja koristim rusku verziju sa iskopiranim folderima iz engleske i ucitavanje misija traje oko 30-40s.Na Visti X64 je to vreme za nijansu duze...
Probajte da reinstalirate igru...
vdr1981 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2009, 21:55   #42
MareZinjo
Član
 
Član od: 17.8.2007.
Lokacija: N.B.G.
Poruke: 245
Zahvalnice: 174
Zahvaljeno 93 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: DCS: Black Shark

Znaci nisam jedini kome ocitava 1 min Inace mozete da igrate sa krekom za rusku verziju barem ja tako igram samo obrisete neki folder iz na engleskom je .I da koja je logika da prave A-10 kad vec postoji u Lock on-u zar nije logicnije neki americki helis da urade npr Ah-64 ili tako nesto ?
MareZinjo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2009, 22:33   #43
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: DCS: Black Shark

Uf puno komplikovanije od Lock On-a......bukvalno simulator....mogucnost ukljucivanja svakog prekidaca u kokpitu. Treba ce vremena da se nauci ovo
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2009, 12:33   #44
Zoran_KS
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 2.915
Zahvalnice: 302
Zahvaljeno 274 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: DCS: Black Shark

Da,treba vremena da se sve nauci,ili barem vecina prekidaca cemu sluzi,ali je igra stvarno extra.
Sto se tice ucitavanja igre,da potreban je nepun minut da se misija ucita na Visti SP1 x64.
Isti je slucaj i sa Win 7 x64 build 7100.
Zoran_KS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2009, 15:26   #45
vdr1981
Član
 
Član od: 13.7.2007.
Lokacija: PK
Poruke: 219
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 84 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: DCS: Black Shark

Drago mi je sto cujem da radi dobro i pod Win 7...
Inace,ovo je jedna od retkih "igara" koja bolje radi na Visti nego na XP-u.Razlog za to je dual core podrska koja je izostala za win XP(nemam pojma zasto).Opterecenje CPU-a u visti je oko 80-90% dok je u XP-u max 50%.Dobitak u performansama nije za bacanje...
I obavezno koristite "DCS max",alat preko koga pokrecete BS,automatski se dodeljuje affinity za sva jezgra a mozete i da direktno startujete zeljenu misiju bez ulaska u game meni."DCS max" mozete skinuti na "lock on files" sajtu.

Poslednja ispravka: vdr1981 (17.5.2009 u 15:35)
vdr1981 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2009, 12:47   #46
MareZinjo
Član
 
Član od: 17.8.2007.
Lokacija: N.B.G.
Poruke: 245
Zahvalnice: 174
Zahvaljeno 93 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: DCS: Black Shark

Sto vise igram sve me vise zadivljuje igra kako su samo ostecenja dobro uradili kad vas pogode onaj ekran se pali gasi onda kad je pod velikim opterecenjem otpadaju rotori itd. Jos jedna zanimljiva stvar je da mozete da hodate sa pilotom. Kad iskocite (Ctrl+E) mozete da hodate sa pilotom probajte.
MareZinjo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2009, 13:31   #47
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: DCS: Black Shark

Citat:
MareZinjo kaže: Pregled poruke
Sto vise igram sve me vise zadivljuje igra kako su samo ostecenja dobro uradili kad vas pogode onaj ekran se pali gasi onda kad je pod velikim opterecenjem otpadaju rotori itd. Jos jedna zanimljiva stvar je da mozete da hodate sa pilotom. Kad iskocite (Ctrl+E) mozete da hodate sa pilotom probajte.
Jao a bash sam sad hteo da napishem foru sa pilotom.....jeste da malo ruzno hoda ali super stvar
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2009, 19:42   #48
sNip_92
Član
 
Član od: 5.9.2008.
Lokacija: La City
Poruke: 197
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 39 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: DCS: Black Shark

http://forums.eagle.ru/showthread.php?t=41674

A-10 je gotov..ceka se samo izbacivanje patcha..najavljuje se ovog leta..

