Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.5.2016, 17:13   #101
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Tech Tree (tj. kako bi izgledao da ga igra zapravo ima):

Spoiler za Stellaris tech tree - velika slika:


Invazija ovih Zergova je pravi pain in the ass - kada se jednom pojave šire se kao kuga i ne staju dok ne nalete na nečiju granicu, a onda napadaju. Sva sreća pa sam stigao da zatvorim granice na vreme da ne prodru dublje. Interesantno kako su se stvorili baš na mojoj strani galaksije, konkretno, odmah do mene. U početku su mi rasturili postojeću flotu, ali sam nekako uspeo da izgradim novu i krenuo da ih istrebljujem sistem po sistem. Prvobitna flota od 20k brodova je spala na 16k posle više bitaka i taman kada sam pomislio da ću ostatak rutinski da završim, u sistem mi upadaju 3 zergovske novoizgrađene flote sa po 20k brodova i počiste patos sa mnom. I krenu ponovo da se šire.

Nisam dobio nikakav event da okončam njihovu invaziju, na kraju sam ih pobedio čistom silom tako što sam uništio sve njihove planete koje su definitivno prioritet kada ratujete sa njima.

Sada relativno lepo napredujem, custom human rase (fanatic materialist, militarist, sa upravom Science Directorat - jer mi se smučilo demokratasko biranje na svakih 5 godina).

Vidim da sam dobio novu vrstu ljudi kada sam ih poslao da koloniziju neku pustinjsku planetu, kao nadogradili su se i nazivaju se post-human. Pitam se da li će se to kasnije razraditi u nešto (građanski rat ) ?

Da li je neko istražio onu opasnu tehnologiju za A.I? Vredi li to? Strah me da probam.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2016, 11:55   #102
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Stellaris

Kad istrazis tehnologiju koja ti omogucava da genetski modifikujes stanovnistvo na planetama koje nisu T1 (ispod 80% habitability) ce poceti sami da se modifikuju I daju sebi imena tipa post human, super human, uber human itd. da prave probleme, osnivaju frakcije i traze nezavisnost. Nisam siguran koliko su zapravo opasni posto sam odradio purge maltene odmah i sam modifikovao stanovnistvo. Igra ih i dalje vodi kao drugu rasu ali nemaju nikakvo skriptovano nezadovoljstvo i razlog da se bune.

Roboti su na pocetku odlicni za mining (15% bonusa sa droidima) plus edikt koji se relativno brzo istrazi daje 20% preko i nema nikakve negativne strane. Syntetics, zadnji stadijum robota, su najbolji pop u igri (40% na sve sa ediktom) ali postoji mogucnost da se pobune. Nije velika opasnost da se pobune kod tebe direktno (ako im das prava itd) ali pobuna koja pocne kod AI kontrolisane imperije moze da se prosiri kod tebe putem eventa i manje-vise nista ne mozes da uradis povodom toga. Dobri su late-game posto imaju 200% habitability pa mozes cak i Tomb World da napunis androidima. Najveca mana je sto umesto hrane trose energiju. Uprkos tome rekao bi da vrede truda makar na manjim mapama, posto AI u sektorima ne pravi robote pa moras sam da se bakces, takodje cak i kad je kolonija puna androida i dalje pravi farme.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2016, 20:36   #103
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Moram da kazem, da me malo brine sto je izgleda u igri za svaki veci problem resenje "genocid".

Ocekivao bih da su opcije malo bolje izbalansiranje.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2016, 21:04   #104
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Stellaris

Balans je trenutno katastrofa. Mada purge generalno nije dobar kao robovlasnistvo ili stakovanje happiness bonusa.

Najveci problem trenutno po meni je ocajan UI (MOO2, igra koja je vec fino zasla u punoletstvo ima bolji UI), ocajan AI (Sector AI da je toliko los je prosto neverovatno), i to sto je jedini nacin da igras da se siris ko nenormalan i vazalizujes ko lud, mozes da zavrsis igru na hard za 50 godina lagano. Penal na istrazivanje od populacije jednostavno nije bitan, evo 50 godina igram partiju samo sa homeworld (+2 planete sa po jednim robotom na njima cisto da rasirim granice a ne placam fronter outpost), na planeti imam 3 elektrane, farmu i 10 laboratorija + specijalnu zgradu od materijalista koju sam istrazio u prvih 20 godina (10% research globalno, +5 na pojedinacne grane) i upaljene sve edikte koji dizu istrazivanje. Vojni tech mi je prakticno na istom nivou, imam jedan tier motora vise i bolji generator i to je to. Mogu da gradim bolje rudnike, elektrane i lideri mi zive duze ali umesto 500+ minerala mesecno koje bi imao da sam se sirio ko nenormalan imam jedva 50et. Jednostavno se ne isplati ostati mali, manje-vise ista situacija kao u EU4, ili rasti ili umri.

