Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.11.2009, 11:53   #61
Suhoj
Član
 
Član od: 1.7.2008.
Poruke: 54
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Verat.net pitanje

Ja imam TP-Link ruter
Suhoj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2009, 13:30   #62
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Verat.net pitanje

Probaj prvo sa nekim drugim, mozda ces biti bolje srece.

Poslednja ispravka: VojaM (16.11.2009 u 13:55) Razlog: mozda budes --> mozda ces biti
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2009, 21:56   #63
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Verat.net pitanje

TP-Link (ja imam TD-8811) izgleda nije bas najkvalitetniji ruter. Meni generalno radi dobro, veza puca mozda jednom mesecno sto je normalno za svakog provajdera, ali ruter ima nekoliko bubica. Rekonekcija iz JDownloadera radi lepo 10-15 puta, a onda se ruter tako zaglupi da moram po nekoliko puta da ga resetujem na dugme da bi proradio, tako da sam od rekonekcija odavno odustao. Kada sam odsutan nekoliko dana, pa ruter stoji iskljucen iz struje, treba mu nekoliko pokusaja (opet resetovanje na dugme) da bi uspostavio konekciju. Ovo sve lici na probleme koji se mogu ispraviti novim firmwareom, ali ne znam ni da li to postoji, ni da li je dozvoljeno raditi tako nesto.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2010, 20:59   #64
Butke
Član
 
Član od: 5.7.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 155
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 25 puta na 10 poruka
Thumbs down Re: Verat.net pitanje

Ne mogu da verujem koliko sam se razocarao u Verat!
Korisnik njihovog ADSL-a sam od 15.12.2010, i nikada (zaista ni jedan jedini put) mi protok nije bio veci od ovog rezultata u speedtestu a placam paket od 1,024/0,128mbs. Ovo je jos i odlican rezultat uglavnom se krece oko 0.80/0.09mbs. Zvao sam podrsku ali su me skinuli sa izvesne stvarke komentarima tipa: prijavili smo kvar itd.
Resetovanje(gubljenje) konekcije je normalna pojava-bar 2 puta dnevno,a kada ukljucujem komp,obavezno se mucim 20ak minuta da se konektujem: ukljucujem, iskljucujem, resetujem i modem i komp dok de ne smiluje i konektuje.




Imao sam njihov dialup i bio prezadovoljan,pa sam hteo samo njihov ADSL i drugima ih predlagao a sada .....

Poslednja ispravka: Butke (13.1.2010 u 21:04) Razlog: kako sam ih voleo :-(
Butke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2010, 21:33   #65
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Verat.net pitanje

I meni speedtest prikazuje manju brzinu (ovo sam ponovio bar tri puta u ovoj temi), ali download sasvim lepo radi. Kada skidam sa Rapidshare-a i Megauploada uporedo brzina se drzi na stabilnih 107 KB/s (1024/128 paket), a kada skidam sa samo jednog hosta brzina malo varira, ali ne pada ispod 100. Znaci speedtest laze.

Pretpostavljam da imas TP-Link ruter. Ponekad se desava (recimo 2-3 puta mesecno) da posle paljenja kompa ne ubode odmah konekciju, pa mora dva-tri puta da se ukljuci/iskljuci, ali nema potrebe gasiti komp. Ako bas zeza onda treba da ga iskljucis i sacekad desetak sekundi pre ukljucivanja.

Veza ti mozda puca zbog torrenta ili nekog drugog P2P programa koji otvara veliki broj konekcija.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2010, 23:04   #66
Butke
Član
 
Član od: 5.7.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 155
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 25 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Verat.net pitanje

Gresis sinko,silno gresis,ne laze speedtest !
Osnovna stvar koju treba znati u tim preracunavanjima je da je 8kb=1KB
Znaci ako je brzina 1024kb/s onda je to u downloadu 128 KB/s, a ti imas 107KB/s. SLIKA1


Pa ako imamo 107KB/s onda je tvoj protok 856kb/s (placas 1024), znaci i tebe su obmanuli. SLIKA2


Sto se rutera tice ,jeste TP link. Meni se zaglupi pri paljenju skoro svaki put i neretko ne pomaze ni reset,ni iskljucivanje pa cekanje od 20-30sec pa uklj,jednostavno nekad mora i reset kompa.
Butke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2010, 23:19   #67
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Verat.net pitanje

Gresim, ali samo teorijski.