P.S ja mislim da ce uskoro.
sNip_92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2009, 20:16   #49
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: DCS: Black Shark

Па то је било баш брзо.
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2009, 22:19   #50
Geronimo
Veteran
 
Član od: 23.12.2005.
Lokacija: Banjica
Poruke: 636
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 79 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: DCS: Black Shark

Jes vala. A jel gotov samo model ili sav kod i sve?
Geronimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2009, 18:40   #51
BigBadVuk
Veteran
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Malinovka
Poruke: 1.036
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 113 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: DCS: Black Shark

Meni samo neide u glavu zašto raditi avione kada su oni odrađeni već u njihovim prethodnim igrama (lock on FC) pa čak i a-10 i svi slični CAS avioni.
Logičnije mi da sad ovo bude samo za helikoptere simulacija..Ima ih na pretek,a vala zadnjih 9 godina ( od Gunship 2000 ) nije bilo poštene borbene,simulacije helikoptera.Enemy Engaged ne smatram ozbiljnom igrom,više neuspelim eksperimentom...
BigBadVuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2009, 23:55   #52
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: DCS: Black Shark

Ја мислим да они желе да напусте Lock On (иако тврде супротно) и направе колекцију ултра-реалистичних симулација летења које могу да парирају Falcon 4 Allied Force-у. Као што видите инсистирају на кликабилној кабини у комбаницији са тим да симулирају што је више могуће система на летелици (био то хеликоптер или авион).

Само Falcon их идаље шиша по питању кампање, а људи из ED досад нису изнели никакав облик динамичке кампање. Питање да ли икад планирају тако нешто направити (и да ли желе).

А што се тиче хеликоптера, не брините, после А-10 иде Апач.

Poslednja ispravka: Ghost (25.5.2009 u 0:18)
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2009, 11:43   #53
avtobus on the run
Član
 
Član od: 17.2.2006.
Lokacija: munze konza village
Poruke: 135
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 28 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: DCS: Black Shark

pa sto se tice LOCK ON-a valjda je logicno da je igra odsluzila svoje, ne zaboravite da je izasla 2004, a pocela se praviti 2,3 godine ranije, dakle engine je odluzio i nema mesta vise za nadogradnju... a modeli i ostale stvari ne mogu da se iskoriste....a opet sam engine jetakav da ne moze tako lako da se nadogradjuje itd... kad god ih prozivaju da kako IL2 moze da se modifikuje itd, oni se pravdaju da ne zele da daju podatke tj kod jer bi tako previse otkrili, dakle sam kod nije bas dobar za modovanje.....a opet 'oce ljudi pare, nece da da im delo bude za dz kao falcon

black shark je malo popravljena verzija LOCK ON-a ali to opet nije popuno novi engine kao sto su najavljivali, dakle i black shark je ogranicen...

ideja je bila da naprave novi engin i da godisnje dodaju po jedan avion/helikopter...e sad koliko im je to uspelo tj dokle su stigli sa modifikovanim LOCK ON-om to je druga prica
odnosno i oni (DCS) imaju istu ideju kao i OLEG MADOX sa IL2-storm of war, napraviti engin koji ce se godinama moci prosirivati, nadogradjivati i ubacivati nove module

ali za razliku od MADOXA, koji ce da izbaci free alate pa ce ljudi moci sami da prave nove modele, avione, mape itd.... ovi iz DCS su zakljucali skoro sve, kod njih nema nista free, nema menjanja....

a sto se tice A-10, njega su uradili kao simulator za americku vojsku (najobicniji najnormalniji posao) i sad ce sve to da iskoriste i prebace u igricu za nas civile...
avtobus on the run je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2009, 15:58   #54
BigBadVuk
Veteran
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Malinovka
Poruke: 1.036
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 113 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: DCS: Black Shark