Poslednja ispravka: Apostrof (23.5.2016 u 21:16)
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2016, 23:07   #105
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Stellaris

Meni uopste ne smeta UI, cak mi i prija. Vidim da se neki zale, iskreno ne vidim zbog cega. Meni je za sada najveci problem AI i balans.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2016, 23:20   #106
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

AI definitivno, evo u galaksiju uleteli Unbiddeni, trista saveza se sklopilo a jedino ja radim nešto konkretno po pitanju istrebljivanja istih. AI flote samo bez veze lete od sistema do sistema i eventualno ako ja započenem neku šorku dođu kad je sve već gotovo.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2016, 7:38   #107
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Stellaris

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Meni uopste ne smeta UI, cak mi i prija. Vidim da se neki zale, iskreno ne vidim zbog cega. Meni je za sada najveci problem AI i balans.
Pa npr MOO2 ima spisak planeta koje mozes da kolonizujes u jednom prozoru sa svim informacijama I mini-mapom galaksije u cosku da znaz otprilike gde je planeta, kliknes I gotovo.

Ovde onako odzumiras mapu do pola, pa mouse-over preko ikonica koje stoje pored sistema da vidis da li je u pitanju desert world sa 30% habitability ili okean sa 70%, pa onda zumiras u sistem da vidis koliko je zapravo velika planeta, pa onda treba da posaljes brod da uradi survey, izadjes na mapu galaksije da vidis koji science ship je najblizi, pritisnes go-to (Q), on odmah zumira u sistem gde se nalazi brod I ti opet izgubis par sekundi da nadjes sistem koji treba da se skenira, kad zavrsi ponovis proces da posaljes colony ship...

MOO2 ima spisak svih kolonija I sav menadzment mozes da uradis odatle, gradis zgrade, transport populacije sa planete na planetu, platis da pozuris gradnju.... Ovde imas samo spisak kao shortcut u koloniju. Npr imas 20 planeta u raznim sektorima I hoces u svakoj da izgradis solarni kolektor na svemirskoj stanici, klikni na planetu, klikni na starbase tab, klikni na build, izaberi solar panels, idi do sledece. Istrazio si bolje rudnike - klikni na planetu, klikni na surface tab, klikni na rudnik, klikni na upgrade, pita te da izaberes upgrade (sto je totalno suludo obzirom da imas samo jedan, bolji rudnik) I onda te jos pita da potvrdis. I to uradis 30 puta...

Istrazivanje eventova iz loga - klikni na log, klikni na event koji hoces da uradis, klikni na go-to, pritisni E da odzumiras u mapu svemira da vidis koji science ship je najblizi, pritisnes go-to (Q), on odmah zumira u sistem gde se nalazi brod I ti opet izgubis par sekundi da nadjes sistem koji treba da se skenira i shvatis da je taj science ship na drugom kraju galaksije, ok idemo na sledeci...

Osvojio si par planeta, kolonizovo dve-tri pored I napravio novi sektor, hoces da mu das malo kesa i minerala da ubrzas razvoj. Klikni na give minerals 30 PUTA. Onda kreni da klikces na energiju...

Realno UI je katastrofa, za igru koja te tera da koristis sektore kako bi se smanjio micro klikcem vise nego u ikad. Dajte neko upgrade all dugme magarci.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2016, 10:38   #108
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Šta je MOO2?

Slažem se za interfejs, mogao bi da bude bolji. Meni najviše smeta kada selektujem vojsku, zauzme mi pola ekrana, e sad znam da na većim rezolucijama to nije problem ali na 1440x900 jeste, mogli su da stave da ta lista brodova može da se minimizuje, kolapsuje ili tako nešto...
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2016, 11:18   #109
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Citat:
Vladimirus86 kaže: Pregled poruke
Šta je MOO2?
Master of Orion 2, majka svih 4X strategija...

BTW, Clarke patch će se ozbiljno pozabaviti UI-em.

Poslednja ispravka: DeCoy (24.5.2016 u 13:52)
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2016, 13:51   #110
Skepi
Član
 
Član od: 15.2.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 114
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Skepi
Određen forumom Re: Stellaris

Clarke Patch


https://forum.paradoxplaza.com/forum...-patch.936898/
Skepi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2016, 14:36   #111
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Stellaris

Ispade da je jedino ozbiljno bavljenje UI-em sto tooltip za planeta sada pokazuje koliko je velika planeta (svakako plus ali bi I dalje voleo listu planeta kao u MOO2), sto ce diplomatse objave da budu pop-up umesto ikonice na vrhu ekrana (a posto je ovo jedina paradox igra gde nemas nikakvu kontrolu nad notifikacijama ili auto-pauzom jedva cekam da krene spam ko je kome rival na mapi sa 20+ civilizacija) i malo lepsi combat report.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2016, 17:19   #112
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
Ispade da je jedino ozbiljno bavljenje UI-em sto tooltip za planeta sada pokazuje koliko je velika planeta
Sad će sektori da budu izlistani u onom panelu sa desne strane, pa ne more da se ide na empire meni da bi im pristupio (u suštini ništa bitno, jedan klik manje).
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2016, 15:48   #113
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Klark je stigao...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2016, 17:07   #114
Skepi
Član
 