U praksi se uzima da je 1 KB/s = 10 kbps kao prihvatljiva vrednost, a ne 8, zbog raznoraznih gubitaka u prenosu. Ovo vise zavisi od kablova nego od samog provajdera.

Speedtest.net nekada (bar u mom slucaju) zna da pokaze netacne podatke (poredjenje sa download managerom). Stvar je u tome sto speedtest koristi za prenos samo jednu konekciju koja mozda tada iz nekog razloga ne radi dobro. Download manageri (akceleratori) koriste vise konekcija tako da potpuno iskoriscavaju propusni opseg. Rapidshare i ostali naravno ne dozvoljavaju vise od jedne konekcije, ali kada skidas sa vise hostova odjednom postizes isti efekat.

Ako ruter povezes preko LAN-a neces morati da restartujes kompjuter, vec samo ruter. Ako ti se dogodi da se veza uspostavi posle restarta kompa to je samo slucajnost. Ruter, kada je povezan preko LAN-a uspostavlja konekciju sa provajderom nezavisno od kompjutera, tj. povezan je na internet i kada je kompjuter ugasen.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2010, 23:20   #68
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Verat.net pitanje

Ali isto tako i ti treba da znas da nikad neces moci da ostvaris tih deklarisanih 1024 kbps jer je to u idealnom slucaju sto kod nas nikad nece moci da se ostvari tako da ne ocekujes da postignes tu brzinu jer nikad neces uspeti.

Druga stvar, Nighthawk je naveo da je brzina od 107 kBps u stvari ona koju ostvaruje tokom downloada sa Rapidsharea i Megauploada koja nikad ne moze da bude relevantna za ocenu kvaliteta veze jer zavisi i od drugih faktora.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2010, 0:35   #69
Butke
Član
 
Član od: 5.7.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 155
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 25 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Verat.net pitanje

Ne znam bas koliko ste u pravu.
Ako je to tacno,kako onda moj prvi komsija koji je na istom kablovskom ormanu koji koristi drugog provajdera(Telekom) ima u speedtestu brzinu od 1.17mbs(prekjuce kada sam bio kod njega), a sa Megauploada mu je download 120KB,pa cak i do 140KB.
Znaci kod Telekoma je 8kbs=1KBs a kod Verata 10kbs=1KBs

Poslednja ispravka: Butke (14.1.2010 u 2:14) Razlog: Izbrisao facepalm
Butke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2010, 0:59   #70
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Verat.net pitanje

Prvo mi objasni sta ti znaci i sta je to receno da koristis istog a pod dva mogao si bar da se raspitas malo kod tog tvog komsije pa bi ti verovatno objsnio nesto sto ocito ne znas, a to je da kod Telekoma postoji opcija speed up koja u odredjenom dobu dana na tri sata ubrzava net te zbog toga on ima vecu brzinu. Da si bar malo informisan o tome ne bi bez veze facepalmovao.
Kao sto si i sam rekao 1024 kb = 128kB i ne moze on sa tim paketom stalno da ima 140kB vec samo na tri sata.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2010, 2:13   #71
Butke
Član
 
Član od: 5.7.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 155
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 25 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Verat.net pitanje