Ma okej je to shto vi pisete,ali ako je i dalje sve zasnovano na LOCK on enginu,koji em je mator 5 godina em je krut do koske,po mom mishljenju,sve sto ce da se izmeni je to da umesto da imamo 6-7 aviona,ajde da kazem letelica, odjednom na startu, imacemo situaciju da svakih godinu dana ponovo placamo (uz rizik da star force ponovo zabrlja sa hardverom pa da bude dzabe imam original itd..) novi dodatak.
Po meni nema stvari kojace da opravda ovo.Klikabilna kabina..heh ovo je standard u nekim drugim seriojalima jos od 1997 godine,setite se Janes serijala koji je bio klasa za sebe tada..Razvijano za vojsku...Ha opet nista novo tu bozu nam je prosipao Sonalyst sa svojim serijalom 688 ,pa kad su ih pitali na kraju je isplao da su jednu verziju prodali Uncle Sam-u a obogaljenu i prepravljenu narodu.Ujak se Plashio da neko ne ovlada sa previse informacija o njihovim podmornicama...
Za koju godinu jedina prednost starog lock on engina ce biti to ad i najgore masine mogu da ga poguraju u razumnoj rezoluciji sa high detaljima..
Da se razumemo ja sam fanatik za simulacije,nema te koju nisam propustio kroz shake..
Ali za add onove necu da dajem pare,ovo je samo po meni glupo smisljena fora da odrze paznju fanova i izvuku maksimum para na racun stare koke.Razmislite zasto se gospodin Wagner drzi toliko StarForce-a kao pijan plota dok fanovi i legalne musterije piste i vriste unaokolo...
pariceee..parice...pariceeeeeeeeeeee
BigBadVuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2009, 19:57   #55
avtobus on the run
Član
 
Član od: 17.2.2006.
Lokacija: munze konza village
Poruke: 135
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 28 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: DCS: Black Shark

hm, manje vise u pravu si...

e sad, sve simulacije koje se trenutno prave se rade na taj fazon...
prvo osnovna igra sa nekoliko aviona i zatim narednih godina dodatni avioni...
evo:

rise of flight
mozda i najgori primer, osnovna igra sa samo 2 aviona, svako pokretanje moras biti na mrezi zbog aktivacije, svaki naredni avion ce se placati, nekako mi se oni cine jos najgori... da su ga bas zavukli....

black shark
ista prica, sve je vec receno...

storm of war
od njih je sve i pocelo... samo setimo se da su od forgoten battles svi patchevi bili besplatni, bukvalno na kraju je ispalo 70% igre stiglo za dzabe...ali oni daju najvise za ulozene pare... 7,8 aviona sa varijantama, battle for britain pokrivena, cak i mogucnost da se upravlja sa topom na zemlji...a vremenom oleg najavljuje i kontrolu jedinica na zemlji ili tako nesto, barem im je to cilj...

izgleda da ako 'ocemo bilo sta sto i mirise na realnost da ne moze drugacije, jedna je stvar napraviti brdo arkadnih aviona kao kod Tom Clancy's H.A.W.X, a sasvim druga stvar napraviti avion sto blize realnosti.... zato i jeste ova prica, svake godine dodatak (i to da bude svake godine bice ok....)

e sad, najvise postujem IL2 fransizu, kao sto sam vec spomenuo, oni ce dati free alate da ljudi sami mogu da nadogradjuju igru, o ovo drugo dvoje.... hm.....

ne znam jel ima jos koja vredna spomena, simulacija!?

a pare, pa naravno, svi mi volimo pare da brojimo.....
avtobus on the run je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2009, 22:40   #56
Geronimo
Veteran
 
Član od: 23.12.2005.
Lokacija: Banjica
Poruke: 636
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 79 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: DCS: Black Shark

