Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.7.2010, 21:58   #21
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Black Mirror 2

Chapter 6.
Стигао сам до рушевина, нашао угљенисану Анђелину, поређао шаховске фигуре...али какко да стигнем до дворца? Нигде ми не даје пут ка дворцу. Почео сам да се вртим у круг.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2010, 22:09   #22
WhenDarknessFalls
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 559
Zahvaljeno 794 puta na 489 poruka
Određen forumom Re: Black Mirror 2

Imas na prethodnoj strani link za resenje cele igre, pa nadji. Jbg zaboravio sam vec sta i kako ide za taj deo igre
WhenDarknessFalls je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2010, 2:32   #23
bela lampa
Veteran
 
Član od: 12.1.2010.
Lokacija: Hotel California
Poruke: 1.067
Zahvalnice: 925
Zahvaljeno 890 puta na 357 poruka
Određen forumom Re: Black Mirror 2

Ja se mucim vec par dana sa ono drvenom tablom gde imas one glave(lava i jarca) pa moras da ih teras tamo vao da se poklope sa brojem onih kockica-uzas. Ali necu gledati resenje na netu, jer mi ni do sad nije trebala
nekako cu ga preci
bela lampa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2010, 20:27   #24
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Black Mirror 2

Нашао сам на нету још два walkthrough-a, и свуда исто.
Дакле, налазим се у оној пећини после шаховске табле. Ту сам испипао све што је имало да се испипа (), и када изађем вани, било код шах-табле, било код оног Ралфа што се крије у оном ћешку, било код светионика...нигде ми не даје линк ка дворцу.
Да ли сам нешто пропустио, нешто нисам одрадио, или сам једноставно ћорав?

Eдит: Решио. Од слабе вајде сте ми.

Poslednja ispravka: Dekip (5.7.2010 u 18:53)
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2010, 21:51   #25
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Black Mirror 2

Kаква игра, али каква игра.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2010, 15:56   #26
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Black Mirror 2

odlucio sam ovo da probam...dekip, tvoj komentar je odlucio xD

ali ako mi se ne svidja , tesko tebi hehe

btw, bilo mi je cudno,pa reko da vidite

http://www.adventuregamers.com/gameinfo.php?id=1668

ladno na stranici gde su igre poredjane od A do Z, stoji da i BM2 i BM3 izlaze 2010te... ?!
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2010, 18:30   #27
Propeler
Član
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Negde u Vojvodini...
Poruke: 294
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 12 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Black Mirror 2

Ja sam tek na chapter II i do sada sto sam primetio da je igra krajnje jednostavna i da nema puno mozganja. Sve se svodi na skupljanje stvari u inventar. Nadam se da ce u ovom drugom chapteru da krene neka napetija prica jer ce me smoriti punjenje inventara.

Do sada sam manje vise u napred znao sta ce da bude prepreka i sta je resenje.
Mora to malo izazovnije. Prica je za sada ono sto me drzi da igram dalje.
Propeler je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2010, 22:02   #28
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Black Mirror 2

Citat:
Propeler kaže: Pregled poruke
Ja sam tek na chapter II i do sada sto sam primetio da je igra krajnje jednostavna i da nema puno mozganja. Sve se svodi na skupljanje stvari u inventar. Nadam se da ce u ovom drugom chapteru da krene neka napetija prica jer ce me smoriti punjenje inventara.

Do sada sam manje vise u napred znao sta ce da bude prepreka i sta je resenje.
Mora to malo izazovnije. Prica je za sada ono sto me drzi da igram dalje.
takodje,stigao do 2. chaptera, sejvovao i dosta je za danas....

edit: do 2. chaptera prve igre xDDD

Poslednja ispravka: nexexcalibur (14.7.2010 u 15:03)
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2010, 17:40   #29
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Black Mirror 2

Zavrsio sam igru koja mi je bas legla da zachini ovu godinu jer deluje da je BM2 uz The Whispered World nesto ponajbolje iz 2010. od onoga sto sam igrao. Sve je vec receno u prvom postu, pa evo jos samo nekih utisaka.

Kada sam otkrio da je isti tim bio zaduzen i za Mata Hari, iznenadio sam se koliko su napredovali pre svega po pitanju zagonetaka, jer je to nesto sto me je sprecilo da se bakcem duze sa Mata Hari zbog suvise setkanja i manje pravih zagonetaka. Tu je i poboljsani interfejs iako je dupli klik kojim se dolazi brzo do objekta na trenutnom ekranu nekad bio poslusan a nekad ne.