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Prvo mi objasni sta ti znaci i sta je to receno da koristis istog a pod dva mogao si bar da se raspitas malo kod tog tvog komsije pa bi ti verovatno objsnio nesto sto ocito ne znas, a to je da kod Telekoma postoji opcija speed up koja u odredjenom dobu dana na tri sata ubrzava net te zbog toga on ima vecu brzinu. Da si bar malo informisan o tome ne bi bez veze facepalmovao.
Kao sto si i sam rekao 1024 kb = 128kB i ne moze on sa tim paketom stalno da ima 140kB vec samo na tri sata.
Izvini ako sam te uvredio sa smajlijem,nije mi to bio cilj,izbacicu ga ako je tako!
Sto se tice speed up-a,tacno je da nisam znao za to,ali je i tacno da on (komsija) nema pojma kako se to koristi.
Koliko sam video, ta opcija duplira konekciju a ne pojacava za 10% kao sto je to slucaj kod njega(placa 1Mb,a ima 1,1Mb/s). Eto informisao sam sada i sebe i druge .
Nije mi namera da se svadjam sa tobom, a ni sa nighthawk-om,zato se izvinjavam ako sam bilo koga uvredio, jer nisam ni klinac niti u tom fazonu. Samo sam ljut na Verat jer nemam ono sto sam platio,dok drugi u istim uslovima kao ja imaju 20ak% vise za isti novac i to zelim da podelim sa drugima jer, to i tema ove teme-zar ne!?
Butke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2010, 21:09   #72
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Verat.net pitanje

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Druga stvar, Nighthawk je naveo da je brzina od 107 kBps u stvari ona koju ostvaruje tokom downloada sa Rapidsharea i Megauploada koja nikad ne moze da bude relevantna za ocenu kvaliteta veze jer zavisi i od drugih faktora.
Propustio sam da kazem da je ovu istu brzinu ostvarujem i kada skidam sa softpedie, sourceforge-a ili bilo kog drugog sajta i bilo kojim programom.


Citat:
Butke kaže: Pregled poruke
Ne znam bas koliko ste u pravu.
Citat:
nighthawk kaže: Pregled poruke
U praksi se uzima da je 1 KB/s = 10 kbps kao prihvatljiva vrednost,
Dakle, kao sto sam rekao, to je prihvatljiva vrednost, ona naravno moze da bude i jednaka teorijskoj ako su gubici u prenosu mali.

Telekom zaista ima bolje brzine od ostalih provajdera, ali ne zahvaljujuci kvalitetu nego zahvaljujuci monopolu.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2010, 10:19   #73
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Verat.net pitanje

Citat:
nighthawk kaže: Pregled poruke
Gresim, ali samo teorijski.

U praksi se uzima da je 1 KB/s = 10 kbps kao prihvatljiva vrednost, a ne 8, zbog raznoraznih gubitaka u prenosu. Ovo vise zavisi od kablova nego od samog provajdera.

Speedtest.net nekada (bar u mom slucaju) zna da pokaze netacne podatke (poredjenje sa download managerom). Stvar je u tome sto speedtest koristi za prenos samo jednu konekciju koja mozda tada iz nekog razloga ne radi dobro. Download manageri (akceleratori) koriste vise konekcija tako da potpuno iskoriscavaju propusni opseg. Rapidshare i ostali naravno ne dozvoljavaju vise od jedne konekcije, ali kada skidas sa vise hostova odjednom postizes isti efekat.

Ako ruter povezes preko LAN-a neces morati da restartujes kompjuter, vec samo ruter. Ako ti se dogodi da se veza uspostavi posle restarta kompa to je samo slucajnost. Ruter, kada je povezan preko LAN-a uspostavlja konekciju sa provajderom nezavisno od kompjutera, tj. povezan je na internet i kada je kompjuter ugasen.
Kakvi crni gubici u preosu. U CG, T-com, 125kb skida. I tačka. A ovde na veratu stalno zakidaju.

NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2010, 0:16   #74
Butke
Član
 
Član od: 5.7.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 155
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 25 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Verat.net pitanje

Citat:
nighthawk kaže: Pregled poruke
dakle, kao sto sam rekao, to je prihvatljiva vrednost, ona naravno moze da bude i jednaka teorijskoj ako su gubici u prenosu mali.
Прихватљива за тебе,али не и за мене јер је 8kbs=1KBs код свих других провајдера. Ако плаћам 1мбс онда хоћу толики проток.