A ti bi dao da ti pirati uzimaju leba od usta da si na njihovom mestu? Naravno da bi koristio starforce ako bi znao da ce mi tako zarada biti veca!!! Naravno dobri ljudi ce uvek naci nacina da zaobidju svaku zastitu, samo treba malo pricekati. Jedini razlog zasto npr Rise of Flight jos nije krekovan je sto je igra izasla samo u Rusiji...
Geronimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2009, 22:56   #57
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: DCS: Black Shark

Starforce је уствари најгоре што можеш урадити јер је исти омражен од стране легалне популације, те због њега су многи и заобишли игру. Од целог тржишта заштитних система они изабрали SF. Што? Је л' су имали неки дил са својом браћом (StarForce је руски производ)?
Која је уопште поента стављања тих разних fancy заштитних система када ће ионако бити проваљена.
Једини облик заштите који иоле функционише је серијски број. Пиратске верзије се у највећем броју случајева немогу играти преко нета, а неке се ни немогу апдејтовати. Све остало је бацање пара и нервирање крајњих корисника што ће купити легалну верзију.

Poslednja ispravka: Ghost (25.5.2009 u 23:03)
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2009, 23:01   #58
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: DCS: Black Shark

jel ima da se kupi ovde original u kutiji...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2009, 23:42   #59
Geronimo
Veteran
 
Član od: 23.12.2005.
Lokacija: Banjica
Poruke: 636
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 79 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: DCS: Black Shark

To sto stave StarForce znaci da igra nece odmah biti krekovana sto znaci da ce ljudi koji imaju para i pristup originalu kupiti original umesto da se zlopate jurenja narodne verzije koja radi. Ako bi odmah imali krekovanu igru radije bi to uzeli nego da uopste trose pare. Tako barem ja mislim da oni razmisljaju. Znaju oni da ce igru kad tad krekovati.
Geronimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2009, 0:31   #60
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: DCS: Black Shark

Citat:
Geronimo kaže: Pregled poruke
To sto stave StarForce znaci da igra nece odmah biti krekovana sto znaci da ce ljudi koji imaju para i pristup originalu kupiti original umesto da se zlopate jurenja narodne verzije koja radi. Ako bi odmah imali krekovanu igru radije bi to uzeli nego da uopste trose pare. Tako barem ja mislim da oni razmisljaju. Znaju oni da ce igru kad tad krekovati.
Имаш на разним форумима критике на рачун њихове одлуке, поготово након што је руска верзија без проблема крекована (и то прилично брзо) и они су одлучили да на енглеско издање ставе још "јачу" верзију (која је исто проваљена). Доста људи игру неће купити због Starforce, а они ту заштиту неће уклонити, тиме губе купце. Ако је то паметна пословна политика, онда нећу да видим шта је лоша. Друго, нису сви исти. Само зато што ти не желиш да купиш легалну верзију не значи да неко други такође неће. Да је стварно тако компаније какве су Paradox или Stardock би одавно пукле јер њихове игре немају никакву заштиту (Stardock-ове имају само серијски број и ништа више), па нису. Знаш зашто? Зато што људи те игре купују јер вреде датог новца.

Једноставно не постоји оправдање за стављање Starforce, који је омражен од целокупне гејмерске заједнице и који је уз то неефективан.
И опет кажем, на тржишту има много "бољих" заштита, али су се они ипак одлучили за ону коју свако мрзи. Стварно паметно са њихове стране.

Poslednja ispravka: Ghost (26.5.2009 u 0:42)
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Harry Potter Quiz zidan grobar Kvizovi 5440 6.9.2012 23:50
Dobra simulacija letenja enter011 Simulacije vožnje 167 9.7.2009 13:40
Racunar za 200e Shone_King Šta da kupim? 12 16.7.2008 0:01
TR Ultra Extreme Black PAIN Vesti 21 13.7.2008 15:18
Black XP vs Vista Ultimate RUSuper Operativni sistemi 71 19.12.2007 13:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com