Dakle, zagonetke su raznovrsne, pa i iako nema nekih primera koji bi se ubrajali u najbolje zagonetke u istoriji avantura, tokom cele (vise nego solidne) duzine igre konstantno se javlja lep miks inventarskih i logickih zagonetaka uz standardne dijaloge i istrazivanja. Ako mislite da mozete da se kontrolisete, ipak cu da preporucim i lepo uradjene hintove u dnevniku - koji je originalan i u tom smislu sto je iz dva dela, onog gde Daren pravi size dogadjaja i hintova u UHS fazonu. Ovde se ne radi cisto o samim hintovima, vec cete imati i lepo prezentovan spisak ciljeva sa informacijama, koji vam i takav bez hintova moze pomoci u napredovanju. Pored toga, prvi nivo hinta obicno kao i u UHS fajlu i dalje obicno ostavlja igracu da promisli. Jedini problem je sto neki "ciljevi" imaju samo jedan nivo pa takve treba izbegavati osim ako niste beznadezno zaglavljeni. Sa druge strane, nisam znao da se ukljucivanjem pomoci javlja i "ruchica" za automatsko resavanje logickih igara pa sam se prevario kod prve kada sam otvarao sef. Naime, ruchica za instant prelazenje logicke zagonetke se javlja posle odredjenog vremena u donjem desnom uglu, i ja sam je kliknuo pomislivsi kako sam nesto dobro uradio pa se ona tu pojavila, i iznenadio se kako sam tako genijalno i brzo otvorio sef Ruchicu sam izbegavao do kraja igre jer su logicke zagonetke fino osmisljene i ne preterano teske.

Ono gde je Black Mirror 2 ostavio najjaci utisak na mene je pre svega prvi deo sa gradicem - iako neiskoriscen u smislu jos dubljeg razvoja radnje, likova... nisam sreo ovako neki "Tvin Piksoliki" smek gradica jos od Dark Seed 2 ili Harvestera. Iako nerazradjen, ovaj deo me je ipak uveo u pricu i do samog zavrsetka igre, pa iako je drugi deo u Engleskoj i zamku i veci i glavni u smislu radnje ovaj prvi mi se mozda i vise svideo.

Neka generalna mana je sto razvoj radnje ostaje pomalo neubedljiv uz previse kliseolikih obrta koja kao da su tu vise da bi iznenadila igraca nego da bi bila u sluzbi priche. Autori su se konstantno igrali sa negacijama sopstvene naracije pa su mozda i malo preterali.

Posto sam se odlucio da igram ovaj deo a da prvi jos nisam igrao, ne mogu da sudim o uspesnosti u povezivanju na original, niti o tome koliko je recimo sam Willow Creek i zamak uspesno predstavljen, mada mi deluje da je moglo biti jos vise lokacija i istrazivanja u i oko samog zamka. Takodje, deluje mi da je prvi deo imao vise pozadinskih detalja oko priche koja se preplicu i konstantno spominju ovde, a da igra ne uspeva bas da uhvati zalet i za sopstvenu prichu. Mozda je to ostavljeno za treci deo.

Tamo gde nisam bas potpuno siguran je prezentacija i razrada glavnog lika - u momentima sam mogao da se identifikujem sa njim, u nekim drugima su mi desavanja i postupci delovali nelogicno.

Ipak, i pored vise mana, pre svega u razradi priche, BM2 je vise nego solidna avantura, posebno u konkurenciji naslova iz ove godine, i recimo da mi se nekih 80 cini prikladno za ocenu.

Poslednja ispravka: dijego_ (20.12.2010 u 17:58)
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dijego_ na korisnoj poruci:
Shlaymara (25.12.2010), WhenDarknessFalls (25.12.2010)
Stara 20.12.2010, 21:18   #30
Emx77
Član
 
Član od: 5.5.2007.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 71
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 29 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Black Mirror 2

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
Ono gde je Black Mirror 2 ostavio najjaci utisak na mene je pre svega prvi deo sa gradicem - iako neiskoriscen u smislu jos dubljeg razvoja radnje, likova... nisam sreo ovako neki "Tvin Piksoliki" smek gradica jos od Dark Seed 2 ili Harvestera. Iako nerazradjen, ovaj deo me je ipak uveo u pricu i do samog zavrsetka igre, pa iako je drugi deo u Engleskoj i zamku i veci i glavni u smislu radnje ovaj prvi mi se mozda i vise svideo.
Meni je isto gradic bio bas cool , steta sto nije bolje razradjen. Takodjer, sve ostalo napisano stoji. Osim sto je meni ove godine Gray Matter ipak na prvom mjestu, a Black Mirror 2 na drugom.
Emx77 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2010, 21:34   #31
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Black Mirror 2

И мене је игра купила на истом месту где и вас.
А баш сам се понадао да ће у хотелској соби бити "свашта".
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, black mirror, black mirror 2

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Harry Potter Quiz zidan grobar Kvizovi 5440 6.9.2012 23:50
Black Prophecy High life MMORPG igre 40 2.7.2012 10:42
DCS: Black Shark avtobus on the run Simulacije vožnje 146 22.1.2012 16:41
AMD 965 (black: jeste ili nije..) jonathan Osnovne komponente 39 15.12.2010 10:13
Samsung S5230 Black ili LG KP 500 Cookie Black volf Aparati i oprema 3 18.12.2009 11:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com