Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.2.2011, 21:45   #1
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Baron Wittard: Nemesis of Ragnarok

Нова игра нам долази из Wax Lyrical Games-а. Још једно point'n'click остварење (и то хорор) које би требало да изађе 12. фебруара, што ће рећи за који дан.
Официјелни сајт:
http://www.wittardgame.com/

Видео:
Хорорчић :)


И сличке:
http://www.adventuregamers.com/gallery.php?id=1581

Шта рећи? Видимо се у Утопији.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dekip na korisnoj poruci:
Laskaris (8.2.2011)
Stara 16.2.2011, 0:52   #2
Azazel
Član
 
Član od: 12.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 181
Zahvalnice: 123
Zahvaljeno 73 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Baron Wittard: Nemesis of Ragnarok

Evo je i prva recenzija - Baron Wittard. Izgleda da igra nije kao sto smo ocekivali.
Azazel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2011, 9:43   #3
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Baron Wittard: Nemesis of Ragnarok

Ће пробамо, па ће видимо. Шта нас "кошта"?
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2011, 5:54   #4
hisamuraj
Član
 
Član od: 21.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 63
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 11 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku hisamuraj
Red face Re: Baron Wittard: Nemesis of Ragnarok


Jel neko nasao negde mapu? ona bi trebala da se ucrta na onaj papiric u invertaru. Svaki walktrouth sve objasni i pokazuje mapu ali nigde nekazu gde su je nasli. Manual kaze da mapu trebas naci negde u igri i da ako je nenadjes bice samo prazan papiric. To jest i nemora se naci, al ja ocu.

Please, anyone?

Usput, malo sam igrao i dosao sam do bazena. Igra je skroz ok. Mistolika je i to mi se svidza jer sam zaludjenik mista
Primetio sam da je malo kratka ali to se kompenzuje sa velikom kolicinom detalja u svakoj sceni. Iako je dosta detalja nebitno za prelazak igre, prilicno odvlace paznju na sebe radi promatranja sto oduzima dosta vremena.

Poslednja ispravka: hisamuraj (9.3.2011 u 6:06)
hisamuraj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2011, 17:47   #5
vazquez
Član
 
Član od: 15.8.2006.
Lokacija: Western Serbia
Poruke: 401
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 117 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Baron Wittard: Nemesis of Ragnarok

^ Ista stvar, BW:NoR sam naprosto morao da odigram, samo zbog Mystolike note koja figurishe u igri... Igra nije losha, ali pati od 2 problema koja su, barem mene dovodila do ludila: 1st, prespora tranzicija izmedju ekrana, i 2nd - totalna neizbalansiranost zagonetki!!!

Dok se za ovo prvo autorima nekako i moze progledati kroz prste, ovo drugo je vec, nekako, hmmm... Naime, dok je vecina zagonetki relativno lagana (barem za iskusnije avanturiste), 2-3 su opskurno teske (dodushe, NE i nelogichne)... Tu prevashodno mislim na zagonetku sa sahovskom tablom, mada se meni lichno ista svidela (zapamti junache 57 poteza koje si dobro povukao, da bi ih, posto si se, jelte, zjbao u 58-om, pravilno ponovio u sledecoj iteraciji/pokushaju); zatim dolazi zagonetka sa sefom (nije tesko skapirati na koje simbole treba obratiti paznju tokom igre, ali su oni tako vesto kamuflirani u okruzenju da se veoma lako barem jedan da prevideti & eto zaglavljivanja), i konachno zagonetka sa aktiviranjem onog mehanizma na krovu Utopije - chak i da provalish sta treba uraditi, muchenje tek sledi zbog samog nachina na koji puzzle treba resiti (sto uz pomenutu presporu tranziciju zaista zna da frustrira)...

Ipak, BW:NoR treba odigrati, ako nista drugo, ono zbog interesantne tematike...
vazquez je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vazquez na korisnoj poruci:
Shlaymara (23.5.2011)
Stara 25.5.2011, 19:22   #6
hisamuraj
Član
 
Član od: 21.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 63
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 11 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku hisamuraj
Određen forumom Re: Baron Wittard: Nemesis of Ragnarok

Ja povlacim sve sto sam rekao, sem da sam se malo zaleteo zbog mystolikog osecaja. Mrzelo me je da je prelazim sam te sam posegnuo za walktrought-om cisto da proletim kroz igru da vidim kakva je u sustini. Avaj, brzo sam se morio, medjutim pohvale za zagonetke\puzzlove i to da su je napravila svega dva coveka, mada nekako mi je cudan celokupan taj dizajn, pocne brzo da smara, nije zivopisan.
Na primer Myst 1 ili 2, gde su isto koristene prerendane slike, na sam ambijent (1 ekran) si mogao satima samo da sedis i posmatras i da se divis onome sto trenutno vidis na ekranu. Meni najomiljeni Exile je naravno vrhunac dizajna za vek vekova. i . Samo kad se setim Amaterije uhvatime jeza i lupa me nostalgija dok mi u usima jos uvek odzvanja onaj zvuk brujanja magnetnih polja, ko zna o cemu pricam taj ce trenutno uzdahivati, duboko
hisamuraj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com