Član od: 15.2.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 114
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Skepi
Određen forumom Re: Stellaris

https://forum.paradoxplaza.com/forum...eports.940049/
Skepi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2016, 11:36   #115
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Stellaris

Strasno razocaran igrom u sustini. Ne sumljam da ce vremenom (i kad pljunem jos 200e za DLC sadrzaj) ovo da ispadne strava ali trenutno je jednostavno dosadno. Igra ima neke odlicne ideje ali vecini mehanika treba ozbiljna dorada, AI je nesposoban za bilo sta, za igru koja toliko forsira neke mehanike koje u sustini treba da smanje mikro ne pamtim da sam ikada toliko kliktao, kad god dobijem neku tehnologiju koja unapredjuje zgrade padne mi mrak na oci.

Takodje neke paradox standardne mehanike jednostavno nemaju mesta u ovakvoj igri a nikada ih nece izbaciti (warscore npr) I koriste ih kao bedan sistem koji te sprecava da pojedes manje civilizacije jer nisu sposobni da kao ostale 4x igre naprave sistem koji kaznjava doomstacking, koje imaju prave mehanike koje sprecavaju sirenje (ekonomija, pobune, itd.) I u kojima je defanzivni rat zapravo laksi I jeftiniji od ofanzivnog. Tadkoje paradox standardna resenja za sprecavanje brzog sirenja (iliti playing wide u 4x zargonu) opet resavaju raznim besmislenim penalima umesto da zapravo ponude opciju igracu da razvija svoje kolonije na startu brze i efikasnije (playing tall u 4x zargonu) I time daju neki realan izbor i stratesku opciju.

A da ne pominjem da Paradox u zadnje vreme ima divan obicaj da u svom spamu DLC sadrzaja nekada toliko promeni neke mehanike (ili jednostavno ne popravi stare zato sto trpaju nove) da totalno promene igru. Ovo mi je npr totalno upropastilo Crusader Kings 2, igru u koju sam ulozio dosta kinte i vremena.

Poslednja ispravka: Apostrof (3.6.2016 u 11:47)
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Apostrof na korisnoj poruci:
mmike (3.6.2016), player1 (3.6.2016)
Stara 5.6.2016, 20:45   #116
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Синоћ сам имао прву озбиљну партију, оформио федерацију, вазализовао пар империја. Да ли се исплати интегрисати?
Релативно близу су ми две пале империје. Да ли оне обавезно нападају у неком тренутку, без обзира на добре односе са њима?
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2016, 21:14   #117
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Nije obavezno da će te napasti, sve zavisi kako su nastrojeni. Ako recimo mrze robovlasništvo, a ti porobljavaš sve što ti padne pod čizmu, očekuj da će im kad-tad prekipeti. Mene su napali kad je jedan moj sektor toliko narastao da je progutao jedan njihov nenastanjeni sistem, a pre toga sam bio u zelenom sa njima. Sreća pa smo već bili jednaki pogledu snaga, pa sam ih oduvao.

Inače, 50+ sati u igri, još traje prva partija, nema skorog kraja na vidiku
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Miki1987 (5.6.2016)
Stara 5.6.2016, 21:54   #118
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Јел има још неко баг у којем када је флота у покрету сваке секунде искаче упозорење о негативном балансу енергије? Час ми је у минусу час у плусу.
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2016, 22:02   #119
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Ne znam da li je to bag. Kad je flota dokovana na planeti onda su njeni troškovi održavanja manji nego kad je u pokretu ili zvrji negde u svemiru. Ponekad se desi da kad flota uzleti automatski odeš u minus jer troškovi održavanja skoče.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2016, 22:10   #120
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Citat:
decoy kaže: Pregled poruke
ne znam da li je to bag. Kad je flota dokovana na planeti onda su njeni troškovi održavanja manji nego kad je u pokretu ili zvrji negde u svemiru. Ponekad se desi da kad flota uzleti automatski odeš u minus jer troškovi održavanja skoče.
Да, тако је нормално, међутим када је флота у покрету мени енергија стално варира ево гледам сад 0, +5, +11 и тако у круг.
Ако сам у плусу није ми проблем, али ако сам наизенично у минусу и плусу онда излудим.


Едит: Нашао сам у чему је ствар. Сектор из неког разлога стално мења количину кредита које ми шаље. Стално шалта људе по пољима. Неки баг је ту у питању.

Poslednja ispravka: Miki1987 (5.6.2016 u 23:02)
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com