Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.8.2015, 22:54   #21
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Stellaris

Ne znam sto ovo radis decoy,raspravljas se sa najobicnijim trollom
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JAZO na korisnoj poruci:
Wolverine (31.8.2015)
Stara 28.8.2015, 23:11   #22
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Prokrastinacija...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Wolverine (31.8.2015)
Stara 30.8.2015, 1:08   #23
tiberije
Član
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: Tampa Bay, Florida
Poruke: 187
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Kad me već teraš da ga vadimo, onda dobro...
Paradoxove igre izlistane na Steamu, zeleno su označene one koje imam na profilu.

Spoiler za Paradox igre:


Dakle, pametnije bi ti bilo da se malo spustiš sa tog floridskog oblaka na kome si zamislio da se nalaziš visoko iznad nas ubogih kradljivaca softvera.
Verujem da su se Šveđani jako potresli kad su pročitali tvoj post na njihovom forumu, čujem da će koliko sutra da najave Vicky 3 i obustave razvoj Stellarisa
Izvini molim te, otvorio si mi oci. Moja je greska sto sam mislio da u Srbiji (pa i na ovom forumu) ljudi koriste mahom ilegalni softver i igraju krekovane igre.

Izgleda da sam bio slep kod ociju jer istina je, da to nije istina. Srbija je zemlja leglanih korisnika softvera i jos legalnijih gamera a to si mi dokazao sa svojim screenshtom. Zato molim te izvini...
tiberije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2015, 1:13   #24
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Nema na čemu, i drugi put...

BTW Rekao sam Paradoxu da treba da nastave sa razvojem Stellarisa, tako da se ona tvoja molba više ne važi jer smo 1:1 u prohtevima redovnih mušterija.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Apostrof (3.9.2015)
Stara 30.8.2015, 20:16   #25
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Stellaris

Ja volim sve strateske igre bez obzira na peirod ili istorijsku verodostojnost ako je mehanika igre dobra. Ne bih se slozio da je trziste za 4x sci-fi igre malo, problem je sto od Moo2, Ascendancy i stalih 20god starih veterana zanra nijedna igra nije uspela da znacajno unapredi sistem a vecina su bili totalni promasaji. Ja licno znam brdo ljudi koji i dalje igraju Moo2, ukljucujuci i mene. Da ne pominjemo Alpha Centauri. Za ovaj zanr grafika stvarno nije bitna.

Sa druge strane grand strategy igre su u zadnjih desetak godina dozivele pravi procvat i zanr je tek poceo da se razvija. Realno pre EU jedino cemu si i imogao da nakacis etiketu grand strategy (barem u kontekstu koji ona danas ima) su recimo KOEI igre i eventualno mozda nesto od SSI i Imperialism 1&2.

Sem toga grand strategy i 4x igre maltene i da nisu slican zanr, ovo je mnogo bolje uporediti sa npr. Distant Worlds.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2015, 7:33   #26
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Rasprava ko je potrosio vise novaca na igre. To mu dodje u sustini rasprava ko je veci geek
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2015, 19:12   #27
tiberije
Član
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: Tampa Bay, Florida
Poruke: 187
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Nema na čemu, i drugi put...

BTW Rekao sam Paradoxu da treba da nastave sa razvojem Stellarisa, tako da se ona tvoja molba više ne važi jer smo 1:1 u prohtevima redovnih mušterija.
Ma oni ce da nastava samo tako i bez tvoga glasa, ali dosli su do para zbog uspeha EU4 i CS2 i sada pokusavaju da ostvare svoje snove i naprave Svemirsku Igru i Nordic RPG (Rune).

RPG je pukao a videcemo kako ce proci Svemirci.
tiberije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2015, 9:37   #28
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Stellaris

tiberije drugu stari, budimo realni tvoje istrazivanje javnog mnjenja je krajnje amaterski odradjeno. Endless space(~900k), nova fransiza i prva igra novog developera prodata je vise i od EU(~750k) i od Viktorije(~320k). Distant Worlds, ubedljivo najkomplikovanija igra ikada izasla prodala je ~50k kopija samo na Stimu bez apsolutno ikakve reklame i sa fiksnom cenom od 60e. A pojavila se na Stimu 5 godina posle izdavanja.