Citat:
nighthawk kaže: Pregled poruke
telekom zaista ima bolje brzine od ostalih provajdera, ali ne zahvaljujuci kvalitetu nego zahvaljujuci monopolu.
Па о томе и причам све време,али ја не тржим већу брзину(не бих се бунио :-) ) него што плаћам,него да ми не закидају 20% од брзине на који су се обавезали. Од како сам на верату (значи преко месец дана)ни једном нисам имао брзину већу од 0,89мбс.
Закључак: БЕЖИТЕ ОД ВЕРАТа колико год можете.
Butke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2010, 1:40   #75
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Verat.net pitanje

Imam Verat ADSL već duže od godinu dana. Speedtest skoro uvek pokazuje ~0.9 Mb/s dok je brzina prilikom downloada sa megauploada uvek > 115 KB/s. Jedino rapidshare pravi problem i ima download oko stotke (tokom noći naravno, danju ni ne pokušavam), ali ni to ne smatram da je neki strašan gubitak Speedtest je ranije pokazivao veću brzinu, u poslednjih par meseci pokazuje slabije rezultate ali brzina downloada se u praksi nije promenila.

Evo rezultat od pre koji minut...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2010, 1:32   #76
Butke
Član
 
Član od: 5.7.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 155
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 25 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Verat.net pitanje

Citat:
Butke kaže: Pregled poruke
Ne mogu da verujem koliko sam se razocarao u Verat!
Korisnik njihovog ADSL-a sam od 15.12.2010, i nikada (zaista ni jedan jedini put) mi protok nije bio veci od ovog rezultata u speedtestu a placam paket od 1,024/0,128mbs. Ovo je jos i odlican rezultat uglavnom se krece oko 0.80/0.09mbs. Zvao sam podrsku ali su me skinuli sa izvesne stvarke komentarima tipa: prijavili smo kvar itd.
Resetovanje(gubljenje) konekcije je normalna pojava-bar 2 puta dnevno,a kada ukljucujem komp,obavezno se mucim 20ak minuta da se konektujem: ukljucujem, iskljucujem, resetujem i modem i komp dok de ne smiluje i konektuje.




Imao sam njihov dialup i bio prezadovoljan,pa sam hteo samo njihov ADSL i drugima ih predlagao a sada .....
He,sada sam promeni provajdera i vidite kako sada kod njega racunaju mbs



Zbogom VERATe
Butke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2010, 22:35   #77
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Verat.net pitanje

Jel vi stvarno verujete u to sta vam prikaze neki takav test?
Ja bih onda trebao da skacem od srece!


Na zalost nemam stvarnog razloga za to, ali cinjenica je da mi stalno prikazuje neke "blesave" rezultate koji nadmasuju moju teoretsku DL brzinu.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2010, 3:09   #78
Butke
Član
 
Član od: 5.7.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 155
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 25 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Verat.net pitanje

Nisam samo na speedtest mislio, primetio sam bas poboljsanje brzine downloada,kako sam presao na ovog providera!
Butke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2011, 14:29   #79
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Verat.net pitanje

Hmmm... imam paket od 1Mb/s, ali mi se čini da su od noćas ubrzali na 1.5 ili je to samo neka trenutna devijacija

DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2011, 14:53   #80
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: Verat.net pitanje

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Hmmm... imam paket od 1Mb/s, ali mi se čini da su od noćas ubrzali na 1.5 ili je to samo neka trenutna devijacija

Ti bre kao da si pao sa Marsa.

http://www.verat.net/sr/novosti/2011...rvog-februara/

Što se tiče priče brzine Verat vs Telekom, ja mogu da kažem samo da kada sam bio kod drugog provajdera (Beotel) sa 1 mega brzinom sam realno izvlačio 107 kb/s a dok sam imao kod Telekoma brzinu 1 mega onda je išlo do 116 kb/s. Provajdera nisam menjao zbog dodatnih 9 kb/s u brzini a očigledno je da tih 9 kb/s ništa drastično ne menja.

Preći sa Verata na Telekom zbog dodatnih 9 kb/s je epic fail.

Poslednja ispravka: ivanza (17.1.2011 u 15:02) Razlog: Ispravljeno
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
kako na verat.net? rignac Web razvoj 0 28.1.2010 21:52


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com