U ovom trenutku 100ak ljudi trazi mp mec za MOO2, igru koja je fino zasla u punoletstvo, na game rendzeru, quakenetu i po raznim forumima i hamachi lobijima i zezaju se sa dosboxom i menjanjem IP adresa po konfig fajlovima. ~3000 ljudi igra EU4, koliko od njih igra mp?

Ljudi ne igraju Paradoxove igre zbog istorije nego da je prekroje, igraju ih da prave carstva. A stara izreka i narodna mudrost kaze space empire best empire.

Sem toga ja ne samo da imam sve Paradoxove igre sem EU4 i HoI3 nego cak imam i box EU1. Sto me cini ubedljivo najvecim Paying Customer-om, Long Time Supporter-om kao i Fanom Paradox-a, znaci moje misljenje je svakako bolje od tvog. I mogu da se kladim da ce Stellaris imati vise prodatih kopija od Viktorije 1&2 zajedno sve i da bude krs. Naravno, kladiti se sa ovako uber Paying Cutomer Long Time Supporter Fanom je suludo.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Apostrof na korisnoj poruci:
voodoo_ (3.9.2015)
Stara 3.9.2015, 13:02   #29
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Stellaris

Da se vratimo na temu, ono sto se zna o igri:

- mala zahtevnost (core duo, 2gb rama)
- Izlazi i Linux verzija igre
- MP za 32! igraca
- proceduralno generisane galaksije sa hiljadama planeta
- diplomatija preslikana iz CK i EU, federacije i vazali
- fokus na istrazivanje i kolonizovanje u toku cele igre, ne samo dok traje land grab, proucavanje tehnologije izumrlih rasa i sl.
- konfigurisanje civilnih i vojnih brodova u stilu MOO2
- kao i u maltene svakoj igri ovog tipa igrac ima mogucnost da napravi svoju rasu, ono sto je novitet je da i kompjuterski kontrolisane imperije mogu da budu random generisane, sa drugacijim fokusima, vladom i ciljevima

Ovo me najvise raduje, posle izvesnog vremena u slicnim igrama postaje lako procitati AI protivnika, da ne pominjem dosadi stalno se mlatiti sa dve-tri iste agresivne frakcije svaki mid-game. Takodje izbegavajuse se arhetipovi koji prate slicne naslove, terani su dobri trgovci i diplomate, roboti su dobri tehnoloski i lako se sire ali su ocajne diplomate i trgovci, tehnoloski najjace rase su uvek neki hipi planktoni sa uzasnim minusima na vosjku itd....

- drugaciji sistem istrazivanja tehnologija, ogranicen sbosobnostima i afinitetima naucnika koje imas, pronadjenom/zarobljenom vanzemaljskom tehnologijom, unikatne tehnologije itd.

Ovo me malo plasi, u igrama gde samo ekonomija utice na nauku barem znas na cemu si, ne svidja mi se potencijalno nasumicni element. Sta ako ne naletim na nesto sto mogu da iskoristim obrnutim inzenjeringom, ili ako mi u sred rata jedini naucnik bude neki hipster koji zeli da radi iskljucivo na unapredjenju farmi krava. Valjda ce nesto da objave na forumu.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Apostrof na korisnoj poruci:
galebns (4.9.2015)
Stara 4.9.2015, 16:58   #30
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Stellaris

Izasao Wiki, link ka features strani. Malo su pretarali sa "hiljadama" planeta, ispade da je hiljadarka gornji limit. I dalje impresivno

Spoiler za TEHNOLOGIJA:

Technology and construction

  • Technology functions more like a deck of cards than a traditional tech tree, making it more varied from campaign to campaign[6]
  • Each faction chooses 1 of 3 faster than light technologies near the beginning of the game:[3]
    • Hyperlane travel is fast, but is limited to an existing layout of connections between star systems[3]
    • Warp travel is slower but provides freedom of movement[3]
    • Wormhole travel requires stations to be constructed at the edge of star systems, but allow for longer jumps[3]
  • Technology divided into three categories: Physics, Social and Engineering[3]
  • Science ships behave similarly to hero units[3]
  • These scientists can gain traits that may hinder or help future experiments[3]
  • Science ships can scan and analyze debris left behind by battles[3]
  • Science ships will attempt to conduct missions (Fail a mission and the technology will be lost forever)[3]
  • Some traits may seem terrible but will be the key to unlocking some of the more dangerous and esoteric technologies in the game[3]
  • Technology is gained semi-randomly and is influenced by the ethics of your empire as well as the traits and demographics of the scientists in charge of each department.[3][8]
  • Space bases and minefields can be built outside systems to protect common travel paths[5]
  • Exploring the local star systems with a scientist leading the team[5]
    • Option to scan planets for resources[5]
    • Early discoveries leading to different ends depending on choices made [5]
  • Option to influence the development of planetbound races by either watching from afar or getting involved[5]
  • Fallen empires which are technologically advanced but unable/unwilling to rebuild or repair are a high risk/ high reward target for technologies[5]
    • Existing civilizations can also become fallen empires[9]
  • Technology unlocks can include both improvements to existing capabilities, and things like political edicts[10]
Meni svakako najzanimljivija objava, mada i dalje nisam siguran da ce ovo da ispadne kako treba bilo sta random sto se tehnoloskog drveta tice me blago receno plasi.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2015, 12:29   #31
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
Meni svakako najzanimljivija objava, mada i dalje nisam siguran da ce ovo da ispadne kako treba bilo sta random sto se tehnoloskog drveta tice me blago receno plasi.
Mislim da ce to da bude najzanimljiviji deo. U starijim paradoxovim igrama, cesto su neki aspekti bili random (tehnologije/efekti su se sirili spontano). Na to je igrac mogao da utice ali ne i da kontrolise u potpunosti.

Meni se to svidja.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2015, 16:45   #32
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Stellaris

Ne znam na koje paradoxove igre mislis, koliko ja znam EU je njigova prva igra. Jedino CK i CK2 imaju tehnoloski razvoj decetralizovan po provincijama i kao koliko toliko nasumican ali tehnologija u tim igrama stvarno nije toliko bitna.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2015, 23:33   #33
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
Ne znam na koje paradoxove igre mislis, koliko ja znam EU je njigova prva igra. Jedino CK i CK2 imaju tehnoloski razvoj decetralizovan po provincijama i kao koliko toliko nasumican ali tehnologija u tim igrama stvarno nije toliko bitna.
CK1 i 2 i Victoria 1 i 2.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2015, 12:00   #34
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Stellaris

Izbacili su info o diplomatiji, moci ce da se prave federacije, glasa se za predsednika, i rasa koja ima predsednistvo ima pristup tehnologiji ostalih clanova. Stvarno deluje odlicno, vise na wikiju.

Jedna stvar me zabrinjava:
  • Need claims in order to conquer planets
Ovo mi se stvarno ne svidja, casus belli sistem iz EU igara ima smisla u tim istorijskim okvirima i mehanicki je dobro odradjen a mozes da osvajas i bez polaganja prava samo sa vecim diplomatskim i ekonomskim posledicama, kako ce to da primene u ovoj igri ostaje da se vidi.

Bice krajnje glupavo ako igram warmonger master race civilizaciju i naletim na hypertech hipije koje ne mogu da pojedem sa mape dok me tehlonoski ne presisaju jer nemam claim na njihovu planetu, pogotovu ako su prva civilizacija koju sretnes. Ako ovo lose odrade moze da se katastrofalno odrazi na balans, jednostavno nece imati nikakvog smisla igrati bilo sta drugo sem tech civilizacije sa bezobraznim land grab startom.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2016, 1:38   #35
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

5 marta gameplay http://www.pcgamer.com/see-stellaris...ampaign=buffer
Igra je skoro zavrsena pretpostavljam da cu roku od mjesec dana biti u gold fazi
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JAZO na korisnoj poruci:
Apostrof (28.2.2016)
Stara 16.3.2016, 9:09   #36
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Stellaris

Release date 9.05
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2016, 20:16   #37
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.262
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Stellaris

Super izgleda. Liči mi na novu igru koja uzdrma brakove, obara na ispitima, pravi podočnjake i sve to uz slast i uživanje.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2016, 20:21   #38
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Video
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JAZO na korisnoj poruci:
Apostrof (17.3.2016)
Stara 7.4.2016, 13:28   #39
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

AJ's Stellaris Developer Preview
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2016, 19:32   #40
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Video
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JAZO na korisnoj poruci:
Apostrof (19.4.2016)